Лінійка edge від motorola не зупиняє свій розвиток, підбираючи все кращі рішення для і без цього дуже непоганих смартфонів. Маючи доволі доступні цінники, чимало з цих моделей запропонують цікаві варіанти оздоблення, приємніші за стандартні кольори, та загалом непогані характеристики. Смартфон motorola edge 50 neo цього разу отримав доволі значні апгрейди, у порівнянні зі своїм попередником. І наскільки сильно зміни вплинули на ґаджет ми й розберемо у сьогоднішньому огляді.
Характеристики motorola edge 50 neo
Розміри та вага | 154,1×71,2×8,1 мм171 грами |
Оперативна пам’ять і сховище | 8/256 або 12/512 ГБ (LPDDR4X + uMCP) |
Процесор | MediaTek Dimensity 7300 |
Графічний процесор | Mali-G615 MC2 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC |
Дисплей | 6,4-дюймовий AMOLEDРоздільна здатність: 2670×1220 точок, 460 ppiЧастота оновлення: 120 ГцПікова яскравість: до 3 000 кд/м² |
Основні камери | 50 МП ширококутна, ƒ/1,8, фазовий автофокус, оптична стабілізація;13 МП надширококутна, ƒ/2,2, 120˚, електронна стабілізація, режим макро;10 МП телефото, ƒ/2,0, 3×, оптична стабілізація |
Фронтальна камера | 32 Мп, ƒ/2.4 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | 4 310 мА•год |
Заряджання | Дротове (68 Вт), індукційне (15 Вт) |
Роз’єми | USB Type-C (2.0) |
Операційна система | Android 14 |
Комплектація
Більша частина звичної комплектації в motorola edge 50 neo залишилася без змін: є сам смартфон, кабель живлення, ПІН для доступу до SIM-карти та захисний кейс швейцарського бренду agood company під колір пристрою. Вже знайомий за іншими виробами компанії “комплектний парфум” теж не забули.
Але тепер коробка стала тоншою через втрату блока живлення. Підтримка Turbo Power, щоправда, залишилася. Але тепер для швидкого заряджання знадобиться або докупити блок живлення, або ж користуватися наявним. Загалом, доволі очікуваний крок, але зручності не додає.
Дизайн та зручність використання
Відверто кажучи, рік тому neo-версія краще вписувалася у модельний ряд edge. Цього ж разу motorola edge 50 neo отримав оновлення, які збили з пантелику. Річ у тому, що пристрої лінійки мають заокруглення по боках дисплеїв, а сьогоднішній гість редакції з’явився з пласким екраном. Глобально, в деяких випадках це можна вважати позитивною зміною, не всім користувачам подобаються загнуті дисплеї. Але серед інших варіантів цих смартфонів новий “нео” тепер сильніше вирізняється.
Окрім цього, змінилися й габарити. З попередніх 159,63×71,99×7,89 мм смартфон зменшився до 154,1×71,2×8,1 мм. Тепер гаджет нижчий, але й мінімально товщий, хоча й не змінив вагу — 171 грам. За сучасними мірками він став доволі компактним, що після використання великих смартфонів складно не помітити. І додавати зверху чохол через це не хочеться.
Ба більше, задня кришка виготовляється з веганської шкіри, яка зовсім не слизька та приємна на дотик. Рамка пластикова, переважно матова, але й має глянцеві краї. При цьому її відтінок трошки відрізняється від “шкіри”. В нашому випадку маємо колір Lattè, але ще є Nautical Blue, Grisaille (сірий) та Poinciana (червоний). І всі відтінки, на фоні звичних у смартфонів, все ж цікаво відрізняються від більшості.
Як саме пристрій зберігатиметься покаже лише час (та власна охайність користувача). Додатково допоможе із цим захист від води та пилу за стандартом IP68, а також виробник наголосив на проходженні тестів MIL-STD-810H. Тобто після незначних падінь пристрій має продовжити роботу, але відсутність пошкоджень це не гарантує. Заразом він має справлятися з температурами від -20 до +60°C.
Інших суттєвих особливостей тут немає. У motorola edge 50 neo стандартне розміщення всіх елементів керування, є відчутний блок камер, який заважатиме балансу на рівній поверхні, та загалом добре знайома моноблочна форма корпусу.
Покупці, які шукають відносно невеликий, легкий та простий корпус, знайдуть все це в новій моделі. Зміна концепції загнутих бокових країв дисплея, можливо, зробила дизайн помітно простішим, але й одночасно полегшила деякі моменти повсякденного використання, адже таким чином практично не трапляється випадкових дотиків, а повернутися жестом на попередній екран в системі все ж зручніше.
Дисплей
Окрім бокових частин, є ще чимало дрібних змін дисплея, але більшість з них на користування принципово не вплине. Зі зменшенням корпусу в motorola edge 50 neo також трошки зменшився екран. Тепер його діагональ становить 6,4 дюйма, а не 6,55. Рамки довкола також не драматично великі, особливо з урахуванням невисокої ціни ґаджета, де виробники частіше за все не сильно піклуються про такі речі. Захищає матрицю скло, як і минулого разу, Gorilla Glass 3.
Зі зменшенням діагоналі також зменшився й показник частоти оновлення — 120 замість 144 Гц. Це взагалі непомітна річ для практично всіх потенційних користувачів, тому жодних дорікань з цього приводу немає. Й такий самий непомітний бонус — роздільна здатність збільшилася до 2670×1220 пікселів (співвідношення сторін залишилося 20:9).
Очікувано, смартфон запропонує AMOLED-матрицю з чудовою колірною передачею. Суттєвих змін чи відмінностей, порівняно з іншими моделями, у налаштуваннях немає. За замовчуванням встановлено насичений колірний профіль Vivid, який змінювати сильно не хочеться, він дуже вдалий. І також завжди є можливість підлаштувати колірну температуру під власні вимоги. Та й без цього навряд знайдеться багато користувачів, яким не сподобається такий екран.
Ще з позитивних змін варто згадати збільшення максимальної яскравості при відтворенні HDR-відео до 3 000 кд/м², що для такої вартості смартфона може приємно здивувати. З різними умовами освітлення підсвічування теж без проблем упорається, а автоматичне регулювання яскравості не створить дискомфорту. І “на десерт” повернули функцію Always On Display.
Безпека
При першому увімкненні motorola edge 50 neo запропонує налаштувати сканер відбитків пальців. Його розташовано під дисплеєм, і це оптичний датчик, який може зберігати до 5 відбитків. Традиційно, оптичні датчики програють всім іншим, але не сказав би, що з цим було чимало затримок чи неспрацювань. За звичайних умов проблем немає, хіба що іноді треба мінімально посунути палець, якщо з першого разу сканер розгубиться.
Але також можна розпізнати обличчя за допомогою фронтальної камери. До цього можна додати функцію Lift to unlock. Так, флагмани трошки швидше реагують на такі функції, але edge 50 neo теж цілком задовільно впізнає власника. Хоча, як завжди, обидва методи краще скомбінувати, адже камера не в усіх умовах зможе добре “роздивитися” обличчя.
Звук
Як і минулого року, доступніша модель лінійки має непогані динаміки. Режим стерео реалізовано за класичною схемою, де розмовний динамік у парі з основним відтворює музику, супроводжує відео, ігри тощо. Гучності їм вистачає, а загальна якість, як для такої ціни, цілком достатня. Сповіщення також доволі складно пропустити, навіть коли смартфон знаходиться у кишені, а користувач при цьому на вулиці.
З розмовами так само не буде проблем. Мікрофони доволі непогано впораються із шумопоглинанням у місті, але дійсно гучні звуки все одно можуть опинитися у розмові (що притаманно майже кожному смартфону). Гучності цього динаміка також вистачає для розмов у шумних обставинах.
Продуктивність та ПЗ
В лінійці edge зустрічаються різноманітні опції процесорів. motorola edge 50 neo, як і минулого року, використовує SoC від MTK, але, звісно, свіжіший варіант. І тепер це 4-нанометровий MediaTek Dimensity 7300 (4×Cortex-A78, 2,5 ГГц; 4×Cortex-A55, 2 ГГц) з графічним прискорювачем Mali-G615 MC2. Їх супроводжують дві комбінації пам’яті: 8/256 або 12/512 ГБ. Частинку uMCP-накопичувача також можна виділити на допомогу LPDDR4X ОЗП.
Новий чип не вніс суттєвих змін у можливості зв’язку. Щоправда, і до цього смартфон було доволі непогано оснащено, й подібний набір все ще на місці: 5G (одна фізична SIM та eSIM), Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3, NFC та декілька систем навігації.
Але новий чип зміг додати трошки балів до тестів продуктивності. У буденному користуванні, певно, це не сильно буде помітно. Втім, смартфону вистачає спроможностей на більшість необхідних завдань. Для вибагливих ігор це все ще не найліпший варіант, проте й ґаджет в принципі розраховано під інші цілі. І в цілому для простого користування це дійсно збалансований варіант.
Стабільності смартфону також вистачає. У випадку тривалого навантаження, він має зберігати практично всю продуктивність. Знову ж, складно передбачити всі потенційно популярні кейси використання, але за звичайних умов пристрій чудово поводиться й критичних зауважень до його роботи за час тестування не було. Навіть ігри можуть залишати корпус без помітного нагріву.
І виробник також не змінював концепції “чистої” операційної системи. Логічно, цього разу це Android 14. Звісно, з фірмовими доповненнями у вигляді оригінальних жестів Motorola, декількох організаційних застосунків та Smart Connect від Lenovo.
Камери
Великим доповненням стала ще одна камера в основному блоці. При цьому це телефото, а не додатковий сенсор для визначення глибини або макро. Відносно недорогі смартфони не часто можуть похизуватися таким, тому апгрейд вартий уваги. Тож позаду тепер можна знайти наступні сенсори:
- ширококутний з роздільною здатністю у 50 МП, діафрагмою ƒ/1,8, PDAF та оптичною стабілізацією зображення;
- 13-мегапіксельний надширококутний модуль з ƒ/2,2, кутом захвату 120° та окремим режимом Macro Vision;
- 10-мегапіксельний телефото з ƒ/2,0, 3-кратним оптичним наближенням та оптичною стабілізацією.
Й хоча перші два сенсори, наче, були й минулого року, то поява третього все ж додає смартфону певної варіативності при фотографуванні та записі відео. Ба більше, не кожен смартфон у такому ціновому сегменті в принципі може запропонувати оптичне наближення, компенсуючи це цифровим кропом.
За умов хорошого освітлення основному сенсору все ще без проблем вдається зберегти доволі натуральну передачу кольорів, без драматичного “витягування” певних відтінків. Тіні постобробка все одно мінімально зачепить, але теж без зайвого фанатизму. Тому світлини залишаються дуже непоганої якості.
Запис відео у роздільній здатності 4К з 30 кадрами на секунду може приємно здивувати непоганими загальною якістю зображення та стабілізацією. Хіба що шумопоглинання мікрофонів може злегка зіпсувати враження. Втім, як для такого смартфона, відео дійсно непогане.
Нічному режиму складнувато лише в зовсім темних умовах, але навіть там він зміг зібрати певну кількість залишків освітлення, ще й зберігши доволі чітке фото. А коли сцена передбачає вуличне освітлення, камері відносно вдається обійтися без гігантських ореолів довкола ліхтарів.
Надширококутному модулю вдень зовсім трошки складніше, через інше значення діафрагми, тому тіні можуть бути темнішими, як і певні об’єкти, які освітлені гірше за інші. Але такі дрібні недоліки точно можна виправити в редакторі, якщо буде така необхідність.
Як і з попереднім сенсором, надширококутній камері теж вдається записати хороший ролик у 4К з 30 fps. Фокус іноді може втрачатися, але швидко повертається до тями. А компенсація рухів, хоч і залишає сліди на відео, все одно досить притомна.
А от з нічними сценами надширококутній камері дійсно складно. Тут вже значно сильніше втрачається деталізація, гірше попадає фокус, й світла камера збирає набагато менше. Тож в таких умовах доведеться або шукати добре освітлення, або скористатися іншою камерою.
З режимом макро доволі стандартна історія. Дайте йому більше світла й можна буде пороздивлятися цікаві деталі на відносно дрібних об’єктах. Хоча досі складно сказати, як часто це взагалі потрібно.
Нова камера телефото забезпечить якісне оптичне наближення. Це, можливо, не флагманський рівень, проте у своєму класі це точно одні з найліпших світлин з наближенням серед тих смартфонів, які побували в нашій редакції.
Запис відео такою камерою теж ведеться у 4К з 30 fps. Наявність оптичної стабілізації й рухи компенсує, й плавність забезпечить.
І найбільшою несподіванкою стало те, що смартфон не перемикається вночі на кроп основного сенсора, а в усіх умовах для наближення використовує саме телефото. Так, певних недоліків чимало, але враховуючи вартість смартфона, говорити про них немає сенсу. Ліпше все ж похвалити виробника за дуже непогану реалізацію роботи телефото, навіть за складних умов.
Фронтальна камера, скоріше за все, також залишилася торішньою, адже в характеристиках все ті ж 32 МП з ƒ/2,4. Але при цьому камері вдається зробити непогані селфі як вдень, так й зі штучним освітленням. Програмне підсвічування обличчя ввечері не факт, що робить краще. Однак портретний режим дуже непоганий.
Довго розбиратися з інтерфейсом камери не доведеться. Тут користувачу залишили під рукою всі необхідні режими та зміни сенсорів. Заразом є чимало окремих режимів для охочих погратися у фотографа, та професійний режим з більшими опціями налаштування зображення.
Автономність
У порівнянні з минулим роком, motorola edge 50 neo втратив чималу частину ємності акумулятора, яка тепер становить 4 310 мА•год, а не 5 000. Але синтетичний тест при цьому показав майже ідентичний попередньому результат роботи 9 годин 39 хвилин. І так само автономності вистачає на доволі звичний робочий день з браузером, соціальними мережами, RSS, поштою, нетривалою роботою камер, короткими дзвінками тощо. В такому сценарії у мене залишалося трохи менше ніж 40% пізньої ночі, перед традиційним заряджанням смартфона до ранку.
Щоправда, із цим є певні зміни. Комплектного потужного блока живлення з цією моделлю вже немає. Без підтримки Power Delivery, навіть з потужнішим за фірмовий 68-ватний блок, на повне заряджання потрібно трошки більше за півтори години. Це все одно доволі непогано. І тепер edge 50 neo має навіть підтримку 15-ватного індукційного заряджання, що в таких смартфонах все ж доволі незвична можливість.