Українська правда

Тест-драйв Renault Taliant: це вам не Logan! Чи все ж таки Logan?

Тест-драйв Renault Taliant: це вам не Logan! Чи все ж таки Logan?
0

Наприкінці минулого року офіційний імпортер Renault в Україні представив у нас одразу три автомобілі, кожен з яких є потенційним бестселером свого класу. Проте це геть не означає, що автомобілі ідеальні в усьому. Ось, наприклад, взяти хоча б Renault Taliant: які переваги та недоліки має новий компактний седан від Renault? Зараз все розповім!

Дизайн: з претензіями на більше

Фраза «це вам не Logan» народжується вже з першого погляду на зовнішність нового седану Renault Taliant: складні фари з потрійними LED-смужками, ліхтарі заходять на кришку багажника, масивні «плечі» над задніми колісними арками – цими деталями новий Renault Taliant нагадує не Logan, а вже Megane-седан! Ефектної зовнішності додає великий нахил лобового скла та аеродинамічний краплеподібний дах, також підмічаєш 4-спицеві колісні диски.

Але ж підмічаєш й бюджетну сутність автомобіля. Наприклад, звичайні лампи розжарювання у фарах та, частково, в ліхтарях. Відсутнє тоноване скло позаду, немає хромованого або чорно-глянцевого молдингу підвіконня. Датчики системи допомоги при паркуванні зроблені у вигляді чорний «ґудзичків» на фарбованому кольоровому бампері, хоча компанія Renault вже давно навчилась робити датчики в колір кузова на інших моделях. Хоча якщо казати загалом, то…

Загалом мені подобається дизайн Renault Taliant: стриманий, лаконічний, елегантний седан класу В+ яким він має бути за свої гроші. І у розмірах, як він має бути: довжина – 4,4 метра; ширина – 1,85 метра; висота – 1,5 метра; колісна база – 2,65 метра. Якщо порівнювати Renault Taliant з попереднім Renault Logan, то новий седан став довшим та ширшим, але нижчим: ось звідки цей аеродинамічний профіль даху та нахил лобового скла. Якщо порівнювати Renault Taliant з актуальним Dacia Logan, то автомобіль відрізняється не лише фарами та ліхтарями, але й формою бокових штампів та антеною.

Салон теж не порівняєш з Logan-попередником. Раніше чи не єдиним цікавим місцем салону була велика центральна панель з магнітолою та дефлекторами вентиляції. Тепер такої немає; натомість Renault Taliant отримав значно більше цікавих деталей: декоративна смужка з чорним глянцем та сітчастою тканиною вздовж передньої панелі, аналогічні підлокітники з тканиною на дверцятах, чудовий блок клімат-контролю з вбудованими дисплеями – це від Duster другого покоління. Ну й, звісно, центральний окремо-встановлений сенсорний 8-дюймовий дисплей. Здається, можна було б пожалітись та тверді матеріали передньої панелі. Але я не буду, адже це просто відповідає класу та ціні автомобілі. Можу пожалітись на інше. Наприклад, центральний підлокітник доволі хлипкий, а видовжений підлокітник на дверцятах розташований так низько, що моє ліве коліно постійно в нього впирається. Й загалом: в передній частині салону чомусь панує відчуття тісноти – схоже, спрацьовує низький дах і сильно завалені стійки, які опиняються близько відносно голови. В минулому Logan-і дах був більш «горбатий» (скажімо так): нехай це було не дуже аеродинамічно, проте ж це давало відчуття простору над головою.

А ще дивує масивний кожух третього стоп-сигналу, який суттєво перекриває огляд назад як раз на рівні свого ряду; хоча боковий огляд чудовий завдяки заниженому підвіконню та великим дзеркалам. А ще плафон освітлення посунуто вперед й відсутній додатковий плафон освітлення позаду або по центру стелі – через це на задніх сидіннях доволі темно. А ще ремені безпеки не регулюються за висотою: це ж копійчана опція, але вона може суттєво впливати на безпеку та зручність посадки. Причому ось ці зауваження щодо освітлення та неможливості регулювання ременя безпеки відмічав колись давно ще й для Logan-а. Минуло кілька років, зустрічаємо повністю нове покоління автомобіля – а зауваження лишились аналогічні. Причому колись для Logan-а не було зауважень щодо відчуття простору попереду – а тепер ці зауваження з’явились…

Ось позаду все якось набагато краще. Присутнє відчуття простору, є достатній запас місця для ніг та над головою. Спинка дивану одразу встановлена під зручним кутом, ремені безпеки звично розташовані, центральний тунель мінімально виступає відносно рівня підлоги. Великі вікна забезпечують гарний огляд та багато світла всередині. Нарешті, справжньою «родзинкою» нового Renault Taliant виступають розкладні столики, що додатково відсуваються та відкривають доступ до підсклянників: чудове рішення для задніх пасажирів.

Якби ще стільки уваги приділили багажнику. Адже маємо величезний 510-літровий об’єм, проте відсутні будь-які гачки чи полички – тобто, сумки та пакети під час руху будуть літати по всьому простору цього глибочезного багажника. Дякувати, присутнє відділення-ніша для запасного колеса, куди також можна сховати аптечку, вогнегасник, компресор тощо. А тепер про те, що відсутнє. Річ у тім, що в багажнику частково відсутнє додаткове покриття, всередині багато відкритих металевих поверхонь. Це відповідає класу автомобіля, що ж ви хотіли за такі гроші? Так, згоден. Але проблема у тому, що в багажнику присутній дуже великий, масивний, виступаючий поріг – і він також нічим не прикритий. Тобто: якщо часто завантажувати великі, габаритні, важкі речі, то з часом фарба у ньому місці буде обтерта до голого металу.

Аналогічно до зовнішності, салон автомобіля Renault Taliant має кращий вигляд, ніж очікуєш: тут явно не пошкодували грошей на декор, зробили з вигадкою, такий салон не сприймається бюджетним. Сидіння дуже м’які та мають контрастне оздоблення з сірою сітчастою тканиною; аналогічна присутня й на панелях салону – має гарний вигляд, але може викликати питання під час прибирання. Через відносно невелику висоту треба ретельно підбирати зручну посадку попереду; дякувати, діапазони регулювання сидінь та керма (за висотою та глибиною) дозволяють це робити в широких межах. Позаду зауважень менше, а відчуття простору більше; ще й кілька пунктів для додаткової зручності. Багажник дуже великий, хоча й не опрацьований до ідеалу; але окреме «дякую» за величезну нішу в підпіллі.

Техніка: нова платформа, новий двигун, новий «автомат»

Несучий кузов, незалежна підвіска МакФерсон попереду, напівзалежна підвіска-балка позаду, передній привод, поперечне встановлення двигунів – це опис як попереднього Logan-а, так і нового Renault Taliant. Хоча насправді автомобіль суттєво змінився з погляду техніки. Адже новий седан Renault Taliant використовує як основи вже не платформу В0, а куди сучаснішу платформу CMF-B, що добре відома по європейських моделях Renault-Nissan. Крім того, замість гідравлічного підсилювача тепер встановлено електричний підсилювач керма. Все це потенційно обіцяє інтеграцію сучасних систем безпеки; але давайте про комплектацію поговоримо окремо у відповідному розділі. Натомість краще повернемось до техніки.

А саме – до бензинового двигуна та трансмісії. Отже, автомобіль Renault Taliant пропонується в Україні лише одним мотором: це бензиновий 3-циліндровим 1-літровий турбодвигун TCe 100 (кодове позначення H4Dt на автомобілях Renault або HR10… на автомобілях Nissan). Серед технічних особливостей двигуна – використання алюмінієвих сплавів для блоку та ГБЦ, ступінь стиску 9,5:1 та привод ГРМ ланцюгом. В парі з двигуном може працювати або 5-ступенева механічна коробка перемикання передач, або «автомат» у вигляді CVT-варіатора X-Tronic. Не чули про малооб'ємний 3-циліндровий турбомотор у парі з варіатором на автомобілях Renault? Можливо, у нас і не чули; а в Європі ця історія почалась з 2018-2019-2020 років на компактних моделях Renault Clio та Renault Captur, що натякає на можливість вже вирішення потенційних «дитячих хвороб» цієї техніки.

Серед інших конструктивних особливостей Renault Taliant можна відзначити коротку вихлопну трубу, що виходить з лівої сторони приблизно в місці задніх дверцят для пасажирів. Схоже рішення буває використовується на деяких комерційних фургонах, проте на легкових автомобілях таке рішення бачу вперше. А ось задні барабанні гальма бачу не вперше й не вбачаю в цьому нічого критичного для автомобіля такого формату, потужності, динаміки – барабанних гальм позаду вистачає, плюс вони дозволяють знизити вартість виробництва. Проте ось на що звертаєш увагу навколо задніх коліс, так це на великі відкриті частини металу в колісних арках. Якщо вже вдалось зекономити, то варто було витратити ці гроші на додаткове покриття колісних арок пластиковими підкрилками. Плюс відзначу пару дисплеїв – центральний сенсорний кольоровий та монохромний у комбінації панелі приладів – нічого надзвичайного, але працюють справно й меню миттєво зрозуміле.

Автомобіль Renault Taliant пропонується лише з кузовом типу «седан» та використовує платформу CMF-B; аналогічно, як і новий Logan третього покоління. До речі, так само аналогічно в гамі моделі відсутній кузов типу «універсал», хоча раніше для Logan-а він пропонувався. Та навіть щобільше – відтепер в гамі взагалі немає турбодизеля. Хоча навіть так, все ж для Dacia Logan в Європі пропонується базовий атмосферний двигун 1.0 SCe (нам би він теж не завадив для зниження стартового цінника), а також пара двигунів 1.0 TCe: бензиновий або газовий. Натомість для ринку України й того вибору немає: у нас пропонується лише один мотор – це бензиновий турбодвигун, що розвиває потужність 100 к.с. (5000 об/хв) без різниці щодо трансмісії. А ось по крутному моменту різниця є: маємо або 142 Нм (1750-4500 об/хв) для версій з «автоматом-варіатором», або 160 Нм (2000-3750 об/хв) для версій з «механікою». Тестовий автомобіль Renault Taliant було надано у виконанні з CVT-варіатором й для такого варіанту обіцяно наступне: прискорення 0-100 км/год – за 11,8 секунди; максимальна швидкість – 177 км/год; споживання палива у міському циклі – 7,5 л на 100 км; споживання палива заміському циклі – 5 л на 100 км. Так ось…

За кермом: коли все геть неочікувано

Колись в минулому Logan був справжнім королем поганих доріг, але тепер усе інакше. Новий седан Renault Taliant вже не дарує тієї енергоємності та комфорту підвіски, яка була характерною особливістю платформи В0; натомість він інколи демонструє неприємні штурхани та жорсткість на глибоких ямах. Частково цю ситуацію можна виправити 15-дюймовими шинами з вищим профілем (тестовий автомобіль був з 16-дюймовими колесами). Адже в іншому – на різноманітних схилах та хвилях – підвіска намагається бути м’якою та демонструвати плавне розгойдування. Водночас завдяки зменшенню висоти кузова, навіть з таким налаштуванням підвіски автомобіль позбавлений надмірних кренів в поворотах. Проте говорити про будь-які «драйверські риси характерну» взагалі не варто. Доволі «довге» кермо робить три оберти від упору до упору, а зусилля на ньому настільки мінімально-нейтральне, що маже не дає інформацію про крутизну повороту. Схоже, у випадку Renault Taliant важливіша сама простота та легкість маневрування, адже й сам автомобіль доволі легкий – заявлена маса ледь більше тонни, що небагато для 4,4-метрового автомобіля.

Враження від турбодвигуна та трансмісії подвійні. Адже вони наче живуть у двох вимірах. Перший вимір – це плавний рух, оберти до 2-2,2 тисячі, обережні неквапливі прискорення. В цьому випадку маємо дуже м’який старт з місця, гумово-розтягнуті відгуки на натискання педалі акселератора, що типово для варіатора, а також повільне зростання швидкості. Разом з цим, маємо непогану тишу в салоні та доволі приємні показники споживання палива. До речі, під час руху на трасі швидкість близько 100 км/год є найбільш комфортною саме через певні оберти – адже на цій швидкості двигун тримається в режимі близько 2-х тисяч обертів, а в салоні доволі тихо що по мотору, що по аеродинаміці. Якщо поїхати швидше, то вже постають питання запасу потужності для обгонів та гучності двигуна на високих обертах, впливу аеродинаміки на відчуття тиші та впливу бокового вітру на відчуття стабільності кузова.

Й взагалі: намагання їхати динамічно – це вже другий вимір для мотора і трансмісії. В цьому випадку гумові паузи-затягування варіатора вже відверто заважають та дратують, двигун часто працює в діапазоні 2,5-3-3,5 тисяч обертів й виявляється дуже гучним – салон буквально наповнює гул. Гарної економічності вже немає, але ж і вражаючого прискорення також немає. Хоча насправді, якщо пересилити себе (і свої вуха) та прискорюватись з «педаллю в підлогу», раптом стрілка тахометра сягає позначок 5,5 тисяч обертів, варіатор дещо змінює передаточні відношення та імітує перемикання, а замір 0-100 км/год виявляється краще обіцяного!

Двигун та варіатор наче живуть у двох вимірах: або плавно, неквапливо, економно – або динамічно та гучно. Проте завдяки такому подвійному характеру, можна отримати те, що бажаєш: по місту в середньому споживання палива виходить на рівні 7-7,5-8 літрів на 100 км; мінімуми були 5,8-6 літрів, максимуми сягали 9+ літрів. На трасі під час руху зі швидкістю 100 км/год споживання палива становить близько 5 літрів на 100 км. Найкращі заміри 0-100 км/год вкладаються в 11-11,4 секунди; а проїхати 12 секунд, як це обіцяють паспортні данні – це взагалі не питання. Додатковий L-режим трансмісії – це наче мінус 1-2 передачі в «механіці» та плюс 1,5 тисячі обертів на тахометрі з відповідним зростанням тяги. До речі, навіть тут неможливо обійтись без згадок та порівняння з попередниками. Нажаль, але підвіска седана Renault Taliant вже не може подарувати того комфорту та відчуття вседозволеності, яким запам’ятовувався Logan в минулому. Водночас щодо двигуна та трансмісії. Колись у мене був досвід тест-драйву Renault Sandero з бензиновим 0,9-літровим турбодвигуном та «автоматом» у вигляді роботизованої трансмісії з одним зчепленням. Так ось прискорення 0-100 км/год в тому випадку взагалі вимагало 15-16 секунд, розриви тяги при перемиканні передач просто лякали, а споживання палива було аналогічним. Зараз з турбодвигуном та варіатором все стало нехай не ідеально, але точно набагато краще.

Вартість: скільки коштує Renault Taliant та хто в конкурентах

Автомобіль Renault Taliant пропонується в Україні з одним кузовом-седаном (інших не існує) та лише з одним двигуном (хоча загалом для моделі існують й інші варіанти). Залишається обрати тип коробки передач – звична «механіка» або «автомат» у вигляді CVT-варіатора – та одну з двох комплектацій. Проте у випадку Renault, ще потрібно обирати умови купівлі автомобіля: за фірмовою кредитною програмою Renault Бонус новий Renault Taliant можна придбати зі знижкою 75 тис. грн; таким чином маємо наступне…

Стартовий варіант Renault Taliant Authentic пропонує: фронтальні та бокові подушки безпеки, систему курсової стійкості, галогенові фари та ходові LED-вогні, бортовий комп’ютер з 3,5-дюймовим дисплеєм, кондиціонер, задні датчики паркування, передні та задні електричні склопідіймачі, радіо з можливістю підключення телефону, пульт керування аудіосистемою під кермом та два динаміки, сталеві 15-дюймові колісні диски, складана спинка заднього дивану в пропорції 1/1 тощо. Стандартна ціна Renault Taliant 1.0 TCe 100 МКП-5 Authentic – від 705 тис. грн ($16,8 тис.) або від 630 тис. грн ($15 тис.) за програмою Renault Бонус. Стандартна ціна Renault Taliant 1.0 TCe АКП CVT Authentic – від 765 тис. грн ($18,2 тис.) або від 690 тис. грн ($16,4 тис.) за програмою Renault Бонус.

Наступна версія Renault Taliant Evolution додає до вищезгаданого: круїз-контроль та обмежувач швидкості, систему контролю тиску в шинах, клімат-контроль, камеру заднього огляду, мультимедійну систему DISPLAY LINK з сенсорним 8-дюймовим дисплеєм, сидіння водія з регулювання по висоті та підлокітником, сталеві 16-дюймові колісні диски, складану спинку заднього дивану в пропорції 1/3-2/3 тощо. Стандартна ціна Renault Taliant 1.0 TCe 100 МКП-5 Evolution – від 754 тис. грн ($18 тис.) або від 679 тис. грн ($16,2 тис.) за програмою Renault Бонус. Стандартна ціна Renault Taliant 1.0 TCe АКП CVT Evolution – від 814 тис. грн ($19,4 тис.) або від 739 тис. грн ($17,6 тис.) за програмою Renault Бонус.

Ось автомобіль у мінімальній версії – седан Renault Taliant Authentic з механічною коробкою перемикання передач. З цікавого: вже зі старту присутні не лише фронтальні, але й бокові подушки безпеки, наявні протитуманні фари та кондиціонер, пофарбовані ручки дверцят та дзеркала, передню панель салону прикрашає чорна глянцева вставка – тобто, навіть цей автомобіль не виглядає відверто бюджетним. А відсутність сітчастої тканини в оздоблення буде навіть додатковим плюсом з погляду практичності та легкості прибирання. Водночас такий автомобіль позбавлений звичної аудіосистеми; але присутня ніша з фіксатором під телефон і також радіо з керуванням через дисплей бортового комп’ютера – водій та пасажири без музики не залишаться! Проте ось чого немає в будь-якій версії, то це контролю рядності та моніторингу «сліпих зон» дзеркал, відсутня система автоматичного екстреного гальмування – але який тоді був сенс в переході на нову сучасну платформу? Крім того, немає LED-фар (це взагалі не залежить від платформи) та навіть підігріву сидінь; так-так, елементарного підігріву немає навіть у вигляді опції.

Звісно, можна ще згадати MG 5, FIAT Tipo, Peugeot 301, Hyundai Accent. Проте один автомобіль вже зняли з виробництва і розпродають залишки; інший переживає оновлення й наразі не представлений в Україні; хтось загубив кузов-седан й залишився у нас лише як хетчбек. До речі, якщо розглядати в принципі будь-які альтернативи за $15-20 тис. то компактний хетчбек або кросовер знайти можна. Але якщо потрібне саме седан такого формату, то вибір мінімальний. І ось все це підводить нас до підсумків.

Оцінка межі
6
/ 10
Що сподобалось
  • Зовнішність та салон намагаються виглядати дорожче своєї ціни
  • може бути доволі економічним та динамічним
  • простір позаду та великий багажник
  • кредит зі знижкою
Що не сподобалось
  • Немає вибору двигунів та типу кузова
  • зауваження до ергономіки та посадки
  • зауваження до підвіски
  • не вистачає сучасного оснащення

Головне вже сказано у заголовку: новий седан Renault Taliant – це взагалі не Logan. Адже новий седан Renault Taliant робить акценти на геть інші переваги: привабливий дизайн та салон з натяками на автомобіль класом вище, доволі сучасний турбомотор та плавність роботи варіатора. Проте, нажаль, це твердження має й негативний підтекст: незрозуміле налаштування підвіски та недостатня комплектація, численні дрібні зауваження щодо ергономіки. Таке враження, що седан Renault Taliant робить дуже великий натяк, особливо під час першого знайомства, але потім не завжди виправдовує очікування. Проте можна не сумніватись, що Renault Taliant стане популярним в Україні. По-перше, просто через майже повну відсутність альтернативи-конкурентів. По-друге, його зроблять популярним: наприклад, завдяки програмі Renault Бонус та широкій дилерській мережі. Нарешті, третє – сам автомобіль має не лише недоліки, але й переваги; згодні? Просто у випадку Renault Taliant краще не очікувати забагато, адже перед нами звичайний компактний доступний седан. І ось як раз цим ринковим позиціюванням він дуже схожий на Logan, то ж залишилось побажаємо йому аналогічної удачі та успіхів на ринку.

Поділитися:
Посилання скопійовано