Українська правда

А що, Гітлера й досі не вбили? – огляд Sniper Elite: Resistance

А що, Гітлера й досі не вбили? – огляд Sniper Elite: Resistance
Sniper-Elite-Resistance-001
0

Поки всі перевіряли календар перед релізом довгоочікуваної Kingdom Come: Deliverance II, 30 січня 2025 року непомітно для багатьох вийшла нова ітерація в ігровій серії про мисливця на нацистів під час Другої світової війни – Sniper Elite: Resistance. З першого анонсу гри вона виглядала ще меншим кроком вперед, ніж це було з попередніми частинами серії. На скільки таке враження було виправданим далі в огляді.

ГраSniper Elite: Resistance
Жанр stealth/шутер від третьої особи
Платформи Windows, PlayStation 5, Xbox Series X|S
Мови англійська
Розробник Rebellion
ВидавецьRebellion
Посиланняsniperelite.com

Це ж було вже... кілька разів

Серія Sniper Elite отримала свою сучасну формулу починаючи з другої частини, дії якої розгорталася під час штурму Берліна в 1945 році. Далі, потроху покращуючи й удосконалюючи механіки гри, виходили по суті приквели про того ж самого агента управління спеціальних операцій Великої Британії (пізніше агента Управління стратегічних служб США) Карла Фейрберна. Кожного разу його відправляють на завдання з пошуку і знешкодження чергової "вундерваффе" Третього Рейху в декорації різних театрів бойових дій Другої світової війни. Саме декорації, бо чи то буде Північна Африка, чи то Італія, або Франція, – міняються лише оформлення локацій, які побудовані за схожими лекалами. Проте це ніколи не було проблемою серії, адже в парі з тематичним саундтреком вони гарно працюють на атмосферу і занурення. А цікаві механіки та знаменита фішка з рентгенівською камерою під час влучних пострілів мотивує грати та пробувати різні підходи.

Що старого, а що нового?

Якщо коротко, то старе тут майже все. З п'ятої частини перекочувала повністю структура меню, ігрові режими, кастомізація зброї, уміння для прокачки, графіка, структура карт і навіть режим вторгнення.

Якщо більше детально, то це буквально однакові меню не тільки по структурі, а й по дизайну. Також такі ж самі іконки зброї, іконки та положення скілів на екрані прокачки, дуже схожі, якщо не ті самі асети ігрового світу. Ще тут присутня місія про ліквідацію Гітлера, правда у вигляді окремого доповнення. Це все недвозначно натякає, що, схоже, Sniper Elite: Resistance планувалася як масштабне розширення, або невеликий спіноф. А вийшла як окрема гра за повну ціну. До купи сюжет тут по традиції суто для виправдання геймплею. Але ж часи першого Doom вже давно пройшли.

З нововведеннями зовсім бідненько. Маємо кілька нових видів зброї, саме від французьких виробників, що відповідає сетингу і сюжету. Деякі гаджети, типу гранат отримали нелетальні варіанти, до комплекту з нелетальними боєприпасами.

З більш вагомого, але не сильно помітного, то це челенджі з постерами пропаганди. Вони розкидані по локації сюжетної кампанії й після того, як їх зірвати, відкриваються завдання на швидкість. Важливий мінус – постерів, як частини оточення, в грі дуже багато, і тільки деякі з них інтерактивні.

Основи геймплею для новачків

Завдання виконуються на досить великих картах з непоганим дизайном та різноманіттям ландшафтів. Хоча в Sniper Elite: Resistance карти здаються дещо меншими, ніж в попередній частині, все одно тут є кілька основних і кілька опціональних завдань. Більшість з них працюють по типу пробратися в захищену будівлю, чи укріплення та отримати розвіддані, або знищити ціль. Серед додаткових завдань є пошук інформації, знищення установок ППО чи якихось доказів. Також на кожній карті є особлива ціль для вбивства. Зазвичай це якісь офіцери вермахту, чи важливі для рейху цивільні.

Для виконання кожного з завдань існує кілька підходів і способів виконання. Все впирається в стиль гри, а також у спорядження, яке використовується. Перед початком місії оперативнику треба підібрати зброю та ґаджети, з якими він відправиться на завдання. Гравець бере з собою 3 види зброї: гвинтівку зі снайперським прицілом, зброю ближнього бою (зазвичай пістолет-кулемет), а також пістолет. В грі присутня балістика пострілів. Вона хоч і аркадна, але додає складності. Більшість видів зброї після прокачування можна оснастити глушником для ефективнішого скрадання. Також в набір входять ґаджети: від бандажів і аптечок, до гранат і мін. Нові види зброї та девайсів відкриваються з отриманням нових рівнів персонажа, а також за виконання завдань.

Стиль геймплею може бути як суто скрадальний з підбором всіх засобів і зброї під тихе винищення ворогів, та, за можливістю, униканням сутичок на шляху до цілі. А може бути й більше агресивним. Я, наприклад, зазвичай відіграю роль “активного розвідника” – це спостереження здалеку для вибору цілей, і потім швидке, проте не дуже тихе їх усунення, а при потребі вступ в короткі перестрілки з невеликими групами ворогів до того, як їх стане забагато. Після – швидка зміна позиції та просування завданням. При цьому на карті розкидані станки для апгрейду, або для зміни зброї. Тож можна міняти стиль гри протягом місії.

Виконавши всі, чи тільки необхідні завдання на карті, треба добратися до однієї з кількох точок евакуації. Місії можна перегравати кілька разів, а для реіграбельності відкривати додаткові стартові точки перед повторним заходом. Це дасть іншу перспективу на локацію і нові шляхи підходу та виконання завдань.

Всі звичні та улюблені фанатами серії механіки на місті. Тож геймплей приносить задоволення, як і раніше. Хоча на релізі в Sniper Elite: Resistance присутні деякі неприємні баги з застряганням в колізіях чи несправністю зброї, яка явно не закладалась розробниками.

В кооперативі будь-яка гра стає кращою – хіба ні?

Серія Sniper Elite майже з самого початку має кооперативний режим проходження. Це не просто додає друга поряд для винищення ворогів, а дозволяє пробувати нові тактики. Так можна розділити ролі, де хтось іде у ближній бій, а інших прикриває здалека і контролює, щоб вороги не увімкнули тривогу. Чи працювати як два снайпери, і заходити на ціль з різних напрямків, щоб покрити більше території та розносити ворогів з відстані. А можна взагалі вдвох активно наступати й подавляти солдатів Рейху вогнем.

Також тут присутні звичні по серіях Call of Duty чи Battlefield багатокористувацькі режими. А ще режим вторгнення, який з'явився в п'ятій частини та перекочував у Sniper Elite: Resistance. Найперше, що спадає на думку при його описі – це схоже на вторгнення в серії Dark Souls, коли в сюжетну кампанію приєднується противник-гравець. При цьому його не атакують вороги, а він тут виконує роль нацистського снайпера.

Таке протистояння може бути цікавим і напруженим для гравців з будь-якої зі сторін. До того ж вторгнутись можна до пари гравців, що проходять гру в кооперативі. Це може ускладнити, або навпаки спростити полювання, в залежності на скільки відкритий чи скритний стиль гри обрали снайпери.

Проте, як і в п'ятій частині, підбір противників в Sniper Elite: Resistance ніяк не збалансовано ні по рівню гравців, ні по рівню складності, на якій проходять гру ті, до кого відбувається вторгнення. А отже і сили часто будуть нерівні. Так можна зайти до снайпера, якого постійно вбивають неігрові персонажі навіть на легкій складності. Або, навпаки, потрапити до профі, які зачистили карту від ворогів, щоб простіше було влаштувати полювання на вас.

Це працює й у зворотному напрямку – можна отримати вторгнення від надто досвідченого противника, який знає всі місця і маршрути та швидко перехопить вас, якщо ви на цій карті вперше. Благо вторгнення можна відключити як в одиничному режимі, так і під час кооперативного проходження. Чим я і скористався після кількох неприємних сутичок на одному і тому ж завданні.

Висновок

Sniper Elite: Resistance вийшла вторинно. Навіть занадто, навіть за мірками серії. Тут мінімум змін порівняно з попередніми частинами. Якщо ви грали в будь-яку частину, починаючи з третьої, то вона не принесе вам нічого нового. Проте фанати Sniper Elite люблять ці ігри саме за механіки та перевірену ігрову формулу. Але хотілось би бачити більше змін і нововведень, які б рухали серію вперед. Бо Resistance виглядає, як топтання на місці, та спроба заробити грошей з мінімумом докладених зусиль. В цій дилемі допоміг би менший цінник, чи випуск у вигляди розширення для Sniper Elite 5. Проте те, що гра вийшла в підписці Game Pass, можна назвати непоганим компромісом.

Новачкам і не фанатам серії хочеться порадити не обирати Sniper Elite: Resistance як першу гру серії, а звернути увагу на попередні частини. Тим паче вони часто продаються з гарними знижками. Адже змін у геймплеї та механіках протягом серії було не багато, і вони були поступові. Або хоча б почекати патчів з фіксами та гарної знижки на Sniper Elite: Resistance.

А розробникам бажаємо нарешті знайти свіжі ідеї для улюбленої серії ігор. Вдруге даємо підказку: Холодна війна, СРСР, Гулаг та секретні шарашки які працюють... над суперзброєю.

Оцінка межі
6.5
/ 10
Що сподобалось
  • Перевірена часом геймплейна формула Sniper Elite
  • приємна стрільба
  • скрадання
  • різні способи виконання місій
Що не сподобалось
  • Дослівне цитування попередньої частини
  • мало контенту
  • баги
  • суто номінальний і безтолковий сюжет

Sniper Elite: Resistance могла б бути просто великим (можливо standalone) доповненням до п'ятої частини серії та коштувати відповідно. Але Rebellion вирішили випускати її саме так, що робить незадоволеними багатьох фанатів і ставить репутацію студії під сумнів

Поділитися:
Посилання скопійовано