Смартфони Xiaomi Redmi Note дуже популярні завдяки доволі приємному співвідношенню ціни та можливостей. Як завжди, в нову лінійку Xiaomi Redmi Note 14 увійшла купа моделей. І як завжди, з назвами та характеристиками дуже легко заплутатись. У редакцію на огляд приїхала Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G, одна з найцікавіших моделей. Сьогодні ми детально розповімо, наскільки вона вийшла вдалою, що вміє і наскільки привабливою є модель з урахуванням ціни.
Характеристики Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G
Розміри та вага | 162,3 x 74,4 x 8,4 мм190 грамів |
Оперативна пам’ять і сховище | 8/12 ГБ; 256/512 ГБ |
Процесор | MediaTek Dimensity 7300 Ultra |
Графічний процесор | Mali-G615 MC2 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 (2,4 ГГц і 5 ГГц), Bluetooth 5.4, NFC, ІЧ |
Дисплей | 6,67-дюймовий AMOLEDРоздільна здатність: 2712×1220 точок, 466 ppiЧастота оновлення: 120 ГцDolby Vision, HDR10+ |
Основні камери | 200 Мп ширококутна, 1/1.4", 0.56µm, ƒ/1.65, фазовий автофокус, оптична стабілізація;8 Мп надширококутна, ƒ/2.2, 1/4.0", 1.12µm, 120˚;2 Мп макро, ƒ/2.4 |
Фронтальна камера | 20 Мп, ƒ/2.2 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | 5110 мА•год |
Зарядка | Дротова до 45 Вт |
Роз’єми | USB Type-C 2.0 |
Операційна система | Android 14 + HyperOS |
Рекомендована ціна | 14 499 грн |
Комплект постачання
Комплект постачання Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G відрізняється у різних регіонах. На жаль, в Україну приїхав не найцікавіший варіант. В коробці відсутній блок живлення.
Тож всередині є сам смартфон, кабель USB Type-C, захисна плівка (на екрані з заводу), інструмент для вилучення лотка, документація та захисний бампер. На відміну від більшості комплектних варіантів, він зроблений з приємного матового силікону чорного кольору.
Він має невеликі бортики для захисту основної камери та екрану.
Дизайн та ергономіка
За дизайном та габаритами Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G не має ніяких кардинальних відмінностей від інших сучасних смартфонів. Хіба що варто згадати вигнутий з боків екран. Комусь подобається таке рішення, комусь — ні. Це виключно індивідуальні уподобання.
Рамка навколо екрану тонка, проміжки знизу і зверху однакові (або майже однакові). Зверху знаходиться традиційний круглий отвір для фронтальної камери, а також ледь помітна щілина для розмовного динаміка. Екран захищає Gorilla Glass Victus 2.
Бічна рамка Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G зроблена з алюмінієвого сплаву, а кути мають внутрішнє підсилення для більш надійної конструкції. Бічні грані мають звужену обтічну форму без кутів. Кнопки живлення та керування гучністю знаходяться на своїх звичних місцях. Висота розміщення цілком зручна як для правої, так і для лівої руки.
Верхня та нижня грані мають багато функціональних елементів. Знизу розміщено USB Type-C версії 2.0, основний динамік, мікрофон та лоток. Зверху є два мікрофони, ще один динамік, а також інфрачервоний передавач для керування електронікою.
В лотку передбачено місце для двох SIM-карт. Карту пам'яті встановити не вийде. Залежно від регіону, смартфон може мати підтримку eSIM, в нашому варіанті вона є.
Задня кришка Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G, залежно від кольору, може бути зроблена зі штучної шкіри або пластику. У нас на огляді чорний варіант з пластиком. Кришка має приємне матове покриття. Але у руці все ж чітко відчувається, що це пластик. Тактильно штучна шкіра напевно приємніша і менш слизька.
Як і у більшості сучасних смартфонів, тильна камера Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G доволі відчутно виступає над задньою кришкою. Але у цьому випадку блок камери повністю симетричний і знаходиться посередині. Це додає певної естетичності. А також смартфон не хитається коли знаходиться на рівній поверхні. У блоці розміщено три камери та світлодіодний спалах в однакових колах.
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G має цілком звичні для сучасних смартфонів габарити: 162,3x74,4x8,4 мм та вагу 190 г. Смартфон має захист від бруду та води за стандартом IP68. Заявлено, що він витримує занурення у воду на глибину 1,5 м тривалістю до 30 хвилин.
Дисплей
В Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G встановлено AMOLED-дисплей з діагоналлю 6.67 дюйми та роздільною здатністю 2712х1220, піксельна щільність складає близько 466 ppi. Компанія стверджує, що використовується 12-бітна матриця, яка здатна відображати понад 68 мільярдів відтінків кольорів. Xiaomi обіцяє колірне охоплення 100% простору DCI-P3 та локальну пікову яскравість 3000 кд/м² в автоматичному режимі.
Дисплей підтримує стандарти розширеного динамічного діапазону: HDR10+ та Dolby Vision. Частота оновлення становить 1-120 Гц, а зчитування сенсора — 480 Гц, імовірно, в ігровому режимі. У налаштуваннях практично стандартний набір функцій. Яскравість (включно з Денним режимом для підвищеної яскравості), темна та світла теми, режим читання, вибір частоти оновлення, режими відображення кольорів: Яскравий, Насичений та Стандартний, налаштування колірної температури. Та також окремий режим з вибором колірного охоплення. Є Always on Display, але чомусь компанія вирішила цю функцію зробити обмеженою: інформація може відображатись лише 10 секунд.
Екран Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G приємної якості, з насиченими кольорами та максимальними кутами огляду. Рівень яскравості також хороший. Хоча сонячних днів під час тестування не було, щоб повною мірою оцінити цей показник. У "Яскравому" режимі колірне охоплення значно ширше, ніж простір sRGB, колірна температура трохи завищена, тому є невеликий акцент на прохолодних відтінках. Максимальна яскравість у ручному режимі складає 508,471 кд/м², непоганий показник, як для смартфона середнього рівня:
У "Стандартному режимі" режимі максимальна яскравість склала 491,679 кд/м², Колірне охоплення ближче до sRGB, хоча не зовсім з ним співпадає. Колірна температура також трохи зачищена:
Безпека
На жаль, до нас на огляд приїхав семпл Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G, що призначений для торгівельних залів з відповідною модифікованою прошивкою. Серед особливостей прошивки — відсутність можливості встановити блокування ні за допомогою пароля, ні біометричних даних. Тому говорити про засоби безпеки можна виключно теоретично.
Набір стандартний: оптичний сканер відбитків пальців під екраном, а також розпізнавання обличчя власника за допомогою фронтальної камери.
Продуктивність та програмне забезпечення
Як завжди у Xiaomi, смартфони лінійки Redmi та Redmi Note випускаються у кількох модифікаціях з різними процесорами. Xiaomi Redmi Note 14 Pro (окрім регіональних версій для Індії) має три модифікації. Дві з процесорами MediaTek і топову з Qualcomm. На огляді середній варіант Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G, він отримав восьмиядерний 4-нанометровий процесор MediaTek Dimensity 7300 Ultra. Він містить чотири ядра ARM Cortex-A78 з частотою до 2,5 ГГц та чотири Cortex-A55 до 2 ГГц. За графіку відповідає прискорювач Mali-G615 MC2. Це процесор середнього/середньобюджетного рівня.
Його доповнює 8 ГБ оперативної пам'яті LPDDR4X та накопичувач об'ємом 256 ГБ не найшвидшого типу UFS2.2. Також існують конфігурації з 12 ГБ ОЗП та 512 ГБ накопичувачем. Рівень продуктивності цілком непоганий, як для смартфона такої цінової категорії. З роботою та швидкістю оболонки, а також застосунків проблем не виникає. Звісно, у синтетичних тестах смартфон далекий від топів, але цього і не чекаєш від подібної моделі.
CPU Throttling Test показав, що при тривалому максимальному навантаженні у режимі найвищої продуктивності, процесор тримає максимальну продуктивність лише короткочасно. Переважно тримається на рівні 80-85% і може скидати потужність до 75%. Корпус гріється біля камери, але область стає теплою, а не гарячою.
В ігри пограти цілком можливо, в багатьох іграх можна ставити високі налаштування графіки і мати доволі стабільні 60 FPS:
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G дводіапазонний модуль Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, Bluetooth 5.4 з підтримкою кодеків AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive, LDAC. Також є NFC та інфрачервоний передатчик. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS, QZSS.
Для роботи інфрачервоного передатчика з домашньою електронікою як пульта дистанційного керування передбачений фірмовий застосунок. З пристроями відомих брендів жодних проблем не було.
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G працює на ОС Android 14 з фірмовою оболонкою HyperOS 1.02, хоча вже багато моделей виробника отримали Android 15 з HyperOS 2.0. Можна чекати на оновлення найближчим часом. Ми вже неодноразово бачили оболонку в дії. Вона має суттєво перероблений дизайн у порівнянні зі стоковим Android. Сама ж логіка інтерфейсу практично стандартна: робочі столи з застосунками та віджетами, є можливість увімкнути окреме меню з усіма застосунками. Є кнопочна та жестова навігація.
HyperOS багато можливостей кастомізації зовнішнього вигляду. Працює швидко і плавно. Єдине, що не дуже зручно — перероблена шторка, яка називається Центр керування. Рух вниз по правій частині екрана викликає шторку зі швидкими налаштуваннями, а по лівій — список сповіщень. Перейти до більш стандартної шторки не вийде.
І ще один мінус, що загалом стосується більшості китайських оболонок — вбудована реклама та непотрібні додаткові застосунки чи альтернативні магазини. Дещо з цього можна видалити, дещо — ні.
Звук
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G підтримує стереозвучання. І, схоже, що використовуються два повноцінних зовнішніх динаміки, а не гібридна схема з основним та розмовним. Судячи з положення отворів на верхній грані, це — повноцінний додатковий динамік, а не просто отвори розмовного. Звучить смартфон дійсно доволі голосно і динаміки добре збалансовані між собою. Але низьких частот майже немає.
Смартфон підтримує віртуальний об’ємний звук Dolby Atmos. В налаштуваннях, окрім Dolby Atmos, є фірмові налаштування Xiaomi Sound, а також графічний еквалайзер з декількома пресетами для різних стилів музики.
Камери
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G отримав набір з трьох тильних камер, хоча дійсно корисні з них дві. Основний модуль — 200 Мп Samsung ISOCELL HP3, розмір матриці 1/1.4", розмір пікселя 0.56 µm. Діафрагма ƒ/1.65, є оптична стабілізація та multi-directional PDAF, максимальна роздільна здатність відео 4K, 30fps. В стандартному режимі камера об'єднує по 16 субпікселів в один. Роздільна здатність знімків — 12,5 Мп, хоча є і режим 200 Мп.
Надширококутна камера має роздільну здатність 8 мегапікселів, використовується модуль Sony IMX355 з розміром пікселя 1.12 µm та оптикою ƒ/2.2. Камера не має автофокусу. Третій модуль — макро 2 Мп, ƒ/2.4, звісно, з фіксованою фокусною відстанню. Фронтальна камера: 20 Мп ƒ/2.2, 1/4.0", 0.7 µm.
Застосунок має доволі стандартний інтерфейс. Карусель основних режимів, окреме меню з додатковими, які можна додавати до основних. Основні налаштування є на екрані видошукача (спалах, HDR, формат, перемикання камер, роздільна здатність та FPS відео тощо). Додаткові налаштування — у випадаючому меню.
Основна камера здатна робити якісні фото у переважній більшості умов. Світлини вдень виходять детальними, з насиченими та досить натуральними кольорами. Нічний режим добре виконує свою роботу. В деяких випадках видно сліди алгоритмів обробки та трохи штучні помаранчеві відтінки.
Телефото камера у смартфоні відсутня, тож 2х та 4х це кроп з основної камери. Вдень зум працює добре. При недостатньому освітленні отримати чітке фото вже стає трохи важче. 2х:
4х зум:
Макро камерою можна погратись, але якість не найкраща:
Світлини з надширококутної камери виходять непоганими при достатньому освітленні. Нічні вже трохи мають помітні шуми. І загалом, звісно, деталізація і динамічний діапазон відчутно поступаються основній камері, що цілком очікувано.
Відеозапис не найсильніша сторона Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G, хоча це твердження стосується переважної більшості моделей даної цінової категорії. 4K 30 FPS відео виходить цілком непоганим, хоча чіткість і деталізація не найкращі:
2х:
4х:
Надширококутна камера, FullHD:
Автономність
Xiaomi Redmi Note 14 Pro 5G оснащено акумулятором на 5110 мАг. Не рекордний, але цілком хороший показник для такої моделі. Xiaomi стверджує, що смартфон витримає 15 годин відеострімінгу. При активному використанні смартфон витримує до пізнього вечора. Це дзвінки, месенджери, пошта, браузер, соціальні мережі, камера, півтори години музики по Bluetooth, синтетичні тести продуктивності. Якщо прибрати синтетичні тести, та зменшити використання камери, можна отримати добу-півтори.
У тесті PCMark з яскравістю 50% смартфон витримав трохи менш як 13 годин:
Максимальна потужність заряджання складає 45 Вт. Що дивно, адже минулі моделі Xiaomi Redmi Note 13 Pro підтримували 67 Вт. На жаль, комплект для України не включає фірмовий блок живлення Hyper Charge. Але смартфон також підтримує стандарт Power Delivery, тож можна скористатись стороннім блоком живлення, що ми й зробили. На повне заряджання потрібно трохи понад годину. Бездротове заряджання не підтримується.