Нещодавно ми розглянули актуальний вибір смартфонів з ціною до 15 000 грн і обрали 10 найцікавіших на нашу думку моделей. Сьогодні ми піднімемо верхню межу до 25 000 грн і подивимось, що цікавого можна зараз обрати. Розглядаються виключно смартфони, що продаються в Україні офіційно. “Сірий” ринок, звісно існує і має право на життя, адже дозволяє придбати моделі, що не продаються у нас офіційно. Наприклад, Google Pixel. Але зазвичай діапазон цін на певний смартфон, що завезено неофіційно, може бути величезним. І деякі магазини важко назвати надійними.
Сьогоднішня підбірка дещо цікавіша, ніж минула. Як з погляду можливостей смартфонів, так і операційних систем, адже вже можна розглянути й варіант на iOS. Звісно, враховуючи актуальний курс валют, флагманські смартфони у цю добірку не потрапили, але вже є передфлагманські моделі, які задовольнять більшість користувачів. За виключенням хіба що найвибагливіших мобільних геймерів, які розглядають варіанти виключно з топовими процесорами.
Moto Edge 50 Pro
Motorola останні роки тішить доволі вдалими смартфонами середньої та передфлагманської категорій, тому не дивно, що у сьогоднішню добірку потрапив Moto Edge 50 Pro. Його оснащено загнутим з боків P-OLED дисплеєм з діагоналлю 6,7 дюйма, роздільною здатністю 2712×1220 та максимальною частотою оновлення 144 Гц. Загнуті з боків екрани подобаються не всім, але це вже персональні симпатії. Процесор – дуже непогана модель середнього рівня Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 з тактовою частотою 2,63 ГГц та графічним прискорювачем Adreno 720. Обсяг оперативної пам’яті складає 12 ГБ, накопичувач — 512 ГБ, слот для карти пам’яті не передбачений.
Фізично у смартфон можна встановити одну nanoSIM, також є підтримка eSIM. Смартфон отримав дуже непогану потрійну тильну камеру. 50 мегапіксельна основна з оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом, 10 МП телефото з 3× зумом оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом, а також надширококутну 13 МП, теж з автофокусом. Акумулятор має ємність 4500 мА⋅год. Підтримується дротове заряджання потужністю 125 Вт (блок живлення у комплекті), а також 50 Вт бездротове. Корпус має захист за стандартом IP68 і має витримати занурення у воду на глибину до 1,5 м протягом 30 хвилин. Задня кришка зроблена зі штучної шкіри або пластику. Смартфон працює на майже чистому Android, обіцяють 3 роки оновлень ОС. Наш огляд.
Apple iPhone 13
Apple iPhone 13 — далеко не нова модель, але смартфони Apple доволі довго залишаються актуальними. Тож це непоганий варіант для тих, хто віддає перевагу смартфонам на iOS. iPhone 13 оснащено 6,1-дюймовим Super Retina XDR OLED дисплеєм з роздільною здатністю 2532x1170 та стандартною частотою оновлення 60 Гц. За продуктивність відповідає фірмовий шестиядерний процесор Apple A15 Bionic з тактовою частотою до 3,23 ГГц та чотириядерним графічним прискорювачем. Об’єм оперативної пам’яті становить 4 ГБ, вбудованого накопичувача — 128 ГБ.
Тильна камера подвійна: 12-мегапіксельний основний модуль з оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом, а також надширококутна камера з аналогічною роздільною здатністю 12 Мп без автофокусу. Фронтальна 12 Мп камера доповнена сенсором для розпізнавання обличчя FaceID. Ємність акумулятора складає 3240 мА⋅год, є підтримка швидкого дротового заряджання Power Delivery 2.0, а також бездротового заряджання потужністю 15 Вт. Смартфон зроблено зі скла і металу, є захист за стандартом IP68.
Xiaomi 14T
Звісно, у сьогоднішній рейтинг потрапили й китайські бренди смартфонів. Зокрема, цікава модель Xiaomi 14T, представниця трохи спрощеної відносно флагманів лінійки. Смартфон оснащено 6,67-дюймовим AMOLED-екраном з роздільною здатністю 2712×1220 та частотою оновлення 144 Гц. Екран підтримує стандарти Dolby Vision, HDR10+, обіцяють пікову яскравість 4000 кд/м². На відміну від флагманів, смартфон оснащено чипом MediaTek, а не Qualcomm. А саме — 4-нанометровим Dimensity 8300 Ultra з тактовою частотою до 3,35 ГГц та графічним прискорювачем Mali G615-MC6.
Об’єм оперативної пам’яті складає 12 ГБ, накопичувач — 512 ГБ, карту пам’яті встановити не вийде. Тильна камера включає три модулі. 50-мегапіксельний основний з оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом, 50 Мп телефото з 2× зумом та фазовим автофокусом, а також надширококутну 12 Мп без автофокусу. Живиться смартфон від акумулятора ємністю 5000 мАг, є підтримка швидкого дротового заряджання потужністю 67 Вт. Передня та задня панелі зроблені зі скла, рамка пластикова. Xiaomi 14T має захист за стандартом IP68 і має витримати занурення у воду на глибину до 2 м. З бонусів варто згадати наявність ІЧ-передавача для керування електронікою.
Samsung Galaxy A55
Було б дивно не згадати лінійку середнього сегмента Samsung Galaxy A. Є багато користувачів, які віддають перевагу корейському бренду. У сьогоднішній діапазон цін потрапив Galaxy A55. В ньому встановлено 6,6-дюймовий SiperAMOLED-дисплей з роздільною здатністю FullHD+ та частотою оновлення 120 Гц. Швидкодію забезпечує фірмовий 4-нм процесор Samsung Exynos 1480 з максимальною частотою 2,75 ГГц та графічним прискорювачем Xclipse 530. Об’єм оперативної пам’яті — 8 ГБ, вбудованої — 256 ГБ. Є можливість розширення картою MicroSD, її можна встановити замість другої SIM-карти.
Тильна камера включає три модулі: основний 50 МП з оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом, надширококутний 8 МП без автофокусу та 5 МП макро. Ємність акумулятора складає 5000 мА⋅год, підтримується швидке заряджання потужністю 25 Вт. Смартфон працює на ОС Android 14 з власною оболонкою One UI 6.1, обіцяють до 4 великих оновлення. Спереду та ззаду смартфона — скло, рамка металева. Рамка ж зроблена з пластику. Корпус має захист від пилу та води за стандартом IP67.
OPPO Reno12 Pro
Повернемось до китайських брендів. OPPO є одним з найбільших. До обраного цінового діапазону потрапив OPPO Reno12 Pro. Передня і задня панелі смартфона зроблені зі скла, рамка пластикова. На відміну від моделей вище, смартфон не має повноцінного захисту, тільки IP65, тож занурення у воду він не витримає, лише бризки. Він отримав 6,7-дюймовий AMOLED-екран з роздільною здатністю 2412×1080 та частотою оновлення 120 Гц. Є підтримка стандарту HDR10+, обіцяють пікову яскравість 1200 кд/м².
Всередині встановлено 4-нанометровий чип Mediatek Dimensity 7300 Energy з тактовою частотою 2.5 ГГц та графічним прискорювачем Mali-G615 MC2. Об’єм оперативної пам’яті складає 12 ГБ, накопичувач — 512 ГБ. Потрійна камера включає основний 50-мегапіксельний модуль з оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом, 50 Мп телефото з 2× зумом та PDAF, а також надширококутна 8 Мп. Фронтальна камера — 50 Мп, також з фазовим автофокусом. Смартфон можна використовувати як ДК завдяки інфрачервоному випромінювачу. Ємність акумулятора — 5000 мА⋅год, підтримується дротове заряджання потужністю 80 Вт.
realme 13 Pro+
Ще один цікавий представник китайських брендів — realme, актуальна 14 лінійка до України ще не доїхала. Тож поки що з цікавих моделей можна виділити realme 13 Pro+. Він має доволі цікавий дизайн з хоч і великою, але симетричною і круглою тильною камерою та тильною кришкою зі штучної шкіри в зеленому варіанті кольору. Інші два — зі склом ззаду. Екран захищає Corning Gorilla Glass 7i. Як і попередня модель, є захист за стандартом IP65, тобто формально має витримувати струмені води під низьким тиском.
Екран має діагональ 6,7 дюйма, це — AMOLED-матриця з роздільною здатністю FullHD+ та частотою оновлення 120 Гц. Максимальна яскравість — 600 кд/м² (не плутати з піковою). За продуктивність відповідає процесор середньобюджетного рівня Qualcomm Snapdragon 7s Gen 2 з частотою 2,4 ГГц та графічним прискорювачем Adreno 710. Об’єм оперативної та вбудованої пам’яті складає 12 ГБ, накопичувач — 512 ГБ. Як і у більшості смартфонів сьогоднішньої добірки, основна камера — 50 Мп з OIS та PDAF. Телефото — перископічна з зумом 3× і також з оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом. Надширококутна — 8 Мп, кут огляду 112˚. Ємність акумулятора — 5200 мА⋅год, підтримується дротове заряджання потужністю 80 Вт.
HONOR 200 Pro
Свого часу бренд HONOR формально відколовся від Huawei, що дало можливість офіційно використовувати сервіси Google у смартфонах. Вони офіційно продаються в Україні й у бажаний діапазон потрапляє модель HONOR 200 Pro. В першу чергу, він цікавий одним з найпотужніших у сьогоднішній добірці процесором Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3. Це минулорічна передфлагманська модель, якої достатньо буде і для важких ігор. Ще однією доволі вагомою особливістю є те, що обіцяють до 4 оновлень ОС. Що зустрічається не дуже часто у китайських виробників смартфонів. З коробки HONOR 200 Pro працює на Android 14 з оболонкою MagicOS 8.
Об’єм оперативної пам’яті складає 12 ГБ, накопичувач — 512 ГБ. Тильна камера також цікава: основна та телефото мають роздільну здатність 50 Мп, оснащені оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом. Телефото пропонує 2,5× зум. Надширококутна має роздільну здатність 12 Мп та також має автофокус, як Moto Edge 50 Pro.У решти смартфонів добірки автофокус у надширококутної камери відсутній. Ємність акумулятора — 5200 мА⋅год, підтримується дротове заряджання потужністю 100 Вт та бездротове 66 Вт.
Ulefone Armor 26 Ultra
Вже традиційно ми додаємо у подібні добірки хоча б один смартфон з ударостійким захищеним корпусом. Сьогодні це Ulefone Armor 26 Ultra. Він має захист за стандартом IP68/IP69K, витримує занурення на глибину до 2 м на 30 хвилин та падіння з висоти 1,5 м. Відповідає стандарту MIL-STD-810H та має роз’єм для фірмових аксесуарів: ендоскопа та мікроскопа. Тильна камера має 4 модулі: 200 Мп основний з фазовим автофокусом, 8 Мп телефото з 3,2× зумом, 50 Мп надширококутний 117˚, а також так звану камеру нічного бачення 64 Мп з подвійним інфрачервоним підсвічуванням.
У смартфоні встановлено 6,78-дюймовий IPS-екран з роздільною здатністю FullHD+, частотою оновлення 120 Гц та Corning Gorilla Glass 5. Всередині — восьмиядерний процесор Mediatek Dimensity 8020 з частотою 2,6 ГГц та графікою Mali-G77 MC9, 12 ГБ оперативної та 512 ГБ вбудованої пам'яті, можна вставити MicroSD. Смартфон отримав величезний акумулятор ємністю 15 600 мА⋅год, є швидка зарядка потужністю 120 Вт.
Xiaomi 13T Pro
Ще одним цікавим, хоч вже й не дуже новим варіантом є досі актуальний Xiaomi 13T Pro. Смартфон оснащено 6.67-дюймовим AMOLED-дисплеєм з роздільною здатністю 2712×1220 та частотою оновлення 144 Гц. Всередині встановлено доволі потужний восьмиядерний Mediatek Dimensity 9200+ з частотою до 3.35 ГГц. Оперативної пам’яті 12 ГБ, а об’єм накопичувача — 512 ГБ.
Тильна потрійна камера має основний модуль з роздільною здатністю 50 Мп, діафрагмою f/1.9 та оптичною стабілізацією. Телефото модуль має аналогічну роздільну здатність і 2× зум. Ультраширококутна камера — 12 Мп. Xiaomi стверджує, що камера розроблялась разом з компанією Leica. За автономність відповідає акумулятор ємністю 5000 мА⋅год. Підтримується надшвидке заряджання 120 Вт, зарядити смартфон повністю можна за 19 хвилин.
OnePlus Nord 3 5G
До сьогоднішньої підбірки потрапила і модель з попередньої. Це — OnePlus Nord 3 5G. Щоправда, найцікавіша його версія з 16 ГБ оперативної та 256 ГБ вбудованої пам'яті. Решта характеристик залишились без змін. За продуктивність відповідає восьмиядерний процесор Mediatek Dimensity 9000 з частотою 3,02 ГГц та графікою Mali-G710 MC10. Смартфон оснащено 6,74-дюймовим 120 Гц Fluid AMOLED дисплеєм з роздільною здатністю 2772×1240 з підтримкою HDR10+.
Тильна камера має 50-мегапіксельний основний модуль з оптичною стабілізацією та фазовим автофокусом, а також надширококутну 8 МП з кутом огляду 112˚. Їх доповнює малоефективний макромодуль 2 МП. Живиться смартфон від акумулятора ємністю 5000 мА⋅год, є підтримка швидкого заряджання потужністю 80 Вт, блок живлення у комплекті. Корпус має захист від пилу та бризок за стандартом IP54.
Кращі смартфони до 25 000 грн: висновки
У сучасних реаліях флагманські смартфони стартують від 35 000 - 40 000 грн. Але у діапазоні до 25 000 грн вже є дуже цікаві моделі з багатьма близькими до флагманських характеристиками: цікаві набори камер, включно з телефото та надширококутними з автофокусом, потужні процесори та повноцінний захист від бруду та води. Переважна більшість моделей близьких до 25 000 грн оснащені якісними AMOLED-екранами з частотою оновлення 120 Гц. І, варто зазначити, що за таку суму вже можна обрати смартфон на iOS, хоч і не найновіший.