Українська правда

Обираємо кросовер C/D-SUV за $30-50 тис.: Hyundai Tucson, Mazda CX-5, Nissan X-Trail, Toyota RAV4, Volkswagen Tiguan

Обираємо кросовер C/D-SUV за $30-50 тис.: Hyundai Tucson, Mazda CX-5, Nissan X-Trail, Toyota RAV4, Volkswagen Tiguan
0

Часто саме такі автомобілі є найбільш універсальними для багатьох покупців: вже достатньо потужні для траси, вже достатньо простору в салоні, вже з гарними комплектаціями та з гарним комфортом. Проте все ж – хто з них кращий і чому? Зараз побачимо!

П’ять автомобілів для порівняння

Ідея цього гіду порівняння зародилась як відповідь на дебют повністю нового покоління кросовера Volkswagen Tiguan та оновленого автомобіля Hyundai Tucson. Звісно, в перелік варто додати Nissan X-Trail – як переможця минулого гіду порівняння; плюс ще й нова версія автомобіля вийшла. Але кого ще додати? Можливо, нове покоління SKODA Kodiaq? Проте ще не має повного огляду і, відповідно, повного розуміння цього автомобіля. Можливо, кросовер Honda CR-V, який вже неодноразово підмічав в коментарях? Без питань, автомобіль вийшов доволі вдалий; проте він вже був у гіді порівнянні й результат відомий. Можливо, варто додати кросовер Mazda CX-60? Але ж ситуація з ним аналогічна, як і з представником Honda. А що, якщо додати кросовер Mazda CX-5 як народного улюбленця? І разом з ним – ще й Toyota RAV4; згодні? Нехай ці автомобілі вже відверто в роках, проте вони ще й досі популярні на ринку та не розгубили власних переваг! При цьому є шанс, що їх цінники будуть нижчими у порівнянні з амбіційними новачками – відповідно, вони будуть вигравати за вартістю одного балу. Чи ні?! Отже, п’ятірка автомобілів…

Hyundai Tucson – орієнтовна ціна $27-49 тис. (Тест-драйв та огляд від Межі)

Mazda CX-5 – орієнтовна ціна $30-46 тис. (Тест-драйв та огляд від Межі)

Nissan X-Trail – орієнтовна ціна $33-52 тис. (Тест-драйв та огляд від Межі)

Toyota RAV4 – орієнтовна ціна $36,5-49 тис. (Тест-драйв та огляд від Межі)

Volkswagen Tiguan – орієнтовна ціна $40-45 тис. (Тест-драйв та огляд від Межі)

Ось вам і п’ятірка автомобілів для порівняння: всі коштують в діапазоні $30-40-50 тис., всі пропонують передній або повний привод, всі можуть похизуватись максимальними версіями потужністю близько 200 к.с., хоча цю потужність можна отримувати по різному – гібрид, турбодизель, бензиновий атмосферний двигун. Так навіть краще, так буде ще цікавіше!

Ціни на автомобілі вказані станом на початок 2025 року. Ціни проставлені для всіх версій певного автомобіля – від найдоступнішої до максимальної. Ціни приблизні та вказані у валюті через можливі сильні курсові коливання, проте цінові орієнтири намічені. Автомобілі оцінюються у кількох ключових номінаціях з призначенням балів від 1 до 5. Додатково буде показано фотографію автомобіля, який є переможцем певного блоку та надано короткі пояснення біля кожного пункту.

Комплектація та ціна автомобіля

В кожному з цих кросоверів, навіть в базовій комплектації, можна отримати вже достатній перелік оснащення: купу подушок безпеки, систему стабілізації, клімат-контроль, LED-фари, легкосплавні колісні диски тощо. Проте хто може запропонувати більше? Наприклад, Nissan X-Trail дає 5- або 7-місний салон, тризонний клімат-контроль та підігрів всього і вся навіть в базовій версії; а в максимальних – можна знайти матричні фари, панорамний дах, проєкційний дисплей; також є вибір двигунів та типу приводу. Оновлений Hyundai Tucson поступається кількома пунктами комплектації, але дає дуже широкий вибір двигунів та трансмісій. Гадаю, між цими автомобілями можна поставити знак рівності. Дуже близький до них Volkswagen Tiguan – у нього лише дві версії, що суттєво відрізняються як технічно, так і за рівнем оснащення. Проте сам цей рівень дуже високий: одразу присутній тризонний клімат-контроль та фонове 10-кольорове підсвічування салону, в максимальній комплектації можна отримати масажні сидіння, преміумаудіо, підігрів керма та всіх сидінь. Вже зрозуміло, хто в наздоганяючи – це Mazda та Toyota. Але не поспішайте від них відвертатися: обидва можуть запропонувати цифрову панель приладі, а у максимальних комплектаціях можна знайти преміальний звук та підігрів задніх сидінь. Кросовер Mazda СХ-5 пропонує пару бензинових атмосферних двигунів, проте вдало поєднує їх переднім/повним приводом та різними комплектаціями. Кросовер Toyota RAV4 наразі доступний лише з 2,5-літровим бензиново-електричним гібридом (виходить дорожче, але це ефективний та потужний двигун); також можна обрати тип приводу і одну з кількох комплектацій.

Загалом:

Hyundai Tucson – 5 (дуже широкий вибір двигунів та комплектацій)

Nissan X-Trail – 5 (багато різних версій, можна обрати 5- або 7-місний салон)

Volkswagen Tiguan – 4 (лише два варіанти автомобіля, проте дуже вдалі)

Mazda CX-5 – 3 (широкий вибір версій, нехай і без супер оснащення)

Toyota RAV4 – 3 (широкий вибір комплектацій та +1 бал за гібрид завжди)

Одразу два автомобілі заслуговують на максимальну оцінку, але поставлю фотографію Hyundai Tucson – за те, що він дає напрочуд широкий вибір двигунів та пропонує найдоступнішу ціну. Звісно, всі переваги відкриваються з вибором дорожчих комплектацій автомобіля – й, зрештою, кросовер Hyundai Tucson коштує плюс-мінус на рівні з конкурентами. Але якщо у вас обмежений бюджет, то виходить, що Hyundai Tucson може в нього вкластися, а інші автомобілі – ні.

Салон, внутрішній простір, розмір багажника

Кожен з цих автомобілів пропонує близько 2,7-метрову колісну базу та доволі просторий салон, а також об’ємний багажник. В цьому пункті суттєво поступається лише Mazda CX-5 з багажником на 438 літри, але це нюанси замірів та й погляньте на багажник в реальності – невже не вистачить? Плюс для задніх пасажирів передбачені дефлектори вентиляції, регулювання кута нахилу спинки, підігрів сидінь. Аналогічний перелік дає також кросовер Toyota RAV4; щоправда, підігрів задніх сидінь з’являється лише в максимальних дорогих комплектаціях, але ж багажник більший – і це в будь-якій комплектації. Отже, плюс-мінус знак рівності між двома автомобілями. Кросовер Hyundai Tucson може запропонувати більше зручностей для водія та пасажирів: вентиляція попереду, окремий клімат-контроль та шторки на вікнах позаду. Проте парочка Volkswagen Tiguan та Nissan X-Trail можуть запропонувати ще більше: велетенські діапазони регулювань сидінь (попереду та позаду), підігрів (керма та всіх сидінь) і розвинений клімат-контроль, плюс дуже великі багажники. До речі, ось наче багажник Nissan X-Trail поступається багажнику Volkswagen Tiguan; проте все це лише особливості тестового 7-місного автомобіля. Якщо взяти 5-місний варіант Nissan X-Trail, то в нього багажник буде більшим і зручнішим, адже додаються пересувні полички.

Загалом:

Volkswagen Tiguan – 5 (колісна база 2,7 метра, багажник 652 літрів)

Nissan X-Trail – 5 (колісна база 2,705 метра, багажник 485 літрів)

Hyundai Tucson – 4 (колісна база 2,68 метра, багажник 616 літрів)

Toyota RAV4 – 3 (колісна база 2,69 метра, багажник 580 літрів)

Mazda CX-5 – 3 (колісна база 2,7 метра, багажник 438 літрів)

Знову два автомобілі з максимальною оцінкою; причому вибір між ними дуже простий: якщо достатньо 5-місного салону – то краще Volkswagen Tiguan; якщо потрібен 7-місний салон – то Nissan X-Trail. В будь-якому випадку, обираючи поміж цієї пари з погляду зручності салону, ви явно не помилитесь.

Поведінка на дорозі, комфорт та керованість

Ось тут би відзначити Mazda CX-5 за емоційність характеру, бажання повертати, класний звук двигуна, зібрану підвіску, взаєморозуміння з водієм. Але правда в тому, що кросовер Mazda CX-5 програє за рівнем динаміки іншим конкурентам з цього переліку; причому тестовий автомобіль вже був з максимально-потужним двигуном. Парочка Volkswagen Tiguan та Hyundai Tucson більш стримані, але все роблять правильно: легко повертають, гарно амортизують нерівності, а також «виїжджають» з восьми секунд; загалом – дуже вдалі та приємні їздові характери. Кросовер Nissan X-Trail не може похизуватися налаштуванням підвіски, але він точно може похизуватись динамікою! Так-так, це твердження справедливе саме для варіанту e-POWER e-4ORCE, але ж факт: найкраще прискорення до «сотні» й при цьому максимальна плавність в реакціях та роботі силового агрегату. До речі, останніми пунктами може похизуватись і кросовер Toyota RAV4 – завжди відзначав вдале налаштування гібридної системи Toyota. Крім того, завжди відзначав чудову енергомістку підвіску Toyota RAV4: це не про спорт та керованість (навіть у випадку Toyota RAV4 GR Sport), але точно про комфорт й приємну пружність навіть на дуже розбитих дорогах.

Загалом:

Volkswagen Tiguan – 4 (легка керованість, гарний комфорт, достатня динаміка)

Hyundai Tucson – 4 (легка керованість, гарний комфорт, достатня динаміка)

Mazda CX-5 – 3 (цікавий для водія автомобіль, якому треба кращу динаміку)

Nissan X-Trail – 3 (середня підвіска, але рекордна динаміка в цьому класі)

Toyota RAV4 – 2 (середня динаміка та керованість, але +1 бал за чудо-підвіску)

Якщо в Україну приїде Volkswagen Tiguan R-Line з бензиновим 265-сильним турбодвигуном, то у нього будуть всі шанси стати рекордсменом з динаміки та отримати +1 додатковий бал, який приведе його до абсолютного лідерства в класі; але навіть зараз – це один з кращих автомобілів у своєму сегменті.

Повний привод, можливості на бездоріжжі

Ось, на перший погляд, все схоже: кожен з кросоверів має версію з переднім або повним приводом, для останньої також пропонуються додаткові режими руху бездоріжжям. В жодного з автомобілів немає рами або знижувального ряду. Можна згадати спеціальні версії Toyota RAV4 Adventure й Nissan X-Trail N-Trek, але насправді вони не вирізняють якоюсь специфічною підготовкою для подолання важкого бездоріжжя. Ось тому й здається, що, на перший погляд, все схоже. Але на другий погляд – звернімо увагу на кліренс та вартість тієї версії, де можна отримати повний привод. Натякну: для Nissan X-Trail це має бути варіант e-POWER e-4ORCE; кросовер Toyota RAV4 отримує повний привод у другій комплектації; а ось Volkswagen Tiguan – й взагалі у максимальній. Тобто, в підсумку виходить доволі дорого. Натомість автомобілі Hyundai Tucson та Mazda CX-5 пропонують повний привод навіть з базовими 2-літровими двигунами. Отже…

Загалом:

Mazda CX-5 – 5 (повний привод у версії за $33 тис., кліренс близько 19 см)

Hyundai Tucson – 4 (повний привод у версії за $31 тис., кліренс близько 17 см)

Toyota RAV4 – 3 (повний привод у версії за $42 тис., кліренс близько 20 см)

Nissan X-Trail – 2 (повний привод у версії за $44 тис., кліренс близько 19-20 см)

Volkswagen Tiguan – 1 (повний привод у версії за $45 тис., кліренс близько 17 см)

Здивовані? Та я сам здивований! Якщо вам потрібен повний привод, щоб впевнено виїхати зі снігу та багнюки, без будь-яких інших побажань складного бездоріжжя, то найдоступнішими варіантами виявляються Mazda та Hyundai; й мінімальну перевагу Mazda забезпечує аналогічна мінімальна перевага у кліренсі.

Споживання палива, гарантія, ліквідність

Кожен з цих автомобілів – справжній монстр з погляду ліквідності у порівнянні з більшістю моделей на ринку: добре відомі бренди, чудова репутація, багато дилерів. Але якщо порівнювати саме у межах п’ятірки, то хто кращий? Точно не Mazda CX-5: не вистачає економного двигуна (гібрид або дизель) та розширених умов гарантії – сьогодні три роки або 100 тисяч км пробігу вже вважаються нормою. Наприклад, кросовер Nissan X-Trail пропонує аналогічну стандартну гарантію, але ще додаткову 5-річну гарантію на електричні компоненти силової установки; та й варіанти e-POWER виявляються доволі економічними. Автомобіль Hyundai Tucson теж може запропонувати розширену 4- або 5-річну гарантію та кілька варіантів економних двигунів – гібрид або турбодизель. Що стосується Volkswagen Tiguan, то саме дизель є його важливою перевагою: він виявляється доволі ощадливим не лише у місті, але й на трасі – де гібриди вже не завжди з ним можуть конкурувати з погляду економічності. Але гарантія становить лише два роки, хоча й без обмеження пробігу. Нарешті, залишається кросовер Toyota RAV4: він пропонує доволі економічний гібрид (хоча вже існують й більш ощадливі конкуренти), а також стандартну 3-річні гарантію, проте з додатковою програмою подовженої гарантії аж до 10 років.

Загалом:

Toyota RAV4 – 4 (економний гібрид, можливість подовження гарантії)

Hyundai Tucson – 3 (в гамі моделі є економні двигуни, гарні умови гарантії)

Nissan X-Trail – 3 (в гамі моделі є економні двигуни, гарні умови гарантії)

Volkswagen Tiguan – 3 (дуже економний турбодизель, обмежена гарантія)

Mazda CX-5 – 1 (стандартна гарантія та відсутність гібрида або дизеля)

Знову цей залік виграє Toyota, але не з максимальною оцінкою – адже сьогодні вже існують більш економічні автомобілі. Хоча навряд додатковий літр пального буде сильно впливати на покупця, який бажає отримати максимальну ліквідність.

Підсумки та післямова

Формуємо підсумки відразу у двох заліках. Залік «абсолют» – це найкращий результат за балами без урахування ціни, це найкращий автомобіль у цьому порівнянні й крапка. Залік «вигідна покупка» – це співвідношення між ціною та кількістю набраних балів, це найбільш логічно-правильний варіант для придбання.

Залік «абсолют»:

Hyundai Tucson – 20 балів

Nissan X-Trail – 18 балів

Volkswagen Tiguan – 17 балів

Toyota RAV4 – 15 балів

Mazda CX-5 – 15 балів

Залік «вигідна покупка»:

Hyundai Tucson – ціна $1,35-2,45 тис. за 1 бал

Nissan X-Trail – ціна $1,8-2,9 тис. за 1 бал

Volkswagen Tiguan – ціна $2,35-2,65 тис. за 1 бал

Mazda CX-5 – ціна $2-3,1 тис. за 1 бал

Toyota RAV4 – ціна $2,4-3,3 тис. за 1 бал

Вітаю Hyundai Tucson з перемогою – як в абсолюті, так і в заліку вартості одного балу. Все просто: у нього є чим привабити в максимальних версіях; але також він може запропонувати простіші, проте й доступніші версії. Кросовер Nissan X-Trail заслужено тримається групи лідерів. Зізнаюсь, я не є шанувальником нинішнього Nissan X-Trail, проте ось такі гіди порівняння показують, наскільки багато переваг в автомобіля якщо його обирати з погляду раціональності та практичності – дуже сильна позиція на ринку! Новий Volkswagen Tiguan розташувався в середні нашого переліку, але в нього є всі шанси стати лідером класу – напрочуд приємний та здібний автомобіль. Крім того, зауважте на цінник: тепер Volkswagen Tiguan продається за ціною плюс-мінус в межах класу, що для німців прямо-таки досягнення. Нарешті, немолоді японські кросовери – Mazda CX-5 та Toyota RAV4 – очікувано опинились серед наздоганяючих. Й залік вартості одного балу каже нам, що виправдання неможливо знайти в ціні – схоже, вся справа в народній любові та роками заслуженій популярності.

Поділитися:
Посилання скопійовано