Google Maps відзначає 20 років – 8 лютого 2005 року картографічний сервіс вперше з'явився на комп'ютерах, щоб допомогти людям "дістатися з точки А в точку Б". Також цьогоріч виповнюється 15 років, відколи карти від Google представлені в України – дебют відбувся 22 січня 2010 року.
Із нагоди річниці цікаво пригадати ключові дати в історії Google Maps. Про них нагадали в офісі Google в Україні. Приміром, того ж 2005 року в межах програми "20% часу" група інженерів запустила Google Transit Trip Planner у Портленді, штат Орегон.
Йдеться про проєкт, який згодом став інформацією про громадський транспорт в реальному часі у Google Maps. Минуло 20 років і сьогодні Google Maps співпрацює з понад 10 тис. транспортними агенціями по всьому світу.
У 2007 році у Ларрі Пейджа виникла ідея проїхатися вулицями міста і зібрати зображення – так народився Street View. Сервіс став важливим інструментом для картографування світу. Було зібрано мільярди зображень, які охоплюють понад 20 млн км – це як 500 разів обігнути Землю.
Крім того, у 2007 році сервіс Google Maps для мобільних пристроїв став популярним після запуску на пристроях Blackberry, Palm і Windows. За два роки було додано покрокову навігацію, що дозволило людям впевнено орієнтуватися в незнайомих місцях зі смартфоном у кишені.
2009 рік став переломним для картографічного сервісу – власні карти почали створювати з нуля. Для цього використовувалися дані місцевих органів влади, Street View, супутникові знімки та кнопка "Повідомити про проблему", щоб користувачі могли вперше пропонувати зміни до карти.
За три роки, у 2012-му, Street View представив новий спосіб досліджувати світ за допомогою Trekker – рюкзака, призначеного для зйомки панорамних 360° зображень.
"Ця технологія дозволила нам вийти за межі доріг і відправитися в такі місця, як Гранд-Каньйон, який став першою експедицією Trekker. З того часу Trekker побував у тропічних лісах Амазонки та на Ейфелевій вежі, даруючи кожному можливість віртуально відвідати ці дивовижні місця", – розповідають в офісі Google в Україні.
Крім того, 29 березня 2012 року в Україні представлена Google Навігація. Невдовзі, 20 квітня того ж року, у Google Maps в Україні з'явився режим Перегляд вулиць (Street View). А за рік, 19 березня 2013 року, в нашій країні став доступним сервіс "Громадський транспорт" у Google Maps.
У 2014 році було спрощено пошук корисної інформації про місця, як-от години роботи, рейтинги та цінові категорії для ресторанів, барів і готелів. Сьогодні ця інформація доступна для понад 250 млн місць по всьому світу.
Не менш важливим був і 2015 рік – тоді з'явилася глобальна спільнота "Місцеві експерти". Волонтери додають корисні відгуки, фотографії та важливу інформацію про доступність, щоб сервіс Google Maps завжди був актуальним.
У 2019 році було представлено Живі Карти – Live View – інноваційну функцію, яка використовує штучний інтелект і доповнену реальність, щоб направляти людей під час прогулянок.
"Більше не потрібно плутатися після виходу з метро – просто слідуйте за стрілками! Сьогодні Живі Карти доступні у понад 100 країнах", – кажуть в офісі Google в Україні.
У 2023 році із запуском Immersive View (реалістичний режим) компанія представила майбутнє Google Maps, змінивши спосіб дослідження визначних пам'яток, парків, стадіонів і маршрутів завдяки досягненням у комп'ютерному зорі, штучному інтелекті та мільярдам зображень. Користувачі отримали змогу не лише бачити зображення, а й накладати корисну інформацію про погоду або дорожній рух для розуміння того, чого очікувати.
У 2024 році картографічний сервіс Google увійшов в епоху в епоху Gemini.
"Завдяки потужним можливостям створення, аналізу та узагальнення Gemini, заснованим на наших надійних даних про 250 мільйонів місць по всьому світу та інформації від спільноти Карт, достатньо просто запитати Google Карти, щоб миттєво отримати натхнення для різних справ", – зауважили в офісі Google в Україні.