Під час практичних оглядів флагмана нової графічної лінійки NVIDIA – GeForce RTX 5090, виявилось, що тепер для моніторингу не доступний температурний показник найгарячішої точки GPU (Hot Spot). Розробникам є що приховувати?
Під час тестувань відеокарти, популярні діагностичні утиліти реєстрували для Hot Spot незмінне значення – 255°C, що звичайно не відповідало дійсності.
Технічний оглядач ресурсу TechPowerUp, Wizzard, який займається розробкою CPU-Z, у своєму огляді відзначив, що для рішень з архітектурою Blackwell компанія NVIDIA видалила датчик Hot Spot, залишивши доступ до моніторингу температури GPU та мікросхем пам’яті. Навколо показників Hot Spot завжди виникали якісь “драми”, хоча він був корисним для діагностики ефективності кулера або водоблока.
Wizzard підтверджує, що зараз показники Hot Spot недоступні через NVIDIA API, тож у наступній версії GPU-Z цей параметр буде вимкнений для RTX 50.
Нагадаємо, що значення Hot Spot відображує температуру не якогось одного сенсора, а найгарячішу точку на кристалі GPU, що обирається з цілого масиву датчиків. З якою саме метою NVIDIA вирішила вимкнути опцію моніторингу цього параметру? Можливо розробники не бажають, щоб фігурували досить високі значення, що потенційно можуть бентежити власників відеокарт.
Під час огляду GeForce RTX 5090 Founders Edition виявилось, що GB202 під навантаженням нагрівається у середньому до 77°С. Отже, ймовірно, що показник Hot Spot у такому випадку міг наближатись до 90°С. Не надто привабливе значення, враховуючи, що йдеться про штатний режим роботи без додаткового прискорення.
Свого часу на еталонній GeForce RTX 4090 Founders Edition графічний процесор AD102 нагрівався у середньому до 66°С, тоді як значення Hot Spot складало 74°С.
Буде цікаво ознайомитись з офіційною позицією NVIDIA стосовно вимкнення моніторингу Hot Spot на відеокартах лінійки RTX 50.