Українська правда

За словами Firaxis репрезентація є ключовим фактором у виборі лідерів Civilization VII. При цьому студія багато років обирає російських лідерів та банить незгодних з цим

За словами Firaxis репрезентація є ключовим фактором у виборі лідерів Civilization VII. При цьому студія багато років обирає російських лідерів та банить незгодних з цим
Civilization-VII-c2
0

Як представники Firaxis розповіли виданню Ungeek, репрезентація різних країн та культур є ключовим фактором у виборі лідерів Civilization VII.

"Це завжди найцікавіша частина гри. Ми робимо це протягом першого року розробки, вибираємо лідерів і цивілізації, і кожен має свій улюблений. У нас є відгуки спільноти про минулу гру та про лідерів, яких би гравці хотіли бачити знову. У нас є критерії, які гарантують, що ми маємо представництво культур з усього світу, щоб знайти нових лідерів, заглибитися в історію та сказати: подивіться на цю людину, вона чудова, ми хочемо її представляти" – розповідає Денніс Ширк, виконавчий продюсер Civilization VII.

І дійсно, в ростері Sid Meier’s Civilization VII є деякі нові, незвичні герої з різних куточків світу. Наприклад, королева-воїн Аміна з міста-держави Зазза (Нігерія). Або американська аболіціоністка, феміністка, суфражистка та соціальна реформаторка Гаррієт Табмен, одна з керівниць легендарної "Підпільної залізниці". Чи жінка-фараон Хатшепсут, яка привела Стародавній Єгипет до економічного розквіту. Або герої трьох революцій маркіз де Лафаєт, який брав участь у Американській війні за незалежність, Великій французькій революції та Липневій революції 1830 року. Чи Текумсе – лідер народу шауні та індіанського племінного союзу, відомого як Конфедерація Текумсе.

"Це дійсно складний процес. Ми маємо купу місцевих команд 2K на швидкому наборі, щоб бути впевненими, що ми можемо постійно спілкуватися з ними про те, хто буде насправді гідним представником для певних частин світу. Наші штатні історики дають рекомендації не лише щодо цивілізацій і лідерів, які, на нашу думку, будуть справді популярними, а й щодо тих, які недостатньо представлені, але ми хочемо їх представляти. Отже, це величезний "кошик" для досліджень. Це багато обговорень, багато просувань та повернень, але це справді захоплюючий процес". – додає пан Ширк.

Але при цьому Firaxis вже понад 30 років вперто включає у гру росіян і не включає українців, приписуючи росії українські міста та українську історію. У випадку Sid Meier’s Civilization VII лідер росії – це Катерина Велика, одна з найогидніших та найжорстокіших правительок Московії. Можна звісно сказати, дякуємо що не Сталін, як у першій Civilization, чи Ленін, як у Civ II, але Катерина аніскільки не краще. І так, Катерина Велика вже була в Civilization II, III, IV та V, але ж є і якийсь сучасний контекст, шановна Firaxis.

У часи, коли росія щодня вчиняє геноцид в Україні, Firaxis примудрилася наділити Катерину Велику, яка, нагадаємо, взагалі-то ніяка не росіянка, а німкеня Софія-Августа-Фредеріка Ангальт-Цербст-Дорнбурзька, культурними та науковими бонусами та перком Dusha. Ця казка про "загадкову російську душу" – це буквально повторення відомого інтернет-мему. І це огидно, Firaxis.

Коли українці почали висловлювати незадоволення таким вибором студії, компанія почала видаляти коментарі та банити юзерів. Ось вам і уся хвалена західна "репрезентація".

При цьому ми не закликаємо бойкотувати Sid Meier’s Civilization VII, скоріше за все це буде гарна гра. Присутність в ній російської лідерки можна навіть вважати бонусом, бо треба ж на когось скидати ядерні бомби. Але лицемірство та недалекоглядність провідних західних розробників ігор і справді вражають. Вибачте, Firaxis та 2K, але плазування перед російським ринком – це максимально жалюгідно.

Поділитися:
Посилання скопійовано