Україно-шведська студія Game-Labs, відома завдяки серії варгеймів Ultimate General/ Ultimate Admiral та грі This Land is My Land, схоже переживає непростий період та можливо готується до закриття.
Студія Game-Labs була заснована у 2013 році у Києві росіянином Максимом Засовим, який з 2010 року живе та працює в Україні (Nikitova Game, Wargaming.net), українцем Денисом Хачатряном та естонцем Олександром Петровим. Студія у співпраці з грецьким модером Ніком Томадісом створила хітові варгейми Ultimate General: Gettysburg (2014) та Ultimate General: Civil War (2017), які розійшлися накладом понад 200 тис. копій кожна та отримали визнання ЗМІ та гравців. Steam-рейтинги цих ігор 82/100 та 89/100 відповідно.
Наступною грою Game-Labs стала мережева морська варгейм Naval Action (2019), яка хоч і викликала критику гравців (Steam-рейтинг 56/100), теж начебто непогано продавалася (піковий онлайн 5 222 гравців у 2016 році під час Дочасного доступу). Зараз це Free-to-Play гра. Четверта гра студії, однокористувацька Ultimate Admiral: Age of Sail (2021), яка поєднала бойові дії на суходолі та на морі, повернула приязнь гравців (Steam-рейтинг 79/100), але продавалася вже гірше (60-75 тис. копій).
У травні 2021 року студію Game-Labs за $32,5 млн придбав шведський холдінг Stillfront Group, який до цього цікавився переважно мобільними розробниками. На той час в Game-Labs працювало близько 30 людей в Україні (більшість команди), росії, Греції, ОАЕ, Італії та Естонії. На той момент студія мала в Дочасному доступі дві гри – шутер про індіанців This Land Is My Land (2021) та морський варгейм Ultimate Admiral: Dreadnoughts (2023).
Після релізу This Land Is My Land отримала змішані відгуки (Steam-рейтинг 68/100) та критику через експлуатацію чутливої для США тематики та продалася тиражем понад 150 тис. копій. Ultimate Admiral: Dreadnoughts, до розробки якої знову долучився Нік Томадіс, теж отримала змішані відгуки (Steam-рейтинг 67/100), але продавалася краще та має тираж 200-300 тис. копій.
Перші дзвіночки про негаразди у Game-Labs пролунали влітку 2024 року, коли 6 червня 2024 року студія одночасно (!) випустила в Дочасному доступі дві свої гри – A Twisted Path to Renown (2024) та Ultimate General: American Revolution (2024). Випуск навіть однієї гри – це стрес та велике навантаження на команду, випуск двох ігор одночасно – це божевілля. Тим більше, що все це сталося якось несподівано, без необхідної PR-підготовки тощо.
У результаті Ultimate General: American Revolution отримала змішані відгуки (Steam-рейтинг 67/100) та не змогла залучити стільки гравців як попередні частини, наклад склав близько 20 тис. копій. А ось реліз у Дочасному доступі A Twisted Path to Renown обернувся справжньою катастрофою – на старті гра мала Steam-рейтинг 23/100, зараз 46/100. Невеликий стартовий онлайн в 467 гравців, нагадаємо, це суто мережева гра, впав зараз до 10-30 людей, загальний тираж на Steam можна оцінити як 5-15 тис. копій. Для мережевої гри-сервісу це вирок.
Ситуація погіршилась у грудні 2024 року, коли Game-Labs несподівано випустила з Дочасного доступу явно сирі A Twisted Path to Renown та Ultimate General: American Revolution, і знову майже водночас – 17 та 20 грудня 2024 року відповідно. Версія Ultimate General: American Revolution скакнула з v0.6.10 відразу до 1.0 і це багато про що каже.
26 грудня 2024 року з’явилось велике відео каналу The Historical Gamer у якому детально розбирається ситуація з Game-Labs. Включаючи відхід двох ключових осіб – того самого грецького геймдизайнера Ніка Томадіса, який створив кращі ігри студії та СТО студії Олександра Петрова з Естонії. Обидва з 31 грудня 2024 року припиняють працювати в Game-Labs. Помітка "безробітний" з’явилася і на LinkedIn-сторінці співзасновника Game-Labs, керівника проєкту A Twisted Path To Renown Дениса Хачатряна, який до Game-Labs працював у київських студіях Abyss Lights, Symphony Games, Vogster Entertainment, а також у шведській SimBin (зараз KW Studios) та Electronic Arts.
Як підмітив канал The Historical Gamer, шведський холдинг Stillfront, якому належить Game-Labs, видав за останній час декілька пресрелізів (1, 2, 3), у яких робить акцент на зменшенні витрат та концентрації на головних прибуткових продуктах. І хоча назва Game-Labs в цих пресрелізах не звучить, студія явно не відноситься до головних прибуткових активів холдингу. Разом з поспішним випуском останніх ігор та відходом ключових осіб це може казати про закриття Game-Labs.
Офіційно у Game-Labs є ще одна гра в розробці – морський симулятор Sea Legends, розмови про який йдуть здається ще з 2016 року. Що буде з цим проєктом у разі закриття Game-Labs поки що невідомо. Зараз на сторінці гри роком виходу у Дочасному доступі вказано 2025 р., але судячи зі скриншотів та відео Sea Legends знаходиться на дуже ранній стадії розробки.
Редакція "Межі" надіслала запити щодо поточної ситуації керівництву Game-Labs і отримали відповіді про неможливість коментування, що теж багато про що каже.
Якщо Game-Labs все ж закриється, це буде досить велика втрата для українського ігрового ринку, за 11 років студія випустила 8 ігор, деякі з яких стали справжніми хітами у своєму жанрі.