Українська правда

Тест-драйв Volkswagen Tiguan: знову лідер класу?

Тест-драйв Volkswagen Tiguan: знову лідер класу?
0

Після першої інформації про новий Volkswagen Tiguan та анонсу українських цін, нарешті особиста зустріч з такою важливою та очікуваною новинкою! Отже, розбираємось детально: що запропонує новий Volkswagen Tiguan, в чому його переваги та які недоліки. Схоже, цей огляд буде чималим; але точно – дуже цікавим та детальним. Поїхали!

Дизайн: незрозуміла зовнішність, чудовий салон

Коли дивишся на новий Volkswagen Tiguan одразу постає питання до дизайнерів: що ви хотіли цим сказати? Натяки на великий преміальний автомобіль Volkswagen Touareg? Так, бачу – у загальній формі капота та бокових лініях, що м’яко огинають колісні арки. Натяки на електричний кросовер Volkswagen ID.4 та інші схожі ID-електромобілі? Теж бачу – у загальній формі фар та темній смужці між ними, у поєднаних задніх ліхтарях. А може хотіли підкреслити корпоративний взаємозв’язок між різними моделями Volkswagen? Це теж помітно – наприклад, вигнута та низько розташована решітка радіатора нагадує про новий Volkswagen Passat.

Складається враження, що новий Volkswagen Tiguan намагається догодити всім і кожному, але при цьому він ніяк не може сформувати особисто свій пізнаваний стиль. Нагадаю, що попередній Volkswagen Tiguan був більш прямолінійний – причому не лише в переносному, але й в прямому сенсі цих слів. Проте часи змінюються – і дизайн автомобіля також.

Новий кросовер Volkswagen Tiguan наче повертає епоху біодизайну та водночас явно виглядає автомобілем з 2024 року: лише погляньте на двоелементні LED-фари, на складну форму ліхтарів з окремими елементами (наче луска), на колісні диски з широкими спицями (так зараз модно), на бокові вікна, що виставлені майже на одному рівні без переходів. Він виконаний відповідно до сучасних трендів й це видно одразу, це факт. А ще – це ефективність: такий дизайн дозволив покращити аеродинаміку, що має позитивно вплинути зменшення споживання пального та зниження рівня шумів під час швидкого руху на трасі.

Кросовер Volkswagen Tiguan третього покоління збільшився відносно попередника, але не суттєво: довжина – 4,54 метра; ширина – 1,84 метра; висота – 1,66 метра; колісна база – 2,7 метра; зростання розмірів вкладається в кілька сантиметрів. Кліренс заявлено на рівні 168 мм, але візуально він значно більший. Дизайн викликає питання, проте ви точно не сплутаєте новий Volkswagen Tiguan третього покоління з його попередниками. Й взагалі: ось просто згадайте перше-друге покоління кросовера – для Volkswagen Tiguan характерно суттєво змінювати дизайн при зміні покоління. До речі, цікава довідка: на сьогодні продано понад 7 млн автомобілів Volkswagen Tiguan – це одна з найбільш популярних моделей компанії за останні роки (наприклад, хетчбек Volkswagen Golf продано у більшій кількості, але за більшу кількість років); виробництво нового Volkswagen Tiguan налагоджене в Німеччині.

Салон теж повністю змінився. Спочатку здається, що новий Volkswagen Tiguan отримав доволі простий салон: пласкі глянцеві панелі, мінімум кнопок, круглий перемикач на центральній консолі, а також – ну звісно, дуже великий дисплей, який буквально притягує та концентрує на собі погляд. Ось в цей момент потрібно все ж відірватись від екрана (та стереотипів) й намагатись зазирнути глибше у всі можливості нового Volkswagen Tiguan та його салону.

По-перше: так, передню частину салону в основному формує пласка глянцева панель. Проте зі сторони водія вона виступає основою для 10,25-дюймового дисплея, а зі сторони пасажира вона прикрашена лініями з LED-підсвічуванням та написом-назвою моделі, плюс справа/зліва вмонтовані дефлектори вентиляції. Цифрова панель приладів оформлена без козирка, але має спеціальне покриття і не страждає від відблисків сонця. Кажу це, порівнюючи Volkswagen Tiguan з іншим тестовим автомобілем, який був у мене майже в той же час та мав схожу цифрову панель приладів, проте зі звичайним дисплеєм, а також зі звичайним козирком – і ось там було більше відблисків від сонця, коли його промені все ж проходили за межами козирка.

По-друге: тепер про великий 15-дюймовий сенсорний дисплей. Він дає можливість вільної конфігурації меню; знизу розміщена зона керування кліматом (індикація температури, рециркуляція, підіграв або вентиляція сидінь); нагорі розміщені додаткові кнопки «швидкого доступу» до певних функцій. Решту корисної площі дисплея та конфігурацію меню можна налаштовувати як заманеться водію або пасажиру. Це дуже зручно, адже дозволяє реально зробити меню відповідно до власних вподобань та потребі у певних функціях. Тобто не ви підлаштовуєтесь під можливості мультимедійної системи автомобілі, а система налаштовується під ваші запити. Нижче під цим дисплеєм розміщена сенсорна панель з можливістю керування температурою клімату та гучністю аудіосистеми. Ще нижче – дефлектори вентиляції. Ще нижче – чимала ніша-кишеня для речей, де міститься відкидна панель та дві бездротові зарядки. Теж наче дрібниця, проте неймовірно зручна: можна тримати один-два телефони на зарядці, можна відкрити цю панель та мати зручний доступ до телефонів, можна тримати її закритою та мати доступ до великої ніші.

По-третє, увага на центральну консоль, де розміщено круглий перемикач з вбудованим екраном. Здається, перша роль, яка напрошується – це регулювання гучності аудіосистеми; так воно і є. Проте варто натиснути перемикач (та провести пальцем по вбудованому сенсорному екрану) – і відкривається доступ до вибору «атмосфери» або режимів руху. З режимами руху все більш-менш зрозуміло (комфортний, спортивний, для бездоріжжя тощо); але що це за «атмосфери салону» і на що вони впливають? Так ось: атмосфери – це комплексні налаштування кольору підсвічування салону, дизайну панелі приладів, специфічні налаштування звуку аудіосистеми. Чудова задумка! Проте питання: а де важіль АКПП?

Відтепер важіль керування трансмісією перетворився на невеличкий джойстик під кермом, він розміщений справа. Причому, цей джойстик не підіймається/опускається, а прокручуються вперед/назад. Дуже незвично, але швидко звикаєш – після тижня за кермом нового Volkswagen Tiguan я потім ще довго шукав такий джойстик під кермом інших тестових автомобілів. Проте ось в чому нюанс: джойстик витиснув перемикач, що зазвичай відповідає за керування склоочисниками – і його довелось перенести на лівий перемикач, де вже зібрані органи керування світлом фар та вказівниками поворотів. Вийшло доволі сумбурно, але якщо враховувати датчики світла/дощу та можливість автоматичного вмикання фар і двірників – то не все так погано, як може здаватись, на перший погляд. До речі, про керування світлом фар: відтепер кнопка-перемикач світла фар фізична (а не сенсорна); а ще відзначу, що повернулись фізичні кнопки на кермі.

Перше враження від салону нового Volkswagen Tiguan: пласкі панелі, великий дисплей, кругла «шайба» по центру; ось і все. Але ж познайомтесь з ним ближче – і він приємно здивує в деталях. Як і зовнішність, цей салон дає відчуття 2024 року та натякає на мінімалізм. Але водночас цей салон сприймається дуже приємним та опрацьованим – адже так воно і є.

Зазвичай я використовую один блок тексту та фотографій, щоб описати салон попереду/позаду, а також багажник. Проте новий Volkswagen Tiguan вартий більшої уваги, адже тут реально дуже багато дрібних нюансів, які варті уваги – не лише попереду, але й позаду. Все починається з доволі великих дверцят, які обіцяють гарний доступ на заднє сидіння. Щоправда, деякі конкуренти вже дають більший кут відкриття дверей (майже 90-градусний) й новий Volkswagen Tiguan так не вміє. Проте він вміє дати повну свободу регулювання заднього дивану: його частини зсуваються вперед-назад в діапазоні 18 см – це чимало і це суттєво впливає на посадку пасажирів позаду. Також передбачена можливість регулювання кута нахилу спинки заднього сидіння, причому в дуже широкому діапазоні: від стану напівлежачи до майже вертикального положення спинки передбачено більше десятка положень спинки – це з того, що я нарахував особисто. У комбінації з чудовим запасом простору для ніг та над головою, все це дає можливість отримати заднім пасажирам максимально зручну посадку.

Дефлектори вентиляції, окрема зона клімату, підігрів сидінь, кишені біля основи заднього дивану, додаткові кишені на спинках передніх сидінь (в них зручно тримати телефон), підлокітник з підсклянниками – все це було й раніше. Проте навіть тут знайшлось, що додати! Як вам висувна поличка-підсклянник, яка може повертатись вправо/вліво? Здається, знову лише дрібниця. Проте завдяки виступу на цій поличці, можна встановити телефон або планшет для перегляду фільму в дальній дорозі – й для більш зручного перегляду тепер можна навіть дещо повернути дисплей до себе. Так, це просто дрібниця. Але це геніальна дрібниця.

Тепер перейдемо до 652-літрового багажника, який може збільшуватися до 1650 літрів за умови складання заднього дивану. Кришка з електроприводом передбачена у всіх комплектаціях нового Volkswagen Tiguan – це вже плюс. А в самому багажнику передбачені бокові ніші, гачок для пакетів, розетка-прикурювач; ще й місце для запасного колеса знайшлось. Нехай це навіть «докатка», проте за нинішніх часів тотальних ремкомплектів – все одно наче розкіш.

Кросовер Volkswagen Tiguan ніяк не називає купу корисних дрібниць, але всі їх пропонує! Регульований задній диван, чудо-підлокітник, окрема зона клімат-контролю, підігрів сидінь, безліч ніш та кишеньок – здається, в салоні передбачено все. Та й в багажнику (652-1650 літрів) також: електропривод кришки з сенсором відкриття, численні полички та кишені. На задніх дверцятах нанесено символ тигра та ігуани: наче натяк на назву моделі. До речі, звукоізолюючі вікна (два скла та плівка між ними) для нового Volkswagen Tiguan можуть бути не лише попереду, але й позаду; звукоізолююче скло дозволяє знизити рівень шумів на 4 дБ.

Техніка: все знайоме – і водночас все нове!

Почну з термінів, що знайомі шанувальникам Volkswagen та VAG-автомобілів загалом: платформа MQB, турбодизель TDI, коробка DSG, повний привод 4Motion. Все знайомо?

Так і ні одночасно. Кросовер Volkswagen Tiguan нового покоління побудований на платформі MQB evo: це все також несучий кузов, повністю незалежні підвіски коліс (у випадку моделі Tiguan), поперечне встановлення двигуна, передній або повний привод. Проте відмінності evo-платформи полягають у використанні різних надміцних сталей, частково загартованих ділянок структури кузова, полегшенні конструкції з одночасним покращенням безпеки – тобто, це й справді еволюція вже наче добре відомої платформи. Схожа ситуація відбулась також з дизельними двигунами серії EA288 EVO: це все також 4-циліндрові 2-літрові турбодизелі, але в оновлених виконаннях. Для нового Volkswagen Tiguan в Україні зараз пропонуються лише турбодизелі з кодовим позначенням DXPA та DXNB, що наче однакові, але насправді – різні.

Так, турбодизель EA288 EVO DXPA видає 110 кВт або 150 к.с. потужності та 360 Нм крутного моменту. Цей двигун має чавунний блок циліндрів, сталеві поршні, ступінь стиску 16:1, систему впорскування пального з тиском до 2 200 барів, турбіну з електронним регулюванням. Натомість турбодизель EA288 EVO DXNB видає 142 кВт або 193 к.с. потужності та 400 Нм крутного моменту. Цей двигун має вже алюмінієвий блок циліндрів та алюмінієві поршні, ступінь стиску на рівні 15,5:1 (зниження ступеня стиснення характерно для двигунів, де турбіна «задуває» більше повітря для збільшення потужності), систему впорскування пального з аналогічним тиском до 2 200 барів, турбіну з водяним охолодження та електронним регулюванням.

Щодо трансмісії, то автомобіль Volkswagen Tiguan з вищезгаданими турбодизелями має автоматичну коробку-робот DSG DQ381 з сімома передачами та подвійними зчепленнями. Але зверніть увагу: версія зі 150-сильним турбодизелем має коробку передач DQ381-7F 0GC та передній привод; версія зі 193-сильним турбодизелем має коробку передач DQ381-7A 0GC та повний привод. До речі, останній теж дещо змінився: тепер на карданному валу замість болтового з’єднання використовується шліцьове, воно компактніше та зручніше. Хоча постає питання того, чому так не зробили раніше. Адже шліцьове з’єднання існує дуже давно та широко використовується в конструкції різних автомобілів – наприклад, у ШРУС-ах.

Відзначу також й інші дрібниці. Ось вже знайомі терміни: фари IQ.LIGHT та сидіння ergoActive – наче щось схоже було і в попередньому Volkswagen Tiguan; що ж тут нового? Наприклад, нові фари IQ.LIGHT, які відтепер отримали ще додаткове позначення HD до своєї назви – це вказівка на 19 200 елементів освітлення в кожній фарі, що дозволяють максимально гнучко адаптувати світло фар відповідно до поточних умов руху. Щоправда, це все можу розповісти лише в теорії, адже тестовий автомобіль було оснащено фарами LED Plus: два основні модулі, автоматичне перемикання ближнього/дальнього світла, фара для освітлення віражів.

А ось про нові передні сидіння ergoActive Plus можу розповісти з власних вражень. Це сидіння з масажем, що тепер реалізовано за допомогою 10 пневматичних балонів, які розміщені по всій площі спинки. Якщо раніше Volkswagen Tiguan пропонував масаж спини лише у відділі попереку, то новий Volkswagen Tiguan дає вибір з кількох програм масажу, які можуть тривати 10-30 хвилин (залежно від обраної програми). Крім того, передні сидіння можуть запропонувати підігрів та вентиляцію. Ось наче кожен окремий пункт не є чимось особливим в сучасному автомобільному світі Volkswagen; але зберіть все разом – матричні фари на 19 200 елементів в кожній, масажні сидіння з підігрівом вентиляцією, великий сенсорний 15-дюймовий дисплей, звукоізолюючі вікна – де ще можна зустрітий такий рівень оснащення на автомобілях Volkswagen, що доступні в Україні? Наприклад, ось нещодавно такий перелік оснащення пропонував Volkswagen Touareg. А тепер – пропонує новий Volkswagen Tiguan.

Загальна платформа (як набір елементів, з яких складається автомобіль) не змінилась, але еволюціонувала. Новий кузов, багато надміцних сталей, присутні частково загартовані ділянки, жорсткість кузова на кручення сягає 23 000 Нм на градус. Суттєво оновились електротехнічні елементи: три типи фар, два типи ліхтарів, дві мультимедійні системи, купа різноманітних сенсорів та «помічників» для водія. Наразі всі нові Volkswagen Tiguan для України мають дизельні двигуни, але у двох різних виконаннях. Проте також зустрічається опис і бензинових версій – як натяк на майбутнє? Але ж повернемось до турбодизелів: тестовий автомобіль Volkswagen Tiguan було оснащено двигуном 2.0 TDI потужністю 193 к.с. (3500-4200 об/хв) з крутним моментом 400 Нм (1750-3250 об/хв), роботизованою коробкою DSG та повним приводом 4Motion. Все це обіцяє нам прискорення 0-100 км/год за 7,7 секунди, максимальну швидкість 220 км/год, споживання палива у міському циклі – 8,7 л на 100 км, споживання палива у позаміському циклі – 6,6 л на 100 км. Так ось…

За кермом: гарна динаміка, ще кращий комфорт

Новий Volkswagen Tiguan радикально змінив не лише свою зовнішність та салон, але і їздовий характер. Якщо казати про підвіску, то автомобіль їде саме так, як виглядає: м’яко та округло на нерівностях, дуже обережно та плавно, м’яко похитуючись кузовом на ямах та зберігаючи комфорт для своїх пасажирів. Хто сказав, що він їде беззубо та не агресивно?! А ось ви точно певні, що сімейний кросовер «на кожен день» має бути жорстким, спортивним, агресивним?

Адже у випадку 193-сильного варіанту Volkswagen Tiguan відсутність агресії в характері та присутність плавності в роботі підвісці зовсім не означає, що він повільний або кволий. Навіть навпаки: цей двигун повертає нам згадки про світлі минулі дні, коли турбодизелі були сповнені тяги та енергії. Починаючи з 1,5-1,7 тисячі обертів, двигун вже видає вдосталь крутного моменту для руху та плавних прискорень, а в середній зоні обертів (2-3 тисячі) він взагалі перетворює Volkswagen Tiguan на літак, що злітає – суцільна безперервна тяга під аналогічне суцільне гудіння двигуна. Так, звук роботи мотора помітний; але він саме такого тембру та гучності, як можна було б очікувати від дизельного кросовера середнього класу. Навіть на високих обертах, які буває сягають 4-4,2 тисячі, особисто мене цей звук не бентежить, а лише підкреслює динаміку автомобіля: до «сотні» реально за 7,7 секунди! Щоправда, за умови використання функції Launch Control та спорт-режиму. Адже якщо поїхати в режимі «просто зі світлофора педаль в підлогу», то вийде вже на секунду гірше – погляньте графіки замірів нижче.

Ще одним підтвердженням «стаєрського» характеру автомобіля є його кермо. Воно має середню гостроту (трохи понад 2,5 оберти від упору до упору) та дуже легке за відчуттями в руках. Водночас автомобіль Volkswagen Tiguan чітко слідує за командами та швидко відгукується на поворот керма, хоча й робить це з помітними кренами в поворотах. Здається, ось тільки ви обираєте спорт-режим, так одразу кермо «затискається» та важчає. Проте насправді таким чином проявляється деяка дворівнева штучність: на малих кутах повороту керма відчувається легкість, але на великих поворотах керма вже приходить важкість спорт-режиму. Тому ще раз – краще просто перелаштуватись на легкість та комфорт (але це не виключає гарну динаміку!) й отримувати насолоду від автомобіля. Схоже, комбінація атмосфери Joy та режиму руху Comfort – це найкращі слова-описи характеру автомобіля.

Турбодизель на 193 к.с. виправдовує всі очікування щодо динаміки, а 7-ступеневий «автомат-робот» DSG перемикається швидко на непомітно що у звичайному, що у спортивному режимі – чудова пара! Ще й доволі економічна: у мене стабільно по місту виходило 8-8,5 літрів на 100 км, мінімуми були 7,5-7,7 літра – тобто, новий Volkswagen Tiguan сам у себе виграє літр. На трасі під час руху зі швидкістю 100 км/год споживання палива становить 5,5-6 літрів на 100 км – знову краще обіцяного. На трасі автомобіль може їхати й значно швидше: чудовий двигун це без проблем дозволяє, запасу тяги та потужності вдосталь як для обгонів, так і для постійної підтримки високої швидкості. Проте в таких режимах вже дещо заважає м’яка підвіска, яка допускає коливання кузова від бокового вітру або розгойдування на хвилях асфальту; щоправда, це відбувається на швидкостях, значно більших за дозволені в Україні – а до цього моменту панує комфорт. Режим Offroad змушує повний привод «замикатись» та активніше працювати всіма колесами, не чекаючи пробуксовки передніх та підключення задніх; навіть за умови вивішування коліс, кузов не скручує – всі дверцята та кришка багажника закриваються нормально. Більшого від кросовера й годі вимагати. Чи все ж варто вимагати? Бажаєте більше спорту, драйву, потужності від Volkswagen Tiguan? Тоді читайте далі…

Вартість: скільки коштує Volkswagen Tiguan та хто конкурент

Кросовер Volkswagen Tiguan наразі пропонується на українському ринку у двох версіях. Проте цей той випадок, коли реально є вибір – адже ці версії дуже суттєво відрізняються.

Гаму відкриває Volkswagen Tiguan Life з ціною від 1,635 млн грн або майже $40 тис. Такий автомобіль оснащено 2-літровий турбодизель TDI на 150 к.с., автоматом-роботом DSG та переднім приводом. Відповідно до своєї назви, комплектація вже цілком достатня для реального життя: фари LED Plus, сидіння з тканинною оббивкою Life, декор Life на передній панелі, фонове підсвічування салону (10 кольорів), система фронтального контролю з функцією екстреного гальмування, адаптивний круїз-контроль з можливістю повної зупинки, асистент зміни смуги руху, асистент виїзду заднім ходом (контроль поперечного руху), камера заднього огляду, передні та задні датчики паркування, система вибору профілів їзди, фронтальні та бокові подушки безпеки (включаючи задні бокові подушки), система розпізнавання втоми водія, цифрова 10,2-дюймова панель приладів (1280х480 точок), датчик дощу, обігрів керма та передніх сидінь, тризонний клімат-контроль, безключовий доступ та запуск двигуна, електропривод кришки багажника, медіасистема з сенсорним 12,9-дюймовим дисплеєм, вісім динаміків, підтримка Android Auto та Apple CarPlay (бездротове підключення), легкосплавні 17-дюймові колісні диски тощо.

Наступним варіантом виступає Volkswagen Tiguan Elegance з ціною від 1,823 млн грн або близько $44,2 тис. Такий автомобіль також оснащено 2-літровим турбодизелем TDI, але вже на 193 к.с., також присутній автомат-робот DSG та повний привод. Плюс розширена комплектація, де додається наступне: салон з декором Elegance на передній панелі, спортивно-комфортні сидіння з оздобленням ArtVelours (центральна частина сидіння), асистент дальнього світла, аудіо Harman Kardon, обігрів лобового скла, обігрів заднього ряду сидінь, розширене фонове освітлення салону на 30 кольорів, передні сидіння з функцією масажу, легкосплавні 18-дюймові колісні диски тощо.

Отже, фіксуємо: навіть базовий варіант Volkswagen Tiguan зараз – це адаптивний «круїз» та повний пакет систем безпеки, трьох-зонний «клімат» та цифрова панель приладів Digital Cockpit Pro, мультимедійна система з 12,9-дюймовим дисплеєм, підігрів сидінь та керма. Версія Volkswagen Tiguan Elegance додає преміумаудіо, передні сидіння з масажем, обігрів задніх сидінь. Тестовий автомобіль додатково було оснащено ще кількома опціями: панорамний скляний зсувний дах-люк, система Discovery Pro зі збільшеним 15-дюймовим дисплеєм та навігацією, подвійна бездротова зарядка, проєкційний дисплей на лобове скло, шкіряний салон з оздобленням Varenna та передніми сидіннями ergoActive Plus – до підігріву та масажу ще додано вентиляцію, передбачено електропривод та пам'ять налаштувань. Тестовий автомобіль Volkswagen Tiguan Elegance з урахуванням опцій коштує близько $50 тис. Проте навіть у тестовому автомобілі та з урахуванням опцій, була встановлена лише камера заднього огляду – система кругового огляду стане доступна пізніше. Також чого варто очікувати у майбутньому від Volkswagen Tiguan, то це появи спорт-версії R-Line та потужного 265-сильного бензинового двигуна 2.0 TSI – це має бути гарний вибір для тих покупців, хто очікує більш динамічний варіант автомобіля.

Традиційно на завершення огляду, додам буквально кілька слів про конкурентів. Головні суперники вже були зібрані в окремому матеріалі-порівнянні: це Nissan X-Trail, Honda CR-V, Mitsubishi Outlander, Mazda CX-60, Hyundai Santa Fe. Останні два автомобілі можуть запропонувати більші розміри та вищу потужність, проте все одно – я гадаю, що потенційні клієнти перетинаються для всіх цих моделей. А ще я гадаю, що Volkswagen Tiguan може легко зайняти позицію одного з лідерів групи: зараз його ціна перебуває в межах конкурентів по класу, він пропонує гарну техніку (платформа, турбодизель, повний привод, режими руху), а також дуже багато сучасного оснащення (проєкція на лобове скло, масажні сидіння, задній «клімат» тощо). Тобто – новий Volkswagen Tiguan знову пропонує дуже багато, щоб стати лідером класу; але при цьому вже не вимагає додаткової доплати, як це було раніше.

З тих автомобілів, що не увійшли до попередньої групи, але також можуть виступати конкурентами, відзначу Citroen C5 Aircross, Hyundai Tucson, Toyota RAV4, Mazda CX-5. Опишу ситуацію коротко та просто: всі ці автомобілі дещо менші ззовні та всередині, вони дещо поступаються рівнем оснащення; крім того, у Citroen немає повного приводу, а у Mazda немає економного двигуна (дизеля або гібрида). Проте всі ці автомобілі також і дещо дешевші – отже, це варіанти для тих, кому вартість Volkswagen Tiguan здається зависокою.

Нарешті, останнім та одним з найскладніших конкурентів назву кросовер Skoda Kodiaq: більший за габаритами, з аналогічною технікою (платформа/двигуни/оснащення), плюс одразу з повним приводом. Проте у бренду Volkswagen вже є відповідь на питання – це новий кросовер Volkswagen Tayron, який має приїхати до нас у 2025 році та буде займати позицію колись існувавшого Volkswagen Tiguan Allspace (так-так, можна розраховувати на 7-місний салон). Проте це буде потім; а зараз – повернемось до актуального Volkswagen Tiguan, його комплексної оцінки та підсумків. Отже…

Оцінка межі
8
/ 10
Що сподобалось
  • Гарний комфорт підвіски
  • дизель виправдовує очікування динаміки та економічності
  • лише дві версії – але реально є вибір
  • рівень оснащення моделі класом вище
  • ціна в реаліях ринку
Що не сподобалось
  • Зауваження до незрозумілого дизайну
  • хочеться більше спортивності в характері та потужніший двигун

Особисто для мене новий Volkswagen Tiguan зайняв дуже високу позицію в класі за що й отримав доволі високу 8-бальну оцінку. Причому коли до нас приїде спорт-версія R-Line та потужніший бензиновий двигун, кросовер Volkswagen Tiguan має шанс прибрати ще одне зауваження й, таким чином, заслужити ще вищу оцінку. Проте навіть зараз вже можна констатувати факт: новий Volkswagen Tiguan заслуговує на увагу потенційних покупців. Це загальні логічні висновки й тут можна поставити крапку. Але додам ще власних емоцій. Ось інколи зустрічається термін «яскраво-сірий» – й новий Volkswagen Tiguan саме такий. Він наче стриманий, логічний, правильний – і зазвичай від цього віяло фірмовим німецьким «холодком» у відносинах. Проте новий Volkswagen Tiguan вміє бути особисто «своїм» та викликати приємні відчуття. Це проявляється в жартівливих логотипах на задніх дверцятах та в можливості налаштування «атмосфери» салону, в гарному комфорті підвіски та максимальній увазі до пасажирів. При цьому він все також пропонує гарний турбодизель, сучасну платформу та купу асистентів для водія, чудо-фари на чудо-масажні-сидіння від автомобіля класом вище. Так, новий Volkswagen Tiguan не наслідує попередника. Але він намагається заново вигадати себе самого, поєднавши високі технології з приємними емоціями. І, як на мене, йому це вдалося.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: