Українська правда

Тест-драйв Toyota Land Cruiser Prado: краща версія себе

Тест-драйв Toyota Land Cruiser Prado: краща версія себе
0

Нове покоління позашляховика Toyota Land Cruiser Prado з кодом 250 вперше було представлено влітку 2023 року, наприкінці 2024-го відбулась офіційна українська презентація, й ось на самому початку 2025-го детальний огляд і тест-драйв автомобіля. Давайте максимально уважно розберемось з усіма нюансами автомобіля! Адже, повірте, їх буде чимало.

Дизайн: свій власний маєток на колесах

Велетенська шафа на колесах! Та де там, це навіть не шафа, а будинок на колесах! Причому з урахуванням розмірів – не просто будинок, а справжній власний маєток з міцними стінами у вигляді пласких поверхонь, що домінують в дизайні нового Toyota Land Cruiser Prado 250.

Насправді візуальна простота пласких поверхонь нового Toyota Land Cruiser Prado оманлива. Ось прямокутна решітка радіатора та майже пласкі прямокутні фари; проте ця решітка виконана з численними квадратними отворами, по центру встановлено камеру огляду та датчик-радар для різноманітних систем, а фари приховують модуль матричного дальнього світла. Ось плаский капот з кількома лініями; проте штамповка ліній на ньому дає змогу покращити огляд вперед та краще зрозуміти габарити автомобіля – їх буквально «зчитуєш» по лініям та контурам.

Ось трапецієподібні колісні арки великим простором для відводу бруду, передбачені широкі пластикові накладки на арки та низ дверей, є можливість заміни переднього бампера по частинах – дуже практично на бездоріжжі, де є постійний ризик дрібних подряпин та пошкоджень. А ще автомобіль Toyota Land Cruiser Prado 250 отримав й кілька відверто дизайнерських рішень: дах «відрізаний» темними смужками на стійках, вигин лінії підвіконня на задніх дверцятах, великі маже прямокутні ліхтарі, всередині яких встановлені прямокутники меншого розміру та лінії-вказівники поворотів. Навіть дзеркала – й ті чудово поєднали практичність (великий розмір) з дизайнерським оформленням.

Характерний прямокутний дизайн та чимало пласких поверхонь додатково підкреслюють збільшені розміри нового покоління Toyota Land Cruiser Prado: довжина – 4,93 метра; ширина – 1,98 метра; висота – 1,93 метра. Кліренс між осями заявлено на рівні 205-215 мм (залежно від комплектації та розміру коліс), причому кліренс у найнижчих точках передньої та задньої підвіски й того більше – на рівні 22-24 см, залежно від точки замір та розміру коліс. Кут в’їзду становить 30-31 градус (залежно від комплектації та розміру коліс), кут рампи заявлено на рівні 24-25 градусів, кут з’їзду складає 22 градуси. Максимальна глибина броду – до 700 мм. Автомобіль є чудовим прикладом функціонального дизайну: він виглядає міцним, брутальним, впевненим в собі; водночас, це не просто дизайн заради дизайну, адже багато рішень продиктовано реальною функцією. Навіть ось та сходинка на задніх дверцятах, яка проявляється в салоні. До речі, про салон…

Ось це відчуття функціонального дизайну також панує і в салоні. Повністю нова архітектура передньої панелі побудована так, щоб вмістити два великих дисплеї зі знайомою графікою та чудовою якістю зображення – це надає відчуття сучасності. Зробили окремий блок клімат-контролю, не пошкодували кнопок для керування додатковими функціями (водночас, зібрали їх дуже компактно і логічно), передбачили м’яку накладку на дверцятах у місці контакту коліна водія, присутня бездротова зарядка – це про щоденну зручність. А ось круглі дефлектори-турбіни, лінія мідного кольору з ребристою фактурою, а також кермо з велетенським написом TOYOTA замість логотипа – це вже про дизайн.

Посадка традиційно висока, проте підніжка та ручка на боковій стійці дозволяють легко досягнути салону. Лобове скло встановлено більш вертикально, що дещо зменшує його площу; але для огляду все одно вистачає, плюс виникає особливе відчуття, коли бачиш над головою верхній кут скла десь далеко там попереду. Хоча відзначу, що високим водіям така посадка та оглядовість можуть бути не зовсім зручними. Ось з оглядовістю назад все добре в будь-якому випадку: велетенські бокові дзеркала, все чудово видно! Центральне дзеркало теж дає непоганий огляд, причому якщо позаду багато пасажирів або речей і це перекриває огляд, то передбачена додаткова камера, що транслює зображення у вбудований дисплей дзеркала. Таке ми вже бачили на автомобілях Toyota; проте ось ще дрібничка: це дзеркало встановлено на блоці освітлення салону з сенсорним керуванням – це точно Toyota?!

В салоні нового Toyota Land Cruiser Prado 250 обійшлось без дерева або сріблястого декору; натомість тут панує функціональність та сучасність, що не виключає дизайнерського опрацювання деяких елементів – просто чудово!

Та й позаду непогано. Звісно, посадка загалом та положення ніг виходить доволі високими через наявність рами; звісно присутній масивний центральний тунель через масивні вузли систем повного приводу. Але в іншому – все дуже й дуже добре. Через доволі високу посадку, тіло пасажирів розміщується вертикально й здається, що є непоганий простір для колін; а ось над головою – це не просто здається, а вже саме так і є. Передбачено регулювання кута нахилу спинки від положення майже вертикально до положення напівлежачі; хоча я б ще додав можливість поздовжнього регулювання дивану. Очікувано присутній підлокітник та дефлектори вентиляції на стелі; також присутній окремий клімат-контроль та підігрів задніх сидінь – чудово!

Щоправда, це було й в минулому покоління Toyota Land Cruiser Prado; але справжнім неочікуваним «бонусом» є не лише підігрів, але й вентиляція задніх сидінь. До речі, щодо вищезгаданої сходинки задніх дверцят – то в салоні вона перетворюється на виступ, що наче на підсвідомому рівні дарує відчуття додаткового захисту для задніх пасажирів.

Буквально пару фраз щодо задньої частини салону: автомобіль Toyota Land Cruiser Prado 250 є позашляховиком; але намагається дати пасажирам той рівень затишку та комфорту, який зазвичай характерний для великих та продуманих сімейних кросоверів. А ще він дає великий (742 літри), продуманий, зручний, практичний багажник. Нарешті кришка багажника відкривається догори, є можливість відкрити окремо лише скло, передбачені зручні ніші для дрібних речей та різноманітні розетки. Цікаво, що підсклянники й порти USB-С в багажнику натякають, що потенційно Toyota Land Cruiser Prado 250 може бути 7-місним.

Техніка: нова рама, нові системи, новий турбомотор

Нове покоління Toyota Land Cruiser Prado побудовано за класичними правилами великих позашляховиків: міцна рама, незалежна підвіска попереду, суцільний міст позаду, поздовжнє встановлення двигуна, постійний повний привод, знижувальний ряд, блокування диференціалів. Здається, все як у попередника; й водночас – все геть інакше!

Адже новий позашляховик Toyota Land Cruiser Prado серії 250 побудований на платформі GA-F, що передбачає використання нової рами, яка на 50% жорсткіша за раму попередника. Передня незалежна підвіска все також має подвійні важелі, пружини та амортизатори; задня підвіска все також побудована на основі моста та пружин; проте змінились точки кріплення амортизаторів, додалось більше алюмінієвих деталей, а замість KDSS (система проти кренів кузова) з’явилась нова «родзинка» у вигляді SDM – це передній стабілізатор поперечної стійкості з можливістю відключення. Крім того, замість гідравлічного підсилювача керма тепер використано електричний, завдяки чому вдалось інтегрувати більше систем допомоги водію: наприклад, не лише сповіщення про вихід зі смуги руху, але й повернення автомобіля у свою смугу руху.

Постійний повний привод побудований з використанням центрального диференціала Torsen, передбачено знижувальний ряд, можливість блокування центрального диференціала, а в максимальній комплектації – ще й заднього. Також присутні фірмові системи допомоги водію MTS (вибір режиму руху залежно від бездоріжжя) та Crawl Control (це круїз-контроль для бездоріжжя, система самостійно підтримує певну швидкість руху). Ось наче схоже вже було і в попереднику; проте тепер MTS також працює в режимі 4H, а не лише 4L – й це правильно. Нарешті, щоб завершити з трансмісією: тепер автомобіль Toyota Land Cruiser Prado 250 отримує 8-ступеневу автоматичну коробку перемикання передач замість 6-ступеневої раніше.

Під капотом Toyota Land Cruiser Prado 250 для ринку України може встановлюватись або добре відомий турбодизель 2.8 D-4D (205 к.с. та 500 Нм) з кодовим позначенням 1GD-FTV, або новий 4-циліндровий рядний бензиновий двигун 2.4 Turbo (282 к.с. та 430 Нм) з кодовим позначенням T24A-FTS, що прийшов на заміну 4-літровому V6 у попередника. Бензиновий турбомотор має дещо «довгохідну» конструкцію (циліндри діаметром 87,5 мм та хід поршня 99,5 мм), доволі високий ступінь стиску на рівні 11,0:1 та подвійну систему регулювання фаз газорозподілу Dual VVT-i. До речі, новий бензиновий двигун насправді новий саме для Toyota Land Cruiser Prado 250, адже він вже зустрічається на деяких моделях Lexus – ось згадаю Lexus RX 500h, де поєднався 2,4-літровий турбомотор та гібридна система. Спеціально навів цей приклад, адже Toyota Land Cruiser Prado 250 теж може мати гібридний силовий агрегат. Йдеться про версію Hybrid i-Force Max потужністю 330 к.с. на основі 2,4-літрового турбодвигуна та електромотору. Шкода, але така версія в Україні не пропонується; як мінімум, станом на сьогодні.

Міцна рама та постійний повний привод, знижувальний ряд та блокування диференціалів, системи MTS та Crawl Control для допомоги на бездоріжжі, система огляду на бездоріжжі MTM з функцією проєкції простору під автомобілем – все схоже вже було у попередника й водночас все покращилось в деталях. Важливими змінами є поява 8-ступеневого «автомату» та перехід на електричний підсилювач керма. Радикальною зміною є заміна атмосферного V6 на рідний 4-циліндровий турбодвигун серії T24A – саме такий і було встановлено під капотом тестового автомобіля. В цьому випадку обіцяно 282 к.с. (6000 об/хв) потужності та 430 Нм (1700-3600 об/хв) крутного моменту. А ще обіцяно споживання палива по місту на рівні 13,8 літра на 100 км (чимало, але у минулого Toyota Land Cruiser Prado з мотором V6 взагалі було заявлено 15,5 літрів), а також споживання палива у заміському циклі на рівні 8,9 літра на 100 км. Максимальна швидкість заявлена на рівні 165-170 км/год незалежно від двигуна, але залежно від комплектації та розміру коліс. Так ось…

За кермом: гарний бензиновий турбо, ще кращий комфорт та легкість керування

Так багато вище розповідалось про двигун, що логічно почати саме з нього. Тим більш, пара з турбодвигуна та новітнього 8-ступеневого «автомату» просто чудові: гарна тяга мотора в широкому діапазоні обертів, адекватне прискорення та набір швидкості, відсутність помітних перемикань передач, чітке слідування за натисканням педалі акселератора. Причому все це помітно змінюється залежно від обраного режиму руху.

Наприклад, в екорежимі коробка намагається рано перемикатись на передачу вище, двигун постійно працює в діапазоні 1,5-2 тисяч обертів – й загалом, на диво, але навіть там вистачає тяги для руху та плавних прискорень. Не вистачає лише або максимальної тиші, або гарно поставленого звуку мотора: постійно чути тихий гу-у-у-у-у-л з-під капота (хоча дехто з пасажирів порівнював цей звук з муркотінням кота). В нормальному режимі руху двигун працює в діапазоні 1,7-2-2,5 тисяч обертів, а за необхідності прискорення автоматична коробка не поспішає перемикатись вище й дозволяє набирати 3-4 тисячі – й ось тут вже відчувається рівномірне нарощування потужності, немає ось цих всіх «турбоям» та провалів тяги. Нарешті, спорт-режим передбачає ще більш пізні перемикання й ще більші оберти мотора: тепер для нього 3-4 тисячі є нормою, а під час прискорень в режимі «педаль в підлогу» цифровий тахометр може на миті сягати позначок навіть 5,5-6 тисяч обертів. Гарний звук-ревіння все також не з’являється, проте гострота відгуків на педаль акселератора та рішучість у швидких прискорення просто чудова.

Але не полишає враження, що в спорт-режимі стає важчим кермо. Проте ось питання – а навіщо? Адже це кермо робить 3+ оберти від упору до упору й доводиться помітно працювати руками в крутих поворотах, при цьому під час різких маневрів постійно присутнє відчуття керування важким (близько 2,3 тонни для бензинової версії) та великим автомобілем, який дуже полюбляє кренитись в поворотах своїм високим кузовом. Тому я не маю нічого проти спорт-режиму двигуна та коробки, але хотів би поєднати все це з легким кермом нормального або екорежиму. Відверто кажучи, у випадку Toyota Land Cruiser Prado хочеться просто відпочивати і їхати куди треба – чи то дорогами, чи то лише за напрямком. Підвіска в цьому допоможе. Гарний комфорт та м’якість руху, легкі розгойдування на хвилях асфальту, великі колеса переїжджають дрібні ями наче катком. Буду відвертим й скажу, що все ж залишились певні вібрації від важкого заднього моста та великих коліс. Проте загалом: так, як поїхав великий рамний позашляховик Toyota Land Cruiser Prado 250 з суцільним мостом позаду і без будь-яких пневматичних балонів в шасі – це справжнє досягнення для автомобіля такого формату.

У випадку сприйняття комфорту Toyota Land Cruiser Prado важлива точка відліку. Якщо такою точкою відліку виступає минулий Prado з системою KDSS, то дуже велика ймовірність, що новий автомобіль буде здаватись м’якішим. Якщо точкою відліку виступає минулий Toyota Land Cruiser Prado без KDSS й на «пухлих» товстих шинах з маленькими дисками – то новий Toyota Land Cruiser Prado буде їхати приблизно на рівні по комфорту підвіски. Але запропонує набагато легше керування: тут я зараз кажу як буквально, маючи на увазі легке кермо, так і ментально – з погляду взаєморозуміння з автомобілем та плавності його рухів. Нарешті, якщо точкою відліку будуть виступати сучасні кросовери з незалежними багатоважільними підвісками, то очікувано вони будуть кращими та більш «легковими» на гарних дорогах.

Проте навряд вони заїдуть туди, куди може заїхати Toyota Land Cruiser Prado! Головне відчуття, яке я зловив під час проїздок бездоріжжям – мені легко з чим автомобілем. По-перше, від розуміння геометрії кузова: пласкі поверхні бампера та передніх крил якось легше «читаються» на бездоріжжя, низ бамперів повністю вкрито темним пластиком, пороги розміщені високо. По-друге, завдяки вищезгаданій доволі комфортній підвісці та легкому керму, гарному налаштуванню двигуна й автоматичної коробки перемикання передач. Можна рухатись плавно, за що хребет скаже «дякую» та й руки не напружуються, двигуна вистачає для руху в натяг під час обережного дозування тяги. Цікаво, що зміни в підвісці та передній стабілізатор з можливістю відключення дозволили суттєво (+5 см) збільшити й так чималі ходи коліс та артикуляцію мостів: тобто, на бездоріжжі Toyota Land Cruiser Prado намагається чіплятись за дорогу до останнього, коли вже візуально колеса «перехрестило» й кузов нахилило – проте колеса все ще намагаються не відірватись від землі. До речі, якщо після бездоріжжя забути увімкнути стабілізатор, то виникає відчуття ще більшого розгойдування кузова, наче й так вже великий автомобіль ще додатково підняли на пневмопідвісці й так поїхали. Дякувати, система керування сама підключає цей стабілізатор на швидкості 30-40 км/год.

Здається, третім пунктом потрібно відзначити систему MTS для допомоги на бездоріжжі та вибору типу поверхні. Але казав раніше і ще раз повторюсь: у випадку таких автомобілів, як Toyota Land Cruiser Prado, визначальними є постійний повний привод, великі колеса з розвиненим протектором, блокування диференціалів, можливість руху в натяг – а вже потім різноманітні допоміжні системи. Проте все ж це гарна допомога для новачків, яким треба долати бездоріжжя: ось вмикай ось це, давай газу – далі автомобіль все зробить сам! Саме з цього погляду можливість роботи MTS не лише в режимі 4L, але й в режимі 4H є додатковою перевагою. А ще – раніше казав і ще раз повторюсь: чи не більш важливою перевагою для бездоріжжя є система огляду MTM, яка дозволяє відслідковувати все те, що відбувається навколо автомобіля та під його колесами. Звісно, якщо камери не закидає брудом.

Новий позашляховик Toyota Land Cruiser Prado – це наче «гламурне бездоріжжя в гумових чоботах»: він виблискує своїм полірованими поверхнями та променями LED-фар під час чергового стрибку на пагорбі, але спонукає до пошуку нових пригод та сміливо рушає вперед! Дивне відчуття: ось наче й розумієш, що це недешевий автомобіль, що це не «корч для бездоріжжя»; проте Toyota Land Cruiser Prado намагається не зупиняти водія, а лише підбадьорює: давай ще, ось дивись як можна, ю-ю-х-х-у-у погнали далі! Він не боїться забруднитись на бездоріжжі – що в переносному, що в прямому сенсі цих слів: під капотом вже було чимало заляпано, я ще трохи додав; при відсутності декоративної кришки двигуна все це очистити ох як непросто. Виїхав на бездоріжжя, покопався колесами – й ось вже сильно брудні задні колісні арки. З урахуванням висоти кузов, дверного отвору, необхідності використання підніжки для посадки – все це означає, що з великою ймовірністю штани, спідниця, пальто у задніх пасажирів будуть брудними. Як на це подивляться партнери з бізнес-центру, дружина по дорозі в театр, або діти, яких треба забрати зі школи? Жарти-жартами, але пишу ось всі ці фрази, і розумію наскільки багатозадачним вийшов новий Toyota Land Cruiser Prado, наскільки широкий в нього характер використання! Такий же широкий, як і характер неймовірно гнучкої пари, складеної з бензинового турбодвигуна та 8-ступеневого «автомату». Щоправда, від майже 300-сильної потужності хотілось отримати дещо кращу динаміку – за моїми замірами прискорення 0-100 км/год вийшло на рівні 8,6-8,9 секунди. Порівняти з офіційно заявленими цифрами змоги немає, оскільки цей показник не заявлений. А ось показники споживання палива – 13,8 літра по місту та 8,9 літра поза містом – доволі справедливі. Наприклад, мої мінімуми по місту були на рівні 10,7-11 літрів, максимуми сягали 16+ літрів пального; але якщо казати про більшість поїздок, нормальний темп руху, середню завантаженість доріг – то й справді виходило близько 13-13,5-14 літрів на 100 км шляху. Хочеться отримати ще більше потужності та ще кращу динаміку, але поєднати все це з кращою економічністю. Як це зробити? Знавці автомобілів Toyota знають відповідь – потрібен гібрид!

Вартість: скільки коштує Toyota Land Cruiser Prado та хто конкурент

Позашляховик Toyota Land Cruiser Prado 250 пропонується в Україні з двома двигунами (дизель 2.8 D-4D або бензин 2.4 Turbo), завжди з повним приводом та 8-ступеневою автоматичною коробкою перемикання передач, у трьох комплектація – разом маємо п’ять версій автомобіля.

Лінійку моделі відкриває Toyota Land Cruiser Prado у комплектації Elegance, що пропонує наступне: решітка радіатора сріблястого кольору, легкосплавні 18-дюймові сірі колісні диски, рефлекторні LED-фари, оздоблення керма шкірою, оздоблення сидінь синтетичною шкірою з перфорацією, круїз-контроль, безключовий доступ та запуск двигуна, електропривод кришки багажника, датчики паркування попереду та позаду, камера заднього огляду, розетки USB-C в салоні та багажнику, розетка 220В в багажнику, підігрів та вентиляція передніх сидінь, електропривод регулювання положення сидіння водія, задній диван розділений в пропорції 60:40 та з регулювання нахилу спинки, роздільний (водій/пасажир) клімат-контроль попереду, окрема зона клімат-контролю позаду, цифрова 7-дюймова панель приладів, мультимедійна система з сенсорним 9-дюймовим дисплеєм, аудіосистема на 6 динаміків, підтримка Android Auto та Apple CarPlay, комплекс систем активної безпеки Toyota Safety Sense (інтелектуальний круїз-контроль, моніторинг «сліпих зон» дзеркал, розпізнавання дорожніх знаків, автоматичне дальнє світло, контроль рядності руху тощо), фронтальні та бокові подушки безпеки, бокові шторки безпеки, подушка безпеки для колін водія, центральний диференціал Torsen з можливістю примусового блокування, система Crawl Control для підтримання сталої швидкості під час руху на бездоріжжі та інше. Ціна Toyota Land Cruiser Prado 2.8 D-4D 205 8A/T Elegance – від 2,43 млн грн або близько $58 тис.

На крок вище розташовано автомобіль Toyota Land Cruiser Prado у комплектації Prestige, де додано наступне: решітка радіатора сірого кольору, легкосплавні сірі матові 18-дюймові колісні диски, матричні LED-фари, тоноване скло задніх дверцят та кришки багажника, обігрів лобового скла по всій площі, фонове підсвічування центральної консолі, система кругового огляду, бездротова зарядка, підігрів керма, цифрова 12,3-дюймова панель приладів, мультимедійна система з сенсорним 12,3-дюймовим дисплеєм, аудіосистема на 10 динаміків, примусове блокування заднього між колісного диференціала, система MTS для вибору режимів руху на бездоріжжі, система MTM для огляду на бездоріжжі з функцією проєкції простору під автомобілем тощо. Ціна Toyota Land Cruiser Prado 2.4 Turbo 282 8A/T Prestige – від 2,54 млн грн або майже $61 тис.; ціна Toyota Land Cruiser Prado 2.8 D-4D 205 8A/T Prestige – від 2,69 млн грн або близько $64 тис.

Максимальним варіантом виступає Toyota Land Cruiser Prado у комплектації Premium, що додатково пропонує наступне: легкосплавні 20-дюймові колісні диски, цифрове дзеркало заднього огляду з вбудованим дисплеєм, оздоблення сидінь шкірою (натуральна та синтетична), м’яка вставка на нижній частині дверних панелей, безконтактне керування дверцятами багажника, електропривод регулювання положення керма, електропривод регулювання положення сидіння переднього пасажира, регулювання довжини подушки сидіння водія, підігрів та вентиляція задніх крайніх сидінь, проєкційний кольоровий дисплей, аудіосистема JBL на 14 динаміків, передній стабілізатор SDM з можливістю відключення. Ціна Toyota Land Cruiser Prado 2.4 Turbo 282 8A/T Premium – від 2,84 млн грн або $68 тис.; ціна Toyota Land Cruiser Prado 2.8 D-4D 205 8A/T Premium – від 3 млн грн або майже $72 тис.

Як це часто буває, тестовий автомобіль було надано у максимальній версії; проте ось вам ще один додатковий приклад – позашляховик Toyota Land Cruiser Prado 2.8 D-4D 205 8A/T Prestige. Під капотом встановлено дизельний двигун: кажуть, він популярніший у покупців – розподіл між двигунами зараз умовно 60/40 на користь дизеля. Комплектація на вже більш ніж достатня: матричні фари та круговий огляд; клімат-контроль попереду та позаду (але підігріву та вентиляції позаду немає); присутні численні системи для бездоріжжя (немає лише стабілізатора з можливістю відключення); легкосплавні 18-дюймові колісні диски «взуті» у більш високопрофільну гуму, що обіцяє додатковий комфорт.

На завершення – згадаємо про конкурентів. Одним з ключових суперників назву Land Rover Defender: також неабиякі можливості на бездоріжжі та гарний комфорт руху, але відмова від рами та заднього суцільного моста на користь несучого кузова, багатоважільної пневматичної підвіски, потужних двигунів – але все це коштує набагато більше грошей. Серед «британців» ще варто згадати Land Rover Discovery. Проте окрім нього – хочеться згадати й «американця» у вигляді Jeep Grand Cherokee: він непогано готовий до бездоріжжя, має пневматичну підвіску та просторий салон, пропонує бензиновий двигун схожої потужності; але взагалі позбавлений дизельного варіанту та й коштує чимало – максимальна комплектація додає півмільйона гривень відносно й вже також недешевого максимального варіанту Toyota Land Cruiser Prado.

Якщо казати саме про рамні автомобілі, суцільний задній міст, підготовку до дуже суворого бездоріжжя, то можна згадати про Mitsubishi Pajero Sport або Jeep Wrangler. Перший намагається бути взірцем практичності, пропонуючи турбодизель та доволі помірну ціну, як для автомобілів такого класу. Другий робить відверту ставку на емоційний складник, за що просить багато грошей. Проте обидва не дотягують до Toyota Land Cruiser Prado по якості матеріалів та зручності салону, по переліку сучасних систем, програють в комфорті руху тощо.

Причому якщо врахувати всі ось такі здобутки нового покоління Toyota Land Cruiser Prado – скажімо так, загальносімейній цінності – то виявиться, що автомобіль готовий конкурувати також і з великими кросоверами: Mazda CX-90, Hyundai Palisade, Volkswagen Touareg. Він може поступатися в потужності та динаміці, керованості на гарній дорозі, проте точно відігріється на бездоріжжі та пропонує свій характерний дизайн. І на останок – зверніть увагу, наскільки різнопланові автомобілі я приводжу як конкурентів Toyota Land Cruiser Prado й проти кожного з них знаходяться контраргументи та переваги. Це ознака дуже «сильного» автомобіля з ринкового погляду.

Оцінка межі
8
/ 10
Що сподобалось
  • Сучасний ззовні та всередині
  • гарний комфорт як для рамного автомобіля
  • уваги до дрібниць для відчуття затишку
  • наповнені комплектації та широкий вибір версій
  • підготовка до бездоріжжя
  • для свого класу та формату – доволі прийнятна ціна
Що не сподобалось
  • При заявлених 282 к.с. динаміка могла б бути кращою
  • потрібно поєднати більше потужності та гарну економічність – потрібен гібрид!

Як на мене, то новий позашляховик Toyota Land Cruiser Prado відверто вдався, він наче став кращою версією самого себе. Адже автомобіль не втратив свого цілком справедливого визначення «справжній позашляховик» та, водночас, суттєво додав одразу в двох напрямках: відчуття сучасності та продуманості буквально в усьому, а також пристосованість для загальносімейного використання. Третій напрямком-покращенням міг би стати новий турбодвигун, але ось тут хочеться отримати більше потужності та динаміки, проте не витрачаючи більше пального. І такий варіант в арсеналі нового Toyota Land Cruiser Prado – це гібридний силовий агрегат, який дуже хочеться отримати і для України. Проте навіть зараз автомобіль вже пропонує настільки багато переваг, що я можу впевнено сказати: новий Toyota Land Cruiser Prado має стати новим бестселером в своєму класі на багато років вперед. Адже він того і справді заслуговує.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: