Кросовер Nissan Juke другого покоління оновився: він отримав яскраво-жовтий колір, помітно змінений салон, навіть додав версію з провокаційною назвою N-Sport. Як все це поєдналось в одному автомобілі та який коктейль створили такі інгредієнти? Зараз розповім!
Дизайн: новинка, що вже добре знайома
Зовнішній вигляд кросовера Nissan Juke навряд потрібно описувати, адже автомобіль добре відомий. Причому це твердження стосується Nissan Juke як першого, так і другого покоління. Виділені круглі фари та V-подібна вставка решітки радіатора, загострені риски-ліхтарі між капотом й передніми крилами, приховані ручки задніх дверцят, невеличка кришка багажника з виступаючим спойлером – це опис якого покоління Nissan Juke? Та обох!
Водночас автомобіль Nissan Juke другого покоління все ж помітно відрізняється: на дверцятах додались лінії-штамповки, дах по модному «відрізаний» по стійках та пофарбований в інший колір, а замість напівкруглих задніх колісних арок – тепер поздовжні лінії, що переходять в невеличкі ліхтарі. Крім того, оновлення 2024 модельного року нарешті повернуло жовтий колір в палітру. Паралельно ще й було запущено нову комплектацію N-Sport, яка вирізняється 19-дюймовими колісними дисками Akari Black та численним чорно-глянцевим декором по кузову.
Вже минуло кілька років від дебюту Nissan Juke другого покоління – а цей автомобіль й досі виглядає молодо та енергійно; причому яскраво-жовтий колір додатково підкреслює такі враження. Оновлення автомобіля не змінило його розміри: довжина – 4,21 метра; ширина – 1,83 метра; висота – 1,59 метра; колісна база – 2,64 метра; кліренс заявлено на рівні 172 мм. Нова комплектація N-Sport, що з’явилась під час проміжного оновлення, означає наявність численних чорно-глянцевих деталей: колісні диски, корпуси дзеркал, вставки на бамперах та дверцятах.
Якщо дизайн автомобіля Nissan Juke при зміні поколінь – це еволюція, то зміна його салону – це революція. Причому вона відбулась вже двічі: спочатку Nissan Juke другого покоління отримав потрійні центральні дефлектори, невеличкий виступаючий дисплей, комбінацію звичних приладів та екрану між ними. Однак зміни 2024 року принесли пару великих 12,3-дюймових дисплеїв – один виступає як панель приладів, а інший відповідає за керування мультимедійною системою та додатковими функціями. Інтеграція цих дисплеїв у вже існуючий салон вимагала змінити передню панель: так з’явилось «чимале крило», яке дизайнери додатково підкреслили контрастною вставкою. Нарешті, також під час оновлення додались більш традиційні витягнути дефлектори вентиляції – відтепер круглі дефлектори залишились лише справа/зліва. Шкода, що так вийшло: як на мене, круглі виглядають більш стильно та дають більше свободи в керуванні розподілом повітря: їх можна вільно відхиляти будь-куди.
Решта елементів салону залишилась незмінними. Передні сидіння з інтегрованими підголівниками вже зараз виглядають так, що хоч бери та став у спортивний автомобіль – наприклад, розвинена бокова підтримка це вже дозволяє. Щоправда, через таку занадто активну підтримку, передні сидіння затискають людей «в тілі» й може бути дещо незручно. Але ж кросовер Nissan Juke – це для молодих та гнучких людей, правда? Можливо, також для їх друзів або маленьких дітей: тоді їм вистачить місця позаду. Тому, що позаду Nissan Juke пропонує лише мінімально-достатній простір, пару USB-портів та нішу для дрібних речей. Проте позаду відсутні дефлектори вентиляції та підлокітник, немає можливості регулювати нахил спинки сидіння: коротка міська поїздка – без питань; але на дальню дорогу – хочеться більше відкинутись назад. Багажник теж не рекордний, а лише мінімально-достатній за своїм простором та функціональністю: об’єм 422 літри, дворівнева підлога, пара бокових фіксаторів-гачків, тимчасове запасне колесо; проте немає бокових ніш та електроприводу кришки.
Враження від салону автомобіля Nissan Juke залежать від місяця посадки. Попереду – багато дизайнерських елементів, класні сидіння з розвиненою боковою підтримкою, нові дисплеї з чудовою якістю зображення (такі раніше ми бачили на Nissan Qashqai та Nissan X-Trail), примітний жовтий декор та фонове контурне підсвічування: все чудово! Однак позаду – вже просто другий ряд сидінь та просто багажник; але і не більше. Автомобіль для водія та пасажира, й вже потім – для пасажирів та речей.
Техніка: незмінна основа, змінний колір та дисплеї
Кросовер Nissan Juke другого покоління (код моделі F16A) дебютував близько п’яти років тому. З точно часу й до сьогодні він глобально не змінився: платформа CMF-B, несучий кузов, передня незалежна підвіска типу МакФерсон, задня напівзалежна підвіска на основі поперечної балки, бензиновий 1,0-літровий турбомотор DIG-T з кодовим позначенням HR10DDT, передній привод та роботизована коробка 7DCT з подвійними зчепленнями. Крім того, в актуального кросовера Nissan Juke на початку кар’єри були версії з механічною коробкою перемикання передач – але вони наразі не пропонуються в Україні; а ще у нього є гібридні версії з бензиновим 1,6-літровим атмосферним двигуном та електромотором – але вона взагалі ніколи не пропонувалась в Україні.
Якщо порівнювати з моделлю Nissan Juke першого покоління, то кросовер Nissan Juke другого покоління дещо виграв у збільшенні довжини та колісної бази (це про внутрішній простір салону), а також дещо виграв в питання жорсткості кузова (це про безпеку та керованість). Проте автомобіль другого покоління втратив повний привод: всі версії, на всіх ринках – лише з переднім приводом. Хоча, будемо відвертими, такі кросовери рідко беруть з повним приводом.
Й тепер про оновлення 2024 року: як вже відзначав, найголовнішими пунктами цього оновлення стало повернення жовтого кольору та поява двох 12,3-дюймових дисплеїв; також дещо змінили перелік комплектацій – так з’явилась версія N-Sport. При детальному вивченні виявляється, що також дещо змінились характеристики двигуна: тепер він видає потужність 114 к.с. на 5000 об/хв та крутний момент 200 Нм на 3000 об/хв – раніше було 114 к.с. на 5250 об/хв та 180 Нм на 2400 об/хв; а ось передній привод та коробка-робот 7DCT залишились без змін. Дивно, але відповідно до технічних характеристик, збільшення крутного моменту не позначилось на прискоренні 0-100 км/год – все також обіцяно 11,8 секунди. Також в технічних характеристиках обіцяно максимальну швидкість на рівні 180 км/год та споживання палива від мінімум 5,1 л на 100 км (WLTP висока фаза) до рівня 7,5-7,6 л на 100 км (WLTP низька фаза). Так ось…
За кермом: коли спорт – це життєва необхідність
Саме так! Маленький двигун в SPORT-режимі викладається на повну: здається, лише там спрацьовує умовний Overboost та видаються додаткові +20 Нм крутного моменту. Ще й коробка DCT зазвичай тримає передачі нижче, тому двигун постійно перебуває в зоні 2,5-3 тисяч обертів або вище – саме там, де видається повний крутний момент. Найменше натискання педалі акселератора миттю перетворюється на відчутне прискоренням; нехай це прискорення не шокує, але оперативність відгуків дуже приємна для активного стилю їзди. При цьому максимально динамічне прискорення дозволяє набирати 5-5,4-5,5 тисяч обертів, сягаючи зони максимальної потужності.
А тепер додайте чуттєве кермо – воно незмінно робить близько 2,5 оберти від упору до упору, але в SPORT-режимі дещо важчає та вимагає від водія більше уваги й концентрації на зусиллях при повороті. А тепер додайте зібрану підвіску, що майже не допускає кренів у віражах, та низькопрофільні шини (225/45R19) майже без уводів. Що отримаємо у підсумку? Коли ось так літаєш в поворотах й жваво прискорюєшся, то враження наче Nissan Juke – це поєднання невеличкого мотоцикла та малокубатурного картингу, тільки раптом всю цю конструкцію оформили у вигляді кросовера. Напрочуд жвавий та бадьорий характер автомобіля, який ідеально пасує його дизайну та кольору. При чому не полишає враження, що шасі здатне впоратись й з більш потужним двигуном: ох, якби сюди встановити 1,33-літровий «турбо» на 150-160 кінських сил – це був би ідеальний N-Sport для фанатів «підігрітих» авто!
Накатались? Тепер відпочинемо. Повернення автомобіля для стандартного режиму руху помітно змінює його характер. Кермо стало легше – добре, це зрозуміло. Проте також двигун тепер не настільки активно відгукується на педаль акселератора, а коробка раніше перемикається на передачу вище. Причому якщо інші преселективні «роботи» вміють перескакувати через кілька передач одним махом, то в цьому випадку не полишає враження, що коробка DCT наче відраховує кожну окрему передачу вгору або вниз. Дякувати, хоча б це помічаєш лише за індикаторами тахометра та звуком роботи мотора – пауз та розривів тяги під час перемикань немає. Але є жорсткість підвіски. Ось все те, що було добре під час енергійного драйву – тепер сприймається як зауваження щодо комфорту: навіщо так трусити, якщо я просто їду на роботу? У мене був досвід керування таким автомобілем Nissan Juke у версії з більш високопрофільними шинами на 17-дюймових дисках – і, але змушений визнати, що це оптимальний варіант, як би вам не подобались 19-ті колеса: з погляду комфорту та безпеки шин/дисків на поганих дорогах виграєш набагато більше, ніж програєш з погляду керованості.
Невеличкий 1,0-літровий турбодвигун інколи може створити невеличке диво: залік 0-100 км/год в межах 11 секунд, що значно швидше обіцяного! Проте в стандартному режимі виходить на 0,3-0,5 секунди гірше, а ЕСО-режим взагалі зайвий – велетенські паузи на натискання педалі акселератора, майже завжди 1,5-2 тисячі обертів, де двигун відверто кволий. При цьому досягнути гарної економічності можна й в стандартному режимі, варто лише обережно поводитись з педаллю акселератора: у мене стабільно по місту виходило 7,5-8 літрів на 100 км шляху; мінімум (вільні дороги та економний стиль керування) може бути нижче 7 літрів, максимум (динамічний стиль керування) ледь перевершував 9+ літрів; на трасі під час руху зі швидкістю 100 км/год споживання палива становить 4,5-5 літрів на 100 км шляху. Можливо ці показники сьогодні вже не дивують, але як для бензинового двигуна без будь-яких гібридних доданків – такі показники виглядають доволі непоганими.
Вартість: скільки коштує Nissan Juke та хто суперники
З прайсом кросовера Nissan Juke все просто та зрозуміло: завжди бензиновий мотор 1.0 DIG-T та коробка 7DCT, можна обрати одну з чотирьох комплектацій, плюс пара опцій – ось і все.
Старт дає Nissan Juke у виконанні N-Connecta: шість подушок безпеки, інтелектуальна система екстреного гальмування, контроль рядності руху, моніторинг «сліпих зон» дзеркал, система попередження про перехресний рух позаду, автоматичне перемикання дальнього світла, LED-фари та ліхтарі, підігрів лобового скла, легкосплавні 17-дюймові колісні диски, безключовий доступ, клімат-контроль, підігрів керма та передніх сидінь, оздоблення сидінь тканиною, фонова ілюмінація дверей та центральної консолі, перемикач режимів руху, камера заднього огляду, цифрова 12,3-дюймова панель приладів, центральний сенсорний 12,3-дюймовий дисплей, підтримка Apple CarPlay та Android Auto, бездротова зарядка, аудіо на шість динаміків, штатна навігація. Ціна Nissan Juke 1.0 DIG-T 7DCT N-Connecta – від 1,093 млн грн або $26,4 тис.
Наступним кроком виступає Nissan Juke у комплектації Tekna, що додає: інтелектуальну систему кругового огляду 360 на чотири камери, функцію розпізнавання рухомих об’єктів, чорні 19-дюймові колісні диски Tekna, оздоблення сидінь екошкірою з прострочуванням тощо. Ціна Nissan Juke 1.0 DIG-T 7DCT Tekna – від 1,142 млн грн або $27,5 тис.
Максимальними варіантами для Nissan Juke виступають комплектації N-Design та N-Sport, що пропонують наступне: двоколірне фарбування кузова з контрастним дахом, аудіо BOSE Personal Plus на десять динаміків, оригінальні 19-дюймові легкосплавні диски у стилі N-Design або N-Sport, персоналізація та вставки на бампері й дверцятах кольору Satin Grey (для N-Design) або Gloss Black (для N-Sport), оздоблення салону чорною екошкірою з вставками Alcantara чорного кольору (для N-Design) або жовтого кольору (для N-Sport). Автомобілі в максимальних комплектаціях коштують однаково: ціна Nissan Juke 1.0 DIG-T 7DCT N-Design або N-Sport – від 1,225 млн грн або $29,5 тис.
Додам кілька цікавих спостережень щодо версій та цін. По-перше, коли автомобіль Nissan Juke другого покоління розпочинав свою кар’єру в Україні, то у нього були простіші версії – з механічною коробкою передач, в комплектаціях Visia та Acenta. Все це давало змогу знизити початкову вартість: наприклад, автомобіль з АКПП та в середній комплектації Acenta коштував близько $22,5 тис. – й це значно більш приваблива ціна, ніж нинішня початкова, нехай навіть з урахуванням вищої комплектації N-Connecta. Тому сподіваюсь, що для оновленого Nissan Juke повернуть простіші комплектації. По-друге, також я б хотів побачити в Україні гібридні версії Nissan Juke, але їх майже гарантовано не буде: складний гібрид призведе до зростання ціни.
Наразі кросовер Nissan Juke одразу починається з комплектації N-Connecta, яка раніше була скажімо так «вище середньої, перед топова»; тому одразу маємо великі 12,3-дюймові дисплеї, клімат-контроль, бездротову зарядку, дуже широкий перелік систем безпеки, безключовий доступ, камеру заднього огляду та багато іншого. Побачили камеру попереду та в дзеркалах, побачили 19-дюймові колісні диски? Це означає ще вищі комплектації, які також пропонують комбіноване оздоблення сидінь та аудіо-систему BOSE Personal Plus: в підголівниках можна знайти додаткові динаміки, що створюють стереоефект як раз на рівні вух – клас! Але тепер кілька слів про те, чого в Nissan Juke не знайдеш: адаптивний круїз-контроль, вищезгаданий електропривод кришки багажника, панорамний скляний дах – всього цього немає, що виглядає дещо дивним для сучасного та недешевого кросовера класу B-SUV.
Тим паче, що конкуренти можуть запропонувати схоже обладнання, ще й додадуть власних переваг. Наприклад, кросовер Peugeot 2008 – це схожі розміри, але є більш доступні версії та варіанти з дизельним двигуном. Автомобілі Honda HR-V та Hyundai Kona коштують більше, але ж пропонують більш просторі салони та ще гібрид додатково. Кросовер Toyota C-HR ще дорожчий, але дає гарний комфорт та потужні гібриди. Автомобіль Volkswagen T-Roc має лише бензиновий двигун та передній привод, проте у нього чудовий баланс керованості/комфорту та гарні комплектації. Немолодий та недорогий кросовер Suzuki Vitara раптом може запропонувати багато сучасного оснащення, а також повний привод та турбомотор. А ще просто зараз в Україну приїжджає Jeep Avenger з нижчим цінником, а ще існує Mazda CX-30 з повним приводом, а ще… а ще… Здається, так можна продовжувати нескінченно довго, додаючи схожих конкурентів – клас дуже популярний і наповнений суперниками. Виграти боротьбу за гаманець покупця непросто, проте й кроссовер Nissan Juke точно не збирається здаватись й готовий робити акценти на своїх перевагах. Отже, підсумуємо…