На початку місяця вже відбулось віртуальне знайомство з пікапом Mitsubishi L200. Й ось прийшов час для детального огляду та тесту. Як щодо комфорту руху? Наскільки динамічний та економічний? Що цікавого знайшлось в салоні? Повірте, тут точно є про що розповісти!
Дизайн: великі площі, прямі лінії
Пікап Mitsubishi L200 нового покоління став значно більшим за свого попередника – й дизайнери наче намагались це додатково підкреслити. Адже в зовнішності Mitsubishi L200 панують прямі ліні, прямокутні форми, великі площі поверхонь. Ось решітка радіатора, загальні форми фар, штамповка на кришці багажника – це майже прямокутники. Лінії над колісними арками, дах кабіни та кузов автомобіля – це майже прямі лінії. А вигин, що спускається на передніх дверцятах та продовжується на задніх – це майже… та невже Nissan Juke?!
З урахуванням усіх цих автомобільних альянсів, зараз кожен охочий може знайти взаємозв’язок між різними компаніями та різними автомобілями. Але саме новий Mitsubishi L200 сприймається оригіналом. Тим паче вже існує багаторічна історія моделі Mitsubishi L200 серед українських власників й ці зміни дизайну особливо помітні у порівнянні з минулими поколіннями L200. Цікаво виходить: в дизайні нового Mitsubishi L200 багато прямих ліній, він сприймається більш міцним та брутальним – але в жодному випадку він не сприймається занадто агресивним; я б краще використав фразу «впевнений у собі».
Зі зміною покоління, пікап Mitsubishi L200 помітно додав у розмірах: довжина – 5,32 метра; ширина – 1,865 метра; висота – 1,795 метра; колісна база – 3,13 метра. Заявлений кліренс складає 203-222 мм (залежно від версії автомобіля та розміру коліс); кут в’їзду – 30,4 градуса; кут з’їзду – 22,8 градуса; кут рампи – 23,4 градуса. Вантажна платформа пропонує довжину 1555 мм та ширину 1545 мм; висота бортів вантажного відсіку складає 525 мм; вантажопідйомність становить 1030-1085 кг залежно від версії автомобіля. До речі: компанія Mitsubishi розповідає про можливість використання кутів заднього бампера як підніжки для доступу в кузов; але насправді ці кути знаходяться доволі високо над землею й ставати ногою на них незручно; отже, реально – найчастіше знову буде використовуватись центральна частина бампера з низькою підніжкою в зоні прогину під номерним знаком.
Загальний дизайн салону автомобіля Mitsubishi L200 нагадує його зовнішність: акцент на прямих лініях, дефлектори вентиляції підкреслені сріблястим оздобленням, класний виділений блок клімат-контролю, два ящички-ніші для переднього пасажира, великий бокс-підлокітник. Але знову не обійтись без цих натяків на Nissan: мультимедійна система з сенсорним 8-дюймовим дисплеєм та кількома фізичними перемикачами, комбінація панелі приладів з кольоровим 7-дюймовим екраном, навіть кнопки на спицях керма…
Проте маю визнати, що всі ці деталі роблять салон Mitsubishi L200 більш «легковим» та задають відчуття сучасного автомобіля. Особливо у поєднанні з намаганням зробити передню панель м’якою на дотик. Щоправда, замість «м’якого пластику» тут використано покриття з екошкіри; проте фокус все одно вдається й панель реально дарує відчуття soft-touch під час дотиків. Це неможливо виміряти у цифрах – але у світі пікапів, які зазвичай пропонують твердий гулкий пластик, це відчуття є додатковим пунктом в переліку переваг нового Mitsubishi L200.
Бажаєте ще переваг? Тоді запрошую на другий ряд сидінь: збільшення розмірів подарувало гарний запас простору для ніг (хоча висока підлога через рамну конструкцію все ще відчувається), спинка заднього сидіння встановлена майже під нормальним «легковим» кутом нахилу, вистачає місця над головою – ще й вентиляція над головою присутня! Додаткова система вентиляція, що розміщена на стелі, забирає повітря з передньої частини салону й перекачує його до задньої частини. Причому напрям подачі повітря можна регулювати невеличкими рухомими козирками, а інтенсивність подачі повітря регулюється окремим пультом з кнопками. Щоправда, така система вентиляції присутня лише на Mitsubishi L200 у максимальній комплектації; а ось задній підлокітник та підсклянники присутні на всіх версіях автомобіля. Лише бажано було б зробити цей підлокітник трошки довшим та вищим, щоб досягти максимальної зручності посадки під час довгих подорожей. Адже вони тут можливі: забігаючи наперед – новий Mitsubishi L200 пропонує доволі гарний комфорт руху.
Салон Mitsubishi L200 – це багато прямих ліній, сріблястого та чорного-глянцевого оздоблення, приємних «легкових» деталей. Навіть оздоблення дверей намагались зробити більш привабливим: комбінація екошкіри, пластиків різної фактури, чорного глянцю. Щоправда, АВТО-режим склопідіймачів лише у водія; аналогічно як і електропривод налаштувань сидінь. А ще салон Mitsubishi L200 – це багато простору попереду та позаду. Передні сидіння доволі м’які, при цьому пропонують розвинені бокові валики у нижній частині; але шкіряне покриття дещо парке влітку й навіть перфорація не рятує. Позаду майже легкова посадка та просунута система вентиляції на стелі. Крім того – безліч зручних дрібниць: підлокітник з підсклянниками, кишені на спинках передніх сидінь, гачки для сумок в основі підголівників попереду тощо; за спинкою заднього дивану – невелика додаткова ніша.
Техніка: поєднання міцної основи-класики та сучасних технологій
Пікап Mitsubishi L200 шостого покоління все також побудований на рамній основі, все також має задній суцільний міст-балку та ресорну підвіску, все також оснащено турбодизелем та повним приводом. Це незмінна класика – але вона змінилась в деталях. Наприклад, рама стала більш жорсткою відносно попередника: додалось +40% на кручення та +60% на вигин. Незалежна передня підвіска зберегла загальну конструкцію з подвійними важелями та пружиною/амортизатором; але змінились точки кріплення елементів, що обіцяє збільшення ходів. Позаду все також використані ресори; але тепер вони легші та працюють з більш потужними амортизаторами. Візуально здається, що кількість ресор зменшилась, притому самі ресори стали довшими – зазвичай це роблять, щоб покращити комфорт ресорної підвіски.
Турбодизель відтепер позначається 4N16, хоча він зберіг аналогічну 4-циліндрову схему та аналогічний 2,44-літровий об’єм двигуна 4N15 на попередньому поколінні автомобіля. Головна особливість нового турбодизеля – це використання турбіни зі змінною геометрією, що дає можливість гнучко налаштовувати турбіну відповідно до потоку вихлопних газів та забезпечувати кращу подачу повітря до двигуна. Результатом є збільшення потужності: максимальна версія нового Mitsubishi L200 відтепер пропонує 184 к.с. (3500 об/хв) потужності та 430 Нм (2250-2500 об/хв) крутного моменту – проти 181 к.с. та 430 Нм у попередника.
Щоправда, базові версії дещо втратили: тепер маємо 150 к.с. проти 154 к.с. у попередника. Зате базові версії виграли у системі повного приводу: якщо раніше прості версії Mitsubishi L200 мали систему система Easy Select 4WD (повний привод типу part-time, який не можна використовувати постійно на всіх дорогах), то тепер всі версії Mitsubishi L200 мають систему Super Select 4WD (постійний повний привод), що раніше зустрічалась лише на середніх-максимальних версіях автомобіля. Якщо бути максимально точним, то повна назва системи повного приводу записується Super Select 4WD-II й ось ця «двійка» означає дещо змінену пропорцію розподілу крутного моменту – маємо 40/60 між передніми/задніми колесами.
Хоча у випадку Super Select 4WD-II все максимально в руках водія: система дозволяє обирати режим 2H (привод лише на задні колеса); або режим 4H (постійний повний привод на всі колеса); або режим 4HLc (повний привод на всі колеса з заблокованим центральним диференціалом); або режим 4LLc (повний привод на всі колеса з пониженим рядом та заблокованим центральним диференціалом); плюс можливе окремо блокування заднього диференціала. Проте все це було й раніше, а ось новинкою для нового Mitsubishi L200 стало розширення електронних систем. Наприклад, з’явилась система AYC (як на Mitsubishi Eclipse Cross) з можливістю вибіркового гальмування між правими/лівими колесами для швидкого та безпечного проїзду поворотів. Крім того, кнопка-перемикач DRIVE MODE тепер дає можливість вибору з семи режимів руху проти чотирьох раніше.
Для таких автомобілів, як Mitsubishi L200 – тобто, коли у вас вже рама та «понижувач», блокування центру та заднього диференціала – саме основа конструкції, тип повного приводу, тяга двигуна, геометричні параметри визначають всюдихідні якості; а не будь-які електронні системи в переліку комплектації. Наприклад, вплив AYC я так і не відчув, а перемикання режимів руху лише дещо впливає на відгуки двигуна від натискання педалі акселератора, на затягування перемикання передач автоматичною коробкою тощо. Але зверніть увагу, що для кожного положення перемикача трансмісії виводяться свої відповідні режими руху: дуже правильно і логічно! По-перше, це дозволяє уникнути плутанини між багатьма режимами; по-друге, це наче підказка щодо використання повного приводу для різних умов бездоріжжя. Тобто, пікап Mitsubishi L200 не просто «засипав» водія своїми можливостями (ти там вже сам якось розбирайся…), але й реально намагається допомогти та полегшити розуміння під час руху на бездоріжжі. А що буде на звичайних дорогах?
За кермом: неочікуваний комфорт, динаміка, економічність
Історія з комфортом автомобілів типу «пікап» нагадує історію зі складними смартфонами: в кожному новому поколінні нам розповідають, що стало краще – але той згин на дисплеї так остаточно й не зникає. Ось і новий Mitsubishi L200 все ж не може остаточно позбутись тих вібрацій від великих коліс та важкого заднього моста, що виникають на окремо-взятих нерівностях. Але водночас – автомобіль став набагато більш комфортним відносно попередника! Якщо проїжджати хвилі-напливи на асфальті, то пікап Mitsubishi L200 лише плавно похитується; якщо проскакувати поперечні виступи ходом, то він їх позначає лише легким «шльопанням» шин. Тільки розрізненні ями можу дати відчутного стусана, наче нагадавши: це все ж пікап, а не повноцінний легковий автомобіль або великий позашляховик з незалежною задньою підвіскою.
І все це відбувається без додаткового баласту в кузов. Можна було б подумати, що новий Mitsubishi L200 втратив у вантажопідйомності: я зустрічав такий приклад на одному німецькому пікапі, який у свої стандартній версії розмінював вантажопідйомність (та кількість ресор) на майже легковий комфорт руху. Але не в цьому випадку: вантажні можливості нового Mitsubishi L200 навіть зросли у порівнянні з попередником – при одночасному покращенні комфорту руху.
Все решта просто нормально. Зрозуміло, що така пом’якшена підвіска викликає додаткове розхитування кузова при гальмуваннях або в поворотах. Проте говорити про нюанси керованості на автомобілях-пікапах доволі складно, тут спрацьовує правило: якщо повернув кермо вправо й автомобіль поїхав вправо – то вже добре. А це «довге» кермо доведеться добряче покрутити, адже загалом воно робить близько трьох обертів від упору до упору. Ще й при цьому майже позбавлене будь-якої виразної зміни зусилля залежно від кута повороту; зусилля наче і присутнє – але так, лише фоном. Частково саме тому виникає відчуття, що автомобіль дещо плаває під час швидкісного руху по трасі. Просто доволі легке кермо може непомітно відхилитись на пару градусів й пікап поступово перелаштовується в сусідню смугу.
Але візьміть його в міцні чоловічі руки, додайте газу – й виявляється, що Mitsubishi L200 летить по трасі немов стрілою. Адже потужність двигуна дозволяє та й салоні стало тихіше. До речі, сам характер турбодизеля на «автомата» залишились плюс-мінус незмінними відносно попередника: тяга вже з низьких обертів, дуже насичена середина (1,5-2-3 тисячі обертів) без провалів, максимум 3,8-4 тисяч обертів під час динамічних прискорень, м’які та ледь помітні перемикання передач. Під час прискорень в динамічному темпі, коли стрілка тахометра постійно знаходиться в зоні 3-3,5 тисячі, в салон проходить помітний звук-гудіння. Але все пізнається у порівнянні: минулий Mitsubishi L200 з найбільш потужним дизелем взагалі ледь не ревів. При цьому поступаючись в динаміці та економічності палива… Стоп, як так? За моїми спогадами, минулий Mitsubishi L200 у топовій версії їхав 0-100 км/год близько 12 секунд та споживав по місту 10-13 літрів пального; а що покаже новий?
Турбодизель лише трошки додав у потужності, класична гідромеханічна 6-ступенева автоматична коробка перемикання передач все також на місці, автомобіль став більшим та важчим відносно попередника (1970 кг проти 1930 кг для максимальних версій) – аж тут раптом новий Mitsubishi L200 поїхав «сотню» швидше 11 секунд (режим заднього приводу дозволяє виграти 0,2-0,3 секунди під час прискорень 0-100 км/год, але лише на повністю сухих дорогах) та вкладається по місту стабільно у 8-9 літрів пального! По мінімуму можна взагалі отримати 7-7,5 літрів на 100 км, по максимуму виходить близько 10 літрів на 100 км по місту. На трасі, під час руху зі швидкістю 100 км/год автомобіль споживає 6-6,5 літрів на 100 км шляху. Зрозуміло, що всі спостереження наведені для автомобіля без навантаження.
До речі: я пам’ятаю баталії, які розгорнулись в коментарях до попереднього огляду пікапа; питання були пов’язані як з автоматичною коробкою, так і з комфортом. Навіть якщо забути про автоматичну коробку, ось зустрічний приклад: нехай питання грошей не стоїть (умовно, це буде корпоративна закупівля та автомобілі передають на службу безплатно); вам пропонується пікап з повним приводом part-time та жорсткуватою задньою частиною; або вам пропонується пікап з постійним повним приводом та кращим комфортом руху, причому також з аналогічною вантажопідйомністю – що краще обрати? Гадаю, вибір зрозумілий. Але ж будемо реалістами: питання грошей завжди стоїть і саме про це ми поговоримо далі.
Вартість: скільки коштує Mitsubishi L200 та в конкурентах
Пікап Mitsubishi L200 у версії для України одразу пропонує подвійну кабіну та повний привод Super Select 4WD, турбодизель у двох версіях потужності, механічну або автоматичну коробку передач, а також три комплектації – все це разом дає нам чотири варіанти автомобіля.
Гамму відкриває пікап Mitsubishi L200 Invite: системи ABS та EBD, система стабілізації та контролю тяги, фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні шторки безпеки, подушка безпеки для колін водія, базова аудіосистема на чотири динаміки, підтримка Bluetooth, підігрів передніх сидінь, повний привод та блокування заднього диференціала, система AYC Brake, система вибору режимів руху, двозонний клімат-контроль, кольоровий 7-дюймовий дисплей на панелі приладів, електричні склопідіймачі на всіх дверцятах, датчики світла і дощу, галогенові фари, чорна матова решітка радіатора та ручки дверцят, сталеві 16-дюймові колісні диски. Вартість Mitsubishi L200 2.4L 150 6МТ Invite – від 1,675 млн грн або $41 тис.
На рівень вище розташовано Mitsubishi L200 Intense МТ, де додано наступне: система допомоги при спуску з гори, передні та задні датчики паркування, круїз-контроль, система запобігання фронтальних зіткнень, моніторинг «сліпих зон» дзеркал, попередження про перехресний рух позаду, мультимедійна система з сенсорним 8-дюймовим дисплеєм, підтримка Android Auto та Apple CarPlay, камера заднього огляду, підігрів керма, безключовий доступ та запуску двигуна, покращене оздоблення сидінь тканиною з прострочуванням, сріблясте оздоблення в салоні, легкосплавні 18-дюймові колісні диски, LED-фари та функція автоматичного перемикання дальнього світла, хромовані елементи на передньому бампері та бокових дзеркалах, задній бампер з підніжкою тощо. Вартість Mitsubishi L200 2.4L 150 6МТ Intense – від 1,775 млн грн або $43 тис.
Окремо варто відзначити версію Mitsubishi L200 Intense АТ: окрім появи автоматичної коробки перемикання передач, такий автомобіль також додатково пропонує дещо розширену комплектацію, а саме – систему попередження про виїзд зі смуги руху та салонне дзеркало з автоматичним затемненням для запобігання засліплення водія. Вартість Mitsubishi L200 2.4L 150 6АТ Intense – від 1,85 млн грн або $45 тис.
Максимальна версія Mitsubishi L200 Ultimate знову приносить чимало змін: потужніший турбодизель на 184 к.с. та завжди 6-ступенева автоматична коробка перемикання передач, оздоблення салону шкірою (комбінована шкіра), додаткова система вентиляції задньої частини салону, електропривод регулювання сидіння водія, задній спойлер на кришці кузова тощо. Вартість Mitsubishi L200 2.4L 184 6АТ Ultimate – від 1,95 млн грн або $47 тис.
Три автомобілі Mitsubishi L200 – у трьох комплектаціях: Invite, Intense, Ultimate. Базову версію Invite впізнати дуже просто: сталеві колеса та прості фари, відсутній масивний задній бампер (ось чому базова версія коротша – 5,265 метра); в салоні помітна звичайна магнітола та звичайний темний пластик оздоблення. Саме такий автомобіль в лінійці Mitsubishi L200 раніше був недорогим «роботягою», що пропонував нижчий прайс і дозволяв закривати очі на повний привод Easy Select; але тепер навіть він став значно дорожчим. Проте допоки розпродаються залишки автомобілів Mitsubishi L200 минулого покоління, навряд можна очікування зниження ціни на новий L200; тобто, повторюється історія з автомобілем Mitsubishi Outlander. Але повернімося до Mitsubishi L200: середню версію Intense легко впізнати по хрому та фарам (просто порівняйте дві фари поруч), в салоні вже з’явилась мультимедійна система та сріблясте оздоблення, також автомобіль додає багато оснащення для комфорту та безпеки – тобто, це вже варіант, який буде оптимальний для більшості покупців. Нарешті, щодо комплектації Ultimate: це тестовий автомобіль, що став героєм цього матеріалу, він дає вищу потужність та максимальний перелік оснащення. Але я б ще хотів додати адаптивний круїз-контроль, пам'ять налаштування сидіння водія, вентиляцію передніх сидінь, круговий огляд, бездротову зарядку, підкермові пелюстки. Ну а що?! Відтепер пікап Mitsubishi L200 наче зробив стрибок на рівень вище в усьому (також і в ціні) – й таке обладнання це додатково підкреслить та ще більше виділить автомобіль у порівнянні з конкурентами. До речі, про конкурентів…