Українська правда

Тест-драйв Jeep Avenger: яскравий кросовер, хоча й не ідеальний

Тест-драйв Jeep Avenger: яскравий кросовер, хоча й не ідеальний
0

Поява кросовера Jeep Avenger є важливою подією для бренду в Європі та Україні: новинка популярного сегмента B-SUV, перший електромобіль Jeep, орієнтація на молодіжну аудиторію. Та що казати – в цьому компактному кросовері зібрано стільки внутрішньої сили, що він навіть став переможцем конкурсу «Автомобіль року в Європі» сезону 2023 року. Завдяки чому? І чи є у нового Jeep Avenger недоліки? Розбираємось детально – у форматі детального огляду!

Дизайн: вдале наслідування старших братів

Кросовер Jeep Avenger дуже маленькій за своїми габаритами, але він ретельно намагається наслідувати фірмовий дизайн старших автомобілів. Зрозуміло, що першим пунктом виступає 7-віконна решітка радіатора (яка у випадку Jeep Avenger взагалі виконана як глуха панель); але також варто відзначити фари з горизонтальними «бровами» вказівників поворотів та масивні колісні арки. Далі – ще цікавіше: ось ліхтарі з майже Х-подібним малюнком елементів всередині; ось приховані ручки задніх дверцят поруч з широченною стійкою даху; ось колісні диски з символічним зображенням решітки та фар автомобіля.

Проте особливо варто відзначити, що у випадку автомобіля Jeep Avenger його дизайн поєднано з практичністю. Наприклад, чорні пластикові накладки слугують основою для чергового напису «Jeep» та водночас огинають кузов по всьому нижньому периметру – без жодного зайвого проміжку для фарбованих металевих елементів. Фари дещо притоплені вглиб для кращого захисту від пошкоджень гілками, якщо доведеться їхати лісовою стежкою. А протитуманні фари ще й додатково мають функцію бокового світла. Нижні частини бамперів спеціально скошені, щоб покращити кути в’їзду та з’їзду. Навіть дещо заглядаючи в майбутнє: вже представлено Jeep Avenger 4xe з повним приводом й такий кросовер отримує матову антивідблискову наліпку на капот. Тобто: це той випадок, коли дизайн і функціональність йдуть поруч.

Кросовер Jeep Avenger запам’ятовується своїм виразним дизайном, тут дуже багато цікавих елементів, які вдалось розмістити в невеличких габаритах: довжина – 4,08 метра; ширина – 1,78 метра; висота – 1,54 метра; колісна база – 2,56 метра. Кліренс заявлено на рівні 197 мм, кут в’їзду становить 19 градусів, кут з’їду становить 33 градуси, кут рампи становить 20 градусів. Знайшлось місце цікавим забавкам, на кшталт людини з телескопом, а також для численних написів Jeep буквально всюди. Щоправда, складається враження, що кросовер Jeep Avenger і сам себе, і нас з вами намагається додатково переконати – я справжній Jeep!

Ось всі ці написи Jeep зустрічаються і в салоні автомобіля: на боковому виступі передньої панелі, що наче нагадує динамік бумбокс-аудіо; на сидіння та кермі, що було очікувано; а також на магнітній шторці величезного боксу, що знайшов собі місце на центральної консолі. Також всередині цього боксу приховано бездротову зарядку потужністю 15 Вт (хоча тягнутися до неї не дуже зручно). Також увагу привертають смужки фонового освітлення салону, колір якого може змінюватись залежно від режиму руху. Також око зупиняється на парі 10,25-дюймових дисплеїв (обидва з роздільною здатністю 1920х720 точок), що мають гарні графіку та логічність подачі інформації; крім того, меню мультимедійної системи можна налаштовувати на власний розсуд. Також окремо варто відзначити в «плюс» наявність купи фізичних кнопок для керування кліматичною системою. За кількістю цікавих деталей, салон автомобіля Jeep Avenger не поступається його зовнішності!

Але звертаючи увагу на дрібниці та нюанси, можна проґавити інше. Наприклад, що в оздобленні салону майже всюди використовується жорсткий пластик плюс доволі простий сіро-сріблястий декор, наче це звичайнісінький фарбований елемент. Шкіра на сидіннях теж доволі проста та груба; хоча, можливо це й типово для більшості автомобілів американських брендів. Позаду небагато місця та зручностей: дорослі люди тут сядуть, але місця для ніг та над головою впритул; а серед додаткових зручностей – є лише один порт USB Type-С та пара кишень на спинках передніх сидінь. Хоча ось багажник беззаперечно гарний: чималий об’єм (380 літрів), дворівнева підлога, пара гачків для пакетів, електропривод кришки.

Салон Jeep Avenger гарно поєднує дизайн та практичність: чимало цікавих стилістичних елементів підтримані численними нішами-поличками для речей та фізичними кнопками керуванням, а також добре опрацьованим багажником. Проте зауваження викликають запас простору позаду та матеріали оздоблення салону. Наприклад, споріднений кросовер Peugeot 2008 (обидва автомобілі побудовані на одній платформі та бренди входять до складу концерну Stellantis) собі такого не дозволяє – у нього в салоні явно якісніші матеріали оздоблення. А знаєте чому? Тому, що в салоні Jeep Avenger – це не стільки Peugeot 2008, скільки FIAT 600: майже ідентична передня панель та центральна консоль, відрізняються лише дефлектори вентиляції та кластер приладів. Складається враження, що кросовер Jeep Avenger побудований на платформі СМР (яка веде свій родовід від PSA Peugeot Citroen), але безпосередньо розробка та виробництво були покладені на FIAT; особливо, якщо зважати на місце виготовлення автомобіля – на польському заводі Stellantis у місті Тихи, який з початку 1970-х років співпрацював саме з FIAT.

Техніка: знайома платформа, новітній гібрид

Як вже стало зрозуміло, автомобіль Jeep Avenger побудовано на добре відомій платформі СМР: несучий кузов, незалежна передня підвіска та напівзалежна задня, поперечне встановлення двигунів; зазвичай – це бензиновий 3-циліндровий 1,2-літровий турбомотор, зрідка зустрічається 1,5-літровий турбодизель. Кросовер Jeep Avenger має 2,56-метрову колісну базу та дуже невеликі звиси (заради цього зробили інші краш-бокси попереду та позаду), завдяки чому вдалось зменшити загальну довжину: це важливо для європейського ринку. Як і наявність повністю електричної версії Jeep Avenger Electric на платформі еСМР з електромотором потужністю 115 кВт та акумулятором ємністю 54 кВт·год – така техніка вже зустрічалась на прикладі Citroen e-C4. А ось що ми вперше зустрічаємо на прикладі Jeep Avenger, то це новітній гібрид на основі 1,2-літрового бензинового двигуна. Саме такий гібрид просто зараз вже стає масовим в Європі та має стати масовим в Україні для багатьох моделей Peugeot, Citroen, Opel; тому питання гібридної техніки дуже важливе.

Отже: основою виступає 1,2-літровий бензиновий турбодвигун серії EB2, також відомий з більш узагальненою назвою PureTech. Причому в гібридному силовому агрегаті використовується помітно змінений двигун: ланцюг приводу ГРМ замість ременя, подвійна система регулювання фаз газорозподілу, робота за циклом Міллера, турбіна зі змінною геометрією. Залежно від конкретного виконання та рівня максимальної потужності, двигун у складі гібридної системи має позначення EB2LTEDH2 (100 к.с. та 205 Нм) або EB2LTDH2 (136 к.с. та 230 Нм); у випадку тестового автомобіля Jeep Avenger маємо 100-сильний варіант гібридної силової установки.

За гібридний складник відповідає електромотор, вбудований в 6-ступеневу роботизовану коробку перемикання передач eDCT з парою зчеплень, що розроблена спільно концерном Stellantis та Punch Powertrain. Цей електродвигун (від компанії VITESCO) має потужність 21 кВт або 29 к.с. та розвиває 55 Нм крутного моменту. Проте він спрацьовує лише на низьких швидкостях та обертах, коли ще бензиновий турбомотор не вийшов на показники своєї максимальної потужності та крутного моменту. Тому додавати потужності та крутні моменти тут не можна – відповідно, потрібно окремо відзначати електромотор і бензиновий турбомотор. Крім того, варто відзначити стартер (від VALEO) з ремінним приводом, а також 48-вольтовий акумулятор для живлення гібридної системи та стартера. Номінальна ємність акумулятора становить 0,89 кВт·год, реально використовується 0,43 кВт·год. Проте за обіцянками виробника, навіть цього має вистачати, щоб покривати до 1 км пробігу виключно на електроприводі. А загалом гібридна система має допомогти знизити рівень споживання пального та викидів CO2 на 20% у порівнянні з аналогічним автомобілем/двигуном, але без гібридного складника, а також має забезпечити в місті до 50% часу пересування на електроприводі: йдеться про паркування, повільний рух в заторах, виїзд з прибудинкової території тощо.

Якщо раніше в описі згадувались автомобілі Peugeot та Citroen, то при детальному знайомстві з гібридом згадується вже Jeep Compass: основа у вигляді бензинового турбодвигуна, роботизована коробка з вбудованим електромотором, під водійським сидінням встановлено невеличкий акумулятор для живлення гібридної системи. Яка, до речі, додає близько +60 кг для автомобілів на платформі СМР та близько +70-75 кг для автомобілів на платформі ЕМР2. Ось такий гібрид на основі 3-циліндрового бензинового двигуна різної потужності (100 або 136 к.с.) в Європі просто зараз з’являється під капотами багатьох автомобілів В- та навіть С-класу від концерну Stellantis: Peugeot, Citroen, Opel, DS, Jeep та ін.. Схожа історія невдовзі має відбутись і в Україні – наприклад, вже анонсована поява Peugeot 2008 зі 136-сильним гібридом. Але зараз ми знайомимось з гібридним Jeep Avenger: для нього заявлена потужність 100 к.с. (5500 об/хв) та крутний момент 205 Нм (1750 об/хв), прискорення 0-100 км/год за 10,9 секунди та максимальна швидкість 184 км/год, споживання палива 4,9-5,1 л на 100 км у змішаному циклі. Так ось…

За кермом: купа нюансів – приємних і не дуже

Спеціально не змінював цю фразу з попереднього огляду Jeep Compass. Тому, що плюс-мінус все воно схоже і для Jeep Avenger. Почнімо з роботи гібридної системи.

Під час старту з місця та прискорень на ходу помітні певні поштовхи, паузи, вібрації – чи то від перемикання між двигунами, чи то від зміни передач: це все складно вловити та зрозуміти у доволі складній гібридній системі. Проте факт – м’якості спрацювання та взаємозв’язку різних елементів (як це відбувається в гібридних системах Toyota або Hyundai) тут немає. А ще немає можливості регулювати рекуперацію енергії. Тому як тільки відпустив педаль акселератора – так одразу й отримав відчутне сповільнення. Було б непогано прив’язати рекуперацію енергії до системи зміни режимів руху DRIVE MODE, яка наразі вливає більше на реакції бензинового двигуна та коробку коробки. Ось перемкнувся в СПОРТ-режим – і отримав більш різки відгуки, мінус одну передачу в коробці, відчуття більшої динаміки.

Водночас як не крути, але є ефективність роботи цього гібрида. Він реально дозволяє повністю вимикати бензиновий двигун та рухатись на електроприводі – відповідно, тоді споживання палива відсутнє. Якщо вірити бортовому комп’ютеру, в режимі електроприводу можна долати до 25-30% мого звичайного щоденного маршруту; максимум заради експерименту я досягав результат на рівні 40% руху виключно на електроприводі. Звісно, потім потрібно натискати педаль акселератора та прискорюватись, двигун в цей час помітно споживає пальне. Проте факт – раніше зберіг більше пального і в підсумку все це впливає покращення економічності.

А ось ще один факт – покращення динаміки. Коли стартуєш з місця, то допоки бензиновий двигун прокинеться та почне набирати оберти, електромотор вже допомагає хоча б перші секунди початку руху (до речі, в ці моменти характерне гудіння електромотора інколи чути в салоні). В результаті автомобіль Jeep Avenger виправдовує обіцяну динаміку при одночасній економії 1-1,5 літра пального по місту у порівнянні з умовним Peugeot 2008 на 130-сильному бензиновому 1,2-літровому моторі та «автоматі».

Налаштування шасі теж з нюансами. Автомобіль полюбляє кренитись у поворотах, на трасі його дещо розхитує від поривів бокового вітру, а легке та не дуже гостре кермо (2,7 оберти від упору до упору) теж не сприяє створенню враження молодіжно-спортивного кросовера. Можливо, це налаштування з акцентом на комфорт й максимально пом’якшену підвіску? Нажаль, але фірмового м’якого ходу «подвійного шеврона» тут немає, а збалансованість «лева» вже десь загубилась. То що ж є визначальним в підвісці Jeep Avenger? Напевно, її стійкість до поганих доріг: летиш-стрибаєш на ямах, очі лякаються – але ж маленький кросовер Jeep Avenger впевнено їде вперед, майже як той великий позашляховик! Щоправда, коли ось ці стрибки накладають на поворот, то задня частина може поводити себе нестабільно. Проте вже зараз дуже цікаво, що запропонує Jeep Avenger 4xe – адже він обіцяє не лише повний привод, але й незалежну задню підвіску. Ох, як все непросто; здавалося б, автомобіль Jeep Avenger мав стати черговим компактним кросовером; але ж скільки цікавих деталей в цьому малюку!

Гібридний силовий агрегат виправдовує обіцяну динаміку та непогано вправляється з покращенням економічності: по місту в середньому виходить 7-7,5 літрів на 100 км шляху, мінімум був близько 6 літрів, максимум ледь перевершував 8 літрів – ще не економічність турбодизеля, але помітно краще за звичні показники для 1,2-літрового турбодвигуна. На трасі під час руху зі швидкістю 100 км/год споживання палива становить 4,5-5 літрів на 100 км шляху. Можна їхати й швидше, є запас потужності, тяги вистачає для обгонів, при цьому споживання палива зростає не критично. Проте вже на швидкості 120 км/год багато аеродинамічних шумів, а сам автомобіль доволі чутливий до поривів бокового вітру. Перемикач DRIVE MODE дозволяє обирати між трьома режимами для звичайних щоденних поїздок та трьома режимами для бездоріжжя. Але, відверто кажучи, для звичайних щоденних поїздок не вистачає можливості регулювання рекуперації; а для бездоріжжя – не вистачає повного приводжу. Хоча останнє питання має вирішитись вже у 2025 році. Читайте далі!

Вартість: скільки коштує Jeep Avenger та хто конкуренти

На українському ринку кросовер Jeep Avenger пропонується з двома силовими агрегатами – бензиново-електричний гібрид або повністю 100% електричний – а також у двох комплектаціях; отже, сумарно маємо чотири варіанти моделі. Насправді це небагато для Jeep Avenger; адже на інших ринках існують варіанти автомобіля зі звичайним бензиновим 1,2-літровим двигуном та механічною коробкою передач (простіше, але ж значно дешевше), а також зараз стартують продажі Jeep Avenger 4xe з повним приводом та незалежною задньою підвіскою (складніше і дорожче, але ж більше можливостей). До речі, кросовер Jeep Avenger 4xe планується запустити в Україні вже у 2025 році. Проте це все плани на майбутнє; а зараз – лише чотири версії.

Гаму відкриває кросовер Jeep Avenger Altitude, який одразу пропонує доволі непоганий перелік обладнання: системи ABS та ESC, фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні бокові шторки безпеки, функція попередження про зміну смуги руху, розпізнавання дорожніх знаків, адаптивний круїз-контроль, система попередження про пішохода або велосипедиста з функцією екстреного гальмування, сигналізатор втоми водія, система вибору з шести режимів руху, клімат-контроль, задні датчики паркування, підігрів передніх сидінь, цифрова кольорова 10,25-дюймова панель приладів, мультимедійна система з сенсорним 10,25-дюймовим дисплеєм і підтримкою Android Auto та Apple CarPlay, комбіноване оздоблення сидінь (сіра тканина та чорна синтетична шкіра), передні фари Eco LED, легкосплавні 17-дюймові колісні диски тощо. Ціна Jeep Avenger 1.2L e-Hybrid 100 DCT-6 Altitude – від 1,06 млн грн або $25,5 тис.; ціна Jeep Avenger Electric Altitude – від 1,306 млн грн або $31,5 тис.

На крок вище розташовано Jeep Avenger Summit, де додано наступне: функцію утримання в центрі смуги руху та асистент руху в заторах, моніторинг «сліпих зон» дзеркал заднього огляду, безключовий доступ та запуск двигуна кнопкою, передні та задні датчики паркування, камера заднього огляду, електропривод кришки багажника з сенсорним відкриванням, фонове підсвічування інтер’єру, прожекторні фари, адаптивне дальнє світло, протитуманні фари з функцією бокового світла, легкосплавні 18-дюймові колісні диски та інше. Ціна Jeep Avenger 1.2L e-Hybrid 100 DCT-6 Summit – від 1,17 млн грн або $28 тис.; ціна Jeep Avenger Electric Summit – від 1,37 млн грн або $33 тис.

Тестовий автомобіль Jeep Avenger був представлений в максимальній комплектації Summit, що візуально пізнається за прожекторними LED-фарами та 18-дюймовими колісними дисками; цифрова панель приладів, мультимедійна система, клімат-контроль, підігрів сидінь – це все присутнє одразу в будь-якій версії. Хоча навіть у випадку максимальної комплектації ще є можливість додати різноманітні пакети-опції, наприклад: шкіряне оздоблення сидінь з електроприводом сидіння водія та функцією масажу в поперековій зоні (40 тис. грн), аудіо JBL з сабвуфером, навігаційна система, розпізнавання дорожніх знаків з відображенням у навігації (34 тис. грн), двоколірне забарвлення кузова з фарбою-металік (32 тис. грн) – ось вже додалось опцій на 100 тис. грн; тобто, тестовий автомобіль коштує 1,27 млн грн.

Які ще автомобілі можна придбати за схожі гроші? Насправді клас B-SUV сьогодні дуже великий, є купа конкурентів від різних брендів. Я наведу лише п’ятірку автомобілів-суперників, що зустрічались в оглядах за останній час та мають певні ключові переваги – але цього вже вистачить, щоб показати сильну конкуренцію в цьому ринковому сегменті.

По-перше, варто відзначити Toyota Yaris Cross: ефективний гібрид, також невеличкі розміри ззовні та не дуже просторий салон всередині, порівняна або вища ціна. По-друге, згадаємо родича у вигляді Peugeot 2008: приваблива ціна та якісний салон, широкий вибір версія, включаючи наявність дизеля та новітнього гібрида. Третім суперником нехай буде Skoda Kamiq: невеличкі оновлення ззовні та всередині, невеличкий двигун під капотом, орієнтація на фанатів класики, чудова практичність. Четвертим суперником виступає Nissan Juke: дуже ефектний ззовні, з якісним (проте не дуже просторим) салоном всередині, лише один варіант двигуна, плюс-мінус порівняні ціни. Нарешті, п’ятим суперником виступає Suzuki Vitara: доволі вікова модель, але має гарну репутацію на ринку, під капотом ховається 4-циліндровий турбодвигун, плюс сучасне оснащення та можливість обрати повний привод – і все це за схожі гроші. Отже…

Оцінка межі
6
/ 10
Що сподобалось
  • Привабливий дизайн
  • гарні та доволі повні комплектації
  • гібрид все ж працює для економії пального
  • в майбутньому – буде версія з повним приводом 4х4
Що не сподобалось
  • Хочеться краще оздоблення салону
  • зауваження до налаштувань підвіски
  • не вистачає плавності в роботі гібрида та можливості впливати на рекуперацію
  • обмежений вибір версій

Для підготовки цього огляду я взяв файл-заготовку від Jeep Compass, почав його прочищати від попереднього тексту – і раптом зрозумів, що багато чого співпадає: приємний дизайн та цікавий салон, специфічна конструкція гібрида, зауваження щодо їздового характеру. Це було припустимо для Jeep Compass, проте я дуже сподівався, що у випадку Jeep Avenger численні дрібні зауваження будуть виправлені. Як бачите, очікування виправдались лише частково, і новий Jeep Avenger неможливо назвати повністю ідеальним. Проте його точно можна назвати дуже оригінальним, такий не сплутаєш з іншими автомобілями в цьому класі. Саме яскравість – у всіх проявах цього слова – є найсильнішою рисою характеру нового Jeep Avenger. А це вже немало за нинішніх часів та для такого конкурентного класу.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: