Українська правда

Тест-драйв Hyundai Kona N Line: спорту тут немає, але є технологічність та комфорт

Тест-драйв Hyundai Kona N Line: спорту тут немає, але є технологічність та комфорт
0

До нас на зустріч завітав черговий компактний кросовер, що прагне здивувати дизайном та салоном, технікою та ефективністю, численними конструктивними особливостями. А що вийде загалом? Пропонує детально вивчити кросовер Hyundai Kona та особливості його версії N Line у форматі детального огляду з тест-драйвом. Поїхали!

Дизайн: дивна зовнішність, приємний салон

Зовнішній дизайн найкраще можна описати словом «дивний» і ніяк інакше. Я розумію, що двоповерхова оптика біла характерною особливістю моделі Hyundai Kona ще від першого покоління, яке вийшло у 2017 році. Причому вже тоді фари та ліхтарі були розміщені в найбільш уразливих місцях, на кутках бамперів. Але в другому поколінні автомобіля фари та ліхтарі взагалі формують ці кутки – ну дуже вразливе місце! Звісно, окрім цього в дизайні Hyundai Kona SX2 (саме так позначається друге покоління) є чимало інших оригінальних деталей: горизонтальна LED-смужка попереду та аналогічна позаду, спойлер з центрально-розміщеним стоп-сигналом, характерна лінія-штамповка, що проходить через дверцята.

Й зауважте, що тестовий автомобіль представлений у виконанні N Line. Це означає власний передній бампер, характерні 18-дюймові колісні диски, пофарбовані накладки колісних арок, дифузор в задньому бампері та виділений подвійний вихлоп. Кросовер Hyundai Kona N Line виглядає так, що точно може виграти титул «Справжня гроза спальних районів!» в якомусь обласному центрі…

Жарти жартами, але дивний дизайн Hyundai Kona загалом та Hyundai Kona N Line зокрема ви точно не забудете і не сплутаєте з іншими автомобілями. Скажу навіть більше: не сплутаєте з іншими моделями Hyundai; хоча належність до бренду читається швидко і безпомилково. Черговий успіх дизайнерів Hyundai? Версія Hyundai Kona N Line означає не лише появу додаткових дизайнерських елементів, але й дещо збільшені розміри: довжина автомобіля – 4,39 метра (стандартна версія – 4,35 метра); ширина – 1,83 метра; висота – 1,59 метра; колісна база – 2,66 метра.

З салоном вийшло все геть навпаки: зрозумілий дизайн, логічність компонування, максимальна увага до дрібниць. Все починається з передньої панелі, яка розмістила пару поєднаних 12,3-дюймових дисплеїв, де кожен з них логічно займається своєю справою – окремий дисплей для водія та окремий сенсорний дисплей для керування мультимедійною системою й різноманітними функціями автомобіля. Тут не згадую «клімат», адже під нього передбачено свій власний блок з кнопками та перемикачами. Взагалі компанія Hyundai залишається вірною ідеї використання фізичних органів керування, що знову знаходить своє відображення в компонування салону Hyundai Kona: багато кнопок під сенсорним дисплеєм, окремий блок кнопок в основі центральної консолі. До речі, там же розмістились висувні підсклянники та поличка-ніша, яку можна трансформувати як завгодно за потребою водія або пасажира.

Передні та задні сидіння мають приємне комбіноване оздоблення зі штучної шкіри та Алькантари – й саме це забезпечує покращені фрикційні властивості. Адже за формою сидіння версії N Line не відрізняються від сидінь версії Тор. А ось кермо відрізняється: перфорована шкіра та характерне червоне прострочування, напливи-профілі на ободі для чіткого положення рук – чудова забавка для водія! У задніх пасажирів свої радощі: присутні дефлектори вентиляції, кілька зарядних портів, передбачений підлокітник та підігрів сидінь. А ще можна регулювати нахил спинки заднього дивану, нехай навіть на невеличкий кут. Проте загалом посадка виходить зручною, а запас місця не без надлишку, але скажімо так – достатній.

На відміну від екстер’єру, інтер’єр автомобіля особисто мені повністю подобається: виглядає сучасно й при цьому все розташовано на своїх місцях. Окрема відзнака переднім сидінням з привабливим комбінованим оздобленням та розвиненою боковою підтримкою. Єдине зауваження до передньої частини салону – багато елементів з твердого гулкого пластику; єдине зауваження до задньої частини – з урахуванням збільшення розмірів, особисто я очікував дещо більшого простору для пасажирів. Зараз місця цілком достатньо, але ж можна було зробити ого-го більше! Для цього не шкода пожертвувати частиною 466-літрового багажника: він й так один з найбільших в класі; плюс пропонує 2-рівневу підлогу та кілька гачків для пакетів, але не пропонує запасного колеса – лише ремонтний комплект.

Техніка: більші розміри, універсальна платформа

Однією з ключових особливостей автомобіля Hyundai Kona другого покоління варто назвати суттєве зростання розмірів відносно попередника. Наприклад, довжина збільшилась на майже 15 см, колісна база додала 6 см, автомобіль став вищим та ширшим. Якщо перше покоління Hyundai Kona позиціювалася в центрі класу B-SUV, то нова модель Hyundai Kona стала одним з найбільших його представників й вже наближається до класу C-SUV.

Другою особливістю назву використання максимально гнучкої платформи K3: вона дає змогу створювати автомобілі з переднім або повним приводом, встановлювати звичайній бензинові двигуни або гібридний силовий агрегат, на цій платформі можна побудувати повноцінний електромобіль з великим акумулятором в базі, а ще можна змінювати задню підвіску – напівзалежна або повністю незалежна. А тепер уявіть собі, що все це не просто загальний опис платформи для різних моделей – все це стосується саме автомобіля Hyundai Kona другого покоління: ось наскільки сильно можуть відрізнятись його різноманітні версії!

Щоправда, не все наразі представлено в Україні. Так, від початку запуску моделі, у нас основна вставка була зроблена на гібридну версію 1.6 GDI HEV з переднім приводом та повністю незалежною підвіскою коліс (МакФерсон попереду й багатоважільна позаду). Нещодавно з’явились прайси на електричну версію Hyundai Kona Electric, яка дещо відрізняється в деталях дизайну та пропонує дві комбінації електромотор/акумулятор: версія Standard має електромотор потужністю 115 кВт та акумулятор ємністю 48,4 кВт·год.; версія Long Range має електромотор потужністю 160 кВт та акумулятор ємністю 65,4 кВт·год.

Крім того, дуже хочеться побачити в Україні версію з потужним 1,6-літровим турбодвигуном та повним приводом 4WD, а також базову версію з 1-літровим турбодвигуном та переднім приводом й простою напівзалежною підвіскою – така версія допоможе знизити стартову ціну автомобіля. Проте це все побажання на майбутнє, а зараз ми продовжимо говорити саме про те, що вже присутнє в Україні.

Під час зміни поколінь автомобіль Hyundai Kona суттєво додав у розмірах: сьогодні 4,35-метровий кросовер Hyundai Kona порівняний з розмірами першого Hyundai Tucson; версія Hyundai Kona N Line ще додає кілька сантиметрів у довжину через власні бампери – ось чому загалом виходить 4,39 метра. Проте навіть ось ця «наче-спорт-версія» N Line все одно оснащена бензиново-електричним гібридом; потужного турбодвигуна в Україні поки немає, єдиною альтернативою виступає електричний варіант. Щодо гібрида: під капотом встановлено бензиновий 1,6-літровий атмосферний двигун GDI (105 к.с.) у парі з електромотором PMSM (32 кВт або 43,5 к.с.) на постійних магнітах; плюс 6-ступенева роботизована коробка перемикання передач DCT та невеличкий акумулятор в задній частині кузова. Гібрид видає сумарну потужність 141 к.с., що має забезпечити прискорення 0-100 км/год за 10,9-11,1 секунди (залежно від версії та розміру шин), а також максимальну швидкість на рівні 155-161 км/год (залежно від версії та розміру шин). Так ось…

За кермом: спортивний дизайн, м’який характер

Всі ці натяки на спортивність в зовнішності та салоні Hyundai Kona N Line так і залишаються лише натяками у відчуттях на дорозі. Забувайте про гостре кермо, жорстку підвіску, високу потужність, гучний вихлоп, різкі перемикання передач… Забули? От і добре.

Адже якщо підійти до сприйняття Hyundai Kona як до звичайного кросовера на кожен день, то цей автомобіль виявляється просто чудовим. Гібридний двигун дарує нехай не супер вражаючу, але цілком достатню динаміку; в його випадку куди важливіші швидкі підхвати та відгуки на натискання педалі акселератора, що забезпечує електромотор. Можна було б очікувати певних пауз або ривків під час включення бензинового двигуна та перемикання коробки передач (адже це той рідкісний випадок, коли в конструкції гібрида присутня коробка) – проте ні, все операції та перемикання гібридної системи відбуваються дуже плавно та м’яко.

Так же м’яко, як працює підвіска автомобіля. Навіть на 18-х колесах, кросовер Hyundai Kona N Line дару приємний комфорт на численних ямах та нерівностях покриття. Він добре навчений округляти та приховувати майже всі негаразди доріг, й при цьому тримати під контролем задню частину кузова – окреме «дякую» незалежній підвісці. В таку картину чудово вписано кермо: доволі легке та з середньою гострою (2,5 оберти від упору до упору), автомобіль його добре слухається й оперативно змінює напрям, він гарно відгукується та демонструє в поворотах невеликі крени кузова. Знову ж: тут немає жодних натяків на спортивні риси характеру, кросовер не провокує прописувати віражі зі скрипом гуми. Навіть навпаки – при перевищенні швидкості в повороті він пропонує банальне вислизання носом назовні, що потребує скидання швидкості та зрозуміле більшості водіїв. Це чудовий кросовер на кожен день, просто без будь-яких спортивних рис характеру, на які хтось міг сподіватись від версії N Line.

Гібридна силова установка приємно запам’ятовується не стільки потужністю та динамікою, скільки відчуттям плавності руху та логічністю керування: можна обрати режим ECO або SPORT (плюс SNOW для зимових доріг), можна гнучко регулювати рекуперацію. Завдяки використанню технології Drive-By-Wire, селектор коробки перемикання передач вдалось зробити дуже компактним та розташувати під кермом. До речі, якщо в ECO-режимі пелюстки під кермом дозволяють обирати ступінь рекуперації (три рівні або автоматичне регулювання), то в SPORT-режимі вони реально перемикають передачі в коробці. Крім того, в спортивному режимі відгуки гібрида на натискання педалі акселератора стають більш активними: на супердинаміку розраховувати все одно не варто, але в заліковому прискоренні 0-100 км/год автомобіль сам себе випереджає – мої заміри дають 10,2-10,5 секунди. Серед інших спостережень: споживання палива по місту тримається на позначці 5,5-6 літрів; під час руху на трасі зі швидкістю близько 100 км/год виходить також близько 6 літрів на 100 км шляху.

Вартість: скільки коштує Hyundai Kona та хто конкуренти

Наразі кросовер Hyundai Kona представлено на ринку України в гібридній або повністю електричних версіях, всі вони – лише з переднім приводом; але є можливість обрати комплектації та додати пакети-опції.

Гаму відкриває кросовер Hyundai Kona Express з наступним переліком оснащення: фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні бокові шторки безпеки, асистенти попередження про виїзд зі смуги руху та підтримки смуги руху, асистенти запобігання зіткненню, двозонний клімат-контроль, адаптивний круїз-контроль, підігрів керма та передніх сидінь, камера заднього виду, мультимедійна NAVI-система з сенсорним 12,3-дюймовим дисплеєм, підтримка Android Auto та Apple CarPlay, світлодіодні фари, цифрова панель приладів з 4,2-дюймовим дисплеєм, легкосплавні 16-дюймові колісні диски тощо. Вартість Hyundai Kona Hybrid 1.6 GDI HEV 6AT 2WD Express – від 1,25 млн грн або близько $30 тис.

На крок вище розміщено кросовер Hyundai Kona у комплектації Dynamic, що додає наступне: фари Bi-LED, повноформатна цифрова 12,3-дюймова панель приладів, фонове підсвічування салону, оздоблення сидінь тканиною з декоративним візерунком, рейлінги на даху, легкосплавні 18-дюймові колісні диски (для Hyundai Kona Hybrid) або легкосплавні 17-дюймові колісні диски (для Hyundai Kona Electric), сріблястий молдинг вікон та чорний молдинг дверей, сріблясті накладки під переднім/заднім бампером тощо. Вартість Hyundai Kona Hybrid 1.6 GDI HEV 6AT 2WD Dynamic – від 1,325 млн грн або близько $32 тис.; вартість Hyundai Kona Electric Standard Dynamic – від 1,424 млн грн або близько $34,5 тис.

Далі слідує кросовер Hyundai Kona Elegance з додатково розширеною комплектацією: система відеомоніторингу «сліпих зон» дзеркал, асистент запобіганню зіткненню під час руху заднім ходом, електропривод кришки багажного відділення, підігрів задніх сидінь, система кругового огляду AVM, комбіноване оздоблення сидінь (тканина та екошкіра) тощо. Вартість Hyundai Kona Hybrid 1.6 GDI HEV 6AT 2WD Elegance – від 1,394 млн грн або майже $34 тис.; вартість Hyundai Kona Electric Standard Elegance – від 1,53 млн грн або $37 тис.; вартість Hyundai Kona Electric Long Range Elegance – від 1,695 млн грн або $41 тис.

Максимальним варіантом виступає Hyundai Kona Top, яки вирізняється наступним: асистент запобігання зіткненню з автомобілями в «сліпих зонах» дзеркал, асистент запобігання зіткненню з автомобілями під час руху заднім ходом, електропривод регулювань сидіння водія та пасажира, вентиляція передніх сидінь, аудіосистема BOSE, оздоблення сидінь екошкірою, тоноване скло задніх вікон та кришки багажника; додатково електромобіль Hyundai Kona Electric пропонує систему проєкції на лобовому склі (HUD) та легкосплавні 19-дюймові колісні диски для версії Long Range. Вартість Hyundai Kona Hybrid 1.6 GDI HEV 6AT 2WD Top – від 1,46 млн грн або $35,5 тис.; вартість Hyundai Kona Electric Standard Top – від 1,605 млн грн або $39 тис.; вартість Hyundai Kona Electric Long Range Top – від 1,79 млн грн або $43,5 тис.

Нарешті, кілька слів про пакет N Line, що пропонується як опція для Hyundai Kona Hybrid у комплектаціях Elegance або Top. Цей пакет містить: оригінальній передній бампер, ексклюзивні 18-дюймові колісні диски, накладки на арках та порогах у кольорі кузова, хромовані насадки-патрубки вихлопної системи, кермо з оздобленням перфорованою шкірою, червоний декор передньої панелі та сидінь; плюс додатково для Тор – оздоблення сидінь штучною шкірою та Алькантарою. Якщо враховувати цей пакет, то автомобіль Hyundai Kona Hybrid Top N Line (як тестовий) буде коштувати вже понад 1,5 млн грн або близько $36,5 тис.

Це автомобіль Hyundai Kona у максимальній комплектації Тор, але вже без пакета N Line: здивовані, наскільки сильно відрізняється дизайн та салон? Більш практичні чорні нефарбовані накладки на колісних арках та інші колісні диски; аналогічна форма передньої панелі – але вже без червоних смужок; аналогічні за формою сидіння – проте з оздобленням тканиною та ледь помітним декором.

Традиційно завершимо коротким оглядом конкурентів. Й пропоную почати з гібридних компактних кросоверів. Найпершим суперником виступає Toyota C-HR: також акцент на дизайн та гібрид, також комфортна підвіска, виграє наявністю версій з повним приводом, поступається простором салону. Далі згадаю автомобіль Honda HR-V: економний гібрид та просторий салон, але дещо поступається за потужністю мотора та комфортом підвіски. Проте одразу існує й інша альтернатива – це кросовер Honda ZR-V: більший та потужніший, з чудовим налаштуванням шасі, але також й дещо дорожчий. Схожий опис стосується й Nissan Qashqai e-POWER, який бонусом ще додає дуже широкий вибір комплектацій. Нарешті, відзначу також Jeep Compass: у нього доволі простий та не дуже ефективний гібрид, підвіска викликає зауваження; проте такий автомобіль має непоганий вигляда та пропонує доволі місткий салон.

А тепер додамо ще кілька автомобілів, проте вже без прив’язки до обов’язкового гібрида. Першим суперником назву Volkswagen T-Roc: гарно їде, зручний салон, оптимальні комплектації, на диво адекватна ціна. Далі шукаємо схоже, але додаємо до переліку вимог економічний дизельний двигун – в цьому випадку можна поглянути на компактний кросовер Peugeot 2008 або більший та потужніший кросовер Citroen C5 Aircross. Тепер дещо змінюємо вимоги: потрібен компактний кросовер, не обов’язково потрібен економний двигун, але обов’язково потрібен повний привод – тоді варто звернути увагу на Mazda CX-30 та Suzuki S-Cross. Або навіть на Hyundai Tucson: нехай за гроші Hyundai Kona вийдуть лише звичайні 2-літрові версії та простіші комплектації, але можна отримати більш просторий салон та повний привод. Ось вам вже з десяток конкурентів, а насправді їх ще більше. Проте й кросовер Hyundai Kona N Line заслуговує доволі високої оцінки.

Оцінка межі
7
/ 10
Що сподобалось
  • Гарні й дуже повні комплектації
  • ретельно продуманий салон та увага до дрібниць
  • налаштування шасі та комфорт
  • робота гібридної системи
Що не сподобалось
  • Бажано додати повний привод
  • бажано додати звичайні бензинові двигуни
  • бажано знизити ціну

Як на мене, то сьогодні Hyundai Kona – це один з кращих кросоверів свого класу. Можливо він спочатку дивує або відлякує своїм дизайном ззовні, проте насправді всередині прихований позитивний, добрий, комфортний характер: чудовий гібрид та шасі, максимальний рівень піклування про водія та пасажирів, прагнення дати навіть більше очікуваного. Цей опис зараз характерний для більшості автомобілів Hyundai; щоправда, як і згадка про їх поступове подорожчання. Тому для кросовера Hyundai Kona можна побажати лише одного – поступового зниження ціни, щоб якомога більше українців могли придбати собі такий приємний автомобіль.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: