Переважна більшість великих і не дуже великих виробників смартфонів вже випустили власні моделі зі складаними екранами. Безумовно, поки що на глобальному ринку найбільшу популярність мають моделі Samsung. Але це не означає, що інші виробники не роблять нічого цікавого. Сьогодні ми познайомимось зі складаним флагманом vivo X Fold3 Pro, який має чимало цікавих особливостей. Формально компанія випустила глобальну версію смартфона за межами Китаю, але поки що це лише Індія та Індонезія. Можливо згодом компанія все ж таки вирішить розширити географію продажів.
Характеристики vivo X Fold3 Pro
Розміри та вага | Складений стан: 160 x 72,6 x 11,2 ммРозкладений стан: 160 x 142,4 x 5,2 мм236 грамів |
Оперативна пам’ять і сховище | 16 ГБ LPDDR5X ОЗП, 512 ГБ накопичувач UFS 4.0 |
Процесор | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
Графічний процесор | Adreno GPU 750 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC, ІЧ-порт |
Дисплей | Зовнішній: 6,53 дюйма, AMOLED, 120Hz, HDR10+, Dolby Vision, 2748×1172 пікселів, 21:9, 4500 ніт пікова яскравістьВнутрішній: 8,03 дюйми, Foldable LTPO AMOLED, 120 Гц HDR10+, Dolby Vision, 2480×2200 пікселів, 416 PPI, 4500 кд/м² |
Основні камери | 50 МП ширококутна, ƒ/1.68, оптична стабілізація, фазовий автофокус, лазерний автофокус;64 МП перископічна телефото, ƒ/2.57, оптична стабілізація, фазовий автофокус, 3х зум50 МП надширококутна, ƒ/2.0, 119˚, фазовий автофокус; |
Фронтальна камера | Внутрішня: 32 Мп, ƒ/2.4; зовнішня: 32 МП, ƒ/2.4 |
Аудіо | Стереозвучання |
Акумулятор | 5 700 мА•год |
Заряджання | Дротове до 100 Вт, бездротове до 50 Вт, реверсивне бездротове |
Роз’єми | USB Type-C 3.2 Gen 2 |
Операційна система | Android 14 + OriginOS 4 (Китай), Funtouch 14 (Міжнародна) |
Дизайн та ергономічність
vivo X Fold3 Pro має типову для сучасних складаних смартфонів конструкцію у вигляді книжки з великим складаним внутрішнім дисплеєм та меншим зовнішнім. Смартфон вийшов доволі "високим", але це і не дивно, зважаючи на 8,03 дюймовий внутрішній складаний дисплей. У складеному ж стані смартфоном відносно зручно користуватись однією рукою завдяки досить вузькому зовнішньому дисплею. Великим пальцем без проблем можна дотягнутись до протилежної грані. Але, звісно, не до верхньої частини.
Зовнішній дисплей vivo X Fold3 Pro має діагональ 6,53 дюйма та співвідношення сторін 21:9. Його захищає скло Armor Glass з зовсім невеликими загинами з боків. Але важливо не плутати Armor Glass з Gorilla Glass Armor. Фронтальна камера у круглому вирізі, вище — ледь помітний тонкий проріз розмовного динаміка.
У відкритому положенні маємо щось близьке до планшета з 8,03-дюймовим екраном. Він має майже квадратну форму. І, завдяки великій діагоналі, на ньому зручно читати, працювати з документами чи передивлятись вебсторінки. Складка на екрані все ще є. Вона майже не помітна, хоча пальцем відчувається. Покриття внутрішнього екрана компанія називає Super Tensile UTG і стверджує, що воно міцне і витривале.
На відміну від зовнішньої фронтальної камери, внутрішню вирішили розмістити не посередині, а у правому верхньому кутку. За умови використання темної теми, вона зовсім не впадає у очі при повсякденному використанні.
Рамка vivo X Fold3 Pro зроблена з металу з матовим, приємним на дотик покриттям. Вона має плоску поверхню та невеликі фаски, завдяки яким смартфон зручно відкривати. По периметру є багато традиційних пластикових вставок для стабільної роботи бездротових інтерфейсів. Знизу розміщено основний динамік, два мікрофони, швидкий USB Type-C 3.2 Gen 2, а також лоток.
Лоток розрахований на дві SIM-карти формату nano. На жаль, навіть флагмани китайських виробників далеко не завжди підтримують eSIM. Це — саме такий випадок.
Зверху розміщено ще один мікрофон, отвори динаміка, а також інфрачервоний передавач для керування побутовою електронікою.
Якщо дивитись на складений vivo X Fold3 Pro справа, то можна побачити звичні кнопки керування гучністю та живленням. На іншій "половинці", трохи вище є двопозиційний перемикач для швидкого переходу у тихий режим. У налаштуваннях є варіанти вимкнення тільки дзвінків і сповіщень, або усього одразу, включно з мультимедіа. Подібні рішення вже давно використовуються у моделях OnePlus та OPPO.
Шарнір закриває охайна і доволі тонка металева кришка. Сам шарнір зроблено з вуглецевого волокна, його вага складає трохи менш як 15 г. Стверджується, що він витримає 500 000 циклів складань. Він в міру тугий, користуватись приємно. Є можливість фіксації у проміжних положеннях та автодоведення у крайніх.
Задня кришка зроблена з композитного матеріалу, що включає скловолокно та полімер UPE. На дотик відчувається як матове скло. Смартфон випускається у чорному та білому варіантах. Білий має цікаву текстуру. Тильна камера зроблена у вигляді великого чорного диску, на якому розміщено 3 модулі камер, спалах, лазерний автофокус та логотип Zeiss. Камера доволі сильно виступає над поверхнею задньої кришки. Але, завдяки симетричності, смартфон не хитається лежачи на столі.
vivo X Fold3 Pro має цілком типову для такого форм-фактора вагу 236 г. Але товщина приємно здивувала: 5,2 мм в розкладеному стані і 11,2 у складеному. За відчуттями не дуже відрізняється від сучасних смартфонів-моноблоків. Смартфон має захист від води за стандартом IPX8 та теоретично витримає занурення у прісну воду на глибину до 1.5 м.
Особливості використання та форм-фактора
Загалом, vivo X Fold3 Pro з погляду зручності користування та можливостей використання форм-фактора, не відрізняється від інших аналогічних моделей. Зовнішнього екрана достатньо для переважної більшості базових задач. Включно зі дзвінками, повідомленнями, поштою, використанням камери тощо.
Розгорнутий варіант пропонує великий екран 8,03 дюйми. Тобто маємо практично планшет з екраном майже квадратної форми. Він чудово підходить для книг, роботи з документами, браузером та ігор. У більшості випадків проблем з масштабуванням чи співвідношенням сторін не виникає. Для перегляду відео такий екран вже не настільки корисний: переважна більшість відео зараз має співвідношення сторін 16:9, а фільми — 21:9, тому на екрані залишаються великі чорні області знизу і зверху.
Таким екраном зручно користуватись для роботи з кількома застосунками у режимі розділеного екрана. Такі комбінації можна зберігати у нижню панель-док, або ж зберегти ці налаштування для швидкого запуску з бічної панелі. Також підтримується запуск застосунків у вікні, яке можна регулювати за розміром, або згорнути до піктограми. Так званий нижній док зберігає останні та найчастіше використовувані застосунки.
vivo X Fold3 Pro, як і всі подібні смартфони, може бути корисним у напівзігнутому положенні при роботі з двома застосунками. У такому положенні можна, наприклад, відповідати у месенджері не відриваючись від відеоконференції. Окремо варто зазначити, що частина застосунків підтримують так звану Панель згинання: у верхній частині відображається сам застосунок, у нижній — органи керування.
Також у напівзігнутому положенні можна фотографувати без необхідності використовувати штатив. Включно з селфі за допомогою жесту: потрібно показати долоню і почнеться відлік 3 секунди до знімка.
З цікавих можливостей можна згадати так званий режим тенту. У такому положенні заблокований смартфон може показувати на зовнішньому екрані дату, годинник та сповіщення на кшталт настільного годинника.
Якість дисплеїв
Смартфон Vivo X Fold3 Pro оснащений основним гнучким дисплеєм Foldable LTPO AMOLED з діагоналлю 8,03 дюйми та роздільною здатністю 2480х2200 (щільність точок 413 ppi). Використовується матриця Samsung E7. Екран підтримує адаптивну частоту оновлення 120 Гц. Зовнішній AMOLED-дисплей BOE Q9+ має діагональ 6,53 дюйма та роздільну здатність 2748х1172 (21:9), також з частотою оновлення 120 Гц. Обидва екрани підтримують стандарти HDR10+ та Dolby Vision. Стверджується, що колірне охоплення становить 100% колірного простору DCI-P3. Для обох екранів заявлена пікова яскравість 4500 ніт.
В налаштуваннях екранів все доволі звично: темна тема, захист очей, налаштування частоти оновлення (авто, 60, 120 Гц, або індивідуальне налаштування для різних застосунків), шрифти, масштаб інтерфейсу та режими відображення кольорів з можливістю ручного налаштування колірної температури. Є три режими: стандартний, професійний та яскравий. Як показали вимірювання, стандартний і яскравий якщо і відрізняються, то різниця мінімальна. Професійний імітує колірне охоплення sRGB.
Екрани vivo X Fold3 Pro дійсно хорошої якості. Мають достатній рівень яскравості та насичені кольори. Але, як і у більшості варіацій на тему OLED, під певними кутами білий колір має зеленуватий відтінок. У цьому випадку це більше стосується зовнішнього дисплея. Заміри показали, що у "Яскравому" режимі зовнішній дисплей має яскравість 512,518 кд/м². Далеко не найвищий показник, але цілком непогано. Колірне охоплення значно перевищує sRGB, але колірна температура дуже завищена, екран відчутно схиляється до холодних відтінків, тож можливість ручного регулювання колірної температури є доречною:
У "Професійному" режимі максимальна яскравість складає 519.506 кд/м². Охоплення кольорів ближче до sRGB, але не зовсім з ним співпадає. При цьому, колірна температура трохи ближче до еталонного значення:
Внутрішній дисплей виявився дуже близьким до зовнішнього, як по рівню яскравості, так і з погляду передачі кольорів. У "Яскравому" режимі внутрішній дисплей демонструє яскравість 506,121 кд/м², широке колірне охоплення й аналогічно тяжіє до холодних відтінків:
У "Професійному" режимі максимальна яскравість складає 485,128 кд/м², колірне охоплення ближче до sRGB, а колірна температура не настільки завищена.
Безпека
На відміну від переважної більшості складаних смартфонів vivo X Fold3 Pro отримав не один сканер відбитків пальців на бічній грані. А два ультразвукових підекранних. Один у зовнішньому екрані, другий — у правій половині внутрішнього. Вони працюють чудово: дуже швидко і точно. Звісно, окремо реєструвати відбитки для кожного екрану не потрібно: зареєстровані на одному точно так само швидко розпізнаються і на іншому.
Розпізнавання обличчя фронтальними камерами реалізовано абсолютно стандартно. Тож можна очікувати швидке спрацювання при хорошому освітленні. Для темного оточення передбачена функція підвищення яскравості екрана. У більшості випадків вона допомагає, але швидкість все одно може зменшуватись у зовсім темному оточенні.
Продуктивність та програмне забезпечення
vivo X Fold3 Pro отримав флагманський процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Це вже добре знайомий по великій кількості флагманів процесор, якому вже скоро представлять заміну. Він виробляється за 4 нм техпроцесом, має одне потужне ядро ARM Cortex-X4 з частотою до 3,3 ГГц, три Cortex-A720 по 3,2 ГГц, два Cortex-A720 по 3,0 ГГц та два енергоефективних Cortex-A520 по 2,3 ГГц. Графічний прискорювач — Adreno 750.
Смартфон отримав 16 ГБ оперативної пам'яті LPDDR5X та накопичувач об'ємом 512 ГБ UFS 4.0. У бенчмарках vivo X Fold3 Pro демонструє результати близькі до найпотужніших актуальних флагманів. Тому з продуктивністю немає жодних проблем. Оболонка, важкі застосунки, сучасні ігри не проблема для vivo X Fold3 Pro.
Зі стабільністю роботи все не так погано, як можна було очікувати від складаного смартфона. Через дуже щільну компоновку внутрішніх елементів, подібні смартфони зазвичай відчутно перегріваються. При максимальному навантаженні, смартфон працює стабільно з мінімальним зниженням продуктивності перші 12 хвилин, після чого з'являються періодичні падіння продуктивності майже до 50%:
Сучасні ігри добре працюють на vivo X Fold3 Pro. На жаль, у фірмовому ігровому застосунку не вдалось знайти лічильник FPS, бо ця частина інтерфейсу залишилась китайською мовою. Але візуально в Diablo Immortal та Call of Duty Mobile можна очікувати стабільні 60 FPS на високих налаштуваннях графіки. XCOM2 — 30 FPS, більше не підтримує сама гра.
vivo X Fold3 Pro отримав хороший набір сучасних бездротових інтерфейсів: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, Bluetooth 5.4 з підтримкою кодеків aptX HD, aptX Adaptive, aptX Lossless, LHDC, NFC та ІЧ-порт. Підтримуються глобальні системи позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO, BDS, QZSS. Не вистачає хіба що підтримки eSIM. Для ІЧ-порта передбачено фірмовий застосунок. Він має майже стандартну функціональність. З незвичних функцій є можливість сфотографувати пульт пристрою, щоб швидше його знайти у базі даних застосунку.
vivo X Fold3 Pro працює на ОС Android 14, у нашому випадку — з фірмовою оболонкою OriginOS 4 для Китаю. Тобто з коробки сервісів Google не було, але в редакцію приїхав смартфон вже з ними. Українська мова відсутня. Оболонка має купу локального китайського софту і (судячи з інформації у мережі), досить сильно відрізняється від умовно міжнародної Funtouch 14.
OriginOS 4 — цілком типова китайська оболонка з перемальованим дизайном, звичними робочими столами, різними варіантами навігації (кнопки, жести) та подвійною шторкою. Тобто для сповіщень треба потягнути вниз у лівій частині екрана, для панелі зі швидкими перемикачами — у правій. Судячи зі скріншотів у мережі, глобальна версія з Funtouch 14 має близьку до стокової Android шторки.
Окрім вищезгаданих особливостей, пов'язаних зі складаною конструкцією, на великому екрані передбачено багато можливостей для відкриття застосунків у вікні, підтримка розділеного екрана, а також так званий нижній док з останніми запущеними застосунками. При запуску застосунку, цей док зменшується за розмірами й зліва з'являється піктограма, за допомогою якої можна відкрити плитку з усіма встановленими застосунками. Док можна сховати чи показати тривалим дотиком до нижньої частини екрана.
Диспетчер застосунків має два типи відображення: звична горизонтальна карусель, або плитки.
Загалом, все цілком зручно і доволі типово для складаних моделей, що мають адаптований до великого внутрішнього екрана інтерфейс.
Звучання
vivo X Fold3 Pro відтворює стереозвук користуючись основним динаміком знизу смартфона, а також розмовним динаміком, що має додаткові отвори на верхній грані. Звук голосний і навіть має натяки на низькі частоти. Хоча на максимальній гучності їх майже повністю забивають високі та середні. Баланс гучності хороший, помітної різниці між динаміками немає.
Смартфон підтримує віртуальне об'ємне звучання Dolby Atmos. Є фірмовий покращувач звуку, завдяки якому (теоретично) найстисліші композиції мають звучати не так погано. Загалом, до звучання претензій немає. Єдине, що варто ще згадати — це розташування динаміків: у розгорнутому положенні смартфона у горизонтальній орієнтації вони трохи закриваються долонями. Це, звісно знижує і гучність, і якість звучання.
Камери
vivo X Fold3 Pro отримав потрійну тильну камеру. Виробник стверджує, що вона була розроблена разом з Zeiss і модулі камер використовують оптику та покриття лінз саме від Zeiss. Основний модуль має роздільну здатність 50 МП, діафрагма ƒ/1.68, є оптична стабілізація, фазовий та лазерний автофокус. За замовчуванням знімки мають роздільну здатність 12,5 МП. Камера здатна писати відео в 8K 30fps.
Перископічний телефото модуль має роздільну здатність 64 МП, діафрагму ƒ/2.57, 3х зум, оптичну стабілізацію та фазовий автофокус. Вона може фокусуватись на відстані від 15 см до нескінченності та використовується для макро. Максимальна роздільна здатність відео 4K 60 fps. Надширококутна камера не має оптичної стабілізації, але має фазовий автофокус. Роздільна здатність 50 МП, діафрагма ƒ/2.0, кут 119˚, роздільна здатність відео 4K 60 fps. Обидві фронтальні камери мають аналогічні характеристики: 32 МП, ƒ/2.4.
Застосунок камери vivo X Fold3 Pro практично нічим не відрізняється від більшості сучасних Android-смартфонів. Знайома карусель режимів, перемикач камер та масштабування на видошукачі, основні налаштування у випадаючому меню. Є купа додаткових режимів зйомки, включно з астрофото, супермісяцем, та чимось на кшталт імітації Tilt-Shift.
vivo X Fold3 Pro робить якісні світлини на основну камеру. З доволі натуральними кольорами, чудовою деталізацією та широким динамічним діапазоном. Нічний режим також загалом працює добре, але він трохи додає неприродніх жовтих та помаранчевих відтінків. Це стосується нічного режиму на усіх камерах.
2х масштабування відбувається внаслідок кропу з основної камери:
Перископічна камера з 3х зумом виявилась напрочуд дієвою. Вона здатна робити чудові чіткі фото і при поганому освітленні:
10х цифровий зум також можна використовувати, але чітку світлину вночі зробити вже стає важче:
Надширококутна камера загалом теж добре виконує свою задачу. Кут огляду трохи менший, ніж у конкурентів, але деформація зображення відчутно менша. І розмиття по периметру кадру мінімальне:
Макро дуже добре вдається телефото камері:
vivo X Fold3 Pro дуже непогано знімає відео 4K 60 FPS на основну камеру. Деталізація хороша, хоча стабілізація могла б бути кращою:
Надширококутна також непогано впоралась зі зйомкою 4K 60 FPS:
На телефото камеру також можна знімати 4K 60 FPS, але подекуди з'являється дрижання.
Автономність
vivo X Fold3 Pro оснащено акумулятором ємністю 5700 мА⋅год, що відчутно більше, ніж у багатьох конкурентів. Зокрема, Samsung Galaxy Fold6. Радикального приросту автономності це не дає, але смартфон доволі витривалий, як для такого форм-фактора. Звісно, час роботи доволі сильно буде залежати від співвідношення використання зовнішнього та внутрішнього дисплея. Але при активному використанні (включно з іграми, відео та браузером на великому екрані), смартфон доживе до пізнього вечора. Без ігор можна розраховувати на добу.
На жаль, vivo X Fold3 Pro приїхав до нас без комплекту постачання, тому виміряти швидкість заряджання від комплектного блоку живлення потужністю 120 Вт (хоча сам смартфон підтримує 100 Вт) можливості не було. Від стороннього блоку смартфон заряджається близько 2 годин.