Samsung вже не перший рік, через деякий час після випуску флагманської лінійки Galaxy S, випускає трохи спрощений варіант, так званий Fan Edition. При чому, загальна ідея залишається у тому, щоб запропонувати трохи доступніший смартфон, що не буде кардинально програвати флагманам. Іноді виходить доволі вдало. Наприклад, Samsung Galaxy S21 FE, іноді трохи гірше. Але компанія продовжує експериментувати.
Торішній Galaxy S23 FE отримав екран 6,4 дюйма, між 6,1-дюймовим Galaxy S23 та 6,6-дюймовим Galaxy S23+ і мав процесор Exynos, замість Snapdragon у старших моделях. Цього ж року новий Samsung Galaxy S24 FE має діагональ 6,7 дюйма, рівно як у Galaxy S24+, і процесор, що практично не відрізняється від встановленого у флагманах. Зараз ми ближче познайомимось з актуальним «фанатським» флагманом і розповімо, наскільки він вийшов цікавим.
Характеристики Samsung Galaxy S24 FE
Розміри та вага | 162 x 77,3 x 8 мм213 грамів |
Оперативна пам’ять і сховище | 8 ГБ ОЗП, 128/256 ГБ накопичувач |
Процесор | Samsung Exynos 2400e |
Графічний процесор | Xclipse 940 |
Бездротові модулі | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e (2,4 ГГц і 5 ГГц), Bluetooth 5.3, NFC |
Дисплей | 6,7-дюймовий Dynamic AMOLED 2XРоздільна здатність: 1080×2340 точок, 385 ppiЧастота оновлення: 120 Гцпікова яскравість 1900 ніт, HDR10+ |
Основні камери | 50 Мп ширококутна, 1/1.57", 1.0µm, ƒ/1.8, dual pixel PDAF, оптична стабілізація;8 Мп телефото, 1/4.4", 1.0µm, ƒ/2.4, фазовий автофокус, оптична стабілізація, 3х зум;12 Мп надширококутна, 1/3.0", 1.12µm, ƒ/2.2, 123° |
Фронтальна камера | 10 Мп, ƒ/2,4 |
Аудіо | Стереодинаміки |
Акумулятор | 4700 мА•год |
Зарядка | Дротова 25 Вт, бездротова 15 Вт, зворотна бездротова зарядка |
Роз’єми | USB Type-C 3.2 |
Операційна система | Android 14 + One UI 6.1 |
Рекомендована ціна | від 28 999 грн |
Комплект постачання
Чекати якихось бонусів у комплекті з Samsung Galaxy S24 FE не варто. Все абсолютно стандартно для смартфонів компанії останні кілька років: тільки сам смартфон, кабель з конекторами Type-C з обох сторін, інструмент для вилучення лотка та документація.
Дизайн та ергономічність
Samsung Galaxy S24 FE має споріднений зі старшими флагманами мінімалістичний і, можна сказати, класичний зовнішній вигляд. Але, придивившись більш уважно, стає помітно, що рамки по периметру екрана і "підборіддя" доволі широкі, як для флагмана. Це скоріше рівень смартфонів середнього класу. При аналогічній діагоналі дисплея, Samsung Galaxy S24 FE більший і важчий, ніж Galaxy S24+.
Екран плоский, його захищає Gorilla Glass Victus+. Фронтальна камера у невеликому круглому отворі. Вище — проріз розмовного динаміка, що також використовується для відтворення стереозвуку. Як і у більшості сучасних смартфонів.
Бічна рамка зроблена з металу, у нашому випадку приємного графітового кольору з матовим покриттям. Вона плоска по всьому периметру смартфона та має зовсім невеликі закруглення у місці переходу у задню панель. Завдяки цьому, смартфон не "ріже" долоню гострими кутами. Що особливо важливо, зважаючи на доволі великі розміри Samsung Galaxy S24 FE.
На правому боці розміщені стандартні кнопки керування гучністю та живленням. Звісно, все залежить від розміру руки, але якщо кнопка живлення розташована зручно, то до кнопок живлення доводиться трохи тягнутись чи перехоплювати смартфон при використанні лівою рукою.
На верхній грані розташовано два додаткових мікрофони, а також лоток. Лоток нічим не примітний: здатен вмістити дві SIM-карти. Також є підтримка eSIM.
На нижній грані Samsung Galaxy S24 FE розташовані проріз основного динаміка, ще два мікрофони, а також роз'єм USB Type-C. У цьому випадку це швидкий USB 3.2, що також підтримує виведення зображення на монітор. Це цілком логічно, зважаючи на підтримку десктопного режиму DeX.
Задня кришка Samsung Galaxy S24 FE також зроблена з Gorilla Glass Victus+. На відміну від старших моделей, вона глянцева. На огляді був графітовий темний варіант, на якому відбитки пальців видно одразу і дуже сильно. Тому є сенс дивитись у бік світлих моделей. Саме оформлення задньої кришки аналогічне іншим флагманам: плоска панель з ледь помітним логотипом Samsung.
Це стосується і впізнаваного мінімалістичного дизайну тильної камери у вигляді трьох окремих однакових об'єктивів, що розташовані в ряд вертикально, стирчать трохи над задньою кришкою і збирають навколо себе пилюку. Поруч — світлодіодний спалах. Тож поціновувачам дизайну флагманів Samsung останніх років дизайн сподобається.
Samsung Galaxy S24 FE вийшов великим і доволі важким: вага складає 213 г. При цьому, він трохи слизький, тож при використанні однією рукою на ходу потрібно бути обережним. Або одразу придбати захисний бампер. Хоча він ще збільшить габарити. Як і старші моделі, смартфон має повноцінний захист від бруду та води за стандартом IP68.
Дисплей
Samsung Galaxy S24 FE оснащено Dynamic AMOLED 2X екраном з діагоналлю 6,7 дюйма, роздільною здатністю FullHD+ 2340х1080 та піксельною щільністю 385 PPI. Як і у старшої моделі Galaxy S24+. Але використовується не LTPO, а простіша матриця, що має нижчу заявлену яскравість та не вміє в адаптивну частоту від 1 Гц. Samsung обіцяє пікову яскравість 1900 кд/м², підтримується HDR10+. Звісно, є функція Always on Display.
Набір налаштувань типовий для сучасних смартфонів Samsung: темна та світла теми відображення з можливістю автоматичного перемикання, функція адаптивної колірної температури залежно від навколишнього освітлення, масштабування інтерфейсу, шрифтів, режими відображення (насичений з налаштуванням колірної температури та природний), Always on Display та частота оновлення. У цьому пункті є два режими: 60 Гц та Адаптивний. У останньому інтерфейс і більшість застосунків працюють з частотою 120 Гц. Частота автоматично падає до 60 Гц при статичній картинці. Але не до 1 Гц, як у LTPO.
Екран можливо не настільки яскравий, як у старших флагманів, але він не вицвітає на сонці та має насичену, соковиту картинку з максимальними кутами огляду. У "Насиченому" режимі максимальна яскравість складає 484.759 кд/м², а колірне охоплення трохи ширше, ніж sRGB. При цьому, передача кольорів доволі точна: колірна температура 6500-7000K (при еталонному значенні 6500K):
У "Природному" режим максимальна яскравість — 482.154 кд/м², а колірне охоплення трохи вужче sRGB. Є невелике відхилення у бік прохолодних відтінків, колірна температура — близько 8000K.
Безпека
Способи розблокування Samsung Galaxy S24 FE цілком відповідають сучасним тенденціям. Тож користувачу доступний сканер відбитків пальців у екрані, а також розблокування за допомогою розпізнавання обличчя фронтальною камерою. Щоправда, на відміну від старших флагманів, використовується не ультразвуковий, а простіший оптичний дактилоскопічний сканер. Він працює точно, але трохи поступається ультразвуковому по швидкості. Зручність його розташування — скоріше питання індивідуальне. У мене проблем не було.
Розпізнавання обличчя в Samsung Galaxy S24 FE реалізовано стандартно, тож можна розраховувати на високу швидкість розблокування при хорошому освітленні. У темряві вже доведеться сподіватись на те, що світла від дисплея вистачить для того, щоб камера побачила обличчя.
Продуктивність та програмне забезпечення
Схоже, Samsung вирішила змінювати принцип вибору процесора у флагманах через покоління. Минуле покоління використовувало виключно Snapdragon. У цьому році Snapdragon отримав лише Galaxy S24 Ultra. Решта працюють на фірмових Samsung Exynos. Що цікаво, в Galaxy S24 та Galaxy S24+ це Exynos 2400, в Samsung Galaxy S24 FE це — Exynos 2400e.
Насправді він майже не відрізняється від Exynos 2400. Exynos 2400e — також 4-нанометровий 10-ядерний процесор, що має одне ядро Cortex-X4 з частотою 3,1 ГГц, два Cortex-A720 по 2,9 ГГц, ще три Cortex-A720 по 2,6 ГГц, та чотири Cortex-A520 по— 2 ГГц. Різниця лише в частоті ядра Cortex-X4: у старшої моделі вона складає 3,2 ГГц. Графічний прискорювач Xclipse 940 та окремий блок NPU для завдань ШІ. Оперативної пам'яті може бути тільки 8 ГБ LPDDR5X, накопичувач — 128 або 256 ГБ. Слота для MicroSD немає, тому версія на 128 ГБ у сучасних реаліях виглядає зовсім нецікаво.
У синтетичних тестах продуктивності Samsung Galaxy S24 FE демонструє дуже близькі до старших флагманів результати, що не дивно, зважаючи на мінімальні розбіжності процесорів. Це не рівень топових Qualcomm, але з продуктивністю у смартфона все чудово. Тож найближчі пару років майбутньому власнику не доведеться за це хвилюватись.
Але, як і більшість Exynos, процесор доволі гарячий. І при тривалому максимальному навантаженні продуктивність може знижуватись до 72%. Хоча сам корпус стає теплим, а не гарячим.
Samsung Galaxy S24 FE оснащено стандартним сучасним комплектом засобів бездротового зв'язку: дводіапазонний Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Bluetooth 5.3, а також модуль NFC. Підтримуються системи глобального позиціювання GPS, ГЛОНАСС, GALILEO та BDS.
Samsung Galaxy S24 FE працює на ОС Android 14 з фірмовою оболонкою One UI 6.1, у цьому питанні усе повністю збігається зі старшими моделями. Оболонка уже пару років не отримувала якихось кардинальних змін. Окрім ШІ-функцій Galaxy AI, на які робить акцент компанія. Це цілком логічно: навіщо змінювати те, що добре працює. Тож інтерфейс має звичну логіку з робочими столами, окремим меню застосунків та шторкою з більшою (порівнюючи зі стоковим Android) кількістю перемикачів.
Зовнішній вигляд доволі суттєво відрізняється від стокового Android, але це лише візуальна частина. Звісно, є багато можливостей кастомізації, включаючи теми, колірні схеми, різні варіанти значків тощо. Традиційна бічна панель на місці. Диспетчер застосунків має додаткові можливості у вигляді напівпрозорого відображення та згортання застосунку до піктограми, як і раніше у смартфонах Samsung.
Платформа Galaxy AI була представлена разом з лінійкою Galaxy S24. Ми вже неодноразово бачили її можливості у відповідних оглядах. З основних функцій є переклад телефонних розмов в режимі реального часу, допомога при написанні текстів чи повідомлень Chat Assist, автоматичне форматування тексту у нотатках, генерування коротких підсумків з великих текстів, пошук за зображенням на екрані Circle to Search, генерування шпалер, генерування зображень на основі скетчу. Останнє працює доволі цікаво і є забір з різних стилів, у яких генерується зображення.
Окрім цього, є функції ШІ для камери та галереї. Прибирання, або додавання елементів на світлині, вирівнювання, корекція кольорів, прибирання відблисків на поверхнях тощо. За бажанням, усі ШІ-функції можуть оброблятись лише на пристрої. Усі графічні та візуальні можливості доступні. З голосовими та текстовими поки що складніше: поки що "рідні" великі мовні моделі Samsung не мають підтримки української мови.
Звук
Стереозвук в Samsung Galaxy S24 FE відтворюється за цілком звичною схемою: основний та розмовний динаміки. Вони добре збалансовані, різниця практично не відчувається. Якість та гучність на хорошому рівні, є трохи басів, але вони трохи губляться на максимальній гучності. Звісно, 3,5 мм роз'єм відсутній. Але зараз великий вибір доволі якісних бездротових навушників, а смартфон підтримує кодек LDAC.
Чотири мікрофони у Samsung Galaxy S24 FE використовуються не тільки під час відеозапису. Вони також залучені для якіснішої передачі голосу під час розмов. Тож можна не хвилюватись, що співрозмовник вас не почує на зашумленій вулиці.
Камери
Samsung Galaxy S24 FE має правильний сучасний набір камер, якого буде достатньо для майже будь-яких ситуацій. Він складається з 50 Мп основної ширококутної камери з розміром сенсора 1/1.57", розміром пікселя 1.0µm, діафрагмою ƒ/1.8, dual pixel PDAF та оптичною стабілізацією. Його доповнює телефото камера з роздільною здатністю 8 Мп, 1/4.4", 1.0µm, ƒ/2.4, фазовим автофокусом, оптичною стабілізацією та 3х зумом. Третя камера — 12 Мп надширококутна, 1/3.0", 1.12µm, ƒ/2.2, кут огляду 123°. Знову без автофокусу, хоча є вдвічі дешевші конкуренти, у яких ультраширик має автофокус. Основна камера знімає відео до 8K 30 FPS, решта — 4K 30 FPS. Фронтальна камера — 10 Мп ƒ/2.4.
Застосунок камери стандартний для смартфонів Samsung. На екрані видошукача є усі базові налаштування, включно зі спалахом, співвідношенням сторін кадру, роздільною здатністю, таймером тощо. Режими зйомки перемикаються горизонтальними свайпами. Додаткові режими є в окремому меню, їх можна витягти в основну карусель.
Основна робить чудові світлини у переважній більшості випадків. Вдень чудова деталізація, доволі натуральні кольори та здебільшого правильний баланс білого. Непогана робота з тінями та загалом широкий динамічний діапазон. У вечірній час при обмеженій кількості освітлення, деталізація залишається на хорошому рівні, але кольори вже не зовсім природні, є перенасиченість жовтими та помаранчевими відтінками:
Надширококутна має загалом не дуже високу роздільну здатність і темнішу оптику. Тому, звісно, світлини виходять трохи темнішими і не настільки детальними. Але загалом, камера добре робить свою справу:
Телефото камера має 3х масштабування. Якихось критичних претензій до неї немає: світлини детальні, насичені. Єдине, що при поганому освітленні трошки важче отримати чітке фото. Хоча це стосується практично усіх телефото камер у смартфонах.
Samsung Galaxy S24 FE чудово знімає відео. 4K 60 FPS на основну камеру виходить чітким, деталізованим і майже не тремтить, навіть без активації суперстабілізації. Яка, звісно, зробить відео ще стабільнішим, але знизить якість картинки.
4K 30 FPS відео на надширококутну камеру:
4K 30 FPS відео з 3х зумом:
А ось так Samsung Galaxy S24 FE знімає відео з роздільною здатністю 8K:
Автономність
Samsung Galaxy S24 FE оснащено акумулятором ємністю 4700 мА•год. Це не рекорд, але цього достатньо для того, щоб смартфона стабільно вистачало на день, або трохи більше. Звісно, якщо не грати багато в ігри, або годинами дивитись відео. При помірному використанні смартфон цілком витривалий. У тесті акумулятора PCMark смартфон витримав трохи менш як 13 годин, що є непоганим показником.
На жаль, Samsung не поспішає збільшувати швидкість заряджання своїх смартфонів. І Samsung Galaxy S24 FE підтримує зарядку потужністю всього до 25 Вт, як і торішня модель. Обіцяють 50% за перші пів години. На жаль, фірмового блоку живлення для перевірки у нас не було. Також підтримується 15 Вт бездротова зарядка і 5 Вт зворотна бездротова зарядка для аксесуарів.