Українська правда

Огляд Noble Audio FoKus Apollo: флагманські гібридні повнорозмірні навушники

Огляд Noble Audio FoKus Apollo: флагманські гібридні повнорозмірні навушники
Огляд Noble Audio FoKus Apollo
0

Компанія Noble Audio зробила собі ім'я завдяки топовим багатодрайверним внутрішньоканальним моніторам, як кастомним, так і універсальним. Але це доволі вузька ніша і декілька років тому компанія доволі успішно почала випускати бездротові TWS-навушники, яких вже має у своєму арсеналі немало. Огляд однієї з останніх моделей Noble Audio FoKus Triumph вже є у нас на сайті. Нарешті, компанія вирішила ризикнути та випустила свою першу в історії бездротову повнорозмірну модель Noble Audio FoKus Apollo, яка мітить у вищу категорію подібних навушників. Модель має багато цікавих особливостей, включно з гібридною схемою випромінювачів. Сьогодні ми розповімо, наскільки вдалою виявилась перша спроба Noble Audio у новій категорії.

Технічні характеристики Noble Audio FoKus Apollo

Тип навушниківПовнорозмірні
Тип випромінювачів40-мм динамічний + 14,5 мм планарно-магнітний
Діапазон відтворюваних частот10 Гц – 40 кГц
Тип підключенняБездротове, дротове (3,5, 4,4, 6,3 мм Jack, USB Type-C)
СумісністьAndroid, iOS, ПК
Версія Bluetooth5.3
Радіус дії10+ метрів
Підтримка кодеківSBC, AAC, aptX, aptX Adaptive, aptX Lossless, LDAC
КеруванняКнопки
Регулятор гучності+
Мікрофонипідтримка шумозаглушення та режиму прозорості, по 3 мікрофони на навушник + знімний мікрофон на гнучкій штанзі
Вага навушників327 грамів
Захист від вологи-
АвтономністьДо 60 годин з ANC, до 80 годин без ANC
ЗарядкаUSB Type-C
Рекомендована ціна в Україні31 999 гривень

Комплектація

Noble Audio FoKus Apollo постачається у великій коробці з м'якою обгорткою, на якій є зображення навушників та усі основні особливості. Всередині — коробка з жорсткого картону сірого кольору, яка розкривається обабіч.

Всередині знаходиться великий жорсткий кейс з навушниками та усією комплектацією. Кейс великого розміру, має зовні приємну тканину темно-сірого кольору, великий логотип Noble та ручку для транспортування.

У комплекті виявилось доволі багато усього. Окрім самих Noble Audio FoKus Apollo, є кабель 3,5 мм для дротового підключення (з непоганими конекторами, але самого кабелю хотілося б якіснішого) та кабель Type-C та інструкція.

У окремому невеликому мішечку знаходяться адаптери на балансний 4,4 мм, на 6,3 мм та для літака, а також знімний мікрофон з вітрозахистом на гнучкій штанзі.

Дизайн та зручність використання

Noble Audio FoKus Apollo — досить великі повнорозмірні навушники з цілком класичною конструкцією, але цікавим і стильним дизайном з використанням різних матеріалів. Пластик у конструкції практично не використовується. Вага складає 327 г, це далеко не найлегша модель у своїй категорії. Але, як показав досвід використання, вони не обтяжують при тривалому використанні.

Навушники мають великі чашки, зовнішня їх частина зроблена з анодованого алюмінію темно-сірого кольору з приємним матовим покриттям. На чашках є досить великі логотипи Noble. Ще два невеликі логотипи білого кольору направлені вперед. Ширша частина чашок має покриття, що нагадує нейлон чорного кольору (можливо це він і є). Перша асоціація — Motorola Droid Turbo та ще кілька старих моделей з нейлоновими задніми кришками.

Механізми кріплення чашок до оголів'я мають цілком стандартну конструкцію і також зроблені з металу, завдяки чому навушники складають враження надійних та міцних. Чашки можна розвернути до себе коли навушники знаходяться на шиї. У такому ж положенні Noble Audio FoKus Apollo зберігаються у кейсі.

Оголів'я навушників має стандартні розсувні механізми з чіткими відсічками положень, що використовуються у більшості повнорозмірних моделей. Верхня частина оголів'я також ззовні має той самий чорний нейлон. З внутрішньої сторони ж є м'який наповнювач оббитий алькантарою.

Амбушури мають великі розміри. Всередині — м'яка піна з ефектом пам'яті. Ззовні — якісна штучна шкіра. Розміри оптимальні, вушні раковини повністю поміщаються всередині. Взимку вуха не пітніють навіть після кількох годин прослуховування. Але влітку все ж таки може бути трохи спекотно.

Функціональні елементи розміщено на обох навушниках. Переважна більшість кнопок розташована на правому. Також на ньому є 3,5 мм роз'єм для дротового підключення та світлодіодний індикатор роботи, заряджання та режиму підключення. На лівому навушнику є двопозиційний перемикач мікрофона, Type-C для заряджання, а також роз'єм для знімного мікрофона.

Noble Audio FoKus Apollo відмінно виглядають і дуже якісно зроблені. Що стосується зручності, то оголів'я може здатись трохи тугим для людей з великою головою. Натомість на маленькій голові навушники виглядають досить масивно.

Керування

Усе керування Noble Audio FoKus Apollo відбувається за допомогою фізичних кнопок на чашках навушників. Фактично, усе найнеобхідніше знаходиться на правому навушнику. Окрема кнопка для перемикання режимів шумозаглушення (вимкнено, активно, режим прозорості) та ще три кнопки для решти функцій.

Середня кнопка має рельєфний виступ для зручнішого використання навпомацки. Вона відповідає за відтворення, паузу, відповідь на дзвінок, живлення та перехід у режим підключення. Також подвійним натисненням можна запустити голосовий помічник, підтримується Siri, Google та Bixby. Поруч — кнопки керування гучністю та перемикання треків (довге натиснення). На лівому навушнику залишився лише двопозиційний перемикач, що відключає мікрофони.

У фірмовому застосунку Noble Audio FoKus усі основні органи керування дублюються, включно з ANC, відтворенням та гучністю. Хоча не впевнений, що хтось буде часто цим користуватись. Переналаштувати схему керування не вийде. Але це і не потрібно, стандартна схема цілком зручна, проста і зрозуміла. Кнопки легко і чітко знаходяться на дотик.

Підключення та функціональність

Звісно, Noble Audio FoKus Apollo передбачають підключення у першу чергу по Bluetooth. Навушники оснащено чипом Qualcomm QCC3084 Bluetooth 5.3, який (теоретично) є дуже енергоефективним. Але компанія вирішила надати користувачу значно більший вибір варіантів підключення. Навушники можуть працювати у пасивному режимі за допомогою стандартного кабелю 3,5 мм. А завдяки комплектним адаптерам, можна під'єднати до 6,3 джека, балансного 4,4 мм Pentaconn та навіть до роз'ємів у літаку. Також підтримується робота по Type-C.

Та повернемось до Bluetooth-з'єднання.Noble Audio FoKus Apollo підтримують кодеки SBC, AAC, aptX, aptX Adaptive, aptX Lossless та LDAC. Проблем з підключенням чи стабільністю сигналу не було. Жодних переривань навіть через 2 стіни. Навушники підтримують Multipoint, функція добре працює при підключенні до смартфона і ноутбука. Але варто пам'ятати, що при використанні Multipoint не буде доступним кодек LDAC.

Для усіх бездротових навушників серії FoKus використовується відповідний загальний застосунок з цілком логічною назвою Noble FoKus. Ми вже знайомились з ним у попередньому огляді Noble Audio FoKus Triumph. Він простий у використанні, але і функціонально має не дуже багато усього. На головному екрані відображається зображення Noble Audio FoKus Apollo, рівень заряду, є органи керування відтворенням та режимами роботи активного шумозаглушення. Решта налаштувань у випадаючому меню.

Дійсно цікавою і корисною функцією усіх моделей FoKus є можливість створення персоналізованого еквалайзера на основі особливостей слуху користувача. Працює це так: навушники генерують 1,2 чи 3 короткі сигнали в різних частотних діапазонах. Користувач має вказати, скільки сигналів почув, або не почув взагалі. Після проходження всього діапазону, програма формує індивідуальний еквалайзер з підйомами у частинах діапазону, які чутно найгірше. Окрім цього, звісно є готові налаштування для різних стилів музики та звичайний графічний еквалайзер.

Решта налаштувань цілком звичні. В наступному розділі є вибір мови, налаштування гучності, ANC Display (відображення налаштувань шумозаглушення на основному екрані). Останній розділ — оновлення прошивки.

Функціонально Noble Audio FoKus Apollo мають усі необхідні функції. Але моделі подібного цінового діапазону зазвичай пропонують більше додаткових можливостей. І якщо, наприклад, функція автоматичної зміни режиму роботи в залежності від геоположення (як у Sony та ще кількох виробників) не є чимось вкрай необхідним. То автопауза при знятих навушниках була б цілком доречною.

Звук, шумозаглушення та мікрофони

Не дивлячись на те, що Noble Audio FoKus Apollo — перша повнорозмірна модель в історії компанії, Noble все ж таки вирішила ризикнути та використала у навушниках гібридну схему, що включає один динамічний 40-мм і один 14,5 мм планарно-магнітний випромінювач. Це — перші у світі повнорозмірні навушники з такою конфігурацією. Динамічний випромінювач найкраще впорається з низькими частотами та нижньою серединою, а планарно-магнітний відповідає за ВЧ та СЧ.

Низькі частоти виявились дуже глибокими, масивними, навушники здатні видати стільки басів, скільки захоче користувач. Але, звісно, прослуховування проводилось без використання еквалайзера. НЧ мають дуже хорошу атаку, пружність і добре передають текстуру. Не можна сказати, що вони ідеально швидкі чи контрольовані, можливо комусь трохи не вистачить точності. Але вони дуже приємні, знаходяться на своєму місці, додають драйву та вагомості звучанню. Вони не залазять на середину і, що важливо, надають рівно те, що потрібно залежно від музики.

Слухаючи умовний D&B, ми маємо дуже глибокий, густий, заповнюючий бас з текстурою та вібраціями. Водночас у важкій музиці басові партії чітко читаються, не перетворюються у кашу. Чутно особливості інструмента, використаних ефектів і залишається характерний агресивний брязкіт струн, що важливо у різних варіаціях на тему металу та суміжних жанрів.

Середні частоти не провалені та подаються в хорошій кількості і якості. Вони доволі детальні та добре передають характер, особливості інструментів та вокалу. Точність відтворення на дуже хорошому рівні, особливо добре це чутно на інструментальній музиці загалом та якісних живих записах. Високі частоти достатні, щоб додати у звучання ясності, простору та певного ефекту "свята" та "енергійності". Вони мають хорошу деталізацію, чітко відтворюють партії  інструментів та навіть мінімальних нюансів. Водночас вони зовсім трохи згладжені, щоб загальне звучання не стало занадто яскравим і не різало слух. Дуже приємно здивувала уявна сцена навушників: вона значно ширша і глибша, ніж можна було очікувати від закритої моделі. Позиціювання та розділення інструментів чудове.

Варто сказати, що Noble Audio FoKus Apollo мають хоч і трошки смакове звучання внаслідок гібридної схеми з планарно-магнітним випромінювачем. Але воно живе, дуже музичне, драйвове та універсальне. Навушники чудово відтворюють будь-які стилі музики й не надто прискіпливі до якості самого запису.

Noble Audio FoKus Apollo використовує для активного шумозаглушення використовує чип ADI та по три мікрофони на кожному навушнику. стверджується, що рівень зовнішніх шумів знижується на -35 дБ. Система ANC абсолютно не тисне на вуха, при цьому працює добре: будь-який монотонний низькочастотний шум прибирається практично повністю. Цьому сприяє також хороша пасивна шумоізоляція. Загалом, переважна більшість шуму практично не чутна, за виключенням високочастотних епізодичних шумів. Якість роботи ANC не на рівні умовних топових Sony, але працює дійсно добре.

Режим прозорості у Noble Audio FoKus Apollo реалізований не ідеально, але цілком непогано. Звук трохи спотворюється, але усі оточуючі звуки чутно добре. Налаштування інтенсивності режиму прозорості не передбачено.

Компанія вирішила подумати не тільки про прослуховування музики в Noble Audio FoKus Apollo, а й про використання навушників для відеоконференцій чи ігор і додала в комплект знімний мікрофон на гнучкій штанзі з вітрозахистом. Насправді навіть вбудовані мікрофони дуже непогано передають голос. За час використання навушники досить часто використовувались для дзвінків, ніяких проблем не було. Приклад запису на вбудовані мікрофони:

Але знімний мікрофон дійсно забезпечує вищу якість і ширший частотний діапазон:

Автономність

Стверджується, що Noble Audio FoKus Apollo можуть працювати на одному заряді до 80 годин без ANC та до 60 з шумозаглушенням при гучності 50%. Досить вражаючі цифри. І, схоже, вони відповідають дійсності. До мене навушники приїхали новими, не повністю зарядженими (близько 90%).

Використовувались мінімум по 3-4 години щодня з ANC на гучності 80-90%. За 3 тижні такого режиму я не зміг їх "посадити". Час автономної роботи дійсно виявився дуже тривалим. На повне заряджання Noble Audio FoKus Apollo доведеться витратити приблизно 2,5 години.

Оцінка межі
9
/ 10
Що сподобалось
  • Відмінна якість звуку
  • активне шумозаглушення
  • дизайн та чудові матеріали
  • вражаючий час автономної роботи
  • ергономічність
  • різні варіанти підключення
  • комплектація
Що не сподобалось
  • Висока ціна
  • конкуренти мають дещо більший набір додаткових функцій

Дебют Noble Audio у категорії повнорозмірних бездротових навушників вийшов напрочуд вдалим. Noble Audio FoKus Apollo мають практично усе, що має бути у флагманських бездротових повнорозмірних навушниках. В першу чергу, це відмінна якість звуку завдяки гібридній схемі випромінювачів та доволі ефективна система активного шумозаглушення. Навушники мають чудовий вигляд, зроблені з якісних матеріалів і мають зручну конструкцію. Окремо варто відзначити винятковий час автономної роботи, що перевершує більшість конкурентів. Та багато варіантів підключення до джерел звуку. З недоліків можна згадати хіба що високу ціну, що цілком відповідає класу навушників. Та трохи скромніший набір додаткових функцій, порівнюючи з конкурентами.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: