Українська правда

Огляд ASUS ROG Harpe Ace Extreme: флагманська ігрова мишка з корпусом з вуглецевого волокна

Огляд ASUS ROG Harpe Ace Extreme: флагманська ігрова мишка з корпусом з вуглецевого волокна
Огляд ASUS ROG Harpe Ace Extreme
0

ASUS має у своєму асортименті багато моделей топової якісної геймерської периферії. Але компанія вирішила піти ще далі та запустила нову лінійку Extreme, яку можна назвати вже "преміальною". Поки що у лінійці всього два пристрої: клавіатура ASUS ROG Azoth Extreme, оновлений варіант топової ROG Azoth. А також мишка ASUS ROG Harpe Ace Extreme — також оновлення відповідної мишки. Сьогодні ми з нею познайомимося, а трохи згодом вийде й огляд клавіатури.

Характеристики ASUS ROG Harpe Ace Extreme

Розміри та вага127,5 x 63,7 x 39,6 мм47 г
СенсорROG AimPoint Pro
Роздільна здатність42 000 DPI
Максимальна швидкість750 IPS
Максимальне прискорення50G
ПідключенняUSB, Bluetooth 5.1, RF 2.4 ГГц
ПеремикачіROG Optical Micro Switch, 100 млн натискань
Формасиметрична
Кабельзнімний, ROG Paracord 2 м
Час автономної роботирадіоканал: 70 годин (без підсвічування), 53 г (з підсвічуванням); Bluetooth: 98 годин (без підсвічування), 67 г (з підсвічуванням); 
Частота опитування1000 Гц, З ROG Polling Rate Booster: до 8000 Гц (радіоканал), до 8000 Гц (дротове підключення)
Роз’ємUSB Type-C
Кількість програмованих кнопок5
Рекомендована ціна9 999 грн

Комплект постачання

Як і має бути у топовому пристрої, все починається з пакування та комплекту. ASUS ROG Harpe Ace Extreme постачається у великій чорній коробці з цікавою конструкцією, що розкривається в боки.

Комплект також дуже цікавий. Сама миша ROG Harpe Ace Extreme, приймач Omni, ROG Polling Rate Booster, адаптер з USB Type-C на Type-A, кабель ROG Paracord, наліпки на боковини корпусу та основні клавіші, скляні та тефлонові ніжки, жорсткий чохол для транспортування, підставка, набір для чищення, документація та стікери ROG.

На огляд приїхав не повний комплект у коробці від попередньої моделі. Доїхала сама мишка, кабель, USB-передатчик, ROG Polling Rate Booster, адаптер з USB Type-C на Type-A, змінні ніжки та мікрофібра.

Дизайн та конструкція

Перше, що впадає в око — це матеріал, з якого зроблена ASUS ROG Harpe Ace Extreme. Уся верхня частина мишки та кнопки зроблені з вуглецевого волокна. Стверджується, що воно легше і міцніше, ніж стандартні матеріали, які використовуються у периферії. Для виготовлення застосовується виробничий процес з восьми етапів. Мишка має типовий для вуглецевого волокна малюнок у вигляді плетення та приємне матове покриття.

ASUS ROG Harpe Ace Extreme повністю повторює форму та габарити ROG Harpe Ace Aim Lab Edition, що вже була у нас на огляді. Але, завдяки використанню вуглецевого волокна, вона стала легшою: 47 г замість 54 г у попередньої моделі. Мишка має симетричну форму, але додаткові кнопки передбачені лише для правої руки.

З пластику зроблена нижня частина мишки, перед та боковини. Пластик чорний матовий з приємним шорстким покриттям. На бічних гранях для додаткового зчеплення пальців з корпусом є вже звичні для ASUS ROG діагональні насічки. На лівій грані є дві доволі великі додаткові кнопки з чорного пластику.

Єдиний елемент з RGB-підсвічуванням — коліщатко прокрутки. Яскравість не дуже висока навіть у максимальному режимі, тож підсвічування не буде відволікати. Коліщатко має приємне гумове покриття та діагональні насічки для кращого зчеплення.

Основні кнопки ASUS ROG Harpe Ace Extreme відділені від решти корпуса. Використовується вже давно знайома конструкція, яка передбачає, що кнопки розташовані впритул до перемикачів під ними. Кнопки зафіксовані чудово: вони не люфтять і не хитаються зі сторони в сторону.

Кнопки ASUS ROG Harpe Ace Extreme мають однакову форму і висоту. Роз'єм Type-C для дротового підключення та заряджання знаходиться у невеликому заглибленні чітко посередині. Заглиблення доволі широке, тому проблем зі стороннім кабелем не буде. Комплектний кабель ROG Paracord має довжину 2 метри, він аналогічний минулим моделям останні пару років: гнучкий і легкий.

Компоновка елементів на нижній частині мишки майже співпадає з минулими моделями Harpe: ніжки, оптичний сенсор ROG AimPoint Pro з круглою вставкою, трипозиційний перемикач режимів підключення, кнопки перемикання режимів DPI та підключення. Зникла лише кишеня для приймача Omni. Найцікавіше у випадку ASUS ROG Harpe Ace Extreme — це скляні ніжки з Corning Gorilla Glass. Таке рішення зустрічається не часто. Стверджується, що такі ніжки чудово підходять для ігрових поверхонь з тканини.

Мишка комплектується вже традиційним для моделей ASUS ROG адаптером з USB Type-C на USB Type-A ми. Він призначений для розміщення ресивера ближче до мишки та має металеву кліпсу для кріплення на ігровій поверхні.

Ергономічність, форма та вага

ASUS ROG Harpe Ace Extreme повторює форму своєї попередниці, яка стала дуже популярною і вважається одною з найвдаліших симетричних моделей. Але тепер мишка стала ще легшою. 47 г це дійсно один з найменших показників, якого вдалося досягти не роблячи перфорацію у корпусі. Розподіл ваги мишки відмінний, при відриві від поверхні вона не переважує ні вперед, ні назад.

Форма та розміри сподобаються поціновувачам симетричних моделей. Мишка підійде для хвату пальцями чи кігтем. Для хвату долонею вона може здатись короткуватою, але це вже залежить від фізіології конкретної людини.

Скляні слайди залишили неоднозначні враження. З одного боку, вони дійсно забезпечують дуже легке ковзання, і для ігор це дійсно добре. Але під час роботи з такою мишкою виникли невеликі складнощі: вона рухається від мінімального дотику. І перші кілька днів використання довелось до цього звикати, промазуючи іноді по маленьких елементах інтерфейсу.

В ASUS ROG Harpe Ace Extreme використовуються фірмові оптичні перемикачі ROG Optical Switch, що відрізняються мінімальною затримкою та ресурсом 100 млн натискань. Вони мають короткий, дуже чіткий і інформативний клік, хід до спрацювання практично не відчувається. Вони не підтримують гарячу заміну, як у деяких моделях ROG. Але ресурсу має вистачити надовго.

Коліщатко прокручування дуже приємне: має в міру м'який хід, при цьому чіткі та інформативні відсічки. На невеликій швидкості прокручування його зовсім не чутно. На великій швидкості звук залишається тихим і не дратує. Гумове покриття забезпечує хороше зчеплення з пальцем. Додаткові кнопки мають зручну форму і чіткий проміжок. Вони також добре зафіксовані та не хитаються.

Функціональність та можливості

ASUS ROG Harpe Ace Extreme оснащено топовим оптичним сенсором ROG AimPoint Pro, який ми вже бачили у Mini-версії Harpe. Він має максимальну роздільну здатність 42 000 DPI, рівень відхилення <1%, максимальну швидкість відстежування 750 дюймів за секунду та максимальне прискорення — 50g.  Це — варіант PixArt PAW3950, розроблений разом з ASUS. Цілком стандартна сучасна практика. Це — чудовий сенсор, який працює стабільно, точно і без будь-яких проблем. Зірвати його практично неможливо.

ASUS ROG Harpe Ace Extreme можна під'єднати за допомогою кабелю, Bluetooth та по радіоканалу 2,4 ГГц за допомогою приймача Omni. Він стандартний для усіх актуальних бездротових клавіатур та мишок лінійки ROG і підтримує технологію ROG SpeedNova, що зменшує затримку та оптимізує передачу даних. За час тестування зі стабільністю сигналу не було проблем, навіть без адаптера для ближчого розташування. До одного приймача Omni можна під'єднати одночасно мишку і клавіатуру з актуальних моделей.

Частота опитування при підключенні за допомогою передатчика Omni чи кабелю — 1000 Гц, по Bluetooth — 250 Гц. Але комплектний адаптер ROG Polling Rate Booster дозволяє підвищити частоту опитування по кабелю та радіоканалу 2,4 ГГц до 8000 Гц. Звісно, по радіоканалу таку частоту отримати буде важко, потрібно якнайближче розмістити приймач. Висока частота опитування сприяє більш плавному і точному відстежуванню рухів.

На офіційному сайті вказано, що ASUS ROG Harpe Ace Extreme може працювати від одного заряду в режимі 2,4 ГГц до 70 год із вимкненим підсвічуванням і 53 год з увімкненим. При використанні Bluetooth — 98 годин без підсвічування та 67 г з підсвічуванням. Заявлені показники трохи менші, ніж у ROG Harpe Ace та ROG Harpe Ace Mini. Тож схоже, що для зменшення ваги також зменшили акумулятор. В реальних умовах при використанні приблизно 9 годин на добу, можна отримати до тижня, не більше. Непоганий показник, хоча є більш витривалі конкуренти.

Усі налаштування ASUS ROG Harpe Ace Extreme доступні в застосунку Armoury Crate. Ми його вже неодноразово бачили в оглядах інших пристроїв ROG. Усі основні налаштування розділені на окремі вкладки. Є можливість налаштувати дії на кнопки та колесо прокрутки, чотири рівні роздільної здатності, частоту опитування, кутову прив'язку, яскравість та ефекти підсвічування, висоту відриву від поверхні та відкалібрувати роботу мишки залежно від використовуваної поверхні. Є готові налаштування для поверхонь ASUS. Є можливість налаштувати до 5 профілів, які зберігаються у внутрішній пам'яті мишки. Тож після основного повного налаштування можна буде забути про Armoury Crate.

Окрім цього, базові налаштування доступні без необхідності використання програмного забезпечення. Кнопка DPI на нижній частині мишки очевидно перемикає рівні роздільної здатності. Профілі перемикаються комбінацією кнопки DPІ та натискання на коліщатко. Частота опитування обирається комбінацією кнопки Pair та задньої додаткової кнопки. А комбінація Pair з передньою додатковою кнопкою змінює висоту відриву від поверхні. Для скидання потрібно одночасно затиснути три верхні кнопки (права, ліва та колесо) разом з кнопкою DPI на три секунди.

Оцінка межі
9.5
/ 10
Що сподобалось
  • Надлегка та міцна конструкція
  • вдала симетрична форма
  • відмінний сенсор
  • довговічні оптичні перемикачі
  • частота опитування до 8000 Гц
  • три типи підключення
  • чудовий комплект постачання
Що не сподобалось
  • Ціна
  • є конкуренти з довшим часом автономної роботи

Мишка ASUS ROG Harpe Ace Extreme, як і уся нова лінійка Extreme загалом, не претендує на масовість. Це скоріше рішення випустити безкомпромісну флагманську модель, яка містить усі актуальні технології та можливості, а також застосувати при виготовленні якісні матеріали. Це компанії вдалось: мишка має дуже приємний, міцний, легкий корпус з вуглецевого волокна і вже перевірену вдалу форму, яка сподобалась багатьом геймерам. ASUS ROG Harpe Ace Extreme має топовий оптичний сенсор, підтримує частоту опитування до 8000 Гц і може підключатись до ПК за допомогою кабелю, 2,4 ГГц радіосигналу та Bluetooth. Єдиним вагомим мінусом мишки є її висока ціна. Звісно, можна ще згадати, що деякі конкуренти працюють трохи довше, але це цілком виправданий компроміс для мінімізації ваги.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: