Acer оновила лінійки своїх ноутбуків, актуальні моделі працюють на нових процесорах Intel Core Ultra сімейства Meteor Lake. Частина моделей, не тільки топових серій, отримала OLED-дисплеї. Сьогодні в редакції Mezha на огляді новий Acer Swift Go 14 (SFG14-73) — з Intel Core Ultra 7 та 14-дюймовим дисплеєм. Компанія багато чого покращила у порівнянні з минулим поколінням ноутбука.
Характеристики Acer Swift Go 14 (SFG14-73)
Модель | Acer Swift Go 14 (SFG14-73) |
Дисплей | OLED, 14”, роздільна здатність 2880x1800 точок, співвідношення сторін 16:10, частота оновлення 90 Гц |
Процесор | Intel Core Ultra 7 155H, 16 ядер, 22 потоки до 4,8 ГГц |
Оперативна пам’ять | 32 ГБ LPDDR5X-6400 |
Сховище | 1 ТБ M.2 2280 PCIe 4.0×4 |
Графіка | Intel Arc, до 2,25 ГГц |
Порти | 2x USB Type-C 4 (Thunderbolt 4, DisplayPort, Power Delivery), 2 х USB 3.2 Gen 1 Type-A, MicroSD, 3,5 мм комбінований роз’єм, Kensington Lock |
Бездротові модулі | Intel Killer Wireless Wi-Fi 7 1750x, Bluetooth 5.3 |
Камера | 1440p, фізична шторка |
Аудіо | Вбудовані стереодинаміки |
Клавіатура | Клавіші острівного з підсвічуванням |
Акумулятор та зарядка | до 13 годин, 65 Вт·год, блок живлення 100 Вт |
Розміри | 312,9x217,9x14,9 мм |
Вага | 1,32 кг |
Вартість конфігурації на огляді | Очікується в продажу |
Комплектація
Acer пакує та комплектує майже усі свої ноутбуки однаково, Acer Swift Go 14 виключенням не став. Стандартна невелика коробка гірчичного кольору з назвою моделі та базовою необхідною інформацією.
Всередині усе також мінімалістично. Маємо у комплекті сам ноутбук, блок живлення потужністю 100 Вт, кабель живлення та документацію. Зважаючи на компактні розміри ноутбука, з рюкзаком чи чохлом для транспортування проблем не буде.
Дизайн та конструкція
Приписка Go у назвах моделей Acer означає, що це — трохи спрощена, доступніша версія. Також усі моделі Go об'єднує доволі спокійний дизайн, що притаманний "робочим" моделям, а не іміджевим рішенням. Таким є й Acer Swift Go 14. Хоча компанія все ж таки намагається вставляти деякі цікаві дрібнички. У такому випадку це — логотип Swift з підсвіткою у нижній частині тачпаду.
Корпус майже повністю зроблений зі світло-сірого металу. Він має матове покриття, але не найкращої якості: відбитки все ж таки залишаються трохи помітними. Метал доволі товстий, кришки практично не прогинаються, Acer Swift Go 14 не піддається скручуванню. Ноутбук відчувається міцним і надійним.
Верхню кришку прикрашає лише невеликий логотип Acer у верхній частині. Кришка має посередині невеликий виступ, що допоможе зручно відкрити ноутбук. З внутрішньої його сторони розміщена вебкамера з індикатором, фізичною шторкою та двома мікрофонами. Рамка по периметру екрана — єдина пластикова частина корпусу Acer Swift Go 14.
Ноутбук легко відкривається однією рукою, два шарніри добре фіксують дисплейний блок і він майже не хитається. Максимальний кут відкриття — 180°. У відкритому положенні ноутбук спирається на дві гумові ніжки, що розміщені на задній грані. Це дозволяє розмістити робочу поверхню під невеликим кутом до столу для кращої циркуляції повітря. Знайоме і доволі часто використане рішення.
Компоновка нижньої кришки Acer Swift Go 14 цілком стандартна. Є чотири гумові ніжки, що запобігають ковзанню ноутбука по столу, багато вентиляційних отворів та динаміки. З менш типових елементів — кнопка скидання у маленькому отворі (фактично, відключення акумулятора). Може стати в пригоді у крайніх випадках.
Розміри ноутбука складають 312,9x217,9x14,9 мм, вага — 1,32 кг, носити його щодня не буде проблемою. Дизайн може комусь здатись нудним, але це все ж таки робочий інструмент в першу чергу. Тим паче, що сам корпус зроблено якісно.
Роз'єми
Не дивлячись на свої компактні розміри, Acer Swift Go 14 має напрочуд хороший набір портів На лівій грані є HDMI 2.1, два порти USB4 Type-C, що підтримують Thunderbolt 4, Power Delivery та DisplayPort, а також повнорозмірний USB 3.2 Gen 1 Type-A, що підтримує заряджання гаджетів при вимкненому ноутбуці.
На правому боці слот для карт пам'яті формату MicroSD, 3,5-мм роз'єм для навушників, ще один повнорозмірний USB 3.2 Gen 1 Type-A, гніздо для замка Kensington Lock, а також два світлодіодних індикатори.
Ноутбук має усі необхідні сучасні роз'єми, є куди під'єднати й зовнішній екран, і периферію, і накопичувач. Відсутній хіба що мережевий RJ-45, хоча він загалом дуже рідко зустрічається у сучасних ультрапортативних моделях.
Дисплей
Acer Swift Go 14 оснащено 14-дюймовим OLED-дисплеєм з роздільною здатністю 2,8K (2880х1800 точок), співвідношення сторін 16:10. Щільність пікселів складає приблизно 242 PPI. Частота оновлення — 90 Гц, а час відгуку пікселя — 0,2 мс. Стверджується, що пікова яскравість у режимі HDR складає 500 кд/м², екран має сертифікацію DisplayHDR 500. Колірне охоплення — 100% колірного простору DCI-P3.
Як у переважній більшості сучасних OLED-дисплеїв, використовується глянцеве покриття. Так, на вулиці екран буде ловити відблиски від яскравих джерел світла. Але, зважаючи на специфіку, антивідблискове покриття відчутно псує картинку OLED. В першу чергу, контрастність та чорний колір. Під час використання до екрана претензій не виникало. Він має високий запас яскравості та дуже соковиту картинку.
Максимальна яскравість у ручному режимі склала 386,89 кд/м². Колірне охоплення дійсно істотно ширше за колірний простір sRGB. Є невеликий акцент на холодних відтінках, колірна температура близька до 7500K.
У фірмовому застосунку Acer Sense з налаштувань дисплея є лише фільтр синього BluelightShield.
Платформа, продуктивність та ПЗ
За продуктивність нових Acer Swift Go 14 відповідають процесори сімейства Intel Meteor Lake. У конфігурації на огляді це — Intel Core Ultra 7 155H. Він виробляється за техпроцесом Intel 4 (7 нм) та містить конфігурацію з 16 ядер. 6 продуктивних ядер, що працюють на частоті 1,4-4,8 ГГц, 8 енергоефективних 0,9-3,8 ГГц і 2 енергоефективних ядра -,9-2,5 ГГц. Підтримується до 22 потоків обчислень. Стандартний рівень TDP — 28 Вт з можливістю короткочасного збільшення до 115 Вт.
За графіку відповідає інтегрований прискорювач на архітектурі Arc. Він має 8 ядер Xe, частота до 2,25 ГГц. Є окремий нейропроцесор Intel AI Boost NPU для обробки операцій з ШІ та машинним навчанням. Оперативної пам'яті 32 ГБ LPDDR5X-6400. Апгрейд не передбачено, пам'ять розпаяна на материнській платі. Ноутбук оснащено швидким бездротовим адаптером Intel Killer Wireless Wi-Fi 7 1750x та Bluetooth 5.3.
Синтетичні тести показують, Acer Swift Go 14 вийшов доволі продуктивним, як для ультрапортативної моделі. В першу чергу, в процесорних тестах, хоча нова інтегрована графіка Arc також має суттєвий приріст продуктивності у порівнянні з минулими рішеннями Intel.
У режимі максимальної продуктивності в офісному бенчмарку PCMark ноутбук набирає 7018 балів, це чудовий показник для ультрапортативної моделі.
Варто зазначити, що при роботі від акумулятора у тому ж режимі результат лише трохи нижчий.
Як накопичувач використовується доволі швидкий NVMe SSD Micron 2550 формату M.2 з інтерфейсом PCIe Gen4 x4 NVMe. Швидкість зчитування інформації — близько 5170 МБ/с, запису — 4700 МБ/с
Нова інтегрована графіка Intel Arc цілком придатна для не дуже важких ігор. Тож на Acer Swift Go 14 можна буде іноді пограти для задоволення. Мова не йде про високі/ультра налаштування чи трасування променів. Але на низьких-середніх при роздільній здатності FullHD можна отримати пристойний фреймрейт. Deus Ex Mankind Divided з середніми налаштуваннями та роздільною здатністю 1920х1200 в середньому працює з 60 FPS. Hitman з аналогічними налаштуваннями — 80-90 FPS:
Для усіх налаштувань Acer Swift Go 14 використовується застосунок Acer Sense. Набір налаштувань цілком стандартний: режими продуктивності, оновлення системи, діагностика, режими заряджання, вищезгадане налаштування фільтра синього тощо. Окрім цього, є Acer PurifiedVoice Console, що відповідає за шумозаглушення на основі машинного навчання. Та застосунок Killer для мережевих налаштувань.
Нагрівання та стабільність роботи
Acer Swift Go 14 має активну систему охолодження, що працює доволі ефективно. При тривалих навантаженнях компоненти не гріються більше ніж до 80° і система працює стабільно. Лише на початку можу бути короткочасне скидання продуктивності під час адаптації системи охолодження.
Але працює система охолодження голосно. На максимальних обертах рівень шуму вищий, ніж зазвичай в ультрапортативних моделях. Звісно, це не рівень ігрових ноутбуків, але в офісі співробітників може трохи дратувати. З іншого боку, при мінімальному навантаженні ноутбук практично не чутно.
Звук, вебкамера та безпека
В Acer Swift Go 14 встановлено типові для ультрапортативних ноутбуків стереодинаміки. Вони мають непоганий запас гучності, але якість не дуже тішить. Низьких частот практично немає, на високій гучності з'являються відчутні спотворення звуку. Є підтримка віртуального об'ємного звучання DTS:X.
Ноутбук оснащений дуже непоганою вебкамерою, що зараз особливо доречно, зважаючи на масовість відеоконференцій. Вона має роздільну здатність QHD 1440p та фізичну шторку. Для покращення зображення та звуку передбачені технології TNR (Temporal Noise Reduction) та Acer PurifiedView на основі машинного навчання. А мікрофони мають технологію шумозаглушення Acer PurifiedVoice 2.0.
Для швидкого розблокування в Acer Swift Go 14 передбачено сканер відбитків пальців у кнопці живлення. Цілком стандартне рішення, працює швидко і точно.
Клавіатура та тачпад
Acer Swift Go 14 оснащений клавіатурою острівного типу. Виробник не вказує, але, за власними відчуттями, хід клавіш 1,4-1,5 мм, що дуже непогано для ультрапортативної моделі. Клавіатура практично беззвучна, при цьому приємна у користуванні, спрацювання інформативні й в міру м'які. Є біле підсвічування з двома рівнями яскравості.
Розкладка типова для ультрабуків: без додаткового цифрового блоку. Ряд функціональних клавіш має зменшену висоту. Ряд закінчується кнопкою живлення з вбудованим сканером відбитків пальців. Enter та Backspace однорівневі, обидва Shift довгі. Навігаційний блок ніяк не відділено від інших клавіш. Стрілки вліво і вправо мають стандартні розміри, вверх і вниз — вдвічі зменшені по висоті. При використанні проблем не виникало, на звикання знадобиться мінімум часу.
Більшість актуальних моделей Acer, що не є представниками топових лінійок, оснащені тачпадами OceanGlass. Він виготовлений з ABS-полімера та переробленого пластику. Імовірно, компанія його допрацювала: покриття ще більш схоже на скляне, палець ковзає чудово. І розмір збільшився у порівнянні з минулим поколінням. Чутливість та точність позиціювання також на високому рівні. Є додатковий режим для керування медіа.
Автономність
Acer Swift Go 14 отримав акумулятор на 65 Вт·год. Стверджується, що цього вистачить на 13 годин роботи. Підтримується швидка зарядка. Завдяки комплектному блоку живлення потужністю 100 Вт, ноутбук дійсно швидко поповнює заряд акумулятора.
В стандартному офісному режимі роботи, ноутбук витримав приблизно 7-7,5 годин. При цьому яскравість екрана була на рівні 50%, використовувався браузер з купою вкладок та Photoshop. Тобто непогано, але на робочий день не вистачить.