“Дюна” / Dune: Part One 2021 року від Дені Вільнева – один з цікавих та майже неможливих у сучасних реаліях прикладів, коли вплив спільноти переміг фінансові показники кінопроєкту. Фільм ледь окупився, через що поява потенційної другої частини опинилася під загрозою. Однак глядачам настільки сподобалася історія та підхід режисера до неї, що "Дюна: Частина друга" / Dune: Part Two все ж таки побачила світ, а у виробництві знаходить ще й третя частина саги.
Заповнити час до триквелу має допомогти серіал “Дюна: Пророцтво” / Dune: Prophecy від HBO. В Україні його водночас з усім світом офіційно показує сервіс MEGOGO. Ми подивилися першу серію та залишилися під приємними враженням, хоча в ній присутні відчутні проблеми.
Назва | “Дюна: Пророцтво” / Dune: Prophecy |
Жанр | драма, наукова фантастика |
Режисерка | Елісон Шапкер |
У ролях | Емілі Вотсон, Олівія Вільямс, Джоді Мей, Сара-Софі Буссніна, Шалом Брюн-Франклін, Марк Стронг та інші |
Канал | HBO |
Епізодів | 6 |
Рік | 2024 |
Сайт | IMDb |
“Дюна: Пророцтво” / Dune: Prophecy фокусується на становленні жіночого ордену Бене Ґессерит. В “Дюні” він має неймовірний вплив на всі Великі Доми, однак в серіалі ще не встиг отримати владу, бо події шоу розгортається за 10 000 років до народження Пола Атріда. Поточна голова ордену Вал'я Гарконнен бажає посилити могутність сестринства за будь-яку ціну. Однак навіть видатні навички Бене Ґессерит з аналізу людей та маніпуляції ще не здатні протистояти всім незгодним. А спогади людства про війну з розумними машинами ще не втихли – і цей факт також може завадити планам ордену.
Головна проблема старту серіалу полягає у тому, що він намагається показати занадто багато подій за відносно невеликий проміжок часу. Здавалося б, епізодичний формат серіалу повинен дати авторам більше простору для оповідання, лише перша серія триває понад годину. Однак знімальна команда все одно за перші двадцять хвилин вивалює на глядачів одразу декілька важливих для всесвіту “Дюни” та конкретно серіалу “Дюна: Пророцтво” / Dune: Prophecy подій, не всі з яких до того ж будуть зрозумілі незнайомим з першоджерелом людям.
Світ Френка Герберта сповнений нюансами та цікавими особливостями. І серіал гідно їх передає, однак через це поріг входження стає відчутно вище. “Дюна” Вільнева більш вправно оперувала безліччю фактів з всесвіту книжок та подавала їх у доступній формі. Враховуючи, що серіал безпосередньо пов’язаний з фільмами, подібний крок назад відносно подачі інформації точно не сподобається частці глядачів.
А ось в чому серіал максимально намагається наслідувати роботу Вільнева, так це у візуальному стилі. Однак бюджети та таланти знімальної групи не дозволяють хоча б наблизитися до бачення режисера. “Дюна” Вільнева вражала навіть на рівні корекції кольору, кожна сцена в ній – максимально виважена, дихає величним спокоєм, майже зарозумілістю у бік глядача. “Дюна: Пророцтво” / Dune: Prophecy з цього всього зберегла лише цікаві декорації та пафосні загальні плани. Від останніх при цьому все одно не перехоплює подих.
Однак коли серіал нарешті трохи сповільнюється та припиняє закидувати глядачів потоками інформації, його сильно сторони нарешті розкриваються. Бене Ґессерит – це одне з найцікавіших явищ всесвіту “Дюни”, а шоу дозволяє завітати за його лаштунки та подивитися на внутрішні особливості. Сценарій одразу вимальовує цікавих героїнь і майбутні конфлікти. Масштаби та амбіції, з якими прагне працювати знімальна команда, можуть зробити з “Дюни: Пророцтво” / Dune: Prophecy одне з найкращих доповнень в і без того величній франшизі. Головне, щоб чисельні сюжетні зачіпки та інтриги вдалося грамотно реалізувати.
Політичні інтриги та деталі взаємовідносин між персонажами – ось фундамент шоу, який автори заклали в першому епізоді. Представниці Бене Ґессерит ведуть свою небезпечну гру серед Великих Домів і гадають, що здатні перехитрити всіх. Однак зверхність та зарозумілість сестер ще не доповнена безапеляційною владою. Тому “Дюна: Пророцтво” / Dune: Prophecy вимальовую картину кризи в організації, яку до цього ми бачили лише непохитним стовпом всесвіту.
Звісно ж, без надприродних елементів не обійдеться. Вони в шоу вже присутні – дивні та незрозумілі, але моторошні та ефектні настільки, що точно запам’ятаються. А ще в них проявляється додатковий вагомий плюс серіалу – його бюджет. Через це серіал занурює у свої атмосферу та не відпускає до титрів, адже все виглядає правдиво в рамках обраного сетингу.
Перша серія “Дюни: Пророцтво” / Dune: Prophecy викликає обережний оптимізм. У шоу є потенціал розповісти комплексну історію в унікальному всесвіті. Однак команді необхідно зібратися з думками та краще попрацювати з темпом оповіданням та обраним форматом. Інакше сумбурність стане головною особливістю шоу – а це точно нікому не сподобається.
В Україні нові серії будуть виходити щопонеділка на MEGOGO.