Українська правда

“Сучасна алхімія” та друге покоління Intel Core Ultra: огляд ноутбука ASUS Zenbook S 14

“Сучасна алхімія” та друге покоління Intel Core Ultra: огляд ноутбука ASUS Zenbook S 14
ASUS Zenbook S 14 (UX5406SA) (1 of 20)
0

Особисто у мене ультрабуки в першу чергу викликають асоціацію з красивим дизайном та портативністю. Зовнішність подібних моделей часто підкреслюють які-небудь дизайнерські акценти, а сама категорія таких ноутбуків вимагає якнайменших габаритів та ваги. Потрохи до цього додається й доволі непогана продуктивність, адже сучасні мобільні рішення дійсно відчутно покращують можливості ультрабуків. Зовсім нещодавно я знайомився з новим ASUS Zenbook S 16 з платформою від AMD. Сьогодні ж детальніше розповім про його меншу версію — ASUS Zenbook S 14 (UX5406SA) — якому серед іншого дісталася нова платформа від Intel.

Характеристики ASUS Zenbook S 14 (UX5406SA)

МодельASUS Zenbook S 14 (UX5406SA)
ДисплейOLED, 14”, роздільна здатність 2880×1800 пікселів, співвідношення сторін 16:10, частота оновлення 120 Гц
ПроцесорIntel Core Ultra 7 258V
Оперативна пам’ять32 ГБ LPDDR5X
Сховище1 ТБ M.2 2280 PCIe 4.0
ГрафікаIntel Arc Graphics
Порти2× USB-C 4, 1× USB 3.2 Gen 2, 3,5 мм комбінований роз’єм, HDMI 2.1
Бездротові модуліWi-Fi 7, Bluetooth 5.4
Камера2,1 МП
Аудіо4 динаміки та мікрофони
КлавіатураКлавіші острівного типу з підсвічуванням
Акумулятор та зарядка72 Вт·год, блок живлення потужністю 65 Вт
Розміри310,3×214,7×11,9-12,9 мм
Вага1,2 кг
Ціна82 499 гривень

Комплектація

На відміну від “старшої” моделі, ASUS Zenbook S 14 разом з блоком живлення також має в комплекті опційний чохол-конверт. Такого бонуса трошки не вистачало з більшою моделлю, адже лептоп передбачає часті поїздки із власником, і додатковий захист у такому випадку точно не буде зайвим. А з урахуванням загальної вартості, приємно, коли виробник все ж додає такі аксесуари в комплект.

Серед інших додаткових речей, на які можна було б звернути увагу, певно, можуть бути лише хаби для зручнішого під’єднання до декількох пристроїв на робочому місці (якщо взагалі є така необхідність), та картридер, якщо у власника є камера. До більшості інших побутових та робочих ситуацій лептоп більш-менш підготовлений.

Дизайн та зручність використання

Лінійка Zenbook з моменту своєї появи робила окремий наголос на дизайні. Ці лептопи отримували металевий корпус зі стильними акцентами, компактними розмірами та невеликою вагою. Звісно ж, цей концепт не змінюється, а флагманські моделі на сьогоднішній момент суттєво покращили свою зовнішність. А оскільки ASUS Zenbook S 14 є одним з таких, покупець зможе розраховувати на дійсно преміальний пристрій.

Zenbook S 14 повторює зовнішність “старшої” моделі лінійки, але відповідно має менші габарити. З розмірами корпусу 310,3×214,7×11,9-12,9 мм та вагою у 1,2 кг, це зручніший варіант для подорожей, відряджень чи робочого “ком’юту”. Пройтися з ноутом до кав’ярні — не проблема, навіть рюкзак можна не брати. Модель дійсно дуже зручна у транспортуванні, тож якщо 14 дюймів вистачає для комфортної роботи, з габаритами проблем не буде.

Наскільки охайно зроблено корпус, можна довго не описувати. Точність виготовлення металевого шасі знаходиться на дуже високому рівні, а фірмове покриття Ceraluminum (власне, звідки в заголовку і є “сучасна алхімія”) — оригінальне та приємне на дотик. Одразу варто додати до цього й два варіанти кольорів — Scandinavian White та Zumaia Gray. Особисто я фан останнього, але білий також не менш красивий. Заразом покриття доволі практичне та частково “приховує” сліди використання.

Якщо ж порівнювати з більшою моделлю, яка раніше у нас побувала, то ASUS Zenbook S 14, звісно, зручніший, адже банально компактніший. І це зараз не про комфорт роботи з більшим чи меншим екраном, а суто про корпус. Лептоп легший, займає менше місця, з ним простіше працювати в дорозі чи завалившись у крісло або на диван. То ж вищу мобільність він точно забезпечує. А в усьому іншому — це так само стильний та приємний ноутбук з преміумсегмента.

Нижня частина корпусу лаконічна та не має якихось дизайнерських особливостей. Пара великих гумових ніжок стримують ноутбук на місці, але власної ваги йому не достатньо для того, що абсолютно впевнено залишатися на місці, якщо випадково зачепити корпус чи потягти за під’єднаний кабель. Тож зайва обережність не завадить. Втім, виробник наголошує на сертифікації MIL-STD 810H, що не зробить лептоп протиударним чи гарантує відсутність пошкоджень, проте після падінь чи ударів він має зберігати можливість працювати.

Загалом серія Zenbook S нині може запропонувати й 13-дюймовий варіант. Втім, ASUS Zenbook S 14 так само є чудовою опцією, ще й однією з флагманських. Такий ультрабук точно підійде користувачам, які звикли часто брати лептоп із собою, хочуть отримати стильний та зручний корпус, і мають відповідний бюджет на це. Суб’єктивно, це один з найцікавіших лептопів такого класу серед тих, які потрапляли в нашу редакцію.

Дисплей

Як зазначалося вище та зрозуміло з назви моделі, лептоп отримав 14-дюймовий екран. Практично всі інші характеристики більшої версії він повторює. Тож роздільна здатність тут також становить 2880×1800 пікселів, при співвідношенні сторін 16:10. Внаслідок зменшення діагоналі, щільність пікселів логічно виходить трошки вищою — приблизно 243 проти 212 PPI. Рамки довкола матриці тут також не поставили рекордів, але й великими їх не назвати.

Приємно, що разом зі швидкістю реакції на рівні 0,2 мс дисплей також має високу частоту оновлення — 120 Гц. На комфорт повсякденної роботи це впливає, що особливо помітять користувачі, які вже мають досвід використання швидких екранів.

Екран ASUS Zenbook S 14 в окремих регіонах може мати сенсорний прошарок дисплея. При цьому у шарніра схожий кут відкриття, і розвернути його на 360, або хоча б 180 градусів не можна. Але з огляду на загальні габарити ноутбука, знайдеться чимало ситуацій, у яких користуватися сенсором буде комфортно. Шкода, що в українському магазині виробника такої опції немає. Хоча й погоджуюся, що це більше забаганка, ніж необхідність.

Матриця тут також виробництва Samsung з фірмовими доповненнями. Таким чином екран має назву ASUS Lumina OLED й виробник наголошує на декількох сертифікаціях, включно з VESA HDR True Black 500 та PANTONE Validated. І дійсно, з передачею кольорів тут все дуже добре. Заразом користувач може обрати колірний простір DCI-P3 чи sRGB, змінити насиченість, колірну температуру тощо. Хоча з урахуванням того, який вигляд має зображення за замовчуванням, не думаю, що багатьом користувачам в принципі доведеться шукати ці налаштування.

Функції збереження матриці також повторюються. Окрім базових варіантів з вбудованим скринсейвером, прозорістю та автоматичним згортанням панелі завдань, є Target Mode, який залишає більше підсвічування лише активному вікну, а все на фоні трохи затемнює.

Матрицю захищає глянцеве скло, що також означає певну кількість відблисків. З рівнем яскравості до 400 кд/м² (та до 500 при відтворенні HDR-контенту) більшість з них можна компенсувати. Працюючи у приміщенні проблем взагалі не буде, хоча на вулиці влітку буде помітно складніше. Додатково є датчик освітлення, який переважно коректно обирає потрібний рівень яскравості залежно від обставин.

Безпека

Поточні моделі ASUS Zenbook S обладнані вебкамерами з інфрачервоними датчиками. Це дозволяє сканувати обличчя користувача для швидкої аутентифікації в системі та має декілька додаткових функцій, пов’язаних з паролями. Працює це все загалом доволі швидко та точно. Звісно, смартфони швидше “впізнають” власника та розблоковуються, але затримка не драматично велика. Щоправда, суб’єктивно, сканер відбитків пальців у клавіші увімкнення чи поряд із клавіатурою все одно не завадив би.

Окремо сподобалося, що в системі є функція автоматичного блокування та розблокування, коли власник відійшов від ноутбука і повернувся до нього. Разом із цим за допомогою тих самих датчиків ноутбук може автоматично знизити яскравість дисплея, якщо погляд користувача деякий час відведено в сторону.

Порти

Оскільки корпус невеличкий, та й ультрабуки зазвичай не передбачають чималої кількості інтерфейсів для зовнішніх пристроїв, ASUS Zenbook S 14 має лише найнеобхідніші порти. Зліва можна знайти HDMI 2.1, два Thunderbolt 4 та комбінований 3,5-міліметровий Jack, а справа — лише USB-A 3.2 Gen 2. Таким чином, порівняно з більшою моделлю, “загубився” SD-картридер, а в комплект не додали Ethernet-адаптер.

Загалом же такого набору портів дійсно має вистачити для доволі широкого кола сценаріїв використання. Проте зовсім не виключено, що користувачу знадобиться окремий хаб, особливо коли йдеться про під’єднання багатьох ґаджетів на робочому місці.

Клавіатура та трекпад

Очікувано, менша модель серії має схожу клавіатуру. Вона також повнорозмірна, тиха, та чудово підходить для сліпого набору тексту. Механізм має хід у 1,1 мм, що для такого корпусу дійсно круто, ще й загальний комфорт на хорошому рівні. Можливо, звиклим до механічних клавіатур з цією буде не дуже цікаво працювати. Але ті користувачі, які переважно працюють за ноутбуком, точно залишаться задоволеними.

Звичайно, правий Ctrl також став Copilot, але інших особливостей практично немає. Клавіатурі також дісталося доволі яскраве підсвічування білого кольору, якого вистачає на першому з трьох ступенів яскравості.

З очевидних причин, під трекпад в ASUS Zenbook S 14 відведено менше місця. Тому його розміри становлять 127×79 мм. Втім, цього вистачає для звичайних буденних завдань. Чутливість, реакція та робота з жестами — без зауважень. Покриття — скло. Все, як має бути в лептопі такого рівня. Тому власники, які не люблять носити за собою мишу, перед труднощами не постануть.

І навіть попри відносно невеликі габарити, тут також є підтримка фірмових жестів. Таким чином провівши пальцем вверх чи вниз у правого та лівого країв, можна регулювати яскравість та звук відповідно, а свайпами у верхнього краю можна, наприклад, прокручувати таймлайн YouTube-відео. Провівши від правого верхнього кута до центру трекпада можна викликати утиліту ScreenXpert. Випадково жести я не зачіпав, а загалом ними доволі зручно користуватися, треба лише пристосуватися (хоча звичні клавіші для регулювання гучності та яскравості, суб’єктивно, все ще здаються зручнішими).

Загалом же з маніпуляторами в ASUS давно немає глобальних проблем. Тому в роботі незручності навряд знайдуться. За час підготовки огляду таких точно не було.

Камера та звук

Навряд у 2-мегапіксельній вебкамері ASUS Zenbook S 14 знайдеться суттєва різниця з такою у більшої моделі. Вона так само запропонує схожу якість зображення та підтримку функцій автоматичного кадрування, розмиття фону тощо. І так само чудово підійде для відеозв’язку, забезпечуючи роздільну здатність Full HD.

І з мікрофонами теж схожа ситуація. За замовчуванням вони реагуватимуть на практично будь-які звуки. Але увімкнувши в MyASUS ШІ-шумопоглинання, можна позбутися й фонового шуму, й загалом практично усіх інших звуків, окрім голосу. Різниця режимів дуже добре відчутна і роботу зі звуком точно оцінять ті користувачі, які чимало часу проводять на нарадах чи онлайн-спілкуванні з близькими. (Точніше, систему оцінять, їхні співрозмовники, але ви зрозуміли думку.)

Ситуація з динаміками тут все ж трошки відрізняється. Менший корпус наклав певні обмеження, тому “молодшому” Zenbook дісталося два, а не чотири сабвуфери. Твіттерів також два. І так, звуку трошки менше, це відчутно. Але у порівнянні з багатьма іншими ноутбуками, Zenbook S 14 точно не буде соромно. Динаміки доволі гучні, баси вони теж доволі добре відтворюють (як на можливості ультрабука). Вони цілком підійдуть навіть для прослуховування музики, не кажучи вже про все інше. Очевидно, зовнішньому звуку динаміки програють, проте коли такого немає в доступі, будуть гідною заміною.

Продуктивність та ПЗ

Ще однією з великих відмінностей між ASUS Zenbook S 16 та Zenbook S 14 є платформа. Більший лептоп отримав нове покоління від AMD, тоді як сьогоднішній гість редакції готовий похизуватися другим поколінням Intel Core Ultra. В обох випадках використовується лише інтегрована графіка, та є окремі NPU-блоки для ШІ. Втім, відмінності у конфігураціях процесорів також є.

Так, наприклад, Zenbook S 16, який в нас вже побував, мав 12-ядерний AMD Ryzen AI 9 HX 370 (4 ядра Zen 5 до 5,1 ГГц, 8 ядер Zen 5c до 3,3 ГГц, 24 потоки, 36 МБ кеш, 28 Вт), тоді як ASUS Zenbook S 14 в Україну потрапив лише з одним варіантом процесора — 8-ядерним Intel Core Ultra 7 258V (4 P-ядра до 4,8 ГГц, 4 LPE-ядра до 3,7 ГГц, 8 потоків, 12 МБ кеш, 22 Вт). Графіка в останньому випадку, звісно, Intel Arc Graphics. Це все доповнено 32 ГБ LPDDR5X та терабайтним накопичувачем (PCIe 4.0×4).

Для зв’язку менший лептоп також обладнано передавачами Wi-Fi 7 та Bluetooth 5.4, а опцій з LTE не пропонується. Як вже згадувалося, для дротового під’єднання до Мережі тут в комплекті окремого адаптеру не передбачено.

І навіть попри зіницю конфігурацій, в обох випадках результати тестів виявилися доволі близькими один до одного (AMD зі зрозумілих причин трошки краще впорався з багатопотоковими тестами, тоді як графіка Intel отримала ненабагато більше балів). Тож користувачі, яким абсолютно не принципово, “червоний” чи “синій” чип буде в лептопі, а обиратимуть суто розмір корпуса та дисплея, принципової різниці у продуктивності не помітять. Навіть якщо спробують зіграти у ті ж самі Forza Motorsport або GTA V (у нативній роздільній здатності та з високими налаштуваннями графіки), побачать такі ж 30+ FPS (хоча навряд цим лептопам “світить” ігрова доля). А для інших невибагливих завдань тут точно вистачає потужності для забезпечення хорошого рівня комфорту.

NPU від Intel обіцяє 48 TOPS, тоді як AMD — 50 TOPS. Тобто для завдань згаданих шумопоглинання чи обробки зображення з вебкамери є відносно схожий ресурс процесорів. Тестувати NPU теоретично ще зарано, адже під процесори AMD банальний Geekbench AI ще не сильно підготовлений (навіть не “бачив” NPU), та й Intel щойно з’явився. Тож не факт, що результати репрезентативні. Але для історії запам’ятаємо показники. Втім, на папері вони мають бути дуже близькими один до одного, й з 48-50 TOPS посміються користувачі, які мають під рукою комп’ютери з “повнорозмірними” картами NVIDIA.

Очікувано, Intel Core Ultra 7 другого покоління так само як і згаданий AMD, не втрачає багато продуктивності при роботі від батареї та в енергоощадних режимах. Тож наявність чи відсутність розетки поряд із (тимчасовим) місцем роботи також не сильно вплине на більшість процесів.

МережаБатарея
3DMark (Steel Nomad Light)3 2623 194
3DMark (CPU Profile, max threads)5 5024 324
CineBench R24 (single/multi core)115 / 58371 / 369
PCMark 106 7775 089

Що цікаво, з Intel стрес-тести Steel Nomad Light та Solar Bay залишилися задоволеніші результатами — 97,5 та 98,4% відповідно. Це трошки кращий показник, ніж був з AMD. Ще й температура в середньому в Intel була нижчою, приблизно на рівні 75°C, лише з коротким піком до 80°C (тоді як AMD тримався на позначці саме 80°C). Але при цьому варто додати, що за звичайних умов такі температури та сильний нагрів корпусу практично не зустрічаються. Тож з щоденною роботою буде і тихо, і доволі комфортно.

Очевидно, система охолодження побудована схожим чином, де є пара невеликих вентиляторів та тоненька випарна камера. І такому корпусу цього повністю вистачає. Ба більше, процесору в принципі не так часто потрібне охолодження. Переглядаючи фільм, працюючи з браузером, документами та іншими легкими завданнями, СО практично ніколи не чутно. А коли таке трапляється, повітря не направляється на користувача. І це ще один приємний момент у роботі з таким лептопом.

Власне, неочікуваних речей із фірмовим “софтом” також не трапилося. Лептоп отримав Windows 11 Pro, в який додали MyASUS для керування, діагностування проблем, та оновлень, ScreenXpert для роботи з декількома моніторами, StoryCube для організації власних фото тощо.

Автономність

Великої різниці у ємності акумулятора, порівняно з 16-дюймовою версією, немає. В ASUS Zenbook S 14 вона становить 72 Вт•год, що дозволило йому протриматися 14 годин та 14 хвилин в офісному тесті PCMark. Ба більше, це буквально ідентичний час роботи більшої моделі. І на приблизно такий самий час роботи можна розраховувати в реальному використанні. Для орієнтира, двогодинний фільм обійшовся у 11% заряду.

Також не дивно, що комплектом передбачається такий самий компактний блок живлення. Він маленький та зручний, його потужність становить 65 Вт, і на повне заряджання з таким лептопу знадобиться трошки більше як дві години.

Оцінка межі
9.5
/ 10
Що сподобалось
  • Чудові дизайн та портативність, класні матеріали
  • чудовий OLED-дисплей
  • сканування обличчя
  • нова тиха клавіатура та трекпад з додатковим керуванням
  • хороші динаміки
  • продуктивність та фірмові застосунки
  • достатньо портів
  • автономність та зручний блок живлення
Що не сподобалось
  • Ціна

Як виявилося, платформи AMD та Intel в лінійці Zenbook не мають принципових відмінностей, тож лептопи мають приблизно однакові рівні продуктивності та комфорту роботи. І це чудова новина, тому що покупець не буде змушений йти на компроміси, обираючи між 16- та 14-дюймовою моделями. Тож ASUS Zenbook S 14 стане чудовим рішенням для тих користувачів, які шукають найбільш портативне рішення, з яким буде легко переміщатися та буде непоганий запас автономності. Заразом лептоп має дуже непогані вигляд, дисплей та звук, з ним приємно та зручно працювати, ще й знайшлися всі необхідні порти. Щоправда, ціну такої моделі “легкопідйомною” все одно не назвати.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: