Українська правда

Тест-драйв Nissan Qashqai N-Design: головні питання та відповіді

Тест-драйв Nissan Qashqai N-Design: головні питання та відповіді
0

Нинішній кросовер Nissan Qashqai вже кілька разів був героєм різних матеріалів: огляд, знайомство з оновленням, участь в гіді-порівнянні. Проте знову й знову знаходиться, що додати до власної історія – аналогічно, як і до власної назви. Адже героєм нинішнього матеріалу став Nissan Qashqai N-Design: це нова версія, що з’явилась нещодавно під час оновлення моделі. Що пропонує такий автомобіль? Зараз поглянемо – у форматі головних питань та відповідей.

Що за нова версія Nissan Qashqai N-Design? Як її упізнати?

Дуже просто, потрібно звернути увагу на нижню частину переднього бампера та нижні накладки дверцят: якщо вони виконані у кольорі кузова – то це точно Nissan Qashqai N-Design. Крім того, автомобіль можна легко впізнати по оригінальних 20-дюймових колісних дисках: шість чорних спиць, які завершують розширенням з кількома лініями.

Або ось ще відзнака: кросовер Nissan Qashqai N-Design завжди має двоколірне фарбування кузова, чорні дзеркала та чорно-глянцеві вставки на бамперах. Все ще замало відмінностей? Тоді придивіться до решітки радіатора – вона повністю позбавлена сріблясто-хромованих елементів, натомість знову пропонуючи чорний глянець. Так, стоп: та невже взірець практичності Nissan Qashqai раптом став «модником» у своєму класі?

Загальні форми кузова Nissan Qashqai N-Design не змінились відносно інших версій автомобіля; як і його розміри: довжина – 4,425 метра; ширина – 1,85 метра; висота – 1,625 метра; колісна база – 2,665 метра; кліренс заявлено на рівні 175 мм. Проте автомобіль Nissan Qashqai N-Design майже позбавлений блискучо-хромованих деталей та суттєво відрізняється деталями: примітні 20-дюймові колісні диски, бампери в кольорі кузова та з чорно-глянцевими вставками, нижні накладки дверцят також в кольорі кузова. Причому сам кузов виконаний двоколірно: основна частина кузова у забарвленні Deep Ocean (це новий колір для Nissan Qashqai загалом, без прив’язки до версії N-Design) плюс чорні стійки даху та сам дах автомобіля.

А чим версія Nissan Qashqai N-Design вирізняється всередині?

Знову ж: зміни лише на рівні деталей – проте наскільки сильно вони впливають на загальне сприйняття салону автомобіля! Передня панель буквально вкрита м’якою та приємною на дотик Алькантарою (ох, краще не питайте про прибирання…), що ми вже бачили на оновленому Nissan Qashqai. Але ж що додала саме версія N-Design, то це нові декоративні вставки в зоні переднього пасажира та на центральній консолі: цікавий візерунок та світло-сірий колір, фактурний матеріал добре відчувається на дотик. А це версія Nissan Qashqai N-Design вирізняється оригінальними сидіннями – вони мають комбіноване оздоблення (екошкіра та Алькантара) й прикрашені написом Qashqai спинках. Все це гарно поєднується з парою сучасних 12,3-дюймових дисплеїв: салон виглядає одночасно технологічно й дорого. І лише блок клімат-контролю порушує ідилію – він періодично ледь тихенько скрипить при натисканні кнопок. Чи може це плата за зручність фізичного керування у тотальний час сенсорів?

За цими роздумами можна перенестись до задньої частини салону, де зміни все також присутні, але вже не дають такого потужного додаткового вау-ефекту. Чи може це тому, що Nissan Qashqai від початку дуже продуманий та практичний? Наприклад, задні дверцята відкриваються майже перпендикулярно кузову й надають чудовий доступ на чудовий диван: він розміщений на оптимальній висоті, завдяки чому ноги розташовані під зручним кутом; спинка одразу зафіксована під вдалим кутом нахилу; місця вистачає і для ніг, і над головою, і по ширині. Для додаткової зручності – підлокітник та дефлектори вентиляції. Можна було б побажати більшого (наприклад, підігрів заднього сидіння, що присутній у деяких конкурентів); проте якщо не вдаватись в крайнощі, то кросовер Nissan Qashqai дає все необхідне для комфорту пасажирів.

Салон знайомий загалом, але відрізняється в деталях: декор передньої панелі, комбіноване оздоблення сидінь, багато Алькантари – так, кросовер Nissan Qashqai N-Design вміє виглядати як та справжня топмодель! Причому це враження створюють саме дрібні нюанси; адже якщо казати загалом, то запас простору попереду та позаду звичний, як і можливості налаштування сидінь або зручність використання 479-літрового багажника. Наприклад, справа бачимо глибоку нішу та фіксатор для речей, але зліва – вже виступ під акумулятор, що явно вказує на електрифікований силовий агрегат e-POWER під капотом.

До речі, про це: версія Nissan Qashqai N-Design відрізняється технікою?

Ні, не відрізняється. Все також маємо платформу CMF-C та несучий кузов, підвіски повністю незалежні попереду та позаду, привод може бути на передні або на всі колеса, під капотом – м’яко-гібридні бензинові двигуни або електрифікований силовий агрегат e-POWER, як у випадку саме цього тестового автомобіля. Все знайоме – і відчуття від керування також. Якщо загалом одним словом описати характер Nissan Qashqai системою e-POWER, то це буде слово «легкість»: легкість під час прискорень, легкість у віражах, легкість подолання нерівностей.

Щодо прискорень, то все прив’язано до електрифікованої системи e-POWER – тобто, рух завжди відбувається завдяки електромотору, бензиновий двигун використовується для приводу генератора та вироблення енергії. Саме тому кросовер Nissan Qashqai з системою e-POWER так нагадує електромобіль: плавні та нерозривні прискорення; спочатку не розумієш динаміки, проте цифри спідометра насправді змінюються дуже швидко; передбачено додатковий В-режим підвищеної рекуперації (це мені подобається) та можливість керування «в одну педаль» e-Pedal з гальмуванням при відпусканні педалі акселератора (а ось це не подобається). Залишається лише розповісти про відсутність шуму завдяки електроприводу. Але ж правда в тому, що шум є: бензиновий двигун доволі часто запускається для приводу електрогенератора й це добре чути в салоні. Хоча в іншому Nissan Qashqai доволі тихий автомобіль. І саме тому я б бажав покращити звукоізоляцію моторного відсіку, щоб нарешті отримати максимальну тишу в салоні.

Щодо легкості керування та поводження на нерівній дорозі, то все прив’язано до шасі автомобіля. Незалежна підвіска та вдало підібрані пружини й амортизатори забезпечують чіткість проходження нерівностей – немає зайвих коливань та болісних ударів, є лише приємне відчуття м’якості підвіски. Автомобіль чітко реагує на повороти легкого керма з середньою гостротою (2,5 оберти від упору до упору), ще й витримує доволі помірні крени кузова у поворотах. Загалом кросовер Nissan Qashqai не провокує на будь-який динамічний драйв, навіть з урахуванням майже 200-сильної потужності; проте з ним легко знаходиш порозуміння й він дає можливість відпочити в дорозі. Напрочуд приємний автомобіль. Й це твердження стосується не лише версії N-Design, а взагалі багатьох версій Nissan Qashqai, з якими я зустрічався під час тест-драйвів та оглядів.

Кросовер Nissan Qashqai з електрифікованим силовим агрегатом e-POWER пропонує потужність 140 кВт або 190 к.с. та крутний момент 330 Нм, а також обіцяє прискорення 0-100 км/год за 7,9 секунди та максимальну швидкість 170 км/год. Споживання палива заявлено на рівні 5,1-5,3 л на 100 км у комбінованій фазі WLTP. Вже з досвіду відомо (зазирніть в попередні огляди), що «сотня» дається за 8+ секунд, а споживання палива по місту може змінюватись в межах 4-8 літрів залежно від стилю керування та обраного режиму руху. В середньому можна розраховувати на 6 літрів; причому аналогічний показник виходить також і на трасі. До речі про режими руху: до кількох звичних режимів налаштувань D-MODE (спорт, стандарт, еко) також можна додати режим руху виключно на електроприводі, керування «в одну педаль» e-Pedal та B-режим з підвищеною рекуперацією енергії – все це нагадує керування у стилі електромобіля.

Скільки коштує Nissan Qashqai N-Design? І скільки коштує Nissan Qashqai взагалі?

Одразу відзначу, що кросовер Nissan Qashqai пропонується з бензиновими MHEV-гібридними двигунами (140-158 к.с.) або електрифікованим силовим агрегатом e-POWER (190 к.с.), з механічною коробкою передач або «автоматом» у вигляді CVT-варіатора, з переднім або повним приводом, загалом у п’яти комплектаціях. Плюс на початку 2025 року можна побачити два прайси – автомобілі ще 2024 року виробництва або автомобілі вже 2025 року виробництва.

Навіть базова версія Nissan Qashqai Acenta вже пропонує багато систем безпеки, круговий огляд AVM з функцією виявлення рухомих об’єктів MOD, двозонний клімат-контроль, підігрів керма та передніх сидінь, FULL LED фари, цифровий 7-дюймовий дисплей на панелі приладів, центральний сенсорний 12,3-дюймовий дисплей, легкосплавні 17- або 18-дюймові колісні диски, аудіосистему на шість динаміків тощо. Наступна версія Nissan Qashqai N-Connecta додає повноформатну цифрову 12,3-дюймову панель приладів, рейлінги сріблястого кольору, бездротову зарядку, легкосплавні 18-дюймові колісні диски, оздоблення сидінь тканиною з вставками екошкіри, електропривод кришки багажника, проєкційний дисплей та багато іншого.

Варіант Nissan Qashqai Tekna додатково пропонує матричні фари, легкосплавні 19-дюймові колісні диски, сидіння з оздобленням екошкірою, електропривод регулювання сидіння водія та пам'ять налаштувань положення сидіння тощо. Нарешті, максимальна комплектація Nissan Qashqai Tekna+ додає оздоблення сидінь преміальною шкірою, функцію масажу спини, аудіо BОSE, панорамний скляний дах, легкосплавні 20-дюймові колісні диски, двоколірне фарбування кузова тощо.

Якщо казати саме про Nissan Qashqai N-Design, то такий автомобіль коштує 1,5-1,83 млн грн ($35-43 тис.) залежно від обраного двигуна, типу приводу, року випуску. Причому кросовер Nissan Qashqai N-Design одразу пропонує 158-сильний двигун з «автоматом» та переднім або повним приводом, також можна обрати 190-сильний варіант e-POWER; але такий буває тільки з переднім приводом. Комплектація автомобіля Nissan Qashqai N-Design приблизно відповідає рівню оснащення Tekna, плюс додає кілька власних бонусів: оздоблення сидінь з Алькантарою, легкосплавні 20-дюймові колісні диски, панорамний скляний дах.

Якщо казати загалом, то вартість Nissan Qashqai починається з 1,11-1,2 млн грн ($26-28 тис.) й завершується на відмітці майже 1,9 млн грн ($44 тис.) – все залежить від обраного двигуна, трансмісії, комплектації. Навіть в базовій версії вже присутній двозонний клімат-контроль, численні підігріви, моніторинг рядності руху та контроль «сліпих зон» дзеркал; починаючи з середньої комплектації, додається повністю цифрова 12,3-дюймова панель приладів та бездротова зарядка. Що стосується саме версії N-Design, то можна було б подумати, що за нову й доволі виразну версію запросять купу грошей, але ж «ні»: у загальній лінійці моделі, версія Nissan Qashqai N-Design займає перед топову позицію. Наприклад, автомобіль пропонує розкішне комбіноване оздоблення сидінь; проте відсутній масаж спини та електропривод налаштувань сидіння пасажира (це є тільки у водія). Ще приклад: кросовер Nissan Qashqai N-Design не може запропонувати аудіо BOSE, проте він має панорамний скляний дах та двоколірний кузов. Ось і виходить, що версія Nissan Qashqai N-Design за рівнем оснащення та рівнем ціни займає проміжне положення між Tekna і Tekna+.

В підсумках: так купувати чи ні?

Якщо казати відверто, то нова версія N-Design – це просто ще одна можливість привернути увагу до автомобіля. Але ж до якого саме автомобіля?! Як на мене, то дуже вдалого: нинішній Nissan Qashqai пропонує дуже повні комплектації, можливість обрати двигун та тип приводу, він гарно їде, забезпечує вже достатній простір в салоні тощо. Це дуже «сильний» автомобіль у якого чимало переваг в основних пунктах-питаннях, за які його й обирають покупці. Проте якщо вам хотілось отримати все ось це, але ще додати «родзинку» та зробити автомобіль оригінальнішим, то тепер і для цього запиту є відповідь – з назвою Nissan Qashqai N-Design.

Автомобіль надано – Nissan Україна

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: