Українська правда

Тест-драйв Nissan Qashqai 2024: головні питання та відповіді

Тест-драйв Nissan Qashqai 2024: головні питання та відповіді
0

Здається, кросовер Nissan Qashqai третього покоління з’явився не так давно, аж ось приїхав оновлений варіант Nissan Qashqai 2024 року. І що привіз? Новий дизайн, новий салон, нові технології? Зараз про все розповім – у форматі головних питань та відповідей про автомобіль.

Вже оновлений? А це помітно?

Якщо дивитись спереду – то ще і як помітно! Масштаби змін тягнуть не на оновлення моделі, а навіть на цілковито нове покоління: широченна решітка радіатора з елементами у вигляді коми, інтегровані фари-трикутники з аналогічними рисками, змінений передній бампер та повітрозбірники в його кутках. Завдяки такому дизайну, кросовер Nissan Qashqai 2024 виглядає дуже сучасно, він чітко вирізняється поміж вже звичних «третіх» Qashqai-їв та ледь вловимими натяками дещо нагадує електромобілі Nissan.

Проте погляд на бокові поверхні або задню частину повертає нас до реальності: це оновлений Nissan Qashqai актуального покоління і не більше. Адже тут просто виконується стандартна програма рестайлінгу або фейсліфтінгу, що включає нові варіанти колісних дисків, мінімально змінений задній бампер, нове наповнення ліхтарів (хоча їх загальна форма залишилась незмінною). Також однією з особливостей Nissan Qashqai 2024 року є поява нових кольорів кузова та комплектації N-Design, але не в цьому випадку: тестовий автомобіль представлено в комплектації TEKNA+ з максимальним переліком обладнання.

Оновлений кросовер Nissan Qashqai 2024 миттю пізнається завдяки радикальним змінам передньої частини: виглядає сучасно, динамічно, оригінально. Відзначу особисте враження: на перших фотографіях оновленого автомобіля його нові трикутні фари здавались замалими та глибоко посадженими; проте в реальності все виглядає та сприймається чудово! Й ще один важливий нюанс: автомобіль Nissan Qashqai починаючи з комплектації TEKNA оснащується матричними адаптивними фарами, які вміють гнучко керувати променем світла задля уникнення засліплення водіїв зустрічних автомобілів. Решта змін – на рівні деталей: нові колісні диски та кольори кузова, нове наповнення ліхтарів та оформлення заднього бампера тощо. Габаритні розміри теж залишились у звичних межах: довжина – 4,425 метра; ширина – 1,85 метра; висота – 1,625 метра; колісна база – 2,665 метра; кліренс заявлено на рівні 175 мм.

Добре, про зовнішні зміни все зрозуміло. А що всередині?

Всередині – королівство Алькантари. Оновлений кросовер Nissan Qashqai в максимальній комплектації отримав оздоблення з Алькантари не лише вставками на сидіннях, але й на передній панелі, картах дверцят, центральному підлокітнику. Виглядає дуже ефектно, сприймається на дотик ще краще. Але ж питання практичності стоїть гостро. Як витирати пил з передньої панелі? А коли затреться центральний підлокітник? Дякувати, в автомобіля Nissan Qashqai безліч інших варіантів салону (залежно від комплектації) й можна обрати інший.

Решта змін – лише деталі. Наприклад, цифрова панель приладів отримала додатковий третій режим відображення інформації з мінімальною кількістю цифр та даних, що не так напружує очі під час довгої нічної подорожі. Також відтепер при виборі певного режиму руху, фонові кільця на цифрові панелі приладів підсвічені зеленим (екорежим) або червоним (спорт-режим) кольором. Крім того, змінився декор центральної консолі: тепер малюнок нагадує шестикутники.

А може така мінімальна кількість змін через те, що й не треба нічого змінювати? Запас місця попереду та позаду достатній, доволі великий діапазон регулювання сидінь та й самі крісла гарної форми, клімат-контроль виділений окремим блоком, присутня система кругового огляду (навіть в базовій версії), бездротова зарядка та панорамний скляний дах (у вищих комплектаціях). Позаду наче просто сидіння, можливо хотілося б більш відхиленої спинки, присутня пара дефлекторів вентиляції, підлокітник з підсклянниками – виходить, наче просто «програма мінімум» для автомобілів такого класу. Аж раптом дивують двері, які можуть відчинятись на 90-градусний кут: дуже зручно для посадки або встановлення дитячого крісла. Багажник у тестовому автомобілі Nissan Qashqai e-POWER TEKNA+ пропонує 455 літрів корисного простору, кілька гачків та бокову нішу, але має неприємний боковий горб (там приховано автомобільний 12-вольтовий акумулятор). Проте інші комплектації автомобіля Nissan Qashqai готові запропонувати більші багажники, ще й з гарною організацією завдяки пересувним поличкам; покажу приклад нижче.

Головна зміна в салоні оновленого автомобіля Nissan Qashqai 2024 року – це не зміна форм або дисплеїв, а додавання Алькантари. Хоча про дисплеї все ж варто згадати: цифрова панель приладів отримала додатковий варіант відображення, а центральний 12,3-дюймовий дисплей та круговий огляд відтепер включені в перелік обладнання навіть стартової комплектації Acenta (раніше був 8-дюймовий дисплей та камера заднього огляду). В іншому салон залишився незмінним і його можна описати одним словом – зручність.

Чи є зміни під капотом? І взагалі – як їде?

Несучий кузов, платформа-основа, незалежні підвіски всіх коліс, переднє розташування двигуна – все це залишилось незмінним. Тестовий автомобіль був представлений з електрифікованою силовою установкою e-POWER, яка вже детально розбиралась в окремому матеріалі про Nissan Qashqai e-POWER (дуже раджу переглянути). Якщо коротко, то все описується так: ось ви маєте електромобіль, його приводить до руху електромотор потужністю 140 кВт або 190 к.с. з крутним моментом 330 Нм, він обертає передні колеса через власний редуктор, передбачені додатковий B-режим більш інтенсивної рекуперації та режим «керування в одну педаль» e-Pedal. Чого не вистачає в описі цього майже електромобіля? Правильно – лише акумуляторної батареї. Так ось, замість великого тягового акумулятора, у випадку Nissan Qashqai e-POWER використовується генератор на основі 1,5-літрового бензинового турбодвигуна VC-TURBO, завдяки чому виробляється електроенергія для живлення електромотора та поповнення невеличкого проміжного акумулятора.

Саме завдяки такій конструкції, в керування кросовер Nissan Qashqai e-POWER нагадує електромобіль – це якщо казати саме про динаміку та сповільнення. Всі прискорення відбуваються дуже плавно, вони лінійні та нерозривні. Відгуки електромотора на натискання педалі акселератора майже миттєві, адже тут відсутні будь-які паузи та затримки через еконорми або перемикання передач. Так, часто запускається бензиновий двигун – його голос чути в салоні автомобіля. Проте робота бензинового двигуна ніяк не позначається на прискоренні, та й зазвичай він працює на певний усталених обертах. Сповільненням теж цікаво керувати. Можна легенько та плавно сповільнюватись (наче перемкнутись на передачу нижче) в спеціальному В-режимі та, завдяки рекуперації, збирати надлишки енергії в акумулятор. А можна увімкнути режим e-Pedal для дуже інтенсивних сповільнень: як тільки водій відпускає педаль акселератора – кросовер Nissan Qashqai e-POWER починає доволі активно гальмувати майже до повної зупинки. Виникає враження наче й справді натискання педалі гальма (але без реального її натискання), завдяки чому можна керувати прискоренням або пригальмовуванням лише завдяки переміщенню однієї педалі акселератора. Але водночас це вимагає постійно тримати ногу на педалі акселератора, дуже точно її натискати та утримувати в певному положенні для сталого руху, що призводить до напруження у правій нозі. Відверто зізнаюсь, що це не мій варіант. Але комусь, можливо, подобається саме такий варіант керування – і ось в чому нюанс: кросовер Nissan Qashqai e-POWER дає можливість цього вибору.

Якщо в прискореннях та гальмуваннях кросовер Nissan Qashqai e-POWER нагадує електромобіль, то у питання налаштування ходової частини він нагадує звичайний Nissan Qashqai. Доволі комфортний та м’який на ходу навіть на 20-х колесах, з легким кермом середньої гостроти (2,5 оберти від упору до упору) та вчасними відгуками на його поворот, ще й крени у віражах доволі помірні. Зізнаюсь, конкурент у вигляді Honda ZR-V їде більш емоційно та захоплююче цікаво для водія, а конкурент у вигляді Volkswagen T-Roc рухається більш академічно-правильно в кожному своєму маневрі. Проте автомобіль Nissan Qashqai точно в групі лідерів – настільки обережно та м’яко він їде, настільки чемний він у відносинах з водієм, настільки дбайливий він до пасажирів на поганих дорогах. Дуже приємний на ходу автомобіль.

Кросовер Nissan Qashqai e-POWER обіцяє нам прискорення 0-100 км/год за 7,9 секунди та максимальну швидкість 170 км/год; просте у мене вийшло 0-100 км/год приблизно за 8,5 секунди – проти 8,2-8,3 секунди раніше. Що змінилось? Увага на колісні диски: раніше максимальними були 19-дюймові, а тепер тестовий автомобіль був представлений в максимальній комплектації на 20-х колесах. Проте якщо відійти від абсолютних цифр, то у звичайних щоденних прискореннях Nissan Qashqai e-POWER завжди жвавий. Режими руху впливають на поведінку силового агрегату, роблячи його реакції більш спокійними або більш активними; проте навіть в ЕСО-режимі можна почуватись цілком комфортно. Чи допомагає це знизити споживання пального? Ну як сказати: по місту в середньому виходило 6 літрів на 100 км шляху, а взагалі було від мінімум 3,8-4,2 літра до максимум 7,5-8 літрів – на споживання палива більше впливає манера керування водія, ніж обраний режим. На трасі під час швидкості 100 км/год – аналогічні 6 літрів.

Скільки коштує зараз Nissan Qashqai? І які версії пропонуються?

Кросовер Nissan Qashqai пропонується в Україні з бензиновим MHEV-гібридним двигуном (140-158 к.с.) або електрифікованим силовим агрегатом e-POWER (190 к.с.), механічною коробкою перемикання передача або автоматом-варіатором XTRONIC, з переднім або повним приводом, у п'яти комплектаціях на вибір – загалом маємо 15 варіантів на вибір покупців!

Нижче буде наведена табличка з точним переліком версій та цін автомобіля, а тут я наведу пару прикладів для розуміння. Старт дається з ціни 1,17-1,3 млн грн ($28-31 тис.) – це буде кросовер Nissan Qashqai у комплектації Acenta з бензиновим MHEV-гібридним двигуном, з «механікою» або «автоматом», а також з безальтернативним переднім приводом. За суму 1,4-1,6 млн грн ($34-38,5 тис.) вже можна взяти комплектацію краще (N-Connecta або Tekna), обрати версію e-POWER або варіант з повним приводом – тут є з чого вибрати. Нарешті, за ціну 1,8-2 млн грн ($43-48 тис.) виходять найбільш максимальні версії автомобіля: вже зі шкіряним салоном, панорамним скляним дахом, масажними сидіннями. Тепер детально про комплектації.

Автомобіль Nissan Qashqai Acenta пропонує наступне: система попередження про загрозу фронтального зіткнення, система екстреного гальмування під час руху вперед або назад, контроль рядності руху, моніторинг «сліпих зон» дзеркал, інтелектуальний круїз-контроль, попередження про перехресний рух позаду, сім подушок безпеки, легкосплавні 17- або 18-дюймові колісні диски, система безключового доступу, двозонний клімат-контроль, фари FULL LED, кольоровий 7-дюймовий дисплей панелі приладів, центральний сенсорний 12,3-дюймовий дисплей, підтримка Android Auto та Apple CarPlay, аудіо на шість динаміків, вбудована навігація, підігрів сидінь та керма, круговий огляд AVM та багато іншого.

Версія Nissan Qashqai N-Connecta додає до вищеописаного: рейлінги сріблястого кольору, тонування задніх вікон, комбіноване оздоблення сидінь (тканина та екошкіра), фонове підсвічування салону, дефлектори вентиляції другого ряду сидінь, електропривод кришки багажника та пересувні полички, повноформатна 12,3-дюймова панель приладів, проєкційний дисплей на лобове скло, бездротова зарядка тощо.

На крок вище розташовано Nissan Qashqai Tekna, де додано наступне: легкосплавні 19-дюймові колісні диски, оздоблення сидінь чорною екошкірою з коричневими вставками, розширена ілюмінація салону, електропривод регулювання сидіння водія з функцією пам’яті, адаптивні матричні фари та багато іншого.

Майже топваріантом виступає Nissan Qashqai N-Design, який додатково пропонує: легкосплавні 20-дюймові колісні диски, чорний глянцевий декор, двоколірне фарбування кузова, панорамний скляний дах, сидіння з оздобленням шкіра/Алькантара тощо.

Нарешті, максимальним варіантом виступає Nissan Qashqai Tekna+ з наступним доданим обладнанням: сидіння з функцією масажу спини та оздобленням преміумшкірою з перфорацією, оздоблення Алькантарою дверей на передньої панелі салону, електроприводи налаштувань сидіння водія та пасажира з пам’яттю, аудіосистема Bose на 10 динаміків тощо.

Для того, щоб краще розуміти – ось повний перелік всіх версій та цін Nissan Qashqai: загалом 15 варіантів. Варто окремо відзначити, що навіть у стартовій комплектації маємо чудове оснащення: повний пакет систем безпеки, двозонний клімат-контроль, LED-фари, круговий огляд, великий центральний сенсорний дисплей. І ще додатковий приклад – автомобіль Nissan Qashqai з бензиновим 1,33-літровим двигуном (MHEV-гібрид), переднім приводом та автоматом-варіатором XTRONIC, в комплектації N-Connecta: такий коштує близько 1,44 млн грн ($34,5 тис.), пропонує гарний перелік оснащення, приємне комбіноване оздоблення сидінь, зручний багажник з пересувними поличками.

Ну й традиційно: так купувати чи ні?

Якщо вам раніше подобався Nissan Qashqai загалом, але дещо не подобались його фари або хотілось отримати більше оснащення – то з оновленням ці зауваження виправлені й популярний кросовер готовий і далі грати одну з головних ролей у своєму класі. Все тому, що автомобіль від початку вийшов вдалим: гарно налаштована підвіска, класні двигуни (що MHEV-гібрид, що ось цей e-POWER), можливість обрати версію з повним приводом, та й взагалі – дуже широкий вибір для покупця. Цей матеріал виходить у форматі головних питань та відповідей про оновлення Nissan Qashqai, але якби це був повноформатний огляд, то автомобіль точно отримав 8-бальну оцінку – ось аж настільки високо я ставлю Nissan Qashqai у власних рейтингах. Звісно, головну оцінку йому дадуть покупці; але гадаю, що їх буде чимало.

Автомобіль надано – Nissan Україна

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: