Традиційно на початку року компанія Samsung представила нову лінійку флагманських смартфонів, топовою моделлю в якій став Galaxy S25 Ultra. Що нового може запропонувати новий девайс, та чим він виділяється на фоні попередника Galaxy S24 Ultra, я розкажу в цьому матеріалі.
Дизайн
Виробникам смартфонів складно з року в рік радикально змінювати дизайн, тож ми в основному бачимо поступові зміни, які дозволяють зберегти впізнавані елементи корпусу. Минулого року компанія Samsung зменшила рамки, відмовилася від заокругленого екрана, додала титанову рамку та нове захисне скло дисплея з антивідблисковим покриттям. Здавалося б, цього року не варто очікувати значних змін.
Проте в дизайні Galaxy S25 Ultra все ж знайшлося місце нововведенням. І почати варто з дисплея, завдяки меншим рамкам (неймовірно, але вони знову зменшилися) Samsung вдалося збільшити діагональ до 6,9 дюйма. Корпус смартфона при цьому трохи виріс тільки у висоту, але став вужчим та тоншим. Розміри S25 Ultra складають 162,8 х 77,6 х 8,2 мм, в той час, як в S24 Ultra - 162,3 x 79 x 8,6 мм. Вага новинки також вийшла меншою: 218 грамів проти 232 грамів у попередника.
Проте найпомітнішим принаймні, на перший погляд, стала нова форма корпусу. Він тепер має більш пласкі грані та заокруглені кути. Мені злегка випуклі грані Galaxy S24 Ultra здаються зручнішими, але при зменшенні ширини корпусу це не так критично. А от перехід до заокруглених кутів – це справді добре, адже багато хто жалівся, що коли довго тримаєш смартфон однією рукою, то гострий кут починає тиснути на долоню. Ну і кишені джинсів, можливо, будуть протиратися менше. Загалом хороше рішення, яке покращує ергономічність смартфона. А ще великий плюс за зменшення ваги та товщини корпусу. Тепер навіть в захисних чохлах апарат має компактніший вигляд.
Окрім більшого дисплея та тонших рамок, фронтальна панель Galaxy S25 Ultra також отримала нове захисне скло Gorilla Glass Armor 2, в Samsung кажуть, що поверхня скла стала на 29% стійкішою до пошкоджень, порівняно з S24 Ultra. І це хороша новина, адже перше покоління скла Gorilla Glass Armor вже мало вищу стійкість до подряпин.
Нікуди також не поділося антивідблискове покриття, яке, на мою думку, було одним з головних нововведень Galaxy S24 Ultra. Воно справді значно покращує читання інформації з екрана в будь-яких умовах освітлення, і дуже шкода, що ця особливість не стала розповсюдженою у більшій кількості смартфонів.
Щодо доступних кольорів корпусу, то в Galaxy S25 Ultra вони будуть нейтральнішими порівняно з попередником. Покупці зможуть знову обрати «титановий сірий» та «титановий чорний», а от на заміну яскравішим фіолетовому та жовтому кольорам прийшли «титановий срібно-білий» та «титановий срібно-блакитний». В деяких країнах компанія Samsung також буде пропонувати ексклюзивні кольори, доступні в її інтернет-магазині. Цього року це буде «титановий рожево-зелений», «титановий вугільно-чорний» та «титановий зелений». Поки невідомо, чи будуть вони доступні в Україні.
Дисплей та перо S Pen
Я вже згадував про трохи більший дисплей в Galaxy S25 Ultra, але в іншому його характеристики не змінилися, це Dynamic AMOLED 2X Display з роздільною здатністю QHD+ та частотою оновлення від 1 до 120 Гц. Екран традиційно для цієї серії дуже яскравий, з чудовими кутами огляду та передачею кольорів, яку можна підлаштовувати в налаштуваннях, обираючи між натуральною та насиченою. Окрім цього, колірний тон дисплея автоматично вміє адаптуватися під зовнішнє освітлення.
У смартфонах серії Ultra традиційно передбачено наявність пера S Pen, яке розташоване зліва на нижній грані корпусу. За останні кілька років цей інструмент зазнав значних удосконалень: затримка вводу зменшилася з 9 мс до 2,8 мс, а нова мікросхема Wacom забезпечила підвищену точність визначення координат пера — з 360 до 480 циклів за секунду.
Це зробило S Pen ще зручнішим для малювання та створення швидких рукописних нотаток. У моделі Galaxy S25 Ultra перо залишилося без змін: воно зберігає меншу затримку, точніше позиціювання на екрані та підтримує 4096 рівнів чутливості до натискання.
Платформа
У смартфоні використовується нова платформа від Qualcomm з процесором Snapdragon 8 Elite та графікою Adreno 830. Цей чип представлений у виконанні «для Galaxy», тож має трохи вищі за стандартні частоти. Порівняно з торішнім флагманським процесором Qualcomm, новий навіть в базовій версії демонструє приріст продуктивності до 45%, до 30% швидшу графіку та до 40% швидшу обробку завдань штучного інтелекту. Тож буде цікаво спробувати розігнану платформу в тестах та реальному використанні.
В іншому, платформа Galaxy S25 Ultra так само пропонує 12 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X та швидкий накопичувач UFS 4.0 на 256, 512 ГБ або на 1 ТБ, залежно від версії. Можливостей розширити вбудовану пам'ять тут немає, але навіть базових 256 ГБ має вистачити для більшості користувачів.
З інших можливостей платформи варто згадати бездротові модулі Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, UWB та NFC та підтримку глобальних систем позиціювання GPS, GLONASS, BDS, GALILEO та QZSS.
One UI 7 та можливості ШІ
Якщо зміни в апаратному забезпеченні здалися вам не дуже великими, то Galaxy S25 Ultra також отримав значне оновлення інтерфейсу завдяки оболонці One UI 7, яка працює на основі операційної системи Android 15. Окрім оновлення іконок та загалом свіжішого дизайну вбудованих застосунків, в One UI 7 компанія Samsung ще більше розвинула інтеграцію штучного інтелекту, завдяки власним розробкам та тісно партнерству з Google.
Глибока інтеграція чат-бота Gemini дозволила реалізувати в Galaxy S25 Ultra набір ШІ-можливостей, які справді можуть пришвидшити виконання певних завдань. Користувачі можуть переписуватися з чат-ботом або просити його виконати певні завдання голосом, і завдяки тому, що Gemini має доступ як до застосунків Google на смартфоні, так і до вбудованих програм від Samsung, то може виконувати роль ШІ-агента. Наприклад, його можна попросити знайти найближче кафе, створити подію в календарі та надіслати запрошення з локацією потрібним учасникам. І це все можна робити за один раз, а не розбивати завдання на декілька команд. ШІ-агент сам подбає про все інше.
Ще один хороший приклад такого досвіду, це коли у вас немає часу дивитися довге відео, але хочеться дізнатися про що воно, чи отримати з нього потрібну інформацію. І особливо класно це працює з відео з рецептами: Gemini може витягнути з нього потрібний рецепт, список продуктів для приготування та ще й скласти покрокову інструкцію. І все це працює українською мовою.
Насправді сценаріїв використання Gemini в смартфоні набагато більше, й інтеграція чат-бота в One UI 7 дозволяє перекладати на нього частину задач. При цьому в Samsung кажуть, що можливості ШІ-агента будуть розширюватися з часом, адже на початку зі сторонніх застосунків його будуть підтримувати тільки Spotify та WhatsApp, але їхній перелік має розширюватися.
Окрім інтеграції Gemini, в Samsung дещо розширили й власні ШІ-функції, до яких додався розмовний пошук в налаштуваннях та галереї, тож тепер не обов’язково вводити точну назву файлу чи опції. А також ШІ-вибір – нову функцію, що дозволяє швидко вибрати щось на фото чи відео, домалювати чи згенерувати нове зображення на його основі, поділитися картинкою, просто вирізати її чи зберегти частину відео як GIF-файл.
Ще одним великим нововведенням в One UI 7 стане оновлений екран блокування, в нижній частині якого тепер буде показуватися нова панель Now Bar, яка буде відображати сповіщення в реальному часі від застосунків. Наприклад, підказки з навігації в Google Maps, чи рахунок в матчі улюбленої футбольної команди. Сторонні програми також зможуть інтегруватися в Now Bar, тож як мінімум, очікую побачити час прибуття водія в Uklon та час прибуття кур’єра від «Нової пошти». Сподіваюсь, вони інтегрують свої застосунки з цією функцією.
Для користувачів також мають бути цікавими сповіщення Now Brief, які з’являться в One UI 7. Кожного ранку можна отримувати інформацію про якість сну, яка підтягується з годинників, браслетів чи кільця Samsung, прогноз погоди, нагадування про розклад, пропозиції щодо розпорядку дня та новини з джерел, які ви читаєте. Увечері так само смартфон буде пропонувати підсумок подій дня, переглянути зроблені фотографії, нагадування про подорожі та інше. Сподіваюсь, що згодом у Now Brief буде також додаватися інформація зі сторонніх застосунків.
Загалом, нововведень в One UI 7 набагато більше, але ми детальніше розглянемо їх вже після виходу нових смартфонів Samsung.
Камери
Кількість модулів в Galaxy S25 Ultra не змінилася, але їхні можливості дещо розширилися, не в останню чергу через появу нової 50-мегапіксельної ультраширококутної камери та деякі програмні оновлення. Таким чином, повний набір модулів зараз має такий вигляд:
- 200-мегапіксельна ширококутна камера з матрицею 1/1.3 дюйма, фокусною відстанню 24 мм, діафрагмою f/1.7, лазерним автофокусом та оптичною стабілізацією;
- 50-мегапіксельна перископічна телефото камера з фокусною відстанню 115 мм, діафрагмою f/3.4, фазовим автофокусом, оптичною стабілізацією та зйомкою з 5x наближенням;
- 10-мегапіксельна телефото камера з матрицею 1/3,52 дюйма, фокусною відстанню 69 мм, діафрагмою f/2.4, фазовим автофокусом, оптичною стабілізацією та зйомкою 3x наближенням;
- 50-мегапіксельна ультраширококутна з діафрагмою f/1.9, кутом огляду 120˚, фазовим автофокусом та електронною стабілізацією.
Як видно, компанія Samsung поступово оновлює основні камери у своєму Ultra-флагмані, тож можна розраховувати певний приріст якості порівняно з торішньою моделлю, не тільки через оновлення одного з модулів, але й завдяки новому процесору, який також має пришвидшити та покращити якість обробки знімків. Тож будемо чекати на можливість протестувати камери Galaxy S25 Ultra в дії.
Також варто зазначити, що смартфон отримав підтримку запису відео у форматі Log, який знімає відео з більшою кількістю деталей, але потребує подальшого оброблення та корекції кольору. Втім якраз через вищу якість і можливість робити колірну корекцію під свій смак, Log є популярним серед професіоналів. Тож буде цікаво подивитися, чи зможе Galaxy S25 Ultra отримати прихильність цієї аудиторії
Акумулятор та швидкість заряджання
Ємність акумулятора в Galaxy S25 Ultra не змінилася та досягає 5000 мА⋅год, чого за даними Samsung має вистачити на 31 годину безперервного відтворення відео. Як смартфон поводить себе в реальних умовах використання, я планую перевірити як тільки отримаю тестовий зразок. Поки ж можна додати, що в ньому також є підтримка швидкої зарядки до 45 Вт (PowerDelivery 3.0), яка дозволяє поповнити заряд акумулятор до 65% за 30 хвилин. Окрім цього, залишилася бездротова зарядка до 15 Вт та можливість реверсивно підзаряджати аксесуари від самого смартфона з потужністю до 4,5 Вт.
Якими будуть ціни в Україні
Galaxy S25 Ultra буде стартувати з 63 999 грн за версію 256 ГБ пам’яті з подальшим збільшенням ціни до 67 999 грн за 512 ГБ та до 75 999 за 1 ТБ.