Українська правда

Перший погляд на електромобіль MG4 XPower: динаміка 0-100 за 3,8 секунди за $35 тис.

Перший погляд на електромобіль MG4 XPower: динаміка 0-100 за 3,8 секунди за $35 тис.
0

Електромобіль MG4 XPower робить феноменальну динаміку феноменально доступною. Мені вдалось перетнутись з електрокаром MG4 XPower на короткий час: нехай для повноцінного огляду та тесту інформації мало, але для першого погляду та перших вражень цілком вистачить. Цими враження й поспішаю поділитись.

На перший погляд – це просто хетчбек С-класу

Коли дивишся на електромобіль MG4 XPower, то складно повірити, що його динаміка перевершує динаміку всіх суперкарів-мрій вкладишів «Turbo» мого дитинства. Я роблю фотографії невеличкого хетчбека, що запам’ятовується лише коротким гострім носом з плавним переходом в лобове скло та дивним подвійним антикрилом на кришці багажника. От уже ж, ця бутафорія: скільки ми бачили моделей з усілякими спорт-пакетами, але звичайнісінькою технікою?

Проте автомобілісти з досвідом помітять на диво великі 18-дюймові колісні диски, які ледь вміщають в собі на диво великі 345-міліметрові гальмівні диски. Ще й ці примітні накладки на супорти, які пофарбовані в жовто-золотистий колір та прикрашено написами XPower – це головна деталь, яка ззовні відрізняє версію MG4 XPower від решти версій електромобіля MG4.

Про звичайний електромобіль MG4 я вже розповідав – і версія MG4 XPower ззовні на нього дуже схожа. Якщо коротко, то це типовий представник типового європейського С-класа з відповідними розмірами: довжина – 4,29 метра; ширина – 1,84 метра; висота – ледь перевершує 1,5 метра; колісна база – ледь перевершує 2,7 метра. Головною особливістю зовнішнього вигляду MG4 XPower є оригінальні колісні диски та великі гальма. Особливість головна, але не єдина: також додано контрастні риски-лінії на передньому бампері та дверцятах. Хоча схожі можна поклеїти й власноруч, а ось гальма просто так не зміниш.

Але ж головні конструктивні особливості MG4 XPower приховано всередині – два електродвигуни та повний привод! Проте почнімо з основ. Отже: електромобіль MG4 побудовано на платформі MSP, що дає можливість гнучко змінювати тип кузова та ключові розміри майбутньої моделі – довжину кузова, розмір колісної бази тощо. Також платформа MSP дає можливість створювати електромобілі з заднім або з повним приводом: використовується один або два електродвигуни відповідно.

Й електрокар MG4 відверто користується цією можливістю. Так, базові версії електромобіля MG4 пропонують задній привод та один електромотор. Але версія MG4 XPower пропонує вже повний привод, що реалізується завдяки двом електромоторам – їх сумарна потужність сягає 320 кВт або 435 к.с., а крутний момент складає 600 Нм: чимало! Ця потужність обіцяє прискорення 0-100 км/год за 3,8 секунди, але максимальна швидкість порівняно невисока, як для таких показників – маємо 200 км/год.

Електромобіль MG4 став одним з перших, що був побудований на платформі MSP, створеній виключно для електричних моделей. Платформа дуже універсальна та дозволяє будувати геть різні моделі. Тому, напевно, з часом ми побачимо чимало інших MSP-електрокарів від різних брендів, пов’язаних з китайською компанією SAIC – адже саме вона наразі є власником британського бренду MG.

Якщо продовжити розмову далі саме про MG4 XPower, то окрім двох електромоторі та повного приводу цей електромобіль також вирізняється й іншими доопрацюваннями. Про гальма вже згадував, проте також змінилось і шасі: використані нові амортизатори, пружини, стабілізатор поперечної стійкості. Результат – підвіска версії MG4 XPower має додати +25% жорсткості відносно звичайних версій електромобіля MG4. Крім того, обіцяно більш «гостре» кермо та електронне блокування диференціалів для можливості гнучкого розподілу крутного моменту між усіма колесами – до речі, вперше для MG.

Що ще особливого в електромобілі MG4 XPower? Наприклад, салон. Хоча, стоп – в цьому випадку більш правильно буде сказати про оздоблення сидінь, що виконано з Алькантари та доповнено контрастним помаранчевим прострочування. Адже самі сидіння цілком звичної форми: пухла спинки та широко-розміщені валики радше нагадують зручне домашнє крісло, але точно не гоночний ківш. Та й решта елементів салону MG4 XPower подібні до звичайних версій MG4: форма передньої панелі з центральним 10,25-дюймовим дисплеєм та окремим 7-дюймовим екраном водія, виступ з круглим селектором P-R-N-D, глибока ніша з кишенями замість звичної центральної консолі.

Позаду пасажирів очікує м’який диван та великі двері, що вміють відкриватись на великий кут – дуже зручно для посадки. Рівень підлоги для ніг дещо вище звичного, але все одно посадка виходить цілком нормальна, та й простору вистачає; не вистачає лише підлокітника. Багажник теж цілком відповідає типовому представнику С-класа: корисний об’єм 350 літрів, двоповерхова підлога, пара бокових ніш.

Салон MG4 XPower та MG4 подібні між собою. Це добре для MG4: лаконічна передня панель з приємним м’яким покриттям, широкі сидіння-крісла, два дисплеї з пристойною якістю зображення (але без локалізації-перекладу), практична центральна ніша попереду та простір позаду. Але для версії MG4 XPower я б хотів бачити більше змін: спортивні сидіння, кермо з «нульовою» відміткою, купа червоного декору, власна графіка панелі приладів. Такий салон має одразу демонструвати сутність цього «зарядженого» електромобіля, дарувати настрій та бадьорити водія, натякати йому про очікування шаленого драйву. Але – ні! – приховані емоції, спокій та практичність. До речі, про практичність: задній багажник цілком достатній та добре продуманий; але додаткового переднього багажника немає.

На ходу: чи виправдовує обіцяну динаміку?

О, так! Ще і як виправдовує: з перших замірів, з перших прискорень електромобіль MG4 XPower під легке пробуксовування-писк шин відчутно втискає в спинку сидінь й показує обіцяні 3,8 секунди. В ці моменти важко дихати, але така динаміка навіть обганяє думки в мозку: про важкість дихання починаєш розуміти головою лише тоді, коли вже швидкість перевершує всі дозволені межі в місті – нарешті, ось відпускає й можна вдихнути. Що це було? А ну можеш ще раз? Та легко! Невеличкий електричний хетчбек люто кидається поглинати все нові метри асфальту. Йому потрібно небагато – лише 55-60 метрів, щоб засвітити на спідометрі «сотню» й відлетіти далі за обрій. Причому все це відбувається настільки легко та невимушено, що поступово звикаєш й починаєш сприймати як буденність.

Але чому під час прискорення було чути писк шин? Ні, зараз я не про звукоізоляцію – ладно, десь проґавили, але загалом електромобіль на ходу доволі тихий. Ні, зараз я не про пробуксовки – до речі, які з’їдають частину динаміки й потенційно MG4 XPower може показати навіть кращий результат прискорення. Я зараз кажу про те, чому немає емоційного озвучування прискорення. Сутність електромобіля – бути тихим? Та не питання; але ж ми говоримо про спортивну версію! Ось був приклад електричного седана BMW i5 M60 й там активація спорт-режиму перетворювала його на вируючий фонтан емоцій: червоне підсвічування салону, змінений дизайн приладів, максимально гострі відгуки на педаль акселератора, а також – неймовірний звук під час прискорень, нехай навіть синтезований. Скажете: ох як високо стрибнув, аж до BMW! Ну так, не без того; але ж я не вимагаю від MG4 XPower зміни профілю сидінь чи налаштувань адаптивної підвіски, як це було у BMW – я вимагаю від нього того, що вже можна було зробити з урахуванням наявної техніки.

Натомість електромобіль MG4 XPower наче приховує сам себе та свою сутність, ось ця історія з мінімальними змінами зовнішності та салону наче продовжується на ходу. Кермо стало гострішим, проте ледь-ледь: було майже три оберти від упору до упору – а стало 2,5 оберти;. Причому в більшості випадків кермо все також лишається доволі легким й лише в спорт-режимі дещо важчає. Обіцяно, що підвіска мала додати 25% жорсткості; а за враженнями додались умовні +10% або ж взагалі стало жорсткіше наче від переходу з високопрофільних шин на низькопрофільні просто через необхідність встановлення 18-дюймових шин. Хоча ось проти балансу керованості та комфорту я нічого проти не маю: електромобіль MG4 взагалі в цьому плані вийшов дуже вдалим й спорт-версія MG4 XPower не порушила знайдений оптимум. Тут все також отримуєш швидкі реакції на поворот керма, легкість маневрів – й водночас позбавлений зайвої тряски підвіски. З електромобілем MG4 XPower цілком можна жити щодня, при цьому мати ось цю майже суперкарівську динаміку.

А ще відзначу кілька різних режимів руху. Зрозуміло, що в спорт-режимі видається максимум потужності та реакції на натискання педалі акселератора стають максимально гострими. Крім того, в спорт-режимі майже завжди спрацьовує повний привод. Натомість в нормальному режимі руху електромобіль MG4 XPower намагається їхати частіше на задньому електромоторі (170 кВт), але при повному натисканні педалі акселератора – одразу додатково підключає передній електромотор (150 кВт) та показує максимальну динаміку, приблизно на рівні зі спорт-режимом. Розбираємо далі: ЕСО-режим зазвичай означає майже постійне використання лише одного заднього електромотора – відповідно, зазвичай доступна менша потужність та падає динаміка. Нарешті, зимовий режим руху – це наче поєднання зниженої потужності ЕСО-режиму, дуже плавних реакцій на педаль акселератора, проте використання двох електромоторів та повного приводу. Плюс ще індивідуальний режим з довільними налаштуваннями.

Електромобіль MG4 XPower дуже динамічний: обіцяні 0-100 за 3,8 секунди даються взагалі без питань; хоча в найбільш ощадливому ЕСО-режимі динаміка падає майже вдвічі. А все тому, що електрокар MG4 XPower дуже гнучкий в налаштуваннях: кілька режимів руху (які реально змінюють поведінку електромоторів та прогнозований запас ходу) та кілька режимів рекуперації енергії; все це можна вільно змінювати в індивідуальному порядку та легко керувати за допомогою «швидких» кнопок на кермі. Зручно, просто, чудово. Коротко кажучи – просто чудово! Але водночас: електромобіль MG4 XPower у своєму спілкуванні з водієм майже повністю стерильний та беземоційний, як той Айзек з Орвелла. Такий характер чудовий для звичайного MG4, він дозволяє розслабитись та відпочити під час руху; але ж у випадку MG4 XPower хочеться більше емоцій.

Ще раз відзначу, що це не повноцінний тест й тому я не можу точно сказати споживання енергії на 100 км пробігу; але все ж певні спостереження отримав. Якщо їхати «на всі гроші» й на всіх коней… ой, вибачте… на всі кіловати потужності електромоторів – то по місту виходить споживання енергії 25-28 кВт·год на 100 км шляху; якщо поїхати максимально обережно та економно – то можна отримати 16 кВт·год на 100 км шляху; якщо казати в середньому – то по місту виходить 18-20 кВт·год на 100 км шляху. Тепер згадаємо, що номінальна ємність акумулятора заявлена на рівні 64 кВт·год (реально використовується близько 62 кВт·год) й розділимо відповідні цифри. Виходить, що запас ходу по місту буде складати від мінімум 220-250 км до максимуму майже 390 км, що відповідає обіцяному запасу ходу на рівні 385 км (саме для версії MG4 XPower); нарешті, якщо казати в середньому – то отримаємо 300-340 км.

До речі, ще про акумулятор та запас ходу. Для зарядки акумулятора можна використовувати станцію змінного АС-струму потужністю 11 кВт – в цьому випадку для повної зарядки акумулятора знадобиться 6-7 годин. Або можна використовувати станцію постійного DC-струму потужністю до 135 кВт – в такому випадку зарядка акумулятора у межах 10-80% буде займати близько пів години.

Скільки коштує MG4 XPower та скільки коштує електромобіль MG4 взагалі?

Ще в першому матеріалі про MG4 згадувалось дві версії електромобіля – і зараз їх також лишилось дві. Проте ситуація дещо змінилась. Раніше базовим варіантом виступав електромобіль MG4 STD з одним електромотором потужністю 125 кВт (170 к.с.) та акумулятором ємністю 51 кВт·год, якого мало вистачати на 350 км пробігу. Наступним варіантом виступав електромобіль MG4 LUX: також з одним електромотором та заднім приводом, проте зі збільшеною потужністю та акумулятором, а також з покращеною комплектацією. Проте сьогодні ситуація змінилась – найпростішої базової версії STD наразі немає, в актуальному прайсі заявлені лише версії MG4 LUX та MG4 XPower.

Отже, старт дає електромобіль MG4 LUX: один електромотор (потужність 150 кВт або 204 к.с.) та задній привод, акумулятор на 64 кВт·год та запас ходу до 435 км за циклом WLTP, прискорення 0-100 км/год за 7,9 секунди та 160 км/год максимальної швидкості. Комплектація включає чимало цікавого: адаптивний круїз-контроль, система допомоги утримання смуги руху, автоматичне екстрене гальмування, контроль «сліпих зон» дзеркал, камери 360 та датчики паркування, безключовий доступ, комбіноване оздоблення салону (екошкіра та тканина), підігрів керма та передніх сидінь, цифрова 7-дюймова панель приладів, центральний сенсорний 10,25-дюймовий дисплей, підтримка Android Auto Apple CarPlay, бездротова зарядка тощо. Ціна MG4 LUX – від близько 1,04 млн грн або $25 тис.

На рівень вище розташовано електромобіль MG4 XPower. Загалом комплектація схожа, лише додалось кілька пунктів – наприклад, оздоблення сидінь Алькантарою або власні 18-дюймові колісні диски. Проте дуже багато технічних змін, яки описувались вище: два електродвигуни та повний привод, збільшена потужність та змінена підвіска. А ось акумулятор не змінювався: все також номінальна ємність 64 кВт·год, що з урахуванням збільшення потужності логічно призводить до певного зменшення автономності пробігу – обіцяно 385 км за циклом WLTP. Ціна MG4 XPower – від 1,45 млн грн або $35 тис.

Ось електромобіль MG4 LUX: майже незмінна зовнішність та комплектація, але значно простіша техніка. Проте також й значно нижча ціна – наразі електричний хетчбек MG4 LUX коштує $25 тис., що робить його дуже цікавою пропозицією на ринку нових електромобілів, що ввезені «офіціалами» та пропонуються з сервісною підтримкою і гарантією.

Підсумки: то що таке MG4 XPower – феномен чи просто електромобіль?

Оскільки це не повноцінний огляд та тест, то дозволю собі утриматись від виставлення підсумкової оцінки в балах. Але поділюсь враження та думками, з яких визначаю дві головні.

По-перше, про відмінності MG4 XPower та звичайного електромобіля MG4 – вони є, але недостатні. Згадайте історії автомобілів Volkswagen Golf R, Ford Focus RS, MINI Cooper JCW, Renault Clio RS та багатьох інших культових «хот-хетчів». В усіх цих випадках базовий автомобіль взятий лише за основу, проте численні зміни – яскрава провокаційна зовнішність, спортивні сидіння в салоні, потужний двигун, неймовірно складна трансмісія, адаптивна підвіска – все це не лише пункти-галочки в переліку комплектації, але й важливі складники коктейлю під назвою «емоції та настрій». Саме ось такої емоційної частини дещо бракує електромобілю MG4 XPower. Він дуже потужний та феноменально динамічний, він демонструє вражаюче прискорення. Але він робить це так, наче студент-відмінник пише дипломну роботу, коли в сусідній кімнаті гуртожитку волає «Скутер» й дзвенять склянки, сповнені похоті.

Водночас друге – так, я змушений визнати, що електромобіль MG4 XPower й справді феноменально динамічний. Цей рік вже подарував мені вже два автомобілі, які долали знакову 4-секундну позначку в заліковому прискоренні 0-100; ось тільки в першому випадку це був неймовірно дорогий бізнес-спорт-седан, а тепер така динаміка продається наче по акції в супермаркеті. Ні, я не відірвався від реальності й чудово розумію чималу суму $35 тис. – але ж назвіть мені інший новий офіційний автомобіль/електромобіль за такі гроші та з такою динамікою?! Й взагалі: з початком нової епохи електромобілів (тобто, десь з 2010-х років), класичне співвідношення динаміки та вартості цієї динаміки кардинально змінилось, нова електромобільна реальність просто перевертає свідомість класичного автомобіліста. Минулі стандарти потужності та динаміки мрій-суперкарів за $200-300 тис. спочатку впали під колесами електромобілів бізнес-класу за $100 тис., а тепер все це стало доступно навіть «майже звичайному» хетчбеку С-класу за гроші С-класу. Так, це я зараз про MG4 XPower за $35 тис.

Електромобіль надано – Імпортером MG в Україні

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: