Слідом за Tesla, Apple та OpenAI, до сфери робототехніки звернулася й компанія Meta. Вона створила нову команду з робототехніки у своїй лабораторії Reality Labs і активно інвестує в її розробку, пише Bloomberg.
Спочатку Meta зосередиться на роботах, здатних виконувати домашню роботу, але головна мета компанії — створити штучний інтелект, датчики та програмне забезпечення для роботів, які можна буде виробляти й продавати стороннім компаніям для розробки власних роботів. Meta прагне стати своєрідним Android для робототехніки.
У 2025 році Meta витратить близько $65 млрд на інфраструктуру штучного інтелекту, робототехніку та продукти віртуальної реальності. Meta планує створити власне апаратне забезпечення та співпрацювати з виробниками робототехніки для створення прототипів.
Meta також працюватиме над розробкою інструментів для забезпечення безпеки роботів, зокрема, щоб запобігти травмам людини при взаємодії з роботом. Крім того, є питання енергетичної безпеки, наприклад, як робот припиняє виконання завдання або вимикається, якщо у нього закінчується енергія.
Хоча офіційний фокус на людиноподібних роботах є новим для Meta, її група FAIR (Фундаментальна дослідницька група зі штучного інтелекту) вже кілька місяців займається дослідженнями та публікацією робіт з робототехніки. Нещодавно Apple також почала публікувати роботи зі штучного інтелекту, пов’язані з цією сферою.
За словами анонімного джерела, Meta вважає, що гуманоїдні роботи ще не скоро стануть доступними для широкого використання, і можуть пройти роки, перш ніж платформа компанії стане готовою для продуктів сторонніх розробників. Однак це стане основним напрямком як для Meta, так і для всієї технологічної індустрії.