Українська правда

Вантажний модуль Blue Ghost вийшов на орбіту Місяця

Вантажний модуль Blue Ghost вийшов на орбіту Місяця
Firefly Blue Ghost
0

Роботизований посадковий модуль Blue Ghost техаської компанії Firefly Aerospace прибув на орбіту навколо Місяця і проходить останні приготування до посадки на поверхню. Про це пише Spaceflight Now.

Blue Ghost було запущено 15 січня на ракеті Falcon 9 з майданчика 39A Космічного центру NASA імені Кеннеді. Це вже третя місія в межах програми Агентства з комерційного використання Місяця (CLPS), яка спрямована на забезпечення більш доступної доставки на Місяць наукових та технологічних демонстрацій.

Компанія Firefly Aerospace доставляє на Blue Ghost найбільшу кількість інструментів NASA, встановлених на одному спусковому апараті CLPS на сьогодні.

Серед 10 відправлених NASA вантажів є:

  • Lunar Instrumentation for Subsurface Thermal Exploration with Rapidity (LISTER), що характеризуватиме тепловий потік із внутрішньої частини Місяця.
  • Lunar PlanetVac (LPV), який призначений для збору та аналізу зразків реголіту із поверхні Місяця.
  • Next Generation Lunar Retroreflector (NGLR), що послужить мішенню для лазерів на Землі для точного вимірювання відстані між Землею та Місяцем. Ретрорефлектор також може збирати дані, щоб зрозуміти різні аспекти місячного інтер’єру та “розв’язати фундаментальні питання фізики”.
  • Regolith Adherence Characterization (RAC), що визначатиме, як місячний реголіт прилипає до ряду матеріалів, які піддаються впливу навколишнього середовища Місяця протягом місячного дня.
  • Radiation Tolerant Computer (RadPC) – комп’ютер, що зможе відновлюватися після несправностей, спричинених іонізуючими випромінюваннями.
  • Electrodynamic Dust Shield (EDS) – активну технологію пом’якшення пилу, що використовує електричні поля для переміщення та запобігання накопиченню небезпечного місячного пилу на поверхнях. Ця технологія призначена для підйому, транспортування та видалення частинок з поверхонь без рухомих частин.
  • Lunar Environment heliospheric X-ray Imager (LEXI), що зможе зробити серію рентгенівських зображень для вивчення взаємодії сонячного вітру та магнітного поля Землі, що викликає геомагнітні збурення та шторми.
  • Lunar Magnetotelluric Sounder (LMS) характеризуватиме структуру та склад мантії Місяця шляхом вимірювання електричних і магнітних полів.
  • Lunar GNSS Receiver Experiment (LuGRE) зможе продемонструвати отримання та відстеження сигналів від сузір’їв глобальної навігаційної супутникової системи, зокрема GPS та Galileo, під час транзиту до Місяця.
  • Stereo Camera for Lunar Plume-Surface Studies (SCALPSS) використовуватиме фотограмметрію стереозображення, щоб зафіксувати вплив ракетного шлейфу на місячний реголіт, коли посадковий модуль опускатиметься на Місяць.

Після досягнення місячної орбіти Blue Ghost буде здійснювати додаткові перевірки та маневри для переходу на кругову орбіту протягом наступних 16 днів. Посадка на Місяць запланована на 2 березня о 10:45 за Київським часом.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: