Вчені навчають штучний інтелект розпізнавати емоції тварин. Різні дослідницькі команди одночасно розробляють системи, що допоможуть краще діагностувати захворювання та оцінювати стан тварин. Про це пише журнал Science.
Вчені з Університету Західної Англії в Брістолі та Шотландського сільськогосподарського коледжу створюють систему Intellipig, яка аналізує зображення свинячих морд і повідомляє фермерів про ознаки болю, хвороби або стресу.
Команда Хайфського університету в Ізраїлі працює над системою розпізнавання емоцій на мордах тварин, що мають мімічні рухи, подібні до людських. Згідно з дослідженням, люди мають 38% спільних мімічних рухів з собаками, 34% — з котами, а також 47% — з приматами та кіньми.
Дослідники планують випустити ШІ-додаток, який дозволить власникам котів сканувати обличчя своїх улюбленців за 30 секунд і отримувати чіткі висновки, наприклад: “Виявлено значне напруження навколо рота; рівень болю помірний”.
Та сама команда раніше створила систему розпізнавання морд тварин, яка допомагає знаходити загублених тварин, порівнюючи їхні фотографії з зображеннями тварин у притулках.
Дослідники з Нідерландів розробили подібний додаток, який сканує морди та тіла коней для оцінки рівня їхнього болю. Вчені припускають, що з часом ШІ можна буде використовувати на кінних змаганнях, щоб нагороджувати вершників з щасливими та комфортними конями, а також підвищити добробут і справедливість у спорті.