Українська правда

Гендиректор Google Сундар Пічаї розповів, коли з'являться «корисні» квантові комп'ютери

Гендиректор Google Сундар Пічаї розповів, коли з'являться «корисні» квантові комп'ютери
0

На думку генерального директора Google Сундар Пічаї, перші «практично корисні» квантові комп'ютери з'являться за 5-10 років.

Як повідомляє Bloomberg, топменеджер популярного пошукового сервісу в ході виступу на Всесвітньому урядовому саміті у Дубаї нагадав і про нещодавній прорив Google у галузі квантових технологій.

За його словами, цей прорив був зроблений за допомогою нового чіпа Willow: оснащений ним суперкомп'ютер за 5 хвилин вирахував завдання, на вирішення якого іншим суперкомп'ютерам знадобилося б «більше часу, ніж вік Всесвіту». «Нинішній рівень розвитку квантових комп'ютерів нагадує мені той стан, в якому знаходилися технології штучного інтелекту в 2010 роках, коли ми працювали над Google Brain», — сказав Пічаї.

Гендиректор Google Сундар Пічаї на Всесвітньому урядовому саміті у Дубаї

Видання також зазначило, що квантові комп'ютери значно збільшують швидкість і обсяг даних, які обробляються, а також дозволяють моделювати складні системи, точніше передбачати результати різних сценаріїв та зламувати існуючі системи шифрування, проте наразі ця технологія використовується переважно для досліджень.

Разом з тим після заяви голови NVIDIA Дженсена Хуанга про надмірність очікувань ринку від технології квантових обчислень, 8 січня 2025 року акції Quantum Computing Inc. та інших компаній, які займаються квантовими обчисленнями, впали на 19%-30%. Хуанг також вважає, що «дуже корисні» квантові комп'ютери швидше за все з'являться через десятиліття.

Довідка: Квантовий комп'ютер — фізичний обчислювальний пристрій, функціонування якого ґрунтується на принципах квантової механіки, зокрема, принципі суперпозиції та явищі квантової сплутаності. Квантовий комп'ютер відрізняється від звичайного комп'ютера зокрема тим, що класичний комп'ютер оперує даними, закодованими у двійкових розрядах (бітах), кожен з яких завжди перебуває в одному з двох станів (0 або 1), коли квантовий комп'ютер використовує квантові біти (кубіти), які можуть знаходитися у суперпозиції станів. Інформатико-теоретичною моделлю такого обчислювального пристрою є квантова машина Тюрінга, або квантовий комп'ютер, який був розроблений Девідом Дойчем у 1985 році. Наразі дослідження у галузі квантових обчислень є одним з пріоритетів фінансування науки у світі.

Як ми писали раніше, у найближчі 10 років Bitcoin може опинитися перед найбільшою загрозою, яку багато криптоінвесторів ігнорують — квантовими обчисленнями, ця технологія може дозволити зловмисникам значно легше ламати шифрування та красти криптовалюту.

Читайте також по темі: Швидкість обчислень нового квантового чипа Google може вказувати на існування мультивсесвіту

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: