План був доволі простим: після запуску AR/VR-гарнітури Apple Vision Pro, наступним кроком мали стати простіші AR-окуляри. В компанії розраховували анонсувати продукт до кінця 2025 року. Але, судячи з інсайдів Марка Гурмана з Bloomberg, все змінилося.
В середині 2024 року Гурман вже розповідав про таку модель. Ідея полягала у тому, що окуляри доповненої реальності були значно легшими та пропонували менше функціональності, могли б мати простіші внутрішні дисплеї та лишалися б без зовнішнього. Головне — суттєве спрощення продукту полягало у перекладанні всіх робочих потужностей на iPhone чи Mac. Також такі окуляри були б значно легшими та не вимагали б користуватися додатковою фіксацією на голові, як у Vision Pro. Звісно, такий варіант і не пропонували б за настільки високу вартість.
Згодом стало зрозуміло, що iPhone не дає потрібної продуктивності, ще й додатково витрачає запаси батареї. Цього треба було уникнути. Тому ґаджет мав би працювати “коштом” з’єднання з Mac та використанням ресурсів потужніших за смартфони комп'ютерів. Прототип мав кодову назву N107.
Демонстрації вищому керівництву не справили необхідного враження. Набір функціональності також змінювався. Співробітники групи Apple Vision Products сказали, що виконавчому директору Майку Роквеллу (Mike Rockwell) та керівнику відділу апаратного забезпечення компанії Джону Тернусу (John Ternus) “бракує фокусу та чіткого керівництва”. Це вплинуло на моральний дух команди та лише збільшило кількість сумнівів. Окремим фактором тиску є конкурентні рішення на кшталт Meta Orion, продемонстрованих у вересні 2024 року.
Попри початкові сподівання доповнити успішні носимі ґаджети Apple (які минулими роками разом з домашніми пристроями перевершили частку Mac та iPad) такими окулярами, в результаті минулого тижня від гарнітури N107 все ж відмовилися. Однак подальшу розробку як мінімум окремих компонентів (як-от екрани з microLED) наразі не зупиняють.
Як додає Гурман, повільні продажі Apple Vision Pro в компанії списали на високу вартість, яка в сім разів вища за ціну популярного конкурента Meta’s Quest 3. Ба більше, як виявилося, покупці гарнітури Apple не використовують її так багато, як того очікували.
“Це ставить Apple у скрутне становище. Навіть якщо вона може зробити гарнітуру дешевшою і легшою, їй все одно доведеться з'ясувати, як зробити так, щоб продукт знайшов відгук у споживачів”, — зазначив Марк Гурман.