Українська правда

Українська компанія Huless, що виробляє «прив’язні» дрони, отримала $1 млн інвестицій

Українська компанія Huless, що виробляє «прив’язні» дрони, отримала $1 млн інвестицій
0

Українська defense tech компанія Huless, яка займається створенням так званих «прив’язних» безпілотників, залучила $1 млн інвестицій на розвиток дронів Highline-T, що використовують оптоволоконний зв’язок.

Як заявив віцепрем'єр-міністр та міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram, команда проєкту Huless залучила кошти міжнародних інвесторів, грант від Brave1 та кредит від держбанку.

Міністр зазначив, що залучені кошти Huless планує направити на розвиток екосистеми військового зв’язку на основі дронів Highline-T. За його словами, ці дрони, з’єднані кабелем з пунктом управління оператора, можуть зависати на висоті 100 метрів та працювати навіть в умовах РЕБу. А ще на дроні також розташований ретранслятор, який збільшує дальність зв’язку оператора дрона з безпілотником, який виконує бойову операцію.

«З ангельськими інвесторами розробник познайомився на Defense Tech Valley — саміті, який організував Brave1. Пишаюся щоразу, коли дізнаюся, що наші оборонні команди залучають мільйони від приватних інвесторів. У наші інновації вірять. Ми вже створюємо технології, яких немає в жодній країні. Тому інвестиції в український Defense Tech — це внесок в обороноздатність не лише України, а й НАТО», — підсумував Федоров.

Читайте також: Українська компанія Swarmer розробляє нову ШІ-систему Stryx, яка повинна допомогти військовим керувати роєм безпілотників

Фото з Telegram-каналу Михайла Федорова
Довідка: так звані «прив'язні» дрони — це безпілотники, що з’єднуються з наземною станцією живлення; вони залишаються у повітрі протягом тривалого часу, виконуючи критично важливі функції, такі як ретрансляція зв'язку чи радіоелектронна розвідка. Такий безпілотник Highline-T від компанії Huless може знаходитися у безперервному польоті чотири години, має резервне живлення, аварійний парашут та повністю стійкий до РЕБ.

Читайте також по темі: Українські ударні дрони — хто і як розробляє безпілотники Punisher, R-18, Кажан, COBRA та RAM II UAV

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: