Голландський виробник напівпровідникового обладнання ASML очікує на ще більше зростання попиту на мікросхеми ШІ через появу моделі R1 від DeepSeek. Про це пише CNBC.
Інвестори ASML занепокоєні тим, що поява дешевших моделей штучного інтелекту може спричинити зниження попиту на напівпровідники. Це, своєю чергою, може вдарити по попиту на високоточні фотолітографічні машини ASML, які використовуються для виготовлення мікросхем.
Проте компанія заспокоює інвесторів та заявляє, що не бачить жодних ознак уповільнення попиту на мікросхеми зі штучним інтелектом.
"Нижча вартість ШІ може означати більше застосувань. Більше додатків означає більший попит з часом. Ми бачимо в цьому можливість для збільшення попиту на чипи", — каже генидиректор ASML Кристоф Фуке.
Гучний дебют моделі DeepSeek спричинив різке падіння акцій технологічних компаній на тлі побоювань щодо можливого скорочення витрат на потужні графічні процесори, необхідні для навчання та запуску робочих навантажень ШІ.
Проте Фуке вважає, що зниження витрат на навчання дозволить інвестувати ще більше у Research and Develpment. Крім того, це відкриє дорогу компаніям, які не мають таких статків як Microsoft, Google чи OpenAI.
"Для того, щоб штучний інтелект дійсно став реальністю в найближчі кілька років — не тільки для технологічних гігантів, але і для всіх нас в наших телефонах, комп'ютерах — нам потрібно, щоб ШІ вирішив дві проблеми: вартість і споживання енергії", — каже Кристоф Фуке.
Успіх DeepSeek викликав питання щодо витрат провідних гравців у сфері ШІ, таких як OpenAI та Microsoft, на графічні процесори NVIDIA, які необхідні для навчання і запуску найсучасніших моделей ШІ.
Проте аналітики стверджують, що DeepSeek витратила значно більше грошей на навчання моделі, ніж заявляє. Також до китайської лабораторії штучного інтелекту є питання і в OpenAI, яка стверджує, що DeepSeek незаконно використовувала її моделі.
Нагадаємо, нідерландський холдинг ASML – найбільший у світі виробник фотолітографічного обладнання для виробництва напівпровідників, який контролює понад 67% усіх світових продажів фотолітографічних машин і входить в Топ 10 найбільших напівпровідникових компаній світу.