Українська правда

Стартап Helion отримав додаткові інвестиції для розробки термоядерного реактора для Microsoft

Стартап Helion отримав додаткові інвестиції для розробки термоядерного реактора для Microsoft
Helion
0

Helion залучив додаткові $425 мільйонів для розробки термоядерного реактора, який забезпечуватиме електроенергією Microsoft. Це збільшило ринкову оцінку стартапу до $5,245 мільярда, повідомляє TechCrunch.

Стартап минулого місяця запустив свій сьомий прототип Polaris, який може стати першим термоядерним реактором для виробництва електроенергії. Прототип розташований у будівлі площею 2 508 м² в Еверетті, штат Вашингтон, а його будівництво зайняло більш як три роки, що вважається швидко за стандартами індустрії.

У стартапу є амбітна угода з Microsoft – до 2028 року створити термоядерний реактор, який забезпечить центри обробки даних електроенергією. Для того, щоб досягти цього дедлайну, стартапу необхідно буде ще швидше розвивати свої прототипи, аби встигнути представити готовий продукт.

Серед труднощів, з якими стикається Helion, є високий попит на напівпровідники для реакторів. Polaris складається з 50 000 цих великомасштабних імпульсних силових напівпровідників

Нові інвестиції будуть спрямовані на створення власного виробництва, зокрема для виробництва конденсаторів, які зазвичай доводиться чекати до трьох років при замовленні у постачальників. Хоча стартапу доведеться налагоджувати постачання з нуля, генеральний директор Helion Девід Кіртлі оптимістично налаштований і впевнений, що компанія зможе завершити проєкт у заплановані строки.

Частина привабливості Helion — і частина ризику, як стверджують критики — полягає в тому, що її підхід до термоядерної енергії відрізняється від підходу практично кожного іншого стартапу в секторі.

Загалом, існує два основних підходи: магнітне утримання використовує потужні магніти для стиснення плазми, щоб вона стала достатньо гарячою та щільною для того, щоб викликати реакції синтезу, які мають горіти безперервно для виробництва пари для обертання турбіни. Інерційне утримання спрямовує потужні лазери на паливні гранули, стискаючи їх до точки, де атоми палива зливаються. Щоб генерувати достатньо тепла для живлення парової турбіни, реактор повинен спрацьовувати кілька разів на секунду.

Підхід Helion кардинально відрізняється від інших. Стартап використовує реактор зі зворотною конфігурацією поля, і його пристрій має форму пісочного годинника з опуклістю в середині. Цей пристрій обгорнутий потужними магнітами, які спрямовують і стискають плазму під час кожної реакції, що отримала назву “імпульс”.

Після “імпульсу” стартап впорскує суміш дейтерію та гелію-3 в обидва кінці пристрою і нагріває його до утворення плазми. Потім магніти надають кожній плазмі форму пончика і спрямовують їх одна до одної на швидкості понад 1 мільйон миль на годину. Коли плазми зустрічаються в центрі пристрою, де розташована термоядерна камера, вони стикаються і ще більше стискаються іншим набором магнітів. Такий процес нагріває плазму до температури понад 100 мільйонів градусів за Цельсієм, що викликає каскад злиття атомів.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: