Все більше британських компаній переходять на постійний чотириденний робочий тиждень без скорочення заробітної плати. Згідно з останнім оновленням Фонду "Чотириденний тиждень", 200 компаній вже прийняли цю модель, працевлаштовуючи загалом понад 5000 людей. Ця ініціатива набирає популярності у різних галузях, включаючи неприбутковий сектор, маркетинг, технології, творчі професії та інженерію, повідомляє The Independent.
Зростання популярності моделі чотириденного робочого тижня співпадає із ширшими змінами в ставленні до робочого процесу. Згідно з нещодавнім опитуванням, приблизно 6% британських працівників уже працюють за чотириденним графіком, що дає змогу близько 1,5 мільйонам людей отримувати вигоди від нового підходу. Громадська підтримка також зростає: за даними опитування Survation, 58% респондентів вважають, що триденні вихідні стануть нормою до 2030 року.
Рада району Саут-Кембриджшир стала першою місцевою владою у Великій Британії, яка випробувала чотириденний тиждень, впровадивши цю модель для понад 600 співробітників. Директор Фонду "Чотириденний тиждень" Джо Райл назвав цей перехід "перемогою як для працівників, так і для роботодавців". Фонд планує запустити щонайменше три нові пілотні проєкти у 2025 році.
Молодші працівники особливо підтримують відмову від традиційного п’ятиденного робочого тижня. Дослідження Spark Market Research показало, що 78% британців віком 18-34 років очікують, що чотириденний тиждень стане поширеним протягом наступних п’яти років. Крім того, 65% респондентів у цій віковій групі висловили небажання повертатися до повного офісного графіка.
Хоча чотириденний робочий тиждень викликає ентузіазм, він також стикається з критикою з боку деяких політиків і бізнес-лідерів. Тіньовий міністр бізнесу від опозиційної Консервативної партії Кевін Голлінрейк застеріг, що такі зміни можуть збільшити витрати для компаній і уповільнити економічне зростання. Представники уряду наголосили, що не планують примусово впроваджувати чотириденний робочий тиждень, залишаючи це рішення на розсуд роботодавців. За чинним законодавством працівники мають право запитувати гнучкий графік роботи, але роботодавці не зобов’язані погоджуватися.