Космічний телескоп Габбл продовжує функціонувати більше ніж через 30 років після запуску, вивчаючи Всесвіт і надсилаючи нові зображення на Землю. NASA та ESA оприлюднили нові зображення туманності Тарантул у Великій Магеллановій Хмарі.
The Large Magellanic Cloud may be only 10-20% as massive as our Milky Way galaxy, but it boasts some of the most impressive star-forming regions in the nearby Universe! 1/3 pic.twitter.com/juulDT44mD
— HUBBLE (@HUBBLE_space) January 23, 2025
Велика Магелланова Хмара — це карликова галактика, розташована на відстані близько 160 000 світлових років у сузір'ях Дорадо та Менша.
Маса Великої Магелланової Хмари становить лише 10-20% від Чумацького Шляху, проте в цій галактиці виникає найбільше зірок в досяжному до нас космосі. Зображена на фото Туманність Тарантул є найбільшою та найпродуктивнішою зоною зореутворення цієї галактики. У її центрі знаходяться наймасивніші з відомих зірок, маса яких приблизно у 200 разів перевищує масу Сонця.
На цьому зображенні частина туманності виглядає спокійно з блакитним газом та коричнево-помаранчевими плямами пилу. Зірки всередині та поза хмарами пилу здаються червонішими, оскільки пил поглинає і розсіює синє світло сильніше, ніж червоне. В результаті телескоп фіксує більше червоного світла, тому ми спостерігаємо зорі червонішими, ніж вони є насправді.
Зображення у високій якості з можливістю зуму знаходиться тут.