Українська правда

Астрономи закликають заборонити розміщення реклами у космосі

Астрономи закликають заборонити розміщення реклами у космосі
startrocket
0

Астрономи закликають країни заборонити рекламу в космосі, яку можна побачити з землі. Про це пише SpaceNews.

На початку січня, під час 245-ї зустрічі Американського астрономічного товариства, організація закликала заборонити “нав’язливу космічну рекламу”. Причиною цього є потенційні перешкоди, які такі рекламні кампанії можуть створити для наземних астрономічних спостережень.

Розміщення реклами на навколоземній орбіті давно заборонене у США, проте це питання не врегульоване в інших країнах. Астрономи дедалі більше непокояться, що компанії з-за кордону можуть скористатися цим.

"Привабливість цього настільки велика, що я не можу уявити, що ніхто не спробує, — каже член Комітету захисту астрономії та космічного середовища Джон Барентін. — Я думаю, що комерційна вигода підштовхне когось до цього".

Барентін зазначив, що йому невідомо, чи планує якась компанія запускати орбітальну рекламу. Однак він згадав російську компанію Avant Space, яка у квітні 2024 року запустила кубічний супутник. За інформацією компанії, цей супутник тестує технології для майбутнього створення супутникового угруповання, здатного маневрувати на орбіті та використовувати лазери для формування логотипів чи інших зображень для рекламодавців.

У 2019 році інша російська компанія, StartRocket, оголосила про співпрацю з дочірньою компанією PepsiCo в росії для створення космічного флоту малих супутників, що використовували б сонячні вітрила для відбиття світла й формування логотипу.

Проте після тестування американська штаб-квартира PepsiCo заявила, що не підтримуватиме такий формат реклами.

Американське астрономічне товариство закликає до глобальної заборони космічної реклами через прийняття міжнародної конвенції, договору чи закону. Організація також просить делегацію США в Комітеті ООН із мирного використання космічного простору підтримати цю ініціативу.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: