Команда українських розробників зайняла перше місце у міжнародному хакатоні NASA Space Apps Challenge 2024. У змаганні взяли участь більше 90 000 айтівців з усього світу, а 10 000 команд створили свої проєкти.
Як йдеться у дописі в соцмережі Facebook Романа Малькевича, який був Local Lead цих змагань у Києві, під час хакатону NASA Space Apps Challenge 2024 оцінювались безпосередньо NASA близько 1000 проєктів.
«Команда з Києва виграла хакатон NASA. Щоб було зрозуміло наскільки все серйозно, то в змаганні брало участь більше 90 000 людей зі всього світу і близько 10 000 команд створили проєкти. Близько 1000 проєктів оцінювались безпосередньо NASA. І серед них наша команда перемогла!
Вітаю команду і дякую всім причетним до цього», — написав Роман.
Він подякував партнерам, без яких важко було б реалізувати проєкт нашої команди NVS-knot, що передбачає використання даних спостереження Землі для прийняття обґрунтованих сільськогосподарських рішень.
Серед партнерів опинилися IT-компанія Genesis, Ukrainian Startup Fund, Державний університет «Київський авіаційний інститут», проєкт MySat.
Довідка: NASA Space Apps Challenge — це заснований у 2012 році міжнародний хакатон, який проходить під егідою Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) у різних країнах світу. Змагання відбуваються щороку і тривають 48 годин, протягом яких поціновувачі космосу з усього світу працюють над розв'язанням реальних завдань від NASA. У 2023 році у хакатоні в категорії «Найкраще використання даних» переміг проєкт української команди Storm Prophet з прогнозування геомагнітних штормів за допомогою аналізу даних DSCOVR та LSTM-моделей. |
Нагадаємо, нещодавно NASA та компанія Firefly Aerospace запустили модуль Blue Ghost на Місяць. Перша місія модуля полягає у тому, щоб доставити на Місяць наукову апаратуру. Коли вантажі опиняться на Місяці, NASA почне випробовування та демонстрацію технологій буріння, збору зразків реголіту (місячного каміння та ґрунту).