Українська правда

Colossal залучила $200 мільйонів для відродження шерстистого мамонта, тилацина та додо

Colossal залучила $200 мільйонів для відродження шерстистого мамонта, тилацина та додо
Colossal-BioSciences
0

Компанія Colossal BioSciences залучила $200 мільйонів у рамках нового раунду фінансування для подальшого розвитку своїх проєктів із повернення вимерлих видів, таких як шерстистий мамонт, тилацин і додо, повідомляє Venture Beat. Компанія, що базується у Далласі та Бостоні, є піонером у сфері “де-вимирання”, використовуючи сучасні генетичні технології для відновлення зниклих видів.

Раунд фінансування очолила компанія TWG Global — диверсифікована холдингова структура, яку очолюють Марк Волтер і Томас Талл. Завдяки цим інвестиціям загальний обсяг залученого фінансування Colossal досяг $435 мільйонів, а оцінка компанії сягнула $10,2 мільярда. Кошти будуть використані для розширення команди з понад 170 науковців, розробки нових технологій і підтримки додаткових проєктів з відновлення видів.

Генеральний директор Colossal Бен Ламм підкреслив місію компанії щодо подолання кризи біорізноманіття. “Це фінансування дозволить нам масштабуватися, розширювати список видів для відновлення і робити вимирання частиною минулого,” заявив він. Робота компанії не лише спрямована на відновлення вимерлих видів, але й стимулює прогрес у збереженні видів, охороні здоров’я людей та відновленні екосистем.

Малюнок тилацина, також відомого як "сумчатий тигр". Джерело: Getty Images

Colossal поки що не вдалося повернути вимерлих тварин, але стартап вже має певні успіхи. В компанії заявляють, що проєкт із відновлення тилацина, реалізований в Австралії та Техасі, досяг 99,9% завершеного геному та секвенував геноми споріднених сумчастих видів, відкриваючи шлях до його майбутнього відновлення. Аналогічно, програма з додо створила високоточні геноми вимерлого птаха та його родичів, розробивши генетичні інструменти для розвʼязання проблем збереження птахів.

Окрім “де-вимирання”, робота Colossal має безпосередні наслідки для охорони природи. Проєкт із мамонтом допомагає зберегти зникаючі види слонів, а програма з додо сприяє захисту рідкісних птахів у всьому світі. Завдяки Colossal Foundation, створеній у 2024 році, компанія також підтримує природоохоронні ініціативи по всьому світу, зокрема генетичні дослідження та інноваційні рішення для захисту видів, які перебувають під загрозою.

Colossal співпрацює з організацією Re:wild для реалізації 10-річної стратегії охорони природи, яка передбачає використання генетичних технологій компанії для збереження найзагрозливіших видів. Інші проєкти включають створення генно-інженерного рішення для захисту австралійської сумчастої куниці від токсинів тростинної жаби.

Згідно з прогнозами, до 2050 року понад 50% видів тварин можуть зникнути. У світі щороку вимиратиме близько 27 000 видів, що значно перевищує природний рівень у 10–100 видів на рік. За останні 50 років (1970-2020) середній розмір популяцій диких тварин, за якими ведеться спостереження, скоротився на 73%.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: