Українська правда

Meta вимкнула ШІ-систему, яка виявляла фейки та обмежувала дезінформацію

Meta вимкнула ШІ-систему, яка виявляла фейки та обмежувала дезінформацію
Top_10_Biggest Companies_Meta_00
0

Meta припинила використання ШІ-системи, яка ідентифікувала вірусні фейки та обмежувала їх поширення, пише у своїй розсилці Platformer журналіст Кейсі Ньютон, посилаючись на внутрішні документи компанії.

Це рішення було ухвалено в рамках стратегії Meta встановити тісні звʼязки із майбутньою адміністрацією Дональда Трампа шляхом пом’якшення політики щодо дезінформації та мови ворожнечі. Зміни включають припинення співпраці з незалежними фактчекерами у США, зупинку проактивного сканування нових дописів на порушення політики та створення винятків у стандартах спільноти для дозволу дегуманізуючих висловлювань про трансгендерних людей та іммігрантів.

Рішення Meta обмежити інструменти з перевірки фактів по суті ліквідувало ключові заходи безпеки, запроваджені після президентських виборів у США 2016 року для боротьби з поширенням фейкової інформації. Згідно з внутрішніми документами та джерелами, компанія доручила командам, які займаються ранжуванням контенту, припинити знижувати рейтинг дезінформації, що дозволяє фейковим новинам і теоріям змов ширитися без перешкод.

Таке рішення відкриває можливість для поширення вірусних фейків, які захоплювали платформи під час виборчої кампанії 2016 року — таких як "Папа Римський підтримує Трампа".

У 2016 році Meta ще не інвестувала в машинне навчання для виявлення дезінформації. Однак за останні роки компанія розробила алгоритми штучного інтелекту, які дозволяють знижувати поширення фейків на понад 90%. Попри ефективність цих систем, Meta вирішила відключити їх.

Наразі Meta планує замінити свою програму фактчекінгу системою, схожою на Community Notes платформи X (раніше Twitter), де користувачі додають контекст до публікацій. Однак компанія не розкрила деталей про те, коли ця функція стане доступною для всіх її платформ, поки що вона почала зʼявлятися тільки на Threads.

Компанія також закрила CrowdTangle, інструмент, який дозволяв дослідникам і журналістам відстежувати найпопулярніші публікації в реальному часі. Це ускладнить моніторинг поширення дезінформації.

Зміни наразі стосуються лише США, але експерти вважають, що Meta може поширити нову політику й на інші регіони з менш жорстким регулюванням.

Поділитися:
Посилання скопійовано
Реклама:
Реклама: