Група університетів та приватних дослідників презентувала Genesis — систему комп'ютерної симуляції з відкритим кодом. Вона дозволяє навчати роботів новим завданням у 430 тисяч разів швидше, ніж у реальних умовах. Про це повідомляє ArsTechnica.
Завдяки Genesis роботи можуть засвоювати знання та набувати досвіду за годину, що в реальних умовах зайняло б понад десять років. Крім того, систему можна використовувати для створення 3D-симуляцій фізичних процесів на основі текстових підказок.
Платформа Genesis, розроблена командою під керівництвом Чжоу Сіаня з Університету Карнегі-Меллона, виконує фізичні обчислення у 80 разів швидше, ніж такі симулятори, як Isaac Gym від NVIDIA. Система використовує графічні процесори, аналогічні тим, що застосовуються у відеоіграх, дозволяючи одночасно запускати до 100 000 копій симуляції.
"Якщо штучний інтелект може керувати 1000 роботами для виконання 1 мільйона навичок у 1 мільярді різних симуляцій, тоді він може "просто працювати" у нашому реальному світі, який є просто ще однією точкою у величезному просторі можливих реальностей. Це фундаментальний принцип, чому симуляція працює так ефективно для робототехніки", — сказав один з авторів дослідження Джим Фан.
Ще одна функція системи Genesis — створення "динамічних 4D-світів". Для цього вона застосовує візуальні мовні моделі, які генерують повноцінне віртуальне середовище на основі текстового запиту. У таких світах відтворюються реалістична фізика, рух камери та поведінка об'єктів. Після генерації середовища система створює фізично точні відео та дані з трасуванням променів, які роботи можуть використовувати для навчання.
Нова система для тренування роботів вже загальнодоступна на GitHub, однак на функцію генерування світів ще доведеться зачекати. Дослідники кажуть, що випустять цю функцію у майбутньому.