У минулі часи всі доступні пікапи в України можна було перелічити на пальцях однієї руки. Зараз їх стало більше, але все одно – умовно кажучи, вистачить пальців двох рук. Тому поява будь-якого нового автомобіля одразу привертає увагу. Проте зараз йдеться не про "будь-який" автомобіль, а про добре відомий, масовий, популярний пікап Mitsubishi L200: починаючи з 1978 року, було вироблено 5,6 мільйони автомобілів у п’яти поколіннях. Нещодавно було представлено шосте покоління пікапу Mitsubishi L200 й ось він дістався України: з чим приїхав?
Ще більш брутальний дизайн, ще більші розміри
Новий пікап Mitsubishi L200 виконаний у фірмового дизайні Dynamic Shield, проте він не має нічого спільного з попередником окрім загальних рис: решітка радіатора стала більш прямокутною, замість вузьких загострених фар – також майже прямокутники, трапецієподібні колісні арки підкреслено прямими лініями на крилах. Опрацьовані навіть такі дрібниці, як підніжки: вони зроблені ширшими та більш рельєфними, щоб не послизнутися під час посадки в дощ або після багна; також додано підніжки на кутах заднього бамперу, що полегшують доступ у кузов.
Але найголовнішою зміною можна назвати збільшення розмірів. Якщо в довжину пікап Mitsubishi L200 додав лише кілька сантиметрів, то в колісній базі додалось одразу 13 сантиметрів – і тепер база сягнула 3,13 метра. Це обіцяє більш просторий салон, кращу стабільність та комфорт на дорозі під час руху. Також збільшення розмірів дозволило дещо збільшити кузов автомобіля: його розміри по довжині/ширині перевершують 1,5 метра кожен.
Новий пікап Mitsubishi L200 шостого покоління став ще більш масивним, брутальним, прямолінійним (в прямому сенсі цього слова, вже вибачте за тавтологію). А ще – він просто став більшим: довжина дорівнює 5,32 метра для комплектацій Intense/Ultimate або 5,265 метра для комплектації Invite; дещо збільшилась ширина, а ось висота залишилася незмінною. Колісна база додала найбільше й тепер сягає 3,13 метра. Кліренс складає 20-23 см (залежно від версії та розміру шин), вантажопідйомність автомобіля – на рівні 1030-1080 кг (залежно від версії).
Нова рама, новий дизель, завжди повний привод
На перший погляд, конструкція автомобіля не змінилася: рама в основі та ресорна задня підвіска, поздовжньо-розміщений 4-циліндровий турбодизель, повний привод зі зниженим рядом. Але погляньмо на деталі.
Наприклад, для нового Mitsubishi L200 розроблена повністю нова рама: лонжерони мають збільшену площу поперечного перерізу, зросла частка надміцних сталей в елементах рами. Результат – суттєве збільшення жорсткості на вигин (+60%) та на кручення (+40%) відносно попередника. Тепер звертаємо увагу на підвіску, яка конструктивно залишилася незмінною: попереду – подвійні поперечні важелі з пружинами та амортизаторами; позаду – суцільна балка-міст із ресорами. Але попереду змінилися точки кріплення верхніх важелів, що обіцяє збільшення ходу підвіски на бездоріжжі та покращення комфорту на звичайних дорогах. А позаду використані легші ресори та більш потужні амортизатори.
Тепер кілька слів про двигун і трансмісію. Під капотом Mitsubishi L200 встановлено дизель 4N16 замість попередника 4N15: співпадає загальна 4-циліндрова схема та навіть 2,44-літровий робочий об’єм. Проте новий турбодизель вирізняється турбіною зі змінною геометрією на всіх версіях мотору. А цих версій буде дві: базовий варіант двигуна пропонує 150 к.с. та 330 Нм, більш потужний варіант – вже 184 к.с. та 430 Нм крутного моменту. Коробок передач теж пара, причому обидві 6-ступеневі: "механіка" або "автомат".
Загалом конструкція автомобіля залишилася незмінною; але в деталях – змінилося все: нова рама та турбодизель, оновлення для системи повного приводу. Які саме? Читайте далі…
Нарешті, кілька слів про повний привод. Як і раніше, пікап Mitsubishi L200 пропонує систему повного приводу Super Select 4WD-II, що відтепер заявлена для всіх комплектацій: задній або постійний повний привод, можливість блокування центрального диференціалу, можливість підключати знижений ряд. Що ще можна додати для однієї з найбільш "просунутих" систем повного приводу в сегменті пікапів? Як виявилося, щось можна додати! Наприклад, збільшену кількість режимів руху DRIVE MODE (тепер їх сім), а також систему AYC – це вибіркове гальмування колесами для покращення проходження поворотів.
Більше комфорту, більше оснащення
Отже, новий Mitsubishi L200 стає більш просторим, комфортним, технологічним. І це також знаходить своє відображення в салоні та переліку оснащення.
Так, вже базова версія Invite одразу пропонує: фронтальні та бокові подушки безпеки, надувні шторки безпеки, подушку безпеки для колін водія, двозонний клімат-контроль, систему стабілізації, електричні склопідіймачі на всіх дверцятах, датчики світла і дощу, підігрів передніх сидінь, повний привод та блокування заднього диференціалу, систему AYC та вибір режимів руху, панель приладів із кольоровим 7-дюймовим дисплеєм, аудіо-систему з радіо та Bluetooth, сталеві 16-дюймові колісні диски тощо.
Наступна комплектація Intense додає до переліку: систему запобігання фронтальних зіткнень, моніторинг "сліпих зон" дзеркал, попередження про перехресний рух позаду, мультимедійну систему з сенсорним 8-дюймовим дисплеєм та підтримкою Android Auto і Apple CarPlay, камеру заднього огляду, передні та задні датчики паркування, безключовий доступ та запуску двигуна з кнопки, покращене оздоблення сидінь тканиною з прострочуванням, легкосплавні 18-дюймові колісні диски, світлодіодні фари та функцію автоматично перемикання дальнього світла тощо. Аналогічна комплектація Intense, але з автоматичною коробкою, також додатково пропонує систему попередження про виїзд зі смуги руху та салонне дзеркало з автоматичним затемненням.
Нарешті, максимальна версія Ultimate означає виключно найбільш потужний варіант двигуна 184 к.с. та безальтернативну 6-ступеневу автоматичну коробку перемикання передач, а також розширену комплектацію: плюс оздоблення салону шкірою, електропривод налаштувань сидіння водія, додаткова система охолодження для пасажирів заднього ряду, задній спойлер тощо.
Новий Mitsubishi L200 намагається запропонувати більш "легковий" салон: вже в базовій комплектації присутній двозонний клімат-контроль та панель приладів із кольоровим екраном; починаючи з середньої заявляється мультимедійна система та широкий пакет систем безпеки; а в максимальній пропонується шкіра на сидіннях та додаткова вентиляція для задніх пасажирів.
Нарешті, найголовніше – вартість автомобіля Mitsubishi L200; залежно від двигуна, коробки передач, обраної комплектації:
Mitsubishi L200 2.4L 150 6МТ Invite – від 1,675 млн грн або $41 тис.
Mitsubishi L200 2.4L 150 6МТ Intense – від 1,775 млн грн або $43 тис.
Mitsubishi L200 2.4L 150 6АТ Intense – від 1,85 млн грн або $45 тис.
Mitsubishi L200 2.4L 184 6АТ Ultimate – від 1,95 млн грн або $47,5 тис.
Це лише перше віртуальне знайомство з новим пікапом Mitsubishi L200. Тепер справа за реальним знайомством, оглядом та тестом. Сподіваюся, скоро буде!